fcsteaua.ro

"Eu sunt vinovat si o admit" (ProSport)!

52 posts in this topic

VINOVAT Gigi Becali si-a asumat raspunderea pentru criza prin care trec ros-albastrii.Gigi BECALI Pentru prima data de când finanteaza Steaua, latifundiarul a admis ca a facut greseli mari de strategie din cauza carora echipa este afectata.

Desi a recunoscut mereu ca la Steaua el ia toate deciziile, Gigi Becali se obisnuise sa-si atribuie doar succesele echipei, aruncând vina esecurilor pe umerii altora. Din fericire pentru fanii ros-albastrilor, latifundiarul da semne ca s-ar fi trezit la realitate dupa esecul cu Sevilla.

Domnule Becali, Steaua nu are niciun punct în Liga...

Intr-adevar, anul trecut jucam de la egal la egal cu Real Madrid sau cu Lyon. Pe "Santiago Bernabeu", am facut un joc bun, însa anul acesta am pierdut patru meciuri din patru! Oricum, sunt mai suparat pe ce se întâmpla în campionat decât pe ce se întâmpla în Champions League.

Ce masuri veti lua?

Va spun doar atât: voi face mare curatenie la iarna! Mai multe nu vreau sa zic acum. Astept finalul anului.

Sa întelegem ca se vor produce schimbari masive...

In iarna o sa iau trei jucatori: un mijlocas stânga, un mijlocas central si un atacant. Nu am început cautarile, dar înainte sa ma hotarasc, o sa merg personal sa-i urmaresc, nu mai vreau casete! 15 milioane de euro o sa cheltui pentru ei!

Cine poate fi considerat vinovat pentru criza din acest sezon?

Eu am mentalitate capitalista, iar când nu merge ceva, e de vina numarul unu, adica în cazul Stelei, Becali! Eu sunt vinovat! E vina mea ca a plecat Olaroiu! Dar cea mai mare vina este ca am gândit cu sufletul dupa ce a plecat Olaroiu si l-am adus pe Hagi. Nu trebuia sa ma iau dupa Teia Sponte. La Steaua, ruptura s-a produs atunci când a plecat Oli. Oricum, repet, eu am gresit, eu o voi scoate la capat!

Ce i-ati spus lui Olaroiu dupa meciul cu Sevilla?

I-am zis: "Pacat c-ai plecat, ca m-ai nenorocit" (râde). Oli a avut rezultate formidabile la Steaua, dar publicul îl cerea pe Hagi si eu l-am ascultat. Nu trebuia sa judec cu inima.

Despre Lacatus ce puteti spune?

Pe Marius am vrut sa-l aduc înca de la începutul campionatului, dar atunci am judecat cu inima si l-am adus pe Hagi! Acum s-a întâmplat ca Pedrazzini sa piarda la Cluj si a fost un moment bun ca sa vina Lacatus. Nu are voie sa faca niciun pas gresit, ca se duce si campionatul.

Ati fost nemultumit de prestatia arbitrilor dupa partida de la Timisoara...

Arbitrii români sa fie delegati doar la Liga a II-a, la a III-a sau la a IV-a! Eu o sa fac cerere sa fim arbitrati numai de straini, ca asa nu se mai poate!

CFR Cluj merge foarte bine în acest sezon. Credeti ca îi mai puteti ajunge din urma?

Eu nu voi renunta, o sa lupt cu toate fortele ca sa câstigam titlul. Dar ar fi cea mai mare rusine a României daca CFR-ul ar câstiga campionatul!

Bineinteles ca esti de vina, mai Becali! Dar nu din cauza ca l-ai lasat pe Oli sa plece, ci pentru ca ai rasturnat ierarhia valorilor la firma Steaua SRL (jucatori peste antrenor, antrenor peste manager, si mai ales patron peste conducatorul executiv=managerul). In conditiile in care la Steaua exista numai fundasi si atacanti, unii ajungand chiar sa joace pe posturi improvizate la mijloc, nu aveam nevoie si de scandaluri sau anarhie. Dar pentru ca la Becali nu conteaza decat orgoliul de prost gust al prezentului, atunci acesta s-a simtit "obligat" sa dea niste "indicatii" si "critici" gen Ceausescu. Deci mai Becali ai gresit, da' o sa se repete pentru ca nici macar n-ai habar ce anume ai gresit. Poate totusi se roaga toata comunitatea din Athos si il lumineaza Dumnezeu pe Gigi...

Edited by FortuneTeller

Se apropie alegerile...asta inca mai spera un vot de la suporterii Stelei...ha ha. :laugh:

Si cu 3 jucatori nu se face primavara, mai ales daca pleaca Dica si Goian, si daca ne mai aduce un Surdu si un Badoi putem visa la Liga Campionilor...mda vorbe goale....lasane Jiji.

Printre altele:

"o sa merg personal sa-i urmaresc"

Wow! Pai atunci e clar...Chiar ma intreb, oare ce rol mai au restul sclavilor pe la club? Si vezi ca mai sunt cativa renumiti pupincuristi, care au limba mult mai mare decat actualii tai sclavi. De ce nu-i angajezi si pe ei?

