fcsteaua.ro

Steaua da lovitura. Il ia pe Jose Sand (Sport.ro)!

57 posts in this topic

Au inceput aburelile de toamna!

Ce ca-lumea suntem noi,daca credem de fiecare data aceste "stiri" inventate fie de ziaristi,fie de cioban...

Voi nu vedeti ca transferurile astea se produc doar in mintea unora?

Si de fiecare data apare rezolvarea lui Jiji:"YO as da 7-8 milioane pe el,dar cere salar prea mare,si YO nu vreau sa creez tensiuni in vestiar!"

fratiilor ... transferurile astea ... cel mai probabil va pleca Dica ... doar de asta putem fi siguri :(

:steag_steaua_ro: Chiar dak ar fi adevarat transferul nu cred ca cu o floare se face primavara.sa il aduca pe Elton si Thereau inapoi.dar ciobanul e prea prost pentru secolul asta.sper sa ne lase echipa in pace.sa se impuste.cine tie ce specimene mai aduce la echipa.ca Meme nu mai e nici un manager.doar el il tinea din friu pe cioban

hai Steaua fular-campionii

Steleista pina la moarte.intotdeauna Steaua.HAI Laca

din Romania trebuie neaparat adusi Bogdan Stancu si torje. poate si tatarusanu ca rezerva lu zapata. in rest trebuie repatriati jucatorii imprumutati ca Simion Iacob Tudose ochi.

de afara e o varietate destul de mare.

...si vrajitoarea si 'esculescu' de la chimia...

Ce sa faca Tatarusanu la Steaua acum ?te intreb la modul cel mai serios! Sa ii care manusile lui Rufay si sa se plafoneze? Un portar are nevoie de meciuri jucate titular in jocuri oficiale pentru a creste in valoare,nu sa stea pe banca(un jucator de camp poate fi rezerva pentru ca mai intra in repriza a doua si poate inlocui un titular printr-o prestatie f buna si sa confirme mult mai repede,pe cand un portar trebuie sa astepte o accidentare a titularului si ajunge de multe ori sa isi doreasca raul colegului pentru a juca el...sa recunoastem ...viata de portar de rezerva e cam naspa)Personal imi place de el si cred ca e cel mai valoros portar tanar roman,dar nu e momentul sa vina acum la Steaua(era momentul inainte de Zapata.... deci cred ca el ar fi cea mai buna solutie din interior ca succesor al lui Zapata).

Ce facem acum ?B Stancu si Torje? Cine sunt astia?...Romeo Surdu 2 si Bicfalvi 3...Ei sigur vor scoate Steaua din rahat...

Pai ce joaca echipa acum ? ::)) ...deci no coment... colac peste pupaza mai pleaca si Dica si probabil si Goian... Eu nu cred ca Becali la cele 3 miliarde de $ sau euroi (averea estimata de presa) spera sa se imbogateasca din fotbal cu jucatori tineri romani din care sa zicem ca ajunge sa ia bani frumosi pe 2 din 15...iar restul de 13 sa alcatuiasca noua echipa de locul 13 din campionat...Eu cred ca e timpul ca el sa investeasca in jucatori medii ca valoare din campionatele din America de Sud evaluati acum in jurul a 4-6 milioane de euroi ....sa aduca vreo 4-5 din astia ca sa salveze echipa in primul rand si apoi eventual sa ii tranfere pe sume mari pentru ca eu sunt sigur ca sudamericanii sunt foarte cautati de vest (uitati-va cati sunt in cele mai puternice echipe...cred ca vreo 40% din toti jucatorii). Ei daca vin la Steaua sunt sigur ca vor confirma pentru ca au o mentalitate de invingatori si de-abia asteapta o sansa de a juca in europa,iar jucatori evaluati la peste 4 milioane nu au cum sa nu confirme la noi!

