Sign in to follow this  
Followers 0
fcsteaua.ro

Giovani Becali la Steaua ? (ProSport)

19 posts in this topic

Dupa ce a trecut pe la Rapid si Dinamo, Giovani Becali este foarte aproape de a fi uns presedinte si la Steaua!

Din doi în doi ani, Giovani Becali pare sa le provoace un soc celor din fotbal. In decembrie 2003 a uimit pentru prima data.

A renuntat la meseria sa de impresar pentru a accepta postul de presedinte al clubului Rapid. "Lasati-i pe rapidisti sa se bucure de prezenta mea aici, vom face o superechipa, as putea iesi la pensie de la acest club!", spunea Giovani dupa ce batuse palma cu Copos.

Nu a rezistat decât câteva luni, fiind fortat sa plece din cauza huiduielilor pe care le primea din partea spectatorilor de pe Giulesti. Era clar ca gestul cu pupatul steagului alb-visiniu nu fusese de ajuns sa-i convinga pe fanii rapidisti.

A urmat Dinamo în 2005. Isi spunea ca nu are cum sa nu reuseasca la Dinamo, clubul al carui fan a fost mereu. N-a rezistat decât o jumatate de an, fiind fortat sa demisioneze dupa ce ceilalti actionari si-au dat seama ca se îndreapta spre prapastie cu Giovani la timona si nu spre "Sampion Lig".

Acum, spre sfârsitul anului 2007, Giovani este pe cale sa mai dea o lovitura de imagine. Se pregateste sa devina presedinte la Steaua.

Impacarea cu varul sau, Gigi Becali, îl poate propulsa în fotoliul de conducator al clubului care ani la rând a refuzat sa-i fie vânduti jucatorii prin intermediul fostei firme ISM.

Gigi Becali s-a sfatuit deja cu varul sau în privinta jucatorilor pe care i-ar putea aduce la Steaua, care, bineînteles, se afla sub contract cu Victor Becali, fratele lui Giovani.

Latifundiarul din Pipera i-a dat mâna libera varului sau, ba chiar i-a promis ca e dispus sa-i puna la dispozitie si o suma impresionanta de bani pentru a-i cladi o noua echipa, aproximativ 20 de milioane de euro!

Daca vine Giovani la Steaua il voi sustine cu o singura conditie: sa pupe steagul multicolor al comunitati gay.

De asta mi-a fost cel mai frica. Macar Gigi al nostru mai are o tresarire de orgoliu cateodata cand vine vorba de Steaua,dar pe Ioan ( nu Giovani) il doare fix in c..ot de echipa noastra.

da sa vina dar sa aduca jucatori mari nu jucatori care ii cara dupa el gen,BRATU,ZICU si mai stiu eu care sa aduca tripleta de aur de la RIVER PLATE jucatori tineri si reale talente daca vrem sa avem si noi o linie de mijloc tare urmaritii varog pe astia 3 FERNANDO BELLUSCHI,DIEGO BOUNANOTE ,un mijlocas central iat diego este mijlocas stanga iar un adevarat atacant tanar viteza si tehnica cum este ALEXIS SANCHEZ urmaritii pe astia 3 va rog toti sunt de la river plate

http://www.youtube.com/watch?v=UFZw4hrPSS4 acest jucator demn de a purta tricoul cu nr 7 la Steaua tanar nascut in 1988 luna a 12 numele lui este ALEXIS SANCHEZ este chilian si joaca la RIVER urmaritil ce atacant este

chiar daca stiu ca nu o sa fie niciodata eu visez la Steaua sa o vad cu portar ZAPATA,fundas EMEGHARA-Ghionea-Radoi-GOLANSKY ,mijlocasi Nicolita-PLESAN-FERNANDO BELLUSCHI-DIEGO BOUNANOUTE.iar in atac cu Vali Badea-ALEXIS SANCHEZ ar fi o echipa foarte tare si pe plan international lipsesc doar 3 ca sa devina realitate

Steaua de vis:

Conducere: Gigi, Giovani, Ioan, Virgil si D-na Becali.

Antrenor: Oli si echipa lui medicala.

Primul 11: Carlos-S.Stancu, Baciu, B.Keca, G.Coman- Croitoru, Lovinho, O.Petre, Surdu- Zaharia, V.Iacob.

Si daca s`ar putea sa fim arbitrati si de Corpo.. va rog.

Ce dreq..?!?!

Astia doi nu se suporta. Giovani nu rezista mult.

Asa cum spunea mai sus si Shack3r,cu Ion Be.... ocupandu-se de achizitii si vanzari de jucatori,vom face performanta cat sa creasca valoric cota celor pe care sa-i transfere peste hotare!

Sa ne amintim ce perioada prolifica a avut respectivul in tandem cu Netoiu la catei.

da sa vina dar sa aduca jucatori mari nu jucatori care ii cara dupa el gen,BRATU,ZICU si mai stiu eu care sa aduca tripleta de aur de la RIVER PLATE jucatori tineri si reale talente daca vrem sa avem si noi o linie de mijloc tare urmaritii varog pe astia 3 FERNANDO BELLUSCHI,DIEGO BOUNANOTE ,un mijlocas central iat diego este mijlocas stanga iar un adevarat atacant tanar viteza si tehnica cum este ALEXIS SANCHEZ urmaritii pe astia 3 va rog toti sunt de la river plate

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=UFZw4hrPSS4" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=UFZw4hrPSS4</a> acest jucator demn de a purta tricoul cu nr 7 la Steaua tanar nascut in 1988 luna a 12 numele lui este ALEXIS SANCHEZ este chilian si joaca la RIVER urmaritil ce atacant este

Hahaha mai bine dute tu la Chile ca Steaua nu e o echipa sudamericana, din pacate.

Steaua nu e o echipa sud-americana, dar tare ne-ar trebui niste sud-americani...

Tot stateam si ma intrebam saptamanile astea:oare ce se putea,sau se poate,intampla mai rau la Steaua decat situatia in care ne aflam?!...e' si uite ca am primit raspunsul......Sincer i-l prefer pe Argaseala de1000de ori in loc sa-l vad pe mafiotul de Giovani la Steaua;prefer un slugoi decat o banda de talhari care sa compromita si mai mult imagine Stelei

Fereascane Dumnezeu aven un Becali nu mai vrem inca unu mai ales ca asta miroase a javra de la 100 m

Edited by w3bmaster

Atata timp cat va fi vorba doar de transferuri e ok,dar sa nu cumva sa primeasca ceva functie oficiala in club...

Cat o fi varu de gunoi,lichea sau lingau pe langa straini e clar cel mai important impresar roman.

Daca trebuie sa ne facem frate cu dracu' ca sa trecem puntea, asa sa fie( de parca n-am avea deja un diavol in familie :( )

Edited by mirceaor

Dupa ce a pupat steagul Rapidului si la un an dupa aceea purta la gat fularul lui Dinamo , ma gandesc ca Giovanni Becali ar fi in stare sa pupe si un rahat daca acesta ar mirosi a bani !

E clar : Clanul Becali a pus monopol pe fotbalul romanesc si au distrus Steaua !

Afara cu ei din Ghencea !

Sign in to follow this  
Followers 0