(hint: sotia unuia sta bine merci in libertate dupa ce a omorat o familie chiar pe trecerea de pietoni)

"E vina mea ca a plecat Olaroiu"

Asta-i unul dintre putinele lucruri bune din ultima perioada. Steaua a inceput sa joace atat de mizerabil inca de cand era el antenor. In plus, lingaul de olita ti-a bagat in cap aerele astea de mare antrenor, imputitule! Si din pacate, "curentul" olita nu a disparut din Ghencea odata cu plecarea lui. De o gramada de ori ai recunoscut ca "Oli mi-a spus ca x da randament mai bun pe postul y" sau ca "m-am consultat cu olita inaintea meciului si el mi-a spus...". Sa nu mai amintesc de jucatorii care-i avea mult prea laudatul olita la indemana. Si nu in ultimul rand, ce cauta carpa in vestiar inaintea unui meci atat de important ca cel cu Sevilla?

"Nu are voie sa faca niciun pas gresit, ca se duce si campionatul."

Si cine sa-l ajute? Surdu, "Duracell"? Sau poate fosta "cobra"? Lingaul de Argaseala? Vreun nepot de-al tau? Rugaciunile tale de la muntele Athos?... Probabil olita.

"o sa lupt cu toate fortele ca sa câstigam titlul"

Deja imi vine sa vars. E exact aceeasi senzatie ca la finalul sezonului trecut.

Suna a campanie electorala...omu ce sa zica cind trebuie prostimea sa-l voteze !!! Isi toarna cenuse in cap, se facefrate cu "draq" pina trece puntea!!!

Gheorghe Becali, tu esti de vina ca traiesti. mi-e clar ca numai cel e sus poate scapa Steaua de tine, luandu-te dintre noi!

vesnica amintire, cat mai curand!

Nu vedeti ca este cu constiinta impacata, el defapt NU SE CONSIDERA vinovat pentru ceea ce il consideram noi vinovat. Singurul lui regret este ca si-a lasat sluga sa plece. Nu mai avem nici o scapare, poate doar daca poporul romanu NU il va vota.

Mori b***-**-** p*** in m*-** de cioban.

Hai nu ma innebuni Jiji,pentru ca ai recunoscut ca tu esti vinovat,eu te iert :happy:

Acum pe bune ciobane cat de prosti ne crezi? :angry:

Ai rupt echipa asta in paispe cum numai un cioban incult ca tine putea sa o faca. De cand te implici la echipa ai distrus orice lucru pozitiv la Steaua,echipa nu mai avem,antrenorul e irelevant,grupele de juniori ale Stelei sufera,cei din management sunt sclavii tai pe fata,totul este acaparat de prostia ta.

Daca tot nu pleci,macar baga bani si taci dracului din gura,lasa oamenii sa munceasca,nu te mai baga in domenii in care habar n-ai si nu te mai lua de jucatori.

Ma intreb cum vom scapa de el,pasnic sau prin vreo crima al unui stelist care nu mai poate suporta.

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

Cate minciuni!!!Auzi,a vrut sa-l aduca p Lacatus d la inceput.Aceleasi discutii de 15 mil,aceleasi idiotenii d care mi se face scarba.Dureros este ca sigur sunt oameni,si inca multi,care il cred.

Cat nu l-am suportat p MM si ce ma enerva si totusi cata dreptate a avut.Steaua a fost distrusa,inca nu a murit d tot,dar nu mai e mult.Ca sa iasa ceva ne trebuie acum 5 victorii la rand si sincer nu este posibil.Dupa astea 5 meciuri Steaua va fi complet terminata.Sa dea Dumnezeu sa nu fie asa,dar...

Auzi, se va implica "personal".. pai ideea e sa NU SE MAI IMPLICE, sa aduca profesionisti si sa ii lase pe aia sa faca ceea ce stiu... Asta iar pozeaza in "mesia".. fmm de neghiob!

Nu jjjjj, nu tu esti vinovat. Vinovata e maica-ta ca te-a nascut si nu ti-a oferit o educatie corespunzatoare (la tine ,,cei sapte ani de-acasa' se traduce ,,cei sapte ani de la stana". Vinovati masi sunt si ,,lingaii' care te inconjoara si-ti toarna fel de fel de prostii numai pentru a-ti intra in gratii si de a putea sa ,,mulga"cat mai mult de la tine.

Singura ta vina este ca existi! Iar daca tu nu esti destul de barbat pentru a te sinucide,atunci asta este vrerea lui Dumnezeu si pe el nu ne putem supara.Asteptam insa ziua cand TE VA LUMINA si existenta ta se va sfarsi !

