fcsteaua.ro

Steaua - U Craiova 1 - 0

80 posts in this topic

Daca era ceva de capul lui ramanea undeva in Europa. Asa a plecat sa faca circ printre camile,maimutica de circ! Forza Steaua Semper Fidelis!...M#*E Jiji.

esti un *****...

@Lionheart,ar fi ideal sa ramanem la 9 pc,pentru ca CFR are numai adversari usori vreo 3-4 etape de acum pe cand noi mai avem restantele plus meciul cu pechinezii. Diferenta aia de 9 puncte e facuta de infrangerile cu u Cluj,Urziceni si bragadiru. Iar eu nu bag botul la tampenia aia cu "provincia ataca",adevarul este ca noi suntem praf anul asta,culegem roadele "managementului" becalian,care a mai scos o noua perla ieri: 3 milioane pe Costea,un jucator bun dar care momentan mi se pare de maxim 1 milion si ceva.

Toate aceste 3 echipe de la care am luat bataie nu sunt echipe grozave,Urziceni si bragadiru daca ar intra in cupele europene ar fi mancati din primele tururi,problema este ca echipa este la pamant datorita stim noi ciu. Asta e diferenta intre noi si primul loc,vi s-au parut CFR cine stie ce echipa in meciul cu noi,in conditiile in care noi am jucat in 10 din min 10. CFR au o echipa buna de mercenari portughezi si sud-americani plus 3-4 romani rataciti si vor castiga acest campionat pentru ca au un avans confortabil si pana se trezesc celalate echipe ei vor fi deja campioni. Exact cum pechniezii vroiau sa ia distanta anul trecut in tur(si se speria borcica ca revine Radoi) asa a facut in acest an si CFR,si bine au gandit.

Eu sper la podium si atat,luand in considerare faptul ca echipa e pulbere ca moral si ca jucatori,ciobanul ramane seful nostru(sa vedeti transferuri "grozave" in iarna) si Lacatus(sau orice alt antrenor) nu va avea material cu care sa lucreze.Cred ca pentru prima oara vad un articol bun in fanatik: aici

Cat de adevarata e ultima fraza cum ca doar de arena se mai sperie unii adversari ce vin in Ghencea.

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

ma bucur pentru cele 3 puncte....dar trebuie muncit mai mult....felicitari Lacatus....am observat ca esti alaturi de jucatori meriti respectul suporterilor.....felicitari Nicolita

FORZZA Steaua!!!!!!!!! :steagcruce:

Fratilor,ce mi se pare mie cel mai dubios este ca am ajuns sa ne bazam pe portar,sa ne gasim portarul meci de meci cel mai bun jucator din echipa,asta doare...

Si in 86 tot pe portar ne-am bazat ...bine dar atunci erau si alti jucatori care aveau mentalitate stelista nu ca astia de acum..Hai Steaua Hai Rufay!

Un meci foarte usor cu o echipa slaba care nu a jucat nimik. Problema e ca nici noi nu jucam nimik si ajungem sa ne facem de ras in fata panaramelor gen u Cluj, UTA, Iasi, Craiova. Nicolita, cat nu-l suport eu, macar a dat gol deci si-a facut datoria, dar Dica, Zaharia astia ce au facut aseara ca cel putin ultimul nu prea s-a intalnit cu mingea. In continuare avem penultimul atac din campionat si asta mi se pare mult mai grav decat locul din clasament, care se va schimba dupa ce jucam restantele

Forza Steaua

Pentru cei care considera, ca numarul suporterilor de pe stadion a fost mic si se revolta aici, de ce nu veniti si voi (pentru ca multi vorbesc aici despre multe chestii, despre care doar au auzit).Si mie imi convenea sa stau in fata pc, sau a TV, cu o bere in mana si sa tip aici, ca de ce domne nu vin suporterii la stadion?????Pai simplu, multi diintre noi suntem asa, joaca bine venim, joaca prost nu venim, sau daca e biletul scump.

In peluze au fost ceva oameni, in tribune......

Oricum, joc prost( in nota abisnuita), jucatorii de o nesimtenie grosolana, sa nu vi tu sa-ti saluti suporterii.........ce sa faci, spiritul asta de superioritate, nesimtire,parvenitismul a fost transmis de la fecalii la jucatori

In sfarsit au fost sariti din schema Iacob , Croitoru si Surdu ( nu ma-i aveau nici-o treaba cu fotbalu`)sper ca in pauza competitionala sa se cumpere un mijlocasi (si un atacant) ca m-am saturat sa-i vad pe Lovin si Ov. Petre la mijloc , unu dintre ei e necesar dar NU amandoi.

cel mai jenant lucru care se putea intampla aseara nu a fost jocul Stelei sau jucatorii, a fost benarul pe care la afisat galeria taranilor de la Craiova,pe care scria"suporteri doar la performante"ceea ce este adevarat ......dupa meci am ajuns acasa la 5 dimineata atat a durat drumul pana la Brasov dar nu o sa imi Para niciodata rau pentru orele pierdute..dar imi pare rau ca ajuns Lacatus sa se roage de suporteri sa vina langa echipa.....sper sa fim mai multi luni nu pentru jucatori sau pentru conducatori ci pentru cele doau culoriiiiiiii,pentru Steaua poate le insuflam noi celor de pe teren spiritul de lupta .......toata stima pentru cei ce au fost aseara pe stadion alaturi de echipa .....sigur aceeia vor fi si maine

Cu toate ca nimeni nu se astepta sa se intimple asta prea curind, Gigi Becali a fost ignorat de presa...

[/i]

Partea proasta a situatiei este ca...JIJIgodia este in campanie electorala..asa ca ...lingaii din presa l-au ignorat deliberat...pentru ca oricum nu are voie sa ruleze la TV cu interviuri....

Partea proasta a situatiei este ca...JIJIgodia este in campanie electorala..asa ca ...lingaii din presa l-au ignorat deliberat...pentru ca oricum nu are voie sa ruleze la TV cu interviuri....

Corect, foarte corect. Stati voi linistiti ca dupa alegeri o sa sara iar reporterii pe el si n-o sa mai aiba nimeni loc la TV de el

Si in 86 tot pe portar ne-am bazat ...bine dar atunci erau si alti jucatori care aveau mentalitate stelista nu ca astia de acum..Hai Steaua Hai Rufay!

daca tu crezi ca in 86 iesea Duckadam omul meciului te inseli amarnic:)))

:steagcruce: Se pare ca va incepe RECONSTRUCTIA la Steaua...VINE Giovani Becali... stiu nu va place asta pentru ca e un Becali dar nu uitati in ultimi ani cati jucatori buni nu au venit la Steaua din cauza lui Giovani.

Se pare ca vine cu conditia ca ciobanelu JJ sa puna la bataie 20milEU bani care pot fi scosi din plecarile PUTUROSILOR si a lui Goian si Dica.Deci nici mie nu imi place asta dar nu uitati ca pe piata transferurilor firma de impresariat Becali sunt o forta.

Deci sa speram ca prin venirea lui Giovani vom avea un lot competitiv.

Tin sa remarc inca o data interesantele mutari si indicatii tactice ale lui Laca: a scos un mijlocas stanga si l-a introdus pe acest post pe Vali Badea, varf de meserie, iar in ultimul minut le-a spus celor care bateau cornerul sa traga de timp, intr-o partida jucata acasa, cu o echipa care se va bate la retrogradare...

Ce ar mai fi de comentat? Jenant!

Jenant e ca faci comentarii rautacioase la adresa oricui antrenor in afara de Hagi. Lacatus a vrut sa asigure victoria Stelei si de aceea le-a spus jucatorilor sa traga de timp. Nu e jenant, e realist.

Iar Badea l-a schimbat pe Cristocea pe stanga pentru ca poate juca mult mai bine pe acea pozitie decat Surdu si Croitoru.

http://www.youtube.com/watch?v=u2YxKYCseZA

Dupa ce am avut ocazia sa vad un asemenea jucator in Ghencea.... acum e un chin sa mai urmaresc meciurile Stelei. Nu am mai fost pe stadion in acest sezon si nici nu voi mai veni. Sa vin sa urmaresc jucatori de geniu precum Croitoru, surdu etc !? GENIUL a fost alungat din Ghencea in ciuda faptului ca isi dorea enorm sa ramana la Steaua.

Managerul lui Elton, Alex Duarte: ' Elton ii iubeste pe suporteri " Cum sa uiti un asemenea jucator !?

Trist , dar adevarat !

Cu un patron ca fecali nu merita sa mai vina cineva la stadion. Imi zice un amic acuma ca cica giovani fecali va deveni responsabil cu transferurile la Steaua. Ma intreb cat mai dureaza pana cand va inlocui numele echipei cu numele lor de familion. Ca oricum toata Romania percepe FC Steaua ca fiind FC Fecali. A rebranduit Steaua.. in cel mai rau mod posibil.

Eu nu o sa ma mai duc vreodata la stadion. Mi-e sila de acest machedon si de toata satra lui de lingai. Care vrea sa le rotunjeasca veniturile, treaba lor. Mie mi s-a umplut paharul de mult.

Dupa cum ziceam mai sus, sa ne bucuram ca am mai castigat si noi un meci. Urmeaza marele test, derby ul etern, dupa meciul de maine cu Pandurii. Sa vedem ce iese.

Jenant e ca faci comentarii rautacioase la adresa oricui antrenor in afara de Hagi. Lacatus a vrut sa asigure victoria Stelei si de aceea le-a spus jucatorilor sa traga de timp. Nu e jenant, e realist.

Iar Badea l-a schimbat pe Cristocea pe stanga pentru ca poate juca mult mai bine pe acea pozitie decat Surdu si Croitoru.

Cred ca mai jenant e sa arunci aiurea cu vorbe pe net, cu buna stiinta! L-am criticat si pe Hagi destul, pentru prestatiile lui ca antrenor, inclusiv printr-un articol pe care il regret foarte mult acum, pentru ca l-am publicat pe site chiar in ziua in care si-a dat demisia.

Oricine stie cat de cat fotbal realizeaza ca deocamdata functia de antrenor la Steaua este o palarie prea mare si pentru Lacatus, cum a fost si pentru Hagi, ambii nedemonstrand nimic pana acum in aceasta meserie, care sa-i indrituiasca sa stea pe banca tehnica din Ghencea. Steaua nu poate fi poligon de incercare pentru nimeni, indiferent despre ce persoana si functie vorbim.

P.S. Si stai tu linistit, ca dintre fostele glorii, Gica e de departe cel mai mare stelist!

Nu cred ca a venit momentul sa facem bilantul lui Laca pe banca Stelei.A preluat echipa de prea putin timp.Nici nu a avut timp sa se dumireasca cine vrea sa munceasca si cine nu,cine vrea si cine nu poate,cine este in forma si cine nu....Si ,mai ales,sa-i afle pe ,,ciripitori".Schimbarile si indicatiile pentru finalul de meci cu devoratorii de praz au fost consecinta a obtinerii celor trei puncte.E vina lui Lacatus ca domnisoarele noastre nu au inscris decat 1 gol in 90 min.? Daca erau surprinsi pe contraatac si eram egalati? Ce s-ar fii intamplat?

Daca era ceva de capul lui ramanea undeva in Europa. Asa a plecat sa faca circ printre camile,maimutica de circ! Forza Steaua Semper Fidelis!...M#*E Jiji.

esti praf bai baiatule !! delecteaza-te cu Lovin.

http://www.youtube.com/watch?v=u2YxKYCseZA

Dupa ce am avut ocazia sa vad un asemenea jucator in Ghencea.... acum e un chin sa mai urmaresc meciurile Stelei. Nu am mai fost pe stadion in acest sezon si nici nu voi mai veni. Sa vin sa urmaresc jucatori de geniu precum Croitoru, surdu etc !? GENIUL a fost alungat din Ghencea in ciuda faptului ca isi dorea enorm sa ramana la Steaua.

Managerul lui Elton, Alex Duarte: ' Elton ii iubeste pe suporteri " Cum sa uiti un asemenea jucator !?

Ce nemernic e fecali ce a vandut:)) :steag_steaua_ro:

Cred ca mai jenant e sa arunci aiurea cu vorbe pe net, cu buna stiinta! L-am criticat si pe Hagi destul, pentru prestatiile lui ca antrenor, inclusiv printr-un articol pe care il regret foarte mult acum, pentru ca l-am publicat pe site chiar in ziua in care si-a dat demisia.

Oricine stie cat de cat fotbal realizeaza ca deocamdata functia de antrenor la Steaua este o palarie prea mare si pentru Lacatus, cum a fost si pentru Hagi, ambii nedemonstrand nimic pana acum in aceasta meserie, care sa-i indrituiasca sa stea pe banca tehnica din Ghencea. Steaua nu poate fi poligon de incercare pentru nimeni, indiferent despre ce persoana si functie vorbim.

P.S. Si stai tu linistit, ca dintre fostele glorii, Gica e de departe cel mai mare stelist!

jenant e ca se da liber tuturor sa vorbeasca, mai ales pe net....daca am ajuns sa ne "duelam" in "stelism" si sa incercam sa demonstram ca un stelist este mai stelist decat alt stelist, atunci chiar suntem jalnici....la fel cum jalnic este orice incercare de a-i gasi nod in papura oricarui antrenor, indiferent ca il cheama Gheorghe sau Lacatus, doar pentru a ne satisface orgoliile personale de genul "v-am spus eu"

numai bine

sa fim realisti ...Steaua aseara a jucat bambilici...

si inca o observatie ce cred ca merita spusa : Dica - vedeta echipei a avut tupeul si nesimtirea sa injure suporteri de la Peluza Sud dupa ce acestia au inceput sa strige sa joace fotbal...un lucru era cert nu tb sa faca asa ceva dar a facut-o si stiti dc? pentru ca ii supara adevarul...numai fotbal nu joaca...

DACA FOTBAL NU JUCATI

VOI DIN Ghencea SA PLECATI

ALE ALE ALE Steaua ALEEEE!!!

Nu va mai certati atata.O solutie simpla au gasit-o cei de la Werder Bremen, un club subtirel pentru Bundesliga: "mehr Punkte, mehr Geld". Adica, mai pe romaneste, p..a puncte, p..a bani. steag1

Nu se vede ca de trei(3) meciuri Zapata este cel mai bun jucator?Unde este apararea?Unde este atacul ? Unde sunt mijlocasi?Poate Gigi Becali poate sa ne spuna toate cestea.Pina atunci eu unu il regret pe Elton care cred ca,ar pute sa faca parte din noua echipa pe care Lacatus(86) poate sa o aduca in Ghencea,cu ajutorul fanilor de pretutindeni.