fcsteaua.ro

Thereau 99 % vine. Camus mai asteapta.

64 posts in this topic

Steaua a bãtut ieri palma cu Anderlecht pentru Thereau și trateazã intens cu Charleroi și pentru mijlocașul Fabien Camus

Gigi Becali a luat deja primele mãsuri pentru a se lansa în cursa de urmãrire a CFR-ului, hotãrînd sã întãreascã lotul pentru retur. Primele lovituri pe piața transferurilor? Thereau și Camus.

"Pe Thereau îl vom lua împrumut 6 luni, cu opțiune de cumpãrare la varã. Am rezolvat deja cu Anderlecht", a anunțat miercuri Gigi Becali.

"Voi lua o decizie finalã peste douã sãptãmîni. Poate voi ajunge sã joc pentru Steaua, îmi doresc foarte mult, am auzit multe despre aceastã echipã. Am discutat la telefon cu Thereau foarte mult în ultima perioadã, a încercat sã mã convingã sã vin cu el la Steaua. I-am fãcut o promisiune: cã dacã el va ajunge în România, voi veni și eu cu el." a declarat Camus.

"Mai sînt ceva probleme"

Thereau a declarat pentru TVR cã transferul la Steaua nu este ca și rezolvat. "Mai sînt niște impedimente. Steaua vrea împrumut cu opțiune de cumpãrare. Nici eu, nici Anderlecht nu agreãm aceastã variantã. Oricum, dacã voi accepta, 80 la sutã o voi face pentru suporterii Stelei", a spus Thereau la postul public.

Gazeta Sporturilor

--------------Thereau

-------Cristo-Camus-Costea

------------Radoi-Plesan

-Nesu-Ghionea-Tudose-Emeghara

----------------Rufay

Edited by Stelist_

singura speranta...e sa nu fii un fel de Neaga 2 :|

@ stelist Tudose sau Rada?!

Edited by zoloz2005

Cata ipocrizie!!!!!! Era prost MM cand l-a adus, acum e inspirat Ciobanul ca-l readuce... Se vede inca o data incompetenta Lui Argaseala si Adi Ilie, incapabili sa monitorizeze si sa contracteze jucatori straini, se merge tot pe filiera initiata de Meme...

In alta ordine de idei, daca vreti sa vedeti rezumatul unui meci nebun Atletico Madrid-Valladolid 4-3 in comentariul lui Gica Craioveanu:

http://www.youtube.com/watch?v=Of4-MoGv7X4

Thereau da, Camus e un arfist n-are ce cauta in Ghencea; in vara a zis ca vine doar daca Steaua se califica in grupe...

Sper ca Thereau sa se simta mai bine daca e servit de Camus. Eu am indoieli pentru amandoi.

Vreti locul 2?

Zapata - Golanski, Goian, Rada, Emeghara - Badoi, Radoi ( Ov Petre ), Plesan, Elton - Dica, Thereau

Sa nu uitam, ca echipele moderne ruleaza lotul, ca sa nu mai auzim formula "asa e cand joaca la trei zile".

--------------Thereau

-------Cristo-Camus-Costea

------------Radoi-Plesan

-Nesu-Ghionea-Tudose-Emeghara

----------------Rufay

La cine anume te referi cand spui Costea?!

Oricum...rabdare...eu am o vorba....pana nu'l vad antrenandu-se, nu cred ca u jucator e la respectiva echipa. Si totusi....oare ce l-o fi apucat pe creditor sa-l aduca inapoi la echipa pe Thereau?!

Timpul le va rezolva pe toate...

singura speranta...e sa nu fii un fel de Neaga 2 :|

@ stelist Tudose sau Rada?!

Tudose. E mai elegant si mult mai technic ca Rada. Nu zic ca Rada nu e bun, e bun, dar Tudose e noul Chivu. Si da pasuri de 24k

La cine anume te referi cand spui Costea?!

Oricum...rabdare...eu am o vorba....pana nu'l vad antrenandu-se, nu cred ca u jucator e la respectiva echipa. Si totusi....oare ce l-o fi apucat pe creditor sa-l aduca inapoi la echipa pe Thereau?!

Timpul le va rezolva pe toate...

Florin Costea de la Craova este cu siguranta cel mai talentat jucator din Liga 1. Nu exista alt roman din Romania(si strainatate) care e mai technic ca el. Are si o viteza buna si este un pasator formidabil. Fara indoiala noul star al Romaniei.

Edited by axl23

in sfarsit o decizie inteleapta luata de cioban....oare s-a gandit singur la treaba asta sau l-a ajutat cineva? :-??....welcome back Thereau..Steaua rullz aqm ca avem atacant :D

Uraaaaaaaaaa!!! Nu pot sa cred..Thereau revine..Uraaaaaaa!!!! Nu mai pot de bucurie....Allez Thereau Allez Thereau!!! :steagcruce:

Si Dady, si Armenteros veneau in Ghencea.. Tare am impresia ca e boaba marca gsp si preluata de papagalii de la prosport si sportro.

posibil sa fie doar o intoxicare insa nu pot sa nu observ "marile" transferuri ale oierului

Cyril - imprumutat....."nu dau io 3 mil. pe un jucator" (si cu aia de 5-7 mil cum ramane??)

alt jucator - nu cred sa mai vina cineva......

deci,daca luam cupa o sa fie peste asteptari sezonul acesta...

Gigi Becali: vor veni maxim 3 jucatori la Steaua!

era mai interesant de spunea care-i minimul de jucatori care vor veni, maxim 3 mie nu-mi spune nimic.

eu cred ca ia promis Thereau ca daca vine la Steaua o sa il voteze daca primeste cetatenie.........si acum ca avem si noi un atacant de valoare oare pe cine ar trebui sa il inlocuiasca???pe Neaga sau pe Badea???

cred ca si voi credeti ca pe Badea ,chiar daca Neaga nu a aratam atat de mult de la revenire, el este cel care a inscris in meciul cu Dinamo ,ceea ce inseamna enorm pentru toti stelistii,,,,iar Badea ce a facut??/?a dat un gol di fular-campionii:steagcruce: n greseala ,,in care vruia sa se milogeasca de albitru sa ii deie un penalty

despre camus nu prea stiu ce sa zic deoarece el este cam necunoscut pentrru noi toti si pe langa asta a zis in vara ca el vine la Steaua numai daca merge in Champions League,,,pai atunci acum ce o sa mai zica???ca vine numai daca ia Steaua Champions League anul viitor sau daca o sa joace titular oricum ar juca???

in ffine uitatnd toate astea ,eu sunt sigur ca ar merita sa vina la Steaua deoarece daca va juca bine,va fi foarte iubit si in timp va veti schimba si voi parerea....

in legatura cu Thereau ,,,Becali nu a facut un bine ca la adus ,ci sa corectat pentru ca la vandut in vara pentru 2-3 mil de euro cares nimic pe langa averea lui

ar fi bine sa il fii luat pe Thereau de anul trecut

ca de Thereau de anul asta nu avem nevoie

Thereau s-a grabit ca a plecat in strainate. Vine inapoi sa se reafirme. Chiar imi era dor de acest jucator. Welcome back.

Camus asta deja e ca o femeie .Atata se gandeste si ezita si ar veni dar nu poate lua o decizie ...

Nu pot decat sa ma bucur ca revine Thereau...asta daca o sa revina, ca eu pana nu il vad in tricoul Stelei nu mai cred nimic. Este unul din jucatorii mei preferati!

Edited by alexblaja