1. vin alegerile si trebuia sa vina cu ceva senzational...sa-si recunoasca vina

2. pe Hagi la adus la Steaua pentru a se razbuna pe el si in niciun caz la dorinta publicului

3. un jucator nu se cumpara dupa ce il urmaresti 1-2 luni mai ales dk este urmarit de un fin cunoscator al laptelui si al mulsului

4. NU TE VOTEZ !!!

'In sfarsit gandeste ciobanul si realizeaza ca nu face performanta altfel. Gigi a fost indrumat gresit cand a facut transferurile in vara. In sfarsit 15 mil pe 2-3 jucatori. In sfarsit baga bani la echipa. O sa-i lase pe nea Imi si Laca sa faca transferuri.Asa Gigi du-te si alege tu jucatorii' . Cam asa ar gandi prostimea la citirea acestui interviu. Otrava are nevoie de voturi si schimba foaia. Sunt curios, asa presupusii 15 mil. ii da ca imprumut sau chiar baga banii. Ce tampit sunt...chiar m-am gandit pentru o secunda ca ar da kktu atatia bani pe 2-3 jucatori. Ce javra, ce jigodie, ce panarama de om. Steaua noastra sangereaza la greu, hemoragie interna si el se gandeste la politica. Chiar crede ca mai poate pacali pe cineva (de fapt se gasesc cativa sa gandeasca cum am scris la inceput) Doamne ajuta-ne sa scapam de jigodie. Un atac de cord ceva....ca tot vine pe neasteptate..

cea mai mare rusine a campionatului esti tu nu faptul ca o sa ia CFR campionatu... invata de la patronul cfrului a investit bani in echipa si este detasat pe primul loc ....

si rusinea mare va fi daca vei incepe tu si Borcea sa bagati bani in arbitri in retur sa ajungeti macar pe locul 2

m-am saturat de actoria ta !! vii si ne spui tot felul de strategii invatate de la indrumatorii tai de a ne recastiga!!! rusine

Imi aduc aminte cum a spus Nea IMI ca vrea sa vina sa-l mai traga de urechi pe Cioban din cand in cand asa ca o sa vina si atunci poate il indreapta umpic pe cioban ! ASa ca s-ar putea o skimbare!

Tare interviu, n-am ce zice... Imi place fraza aia: "Mai multe nu vreau sa zic acum." E tipic romaneasca/becaliana. "Stiu eu, dar nu vreau sa zic"... A se citi: "Votati-ma, fraierilor, ca o sa fie bine, dar nu pot sa va spun acum exact ce si cum."

Nu inteleg rostul acestor interviuri... Ce cretin poate crede ca Becali se va schimba? La el mizeria e nativa, nu e un virus de care sa poata scapa cu medicamente.

Suntem in plina campanie electorala...

Prostul nu-si da seama ca increderea oamenilor care a castigat-o in 5-6 ani de cand e la Steaua a pierdut-o in mai putin de un an de zile. Acum taranul incearca sa redreseze situatia,dar e prea tarziu....prea tarziu si-a dat seama ce inseamna Steaua pentru adevaratii suporteri, prea tarziu si-a dat seama ca nu ne mai poate vraji cu transferuri de rahat gen Surdu, Zaharia,,,,etc.

Nu inteleg ce aveti cu Olaroiu cand el a avut rezultate senzationale in Ghencea.

Se vede diferenta dintre anul trecut si anul acesta. Pacat. Mare pacat ca majoritatea fanilor nu inteleg acest lucru. Dar cu timpul il vor intelege.

Oli te asteptam inapoi!!!!!!!!!!!!!!!!1

Jiceti de Badoi si Surdu.

Cred ca daca se facea un sondaj pe site daca sa vina BAdoi cred avea un procent foarte mare de partea lui.

Cat despre Surdu,cred ca si el obtinea un procent destul de bun.

Ce vina are Becali ca nu s-a adaptat Badoi.

Dar asa e. Dupa razboi multi viteji se arata.

Zise Jiji si mai lua o gura de fan....Ei Hrebe-Hrebe cum ti-as agata eu piele intr-un bat si-as arunca sare pe tine[-(.Sincer ma simt jignit cum unii ne cred chiar un popor tampit si naiv.Pai ne'a Jiji ia spune-ne d-ta noua de cate ori am am mai auzit noi povestea asta cu"mega transferuri"si curatenii de vara-iarna??!.A' defapt ai dreptate...o sa faci curatenie...ii vinzi pe sume frumusele pe cei buni si pastrezi"leprele"...aha...am inteles...

Iar poveste cu Oli(nu vreau sa supar pe nimeni,e doar parerea mea)e praf in ochii"amatorilor"ne'a Jiji.Oli n-a facut decat sa culeaga roadele predecesorilor lui si sa omore incet-incet totul...a mai contribuit si Gica(chiar daca pricinuit de anumite circumstante sau nu) si ete asa s-a ajuns unde s-a ajuns.

Cum ii schimba alegerile astea pe unii"oameni"in c**ve de nu iti vine sa crezi...

Edited by CaTaLiNsm StElIsTu

bah nu il mai acuzatzi atata pe Gigi ca daca e sa o luam asa cine a facut sa ajungem in primavara europeana dupa multzi ani??nu cumva oierul ala de Gigi pe care azi il criticati care nu ati gresit niciodata ala sa il acuzati pe Gigi mai bn lasati