fcsteaua.ro

Steaua - Dinamo 1 - 0

215 posts in this topic

Steaua: Zapata - Emeghara, Rada, Goian, Nesu - Lovin, Ov. Petre - Nicolita, Dica, Neaga - Badea.

Antrenor: Marius Lacatus

Dinamo: Lobont - Blay, Moti, Radu Stefan, Pulhac - Adrian Cristea, Ropotan, Margaritescu, Bostina - Niculescu, Danciulescu

Antrenor: Walter Zenga

Steaua a castigat la limita (1 - 0) derby-ul cu eterna rivala, Dinamo Bucuresti. Meciul a fost intrerupt la inceput pentru 10 minute cand suporterii celor doua echipe au aruncat cu torte pe teren.

In prima repriza Steaua a avut o mare ocazie de a deschide scorul prin Dica care a lovit transversala cu o lovitura de cap din 6 metrii.

Singurul gol al meciului a fost marcat in minutul 66 de Rica Neaga. Emeghara a centrat in careul dinamovist, pase cu capul intre Dica si Neaga, sut pe sub portarul Lobont si gol !

* Suporterii nu l-au iertat nici pe Walter Zenga si au afisat un mesaj: "Ne-ai facut o promisiune, dar ai tradat si ai ajuns caine".

* Asociatia Independenta a Suporterilor Stelei (AISS) a cumparat 1.800 de steaguri ros-albastre pe care le-a oferit la intrarea in tribuna a II-a, fanilor formatiei din Ghencea impreuna cu o carte postala aniversara cu Marius Lacatus.

Click aici pentru clasamentul Ligii 1

Ba, in ***** ei de treaba, ce **** mea cauta iar Surdu titular ???? Ce gatu' ma-sii a facut asta de cand a venit la Steaua ca sa merite un loc de titular in meciul cu Dinamo ??? Titular trebuia sa fie Cristocea clar. De Nesu nu mai zic nimic, ca Golanski, desi refacut, nu a mai jucat de muuulta vreme.

Ce pana mea cauta petarda asta de Surdu in teren fratilor?Ciobanu' iar se baga la echipa astfel nu-mi inchipui cum Laca poate incepe meciul cu amatorul asta.Sa-l bage pe Cristocea,ca ii singurul care mai misca cu besica, ca in rest is pe langa.

Niciodata nu am fost asa pesimist inaintea derby-ului.................macar sa nu pierdem in fata gunoaielor astea.

Forza St :steag_steaua_ro: eaua

ps cica Dica ar putea ajunge la Dinamo...........sper sa fie un amarat de zvon

Edited by raul stelistu

" * Continua bistina la stadion "

stiu ca va grabiti baieti , da e bisnita :)

P.S. asta e echipa oficiala de pe foaie sau presupuneri ?

:steagcruce: ForZa Steaua :steagcruce:

Edited by undeshila

e vorba de Dinamo Moscova , nu mizeriile de la noi

Ba, in ***** ei de treaba, ce **** mea cauta iar Surdu titular ???? Ce gatu' ma-sii a facut asta de cand a venit la Steaua ca sa merite un loc de titular in meciul cu Dinamo ??? Titular trebuia sa fie Cristocea clar. De Nesu nu mai zic nimic, ca Golanski, desi refacut, nu a mai jucat de muuulta vreme.

qred qa ar trebui folosit un sistem cu 1 singur inqizator altfel ne indreptam spre 0-0 :biggrin:

eu as dori o formula de joc ceva de genu

Zapata - Emeghara, Rada, Goian, Marin - Nicolita, Dica, Ov Petre, Nesu - Surdu, V. Badea

Nesu a jucat cel mai bine pe vremea lu Protasov mijlocas lateral se vede pe stilul lui de joc ca este un adept al atacului

Iar Surdu ar trebui sa fie atacant are viteza si poate trece cu usurinta de fundasii adversi, trebuie sa ai o centrare de finete ca sa fii extrema

sper sa fie o victorie clara ... asta pentru Laca

Ce pana mea cauta petarda asta de Surdu in teren fratilor?Ciobanu' iar se baga la echipa astfel nu-mi inchipui cum Laca poate incepe meciul cu amatorul asta.Sa-l bage pe Cristocea,ca ii singurul care mai misca cu besica, ca in rest is pe langa.

