Sign in to follow this  
Followers 0
fcsteaua.ro

Gloria Buzau - Steaua

57 posts in this topic

Ultima etapa a turului Ligii I editia 2007 - 2008 programeaza astazi, 30 noiembrie 2007 incepand cu ora 13:00 meciul dintre Gloria Buzau - Steaua Bucuresti.

Partida va putea fi urmarita live pe canalul National TV.

Echipa probabila: Zapata - Golanski, Rada, Baciu, Nesu - Lovin, Bicfalvi - Croitoru, Dica, Neaga - Badea

Accidentati: Emeghara, Ovidiu Petre, Goian si Banel Nicolita.

Forza Steaua,inca 3 puncte,macar sa fim in pole positin pentru locul 2,pana incep sa incurce cei de la CFR. Semper Fidelis! forzateaua

Un meci rusinos...

Nici nu am cum sa ma uit la meci ... ca trebe sa plec la SCOALA ..... sper sa puna cineva meciu asta pe traker sa il vad si io sambata ...:(

acum mi-am luat si eu bilet.s-au vandut peste 7000 d bilete.abia ast.nici nu mai am chef de munca.sper sa nu nimeresc vreunul care sa tina cu gloria ca sigur iese rau.batem cu siguranta.

forza Steaua fular-campioniifular-campionii

Exact!Un meci rusinos!Nu avem de ce sa ne facem probleme,chiar daca multi spun ca suntem ,,ciuca bataii",ne descurcam cu ratatii astia!FORZZA Steaua!Suntem fular-campionii il avem si pe dica10

Ne intereseaza doar punctele! steag3 :steagcruce: :

Eu chiar sunt ingrijorat in privinta acestui meci pentru ca o sa joace probabil la mijloc cu Lovin si Bicfalvi, iar acestia nu au jucat impreuna deloc in acest sezon.

Un meci rusinos...

[gaby tamas]

Nu prea cred sa fie un meci rusinos pentru casunt in joc 3 puncte vitale pentru noi in urmarirea obositei locomotive (CFR) Gloria e o echipa buna si ne poate pune probleme mari daca nu sunte atenti.Asa ca frate nu cred ca e un meci rusinos .

Cred ca la acest meci ar trebui sa bagam jucatorii care au evoluat mai putin ca Neaga, Ninu, Vatca sau Zaharia si sa lasam vedetele sa se odihneasca.

sa joace cu echipa ce care a jucat si cu Dinamo ca gloria nu joaca deloc prost.am fast la meciul cu Poli si am vazut ce determinare au pe teren

bafta Steaua.

fular-campioniifular-campionii

Bine ca nu joaca Nicolita ca d :steag_steaua_ro: :steagcruce: e cand sa accindentat parca mai joaca Steaua ceva

sa vina cele 3 puncte.

si bacau' era considerat acum cativa ani satelitul nostru si din cate imi aduc aminte, la bacau, faceam tot egal

avand in vedere ca acest campionat e foarte murdar si ca sunt destule alte echipe,contracandidate ale Stelei, care joaca meciuri "ciudate" nu ma mai prea intereseaza cum vin cele 3 puncte.numai sa vina.

In ciuda declaratiilor ca de obicei idioate ale maimutoiului, nu cred ca va fi niciun blat. Ar trebui sa fie toti (pentru ca de unul chiar nu mai am niciun dubiu) de-a dreptul tampiti sa tranteasca meciul asta.

@AdrianUltras25

Eu as prefera un 5-0 pentru Buzau decat un blat ordinar.

Edited by onlySteaua

onlySteaua

eu nu.

si iti si zic de ce.

Acum vreo 2-3 ani, cand puteai sa trimiti mailuri la gsp, iar cei de la gsp iti raspundeau(unii), am vorbit si eu cu Andrei Vochin.

I-am trimis un mail in care il intrebam de ce nu se poate si la noi sa fie campionatul fara blaturi ca in alte campionate nu sunt blaturi.(era vremea aia cand Dinamo castiga de fiecare data prin "neprezentarea" echipei adverse)

Si Andrei Vochin mi-a raspuns ceva foarte adevarat.