Thereau si Elton? - jucatori buni ,dar sincer cu cred ca ar mai linge unde au scuipat asa ca puteti sa uitati de ei...toata lumea isi doreste ca ei sa se intoarca , insa nu cred ca ar fi posibil(cel putin in cazul Elton care e iubit acolo unde este)

Dupa mine sudamericanii sunt clar solutia cea mai buna,dar repet: de la 4 mil in sus...Ei vor aduce calitatile care ne lipsesc acum : viteza,tehnica si determinare...iar cei ceilalti care vor ramane se vor modela si ei dupa cei veniti.

Oricum daca nu in iarna,la vara sigur oierul va investi sau va vinde echipa...pentru ca cei de la CFR sunt exemplul de care avea nevoie fotbalul romanesc,iar in conditiile in care clujenii vor investi serios si la vara e clar ca nu ar mai avea Becali alta alternativa!

:steagcruce:

Asa cum spunea si Danimarcu mai sus,a inceput marea abureala de toamna,iar scribii din masmedia se grabesc sa publice orice.Orice legat de Steaua pentru ca orice ,,stire"legata de Steaua face sa se vanda fituicile lor.

Eu unul nu mai cred demult in promisiuni si stiri de acest gen,unele din motive au fost stipulate de onor colegul Satmundi in postare anterioara,iar celelalte nu e cazul sa le mai amintesc pentru ca le cunoiastem cu totii.Important este sa plece toate loazele astea cu fumuri de fotbalisti pentru ca,oricine ar veni in locul lor sunt sigur ca vor arata mai mult in teren!

jjjjjj ar trebui sa stranga toata echipa si sa spuna doar atat:,,de acum inainte nici un jucator nu mai vine la mine decat cu acordul lui Marius Lacatus.El este mama,tata,dumnezeul vostru,iar cine nu asculta de el va suporta consecintele!"

Sa vedeti dupa aceea ce ,,metamorfoza"vor suferi baietii!

...si vrajitoarea si 'esculescu' de la chimia...

Ce sa faca Tatarusanu la Steaua acum ?te intreb la modul cel mai serios! Sa ii care manusile lui Rufay si sa se plafoneze? Un portar are nevoie de meciuri jucate titular in jocuri oficiale pentru a creste in valoare,nu sa stea pe banca(un jucator de camp poate fi rezerva pentru ca mai intra in repriza a doua si poate inlocui un titular printr-o prestatie f buna si sa confirme mult mai repede,pe cand un portar trebuie sa astepte o accidentare a titularului si ajunge de multe ori sa isi doreasca raul colegului pentru a juca el...sa recunoastem ...viata de portar de rezerva e cam naspa)Personal imi place de el si cred ca e cel mai valoros portar tanar roman,dar nu e momentul sa vina acum la Steaua(era momentul inainte de Zapata.... deci cred ca el ar fi cea mai buna solutie din interior ca succesor al lui Zapata).

Ce facem acum ?B Stancu si Torje? Cine sunt astia?...Romeo Surdu 2 si Bicfalvi 3...Ei sigur vor scoate Steaua din rahat...

Pai ce joaca echipa acum ? ::)) ...deci no coment... colac peste pupaza mai pleaca si Dica si probabil si Goian... Eu nu cred ca Becali la cele 3 miliarde de $ sau euroi (averea estimata de presa) spera sa se imbogateasca din fotbal cu jucatori tineri romani din care sa zicem ca ajunge sa ia bani frumosi pe 2 din 15...iar restul de 13 sa alcatuiasca noua echipa de locul 13 din campionat...Eu cred ca e timpul ca el sa investeasca in jucatori medii ca valoare din campionatele din America de Sud evaluati acum in jurul a 4-6 milioane de euroi ....sa aduca vreo 4-5 din astia ca sa salveze echipa in primul rand si apoi eventual sa ii tranfere pe sume mari pentru ca eu sunt sigur ca sudamericanii sunt foarte cautati de vest (uitati-va cati sunt in cele mai puternice echipe...cred ca vreo 40% din toti jucatorii). Ei daca vin la Steaua sunt sigur ca vor confirma pentru ca au o mentalitate de invingatori si de-abia asteapta o sansa de a juca in europa,iar jucatori evaluati la peste 4 milioane nu au cum sa nu confirme la noi!