Niciodata nu am fost asa pesimist inaintea derby-ului.................macar sa nu pierdem in fata gunoaielor astea.

Forza St :steag_steaua_ro: eaua

E PROBLEMA MARE DACA JOACA SURDU!!! JUCAM IN 10

baaaaa de ce dreacu joaca panarama aia de Nicolita?????

imi pare rau qa n-am putut veni si io din provincie sa le dau **** la spurqati...qat despre eqipa e sub orice qritiqa:aceleasi idei taqtice ca si la Hagi si piturqa la nationala(2 inqizatori si un varf impins),numai qa intre Steaua si Romania e diferenta qam mare spre cl forzateaua

Ma lepad de Lacatus!

Pentru mine ai fost nu jucatorul exponential al Stelei ci simbolul care ar trebui sa ne stea pe steag. Trebuia sa ramai un simbol nu sa devii carpa de pantofi a pachidermului. Ultimii trei antrenori (Olaroiu nu se pune ca nu e antrenor) au avut macar "cojones", tu esti papusa de paie a retardatului.

Nu pot sa cred ca daca ai fi antrenor, cu drepturi depline, ai incepe meciul cu surdu. Cel mai mult imi doresc sa ma insel, dar nu castigam niciun meci cu surdu titular.

Ma lepad de tine Lacatus! Nu esti antrenor si nu ai demnitate. Pentru a antrena Steaua te-ai facut pres in fata unicului "politician" cu IQ dintr-o singura cifra. Surdu titular e o sfidare pentru toti stelistii... cel putin pentru cei pe care-i stiu eu.

Ma lepad de tine Lacatus! Si n-am sa plang, nici n-am sa-ti iau apararea, cand berbecali va sterge cu tine pe jos! Surdu titular e 1/2 din 69 dat de mucea Gigel, prin acest micut antrenor care-si spune Lacatus, milioanelor de stelisti...

Voi respecta mereu unicul numar 7 de la Steaua. Persoana de pe banca Stelei nu-i Lacatus...

Acum e sansa lui Surdu si a restul de jucatori sa isi demonstreze valoare sa bata pe Dinamo si atunci o sa se schimbe multe Hai Steaua!!!

Va rog din suflet cat mai putina violenta si cat mai multe incurajarii pentru echipa si pentru Lacatus !

@seasonstraveler'

Fi mai tolenrant cu Lacatus ...nu e Surdu singuru' jucator praf de la Steaua ...

Ma lepad de Lacatus!

Pentru mine ai fost nu jucatorul exponential al Stelei ci simbolul care ar trebui sa ne stea pe steag. Trebuia sa ramai un simbol nu sa devii carpa de pantofi a pachidermului. Ultimii trei antrenori (Olaroiu nu se pune ca nu e antrenor) au avut macar "cojones", tu esti papusa de paie a retardatului.

Nu pot sa cred ca daca ai fi antrenor, cu drepturi depline, ai incepe meciul cu surdu. Cel mai mult imi doresc sa ma insel, dar nu castigam niciun meci cu surdu titular.

Ma lepad de tine Lacatus! Nu esti antrenor si nu ai demnitate. Pentru a antrena Steaua te-ai facut pres in fata unicului "politician" cu IQ dintr-o singura cifra. Surdu titular e o sfidare pentru toti stelistii... cel putin pentru cei pe care-i stiu eu.

Ma lepad de tine Lacatus! Si n-am sa plang, nici n-am sa-ti iau apararea, cand berbecali va sterge cu tine pe jos! Surdu titular e 1/2 din 69 dat de mucea Gigel, prin acest micut antrenor care-si spune Lacatus, milioanelor de stelisti...

Voi respecta mereu unicul numar 7 de la Steaua. Persoana de pe banca Stelei nu-i Lacatus...

Puteai macar sa astepti sa vezi cu ochii tai primul 11,inainte de a-l desfiinta pe Laca!

Dupa cum vezi,nu e surdu pe teren...