fcsteaua.ro

Steaua București - Universitatea Craiova

36 posts in this topic

Steaua și Universitatea se întâlnesc în aceastã searã pe arena din Ghencea, într-o confruntare de tradiție a fobalului românesc ce opune douã dintre cele mai galonate echipe românești.

"Militarii" vin dupã o sãptãmânã de coșmar, încheiatã cu 4 goluri primite și niciunul marcat contra Politehnicii la Timișaoara și a Sevillei în Ghencea.

Echipa trece printr-o perioadã foarte agitatã, zbãtându-se între neputința sau nepriceperea conducerii și lehamitea suporterilor.

Este de așteptat deci ca roș-albaștrii sã evolueze în fața unei asistențe foarte reduse.

Pe de altã parte, înfrângerea cu Sevilla ar putea duce la schimbãri ale primului unsprezece. În aceste condiții, este posibil ca Marius Lãcãtuș sã mizeze pe:

Zapata - Emeghara, Goian, Rada, Neșu - Nicolițã, Ovidiu Petre, Lovin, Bãdoi - Dicã, Badea

Partida începe la ora 20:45 și va fi transmisã în direct de postul Antena 1.

Forza Steaua! Hai bãieții! Hai Lãcã!

Ovidiu

Ovidiu sper sa nu ai dreptate si sa vina ceva lume(greu de crezut) . astazi pe la 2 cand s-a dat drumu la bilete erau cam 30 de oameni .. macar sa se vanda 10 mii

la ce sa ne asteptam

la pase laterale si inapoi din partea Stelei,nici o idee de joc nimic

si o Craiova ce va specula vreun contraatac

mie scarba

Totusi cred ca o sa-i batem pana la urma...eu cred ca daca Steaua marcheza in primele15minute ii batem la fiferenta de minim 2goluri iar daca nu marcheaza pana la pauza...tare greu ne-a fi....sper intr-o victorie,oricum s-ar produce ea si asta pentru a nu compromite si mai mult situatia echipei in campionat. :steagcruce:

"Lãcãtuș nu are nici o vinã, dar l-am atenționat cã în cazul în care mai pierde unul-douã meciuri, o sã i se strige și lui Demisia! din tribune", a spus Becali. sursa GSP.

pentru mine e foarte clar...daca"Fiara"nu bate pe Craiova si Dinamo i se cam pregatesc bagajele...iar daca nu acum in Iarna,cand banuesc ca Jiji vrea sa i-si aduca sluga,pardon...pe marele ZerOlaroiu inapoi.

parerea mea......

p.s. ciobane ai uitat ca noi nu avem nimic cu Laca si ca i-l vom stima mereu?faptul ca tu vrei sa te folosesti de disensiuni pentru a gasi"nod in papura"e altceva....dar eu unul nu cred ca pe Ghencea se va striga<demisia>la adresa"fiarei"

Edited by CaTaLiNsm StElIsTu

Sa speram doar ca vom domina fonic,chiar daca vom fi putini,ca pana acum nimeni nu s-a facut auzit in Ghencea[asa cum se intampla in groapa sau ghiulesti,unde fanii gazdelor sunt mai mereu acoperiti,in special cand echipa e la greu],fiindca doar dulelul suporterilor mi se pare interesant

Cat despre meci ,jucatori,finantator nu am ce sa vorbesc ,fiindca si mie mi-e scarba.

Mi-e scarba de Becali si ii doresc moartea.

Mi-e scarba de jucatori care , cu cateva mici exceptii gen:Goian,Nesu si poate inca cativa,nu pun deloc suflet,nu au daruire,devotament.Nu fug decat cu capul la bani.

Mi-e scarba de meciul pe care-l vom disputa,fiindca ne este opusa o echipa condusa de un om extraordinar de asemanator din punct de vedere etnic cu Mailat,fiindca "patricienii","Superiorii" olteni sunt cei mai tari la injuraturi si atat[sa mai zic ca nu au liceul in mare parte? toti is smecherasi,bisnitari, tarani industrializati cu forta de Ceausescu].

Oricum Dinel Staicu si Mititelu[ce nume de oligofreni] ii reprezinta perfect,sunt ca o manusa pentru un club care a insemnat candva disidenta in perioada comunismului,care a insemnat CEVA in acea perioada,spre deosebire de concitadinii nostri.