Thereau si Elton? - jucatori buni ,dar sincer cu cred ca ar mai linge unde au scuipat asa ca puteti sa uitati de ei...toata lumea isi doreste ca ei sa se intoarca , insa nu cred ca ar fi posibil(cel putin in cazul Elton care e iubit acolo unde este)

Dupa mine sudamericanii sunt clar solutia cea mai buna,dar repet: de la 4 mil in sus...Ei vor aduce calitatile care ne lipsesc acum : viteza,tehnica si determinare...iar cei ceilalti care vor ramane se vor modela si ei dupa cei veniti.

Oricum daca nu in iarna,la vara sigur oierul va investi sau va vinde echipa...pentru ca cei de la CFR sunt exemplul de care avea nevoie fotbalul romanesc,iar in conditiile in care clujenii vor investi serios si la vara e clar ca nu ar mai avea Becali alta alternativa!

:steagcruce:

Tu compari Torje si Bogdan Stancu cu Surdu frate? Pai B.Stancu si Torje sunt probabil cei mai valorosi tineri din estul europei. Torje cu siguranta va juca la o echipa gen Milan sau Barcelona. La fel ca si B.Stancu

Asa ca. Dute tu in sudamerica si lasa Steaua in pace.

Tu compari Torje si Bogdan Stancu cu Surdu frate? Pai B.Stancu si Torje sunt probabil cei mai valorosi tineri din estul europei. Torje cu siguranta va juca la o echipa gen Milan sau Barcelona. La fel ca si B.Stancu

:laugh: ahhahahaha

@satmundi

CFR nu ii cu siguranta un exemplu pentru alte echipe din Romania, findca nu au mai mult de 3 romani in echipa de titulari

asta nu ii o echipa ideala in nici un caz

noi avem 5 jucatori care au fost convocati la nationala :smile:

Ba eu cred ca glumeste.

Daca nu glumeste vorbeste prostii.

Parca in vara era vorba de Vieri . Acu' am mai scazut ,cica golgheterii din Argentina se bat pentru ceasurile ciobanului...

Hai sictir

Tare aia cu Torje la Barca :laugh: . Totusi este un jucator care stie fotbal si este peste nivelul lui Surdu, Neaga etc.

Pai B.Stancu si Torje sunt probabil cei mai valorosi tineri din estul europei.

nu stiu daca ai aflat .... dar

Romania nu este singura tara din Estul Europei

si mucosi mediocri ca cei doi sunt cu zecile in fiecare tara din est

de 10 etape Stancu nu mai este titluar la puternica Chelsea Urziceni

torje rezerva de 10-20 minute acum la vestita pvli aek tm

bonus cei doi nu depasesc 1,50m

@ AmuntBoy

Nu cred ca-i chiar asa cum zici tu. N-or fi fiind ei mari valori dar au potential.

Bogdan Stancu poate ajunge un mare atacant,suteaza cu ambele picioare ,se poate bate de unul singur cu fundasii adversi,are si tehnica si joc de cap.. Pentru varsta lui cred ca e cel mai bun varf din tara.

Iar Torje are viteza,are dribling, daca va mai creste si tactic si la jocul defensiv atunci va ajunge si el departe...

Iar de chestia cu 1 50 , nu prea merita sa o discutam nu? :) Cred ca Stancu are vreo 1 80

nu stiu daca ai aflat .... dar

Romania nu este singura tara din Estul Europei

si mucosi mediocri ca cei doi sunt cu zecile in fiecare tara din est

de 10 etape Stancu nu mai este titluar la puternica Chelsea Urziceni

torje rezerva de 10-20 minute acum la vestita pvli aek tm

bonus cei doi nu depasesc 1,50m

in sfarsit cineva cu capul limpede !