Mi-a zis asa:

"In toate campionatele se fac blaturi.Diferenta e ca in Franta de exemplu, Lyon face blaturi doar 5% din meciurile dintr-un campionat, pe cand la noi e invers(adica se fac blaturi 95% din meciurile din campionat).Din cauza asta ne e asa de greu in cupe europene"

Asa ca te rog sa nu ma intelgi gresit.

Nu as vrea ca Steaua sa castige campionate prin blaturi.

Dar daca contracandidatele la titlu abuzeaza de astfel de practici(si nu ma refer doar la blaturi ci si la platirea arbitrilor) e chiar asa de rau daca o echipa, care se tine in Liga 1 datorita jucatorilor imprumutati de la Steaua, joaca cu la o viteza mai scazuta meciul cu noi?

Edited by AdrianUltras25

clar...2-0 la pauza...eo nuj dc nu-i da o shansa lu` badoi..mi se pare un jucator tehnic..si poate chiar mai bun decat Banel...noroc ca-l salveaza viteza ca in rest..chiar dak snt din acelasi orash cu elh....Poate ca azi daca o sa-l bage o sa arate ce poate...Mizez si pe Neaga...poate si-a revenit... :steag_steaua_ro:

Un jucator daca doreste sa se afirme, in meciul cu Steaua va da totul. Sunt sigur ca la Gloria sunt multi ambitiosi, care, indiferent de indicatiile de la vestiar, vor manca terenul.

Bina ca nu joaca Banel. Un coleg mai sus a facut o observatie pertinenta, Steaua joaca mai bine fara el. Mi se pare anormal cum, un jucator constant si disciplinat ca Badoi nu prinde echipa. Ceva e putred acolo.

@AdrianUltras25

Daca Steaua va face azi blat fi sigur ca nu va fi ultimul. Nu ma va incalzi cu nimic faptul ca vom "castiga" meciul asta pentru ca apoi sa le pierdem pe urmatoarele.

In urma unui blat jucatorii vor intra pe teren fie cu nasul pe sus, ca vezi Doamne, oricum noi castigam, ori se vor inhiba ca dracu gandindu-se cat de slabi sunt nefiind in stare sa bata nici macar o echipa ca Buzaul. Urmeaza apoi ironiile presei si ale adversarilor, circul, jignirile "prietenilor" si rezervele tuturor fata de corectitudinea urmatoarelor meciuri. In toate acestea in primul rand va fi vizata Steaua, nu jucatorii, antrenorul sau creditorul.

Rezultatele celor ce nu se dau in spate de la aceste mizerii se vad cel mai bine in Europa. Vrei sa ajungem si noi ca ei?

Dar repet, nu cred ca va fi asa ceva.

Nu cred ca se va apela la tratative "necurate" pentru ca Steaua in zilele astea e in forma cat de cat si va invinge categoric! SPER!!!

Steaua forever........ and ever...........and ever........and ever................

pentru toti stelisti din strainatatea care nu au posibilitatea sa vizioneze acest meci la TV

aici acest link

http://www.plztv.com/romanian.html

si despre meci. ce e de zis

vom vedea niste stelisti adormiti pe teren care nu stiu sa faca nimic cu mingea.

apropo de transferuri. Thereau nu mai vine. nici macar nu a fost contactat de nimeni pana acum

si chiar daca ar reveni ar putea fi un Neaga 2 in acest sezon.

cat despre camus. nu e stie cine ce. un jucator de medie. cu 2 clase sub Elton sau Adrian Cristea.

ar trebui adusi babovic cel mai bun jucator de la campionat european u21 din mai si falcao de la river plate. bun prieten cu zapata care lar putea convinge sa i se alature.

in plus nu ar strica un Bogdan Stancu sau un torje. niste jucatori foarte promitatori. dupa mine cei mai buni u21 din tara la momentul de fata.

apropo de transferuri. Thereau nu mai vine. nici macar nu a fost contactat de nimeni pana acum

de unde ai scos-o pe asta? scrie pe undeva? aseara am ascultat declaratia lui si spunea ca mai trebuie sa se inteleaga cu fecali si gata, e al nostru

presupun ca majoritatea sunteti la servici (ca si mine) - daca are cineva link pentru un streaming sau un nume de program, sa ne zica pls.

* plztv cel de mai sus nu merge :(

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0