Din pacate U Craiova a ramas doar cu numele,mizeria tranzitiei mutiland aceasta echipa candva frumoasa.

Tot ce este de vazut este curajul lui Lacatus de a pune pe banca pe purtatorii ilegali de tricou ros-albastru [ primul pe lista :nanel,apoi Marin,Iacob,Croitoru,si multi altii],si de a titulariza pe cei care n-au avut ocazia sa demonstreze ce stiu[badoi,Bicfalvi]si pe cei care merita sa joace[Zaharia,Nesu,etc]. Poate,cine stie?, vom reedita minunatul meci cu Otelul....dar n-as crede,tinand cont de santatea "psihica" a vedetelor aflate in surghiun becaliot este serios avariata. Rezultatul din aceasta seara va depinde in mare masura de motivarea cu care vor juca ,si daca vor lua in serios sfaturile date de Lacatus,adica,de fapt,de motivarea pe care acesta cu siguranta incearca sa le-o impuna

Poate intra si Golanski azi, parca ziceau ceva ca se antreneaza normal nu stiu sigur....poate il baga si pe Rica macar asa de o penultima sansa ...poate batem si noi macar acasa pe Craiova ...dar sunt doar probabilitati...Hai Steaua

"Lãcãtuș nu are nici o vinã, dar l-am atenționat cã în cazul în care mai pierde unul-douã meciuri, o sã i se strige și lui Demisia! din tribune", a spus Becali.

Apoi, patronul Stelei a declarat cã l-a numit pe Lãcãtuș în funcția de antrenor pentru a-i liniști pe suporteri. "Ați vazut cã eu am fãcut ce a vrut peluza. L-a vrut pe Lãcãtuș, l-am adus pe Lãcãtuș, numai sã nu mã mai înjure. Iar acum, galeria nu mã mai înjurã", a adãugat Becali.

Ce sa mai zici? decat ca ciobanu crede ca ne-a tras-o iara, exact ca in vara cu Hagi.. si daca ma gandesc bine asa si e.. nimeni nu-l mai injura.. il mai contestam noi pe forum.. asta e .. suntem niste marionete.. ne joaca ciobanul cum vrea el.. de lideri de galerie ce sa vorbesc, ca le taie ciobanul fondurile..

BADOI titular, tiganel Nicolita, afara din club, din Bucuresti, din Romania, trimis eventual in italia, la satra lui. Nu pot sa cred in ce hal si-au batut jegosii nostri joc de Vali Badoi. L-au adus ca sa-l terfeleasca, sa-l distruga ca fotbalist. Bravo fecali, mai ai o flegma in ochi de la mine. Domnu Goe cel plangacios, putintica pauza, pana i se usuca lacrimile, Lovin la fel, Petre la fel, Iacob impuscat, Badea la Dinamo, Croitoru afara, Dica la Real Madrid, Barcelona, Milan, surdu folosit pe postul lui, cu conditia ca galeria sa-si vada de treaba ei si sa-l lase sa joace, Neaga - idem. Din ce ne-a mai ramas, putem face un prim 11 cu care sa INCERCAM sa batem Craiova.

Cred ca ai batem pe olteni,o sa fie una dintre ultimele zvacniri ale unor fotbalisti de la noi care in iarna vor disparea de la Steaua.Sunt foarte dezamagit de cum s-au comportat jucatorii sezonul asta si consider ca remanierea de lot este necesara...si totusi se zvoneste ca Giovanni o sa se implice si el la Steaua...de park nu era de-ajuns un Becali,akuma vor fi 2 care o sa conduca Steaua...vaiii de noi :(

Rada e suspendat baieti, va juca Baciu in locul lui.

Si eu zic ca Neaga va fi titular alaturi de Cristocea.

Forzza Steaua !!!

Rada e suspendat baieti, va juca Baciu in locul lui.

Si eu zic ca Neaga va fi titular alaturi de Cristocea.

Forzza Steaua !!!

Forzzza, cu 3 "z".

echipa la meciul cu ''u'' Craiova Zapata-Golanski,Goian,Baciu,Emeghara-Badoi,Ov.Petre,Nicolita-Neaga- Dica,Badea .......sper sa fie asa!!!