PS: Daca Torje va ajunge la Milan sau Barca eu nu ma mai uit in viata mea la fotbal, dar daca nu ajunge...sa nu te mai uiti nici tu " stelist " ... In loc sa-ti doresti o echipa competitiva in europa ,tu ce vrei ? sa ii aduni aici pe toti pustii care prind cate un articol prin gsp? Si ce daca vor fi 3 romani la echipa? sa ramana doar cine poate tine ritmul,asa cum au facut clujenii...ce crezi ca aia nu au vrut sa ramana la echipa ?...dar n-au putut saracii !!! LA FEL SI LA NOI

@satmundi

CFR nu ii cu siguranta un exemplu pentru alte echipe din Romania, findca nu au mai mult de 3 romani in echipa de titulari

asta nu ii o echipa ideala in nici un caz

noi avem 5 jucatori care au fost convocati la nationala :smile:

Pai cu jucatori autohtoni nu vom mai face niciodata performanta ( ce a fost inainte de 89 nu se mai poate repeta in veci pentru ca acum jocul e pe bani, nu pe fasole , decat daca va mai veni un Ceausescu care sa inchida frontiera vreo 15-20 de ani ) , asa ca pe mine ma doare undeva daca va mai fi vreun roman la echipa... Ce ,englezii nu mai tin cu Arsenal ca au doar un englez in lot si nici ala titular ?

Aia cu 5 jucatori la nationala ma face si pe mine sa rad...Poti sa fii sigur ca daca nu era Piturca antrenor nu pupai mai mult de 1 jucator in lot !

Edited by I.N.Money
Dublu post

Nu stiu daca va vinde echipa sau daca va investi, cred ca mai curand prima optiune ar alege-o lepra, dar sunt de acord cu faptul ca CFR pare a fi modelul de urmat. Degeaba nu-l mai inghit eu pe Muresan sau pe Paszkany, care au inceput sa aiba fumuri (cred ca locul 1 in Liga lu' Mitica are efecte grave asupra perceptiei realitatii...) si sa se creada deja castigatori de CL. Ei au investit CU CAP... Nu stiu cit au cheltuit pe toti strainii aia, dar cu siguranta nu foarte mult si isi scot investitia intr-un singur an, daca iau campionatul asta. Daca vor trage dupa ei tot fotbalul nostru si vor crea o concurenta la un nivel mai inalt, bravo lor! E singura sansa sa vedem jucatori de top si la Steaua. S-a vazut seriozitatea de care da dovada conducerea clubului Steaua in a achizitiona fotbalisti...

Pina acum a fost "hai ca merge si asa". Ei, uite ca a venit Clujul, cu o echipa de straini si ne scuipa seminte in cap. Si eu am fost dintre cei care au ris cind au vazut Armata de portughezi, dar acum nu-mi mai vine a ride.

da fratilor ce super atac o sa ne facem : marica-chevanton-sand ... rupem toate portitele cu tot cu autobazele care le inconjoara ... pacat ca e doar campanie electorala + scorneala de a presei ...

totusi teoretic la marica si chevanton s-ar putea incerca un imprumut insa nu ar fi ei de accord cu mutarea , cat despre sand suma e prea mare ... discutiile nu au rost ...

Edited by Stryker

@eddie the 'ead

clujul ii un rahat de club

nu au reusit sa intre in grupele UEFA si asta e si valoarea lor

ei nu sunt nici de Cupa UEFA si voi credeti ca ei au sanse in Champions League

asteptati numa returul cand revin la noi Radoi,Plesan,Ghionea,si poate mai cateva transferuri bune

Cluj nu are nici o sansa findca nu au experienta noastra si nici conditia de a juca tot campionatul asa

inca nu ii nimic pierdut in campionat si nu avem voie sa ne dam predat findca asta nu ii filosofia noastra

steag3

Edited by Raul1988

Parca in vara era vorba de Vieri . Acu' am mai scazut ,cica golgheterii din Argentina se bat pentru ceasurile ciobanului...

Hai sictir

Bine zis .O sa ne "intarim" tot cu jucatori de la : gloria , Vaslui si UTA .

Cand am citit asta am crezut ca si-a facut Mitica Dragomir cont pe forum.=))

Edited by Deliric1

@eddie the 'ead

clujul ii un rahat de club

nu au reusit sa intre in grupele UEFA si asta e si valoarea lor

ei nu sunt nici de Cupa UEFA si voi credeti ca ei au sanse in Champions League

Nu stiu daca au sanse in CL, dar au mari sanse sa ajunga acolo. Pentru o echipa care acum cateva sezoane era in B e un pas urias. Sigur, depinde si de ce se intampla in iarna la Steaua, la Dinamo, mai ales ca asta a fost bafta lor. Cele doue echipe care faceau legea in campionat sunt acum vai de mama lor... Sper sa fie cum spui tu, sa nu poata duce un campionat intreg, dar vom vedea. Da-mi voie sa cred ca cei de acolo, ma refer la conducere, par un pic mai profesionisti decit ciobanelul si slugile lui.

Da-mi voie sa cred ca cei de acolo, ma refer la conducere, par un pic mai profesionisti decit ciobanelul si slugile lui.

Da-mi voie sa-ti dau dreptate ! Profesionalismul si seriozitatea sunt atuurile CFR-ului...si nu ma refer doar la conducere,ci si la jucatori si nu in ultimul rand la antrenor. La ei toate cele 3 compartimente functioneaza (conducere,jucatori,antrenori),pe cand la noi nici unul...Aceste lucruri sunt foarte apreciate de cei din afara (dovada ca jucatori de valoare vin la Cluj sa faca performanta-si va asigur ca motivul principal este atmosfera de la club si nu banii-).

Cum adica CFR nu are fata de UEFA ? sau de CL? Pai au jucat un meci in UEFA la inceputul campionatului si l-au pierdut. A fost un accident,probabil din lipsa de experienta si dorinta prea mare de a face performanta in europa dintr-odata...nu se poate. Au nevoie de un sezon pentru a ridica pretentii in europa...si iata ca echipa s-a legat f bine,conducerea nu doarme si continua sa caute si sa cumpere jucatori valorosi in plin sezon(nu in campania de transferuri) si mai mult au puterea sa recunoasca(desi domina campionatul intern fara drept de apel) ca pentru a face fata in CL mai trebuie investiti multi bani ( nu 10 mil de euro,ci cateva zeci ).

Eu sunt stelist de cand ma stiu si niciodata nu am tinut cu alta echipa nici din camp intern si nici din afara (chiar daca exista Farul C-ta in Divizia A si eu locuiesc la mai putin de 2 Km de stadion...).Steaua este cea mai iubita echipa din tara si are cele mai mari performante interne si externe,insa daca se merge pe aceeasi linie de mentalitate la nivelul transferurilor si al atmosferei in interiorul clubului...ma tem ca nu vom mai prinde primele 3 locuri in camp...Din cauza asta imi doresc ca acest club sa faca ajustari majore la nivel de investitii in jucatori. E la mintea cocosului sa un jucator pe care dai 4-5 milioane poate ajunge sa valoreze 15-20 mult mai usor decat unul pe care dai 500 de mii sau 1 mil (sa ajunga sa faca max 10 ). Ma si daca tot ai atatea bani si esti la cel mai frumos club de fotbal din Romania de ce naiba nu bagi macar 50 de mil in jucatori (asta nu pot sa inteleg)? Explicatia nu poate fi decat una si este jenanta : ca vrei doar imagine politica prin aparitii in presa si TV (Ok...asta a tinut pana acum 1 an,dar acum daca mai vrei imagine trebuie sa bagi si bani in echipa asta,altfel o sa ajungi ca Ceausescu)