Nici nu-mi vine sa cred in ce situatie am ajuns.....sper sa nu dam cu piciorul si la Cupa Romaniei in stilul nostru caracteristic.

sper sa castige Steaua...cu "fiara" pe banca sper sa aiba mici probleme la acest meci...eu cred ca se va termina 3-0 pentru Steaua...o dubla Banel si un gol zapata FORZA Steaua pana la MOARTE!!! fularultrasfularsteaua2

vreau sa joace Neaga in seara asta....atacant sau in locul lui Dica...

eu zic ca vom castiga

eu cred ca Laca o sa inceapa cu:

Zapata-Golanski-Goian-Baciu-P.Marin-Badoi-Ovidiu(Lovin)-Cristocea-Dica-Neaga-Badea

Cu echipa asta cred ca o sa castigam.Asta daca incepem ca pe vremuri "pe ei pe mama lor".Mai tineti minte 5-0 ala din Ghencea cand in min.10 era 2-0 deja. fularsteaua2 CE VREMURI :smile:

La momentul actual cred ca ne poate bate orice echipa din Liga I si probabil si din a II-a. Se vede pe ei ca nu au nici o treaba cu fotbalul, ca joaca doar pentru ca au contract cu clubul si trebuie sa alerge in teren. O fi oare un boicot al tuturor jucatorilor, sa joace cat mai prost, ca sa-l exaspereze pe oier ? Numai ca nu prea merge, ala n-o sa plece niciodata de la Steaua. Doar ceilalti de la club. Ma intreb daca-si va face fecalul statuie pana moare. La cat de bolnav mental este ar fi in stare.

Legat de meciul din aceasta seara, singura noastra sansa este stadionul, care de obicei ne-a purtat noroc. Dar sunt mai multe de luat in seama : vreme, ascendentul moral al oltenilor si sictirul si impotenta totala a jucatorilor in lotul Stelei. Care va fi rezultatul, nu stiu. As indrazni sa sper la unul pozitiv, macar un egal, dar n-am pe ce sa bazez aceasta speranta. Ar trebui schimbati toti si inceput cu un lot nou, cu tineri ambitiosi, cu dragoste si pricepere de joc, gen Ajax, pe vremuri. Dar orice schimbari ar fi, cea mai importanta nu se poate face, din pacate. Doar daca s-ar sacrifica cineva si l-ar omori pe el ciobandante.

Ce-o fi ... o fi.. oricum, prea mult nu mai conteaza. Macar de n-am pierde, ca sa ne pastram unul din putinele recorduri ramase in picioare.

echipa la meciul cu ''u'' Craiova Zapata-Golanski,Goian,Baciu,Emeghara-Badoi,Ov.Petre,Nicolita-Neaga- Dica,Badea .......sper sa fie asa!!!

ai minte cat un paianjan :)) cum sa joci cu Nicolita mijlocas central?

O fi oare un boicot al tuturor jucatorilor, sa joace cat mai prost, ca sa-l exaspereze pe oier ?

Mã îndoiesc. Nu se "ridicã" ei împotriva celui care le plãtește salariile. În plus pe majoritatea îi doare în cot de tradiția sau spiritul Stelei.

@radusor

Iar tu citești cu ochii închiși. Pe Nicolițã l-a pus pe dreapta, Ov. Petre singurul mijlocaș central, iar Neaga în spatele celor douã vârfuri (Dicã și Badea).

cel mai bine luam toata echipa de la buzau si pe st Stoica antrenor...

min 15 si au 2-0 in fata lui aek

oops, ni ca-i 2-1...

radushorule, ia mai citeste o data ce-a scris spider, si mediteaza un pic...

Edited by colaps

eu cred ca Laca o sa inceapa cu:

Zapata-Golanski-Goian-Baciu-P.Marin-Badoi-Ovidiu(Lovin)-Cristocea-Dica-Neaga-Badea

Cu echipa asta cred ca o sa castigam.Asta daca incepem ca pe vremuri "pe ei pe mama lor".Mai tineti minte 5-0 ala din Ghencea cand in min.10 era 2-0 deja. fularsteaua2 CE VREMURI :smile:

Cum mah ??/si fara Emeghara singurul care stie sa dea cu piciorul in minge...

sper intr-o victorie la scor a echipei noastre..dar ma intreb ce sa caute Badoi in primul 11..mai bne intra Cristocea fularsteau2

Guest
This topic is now closed to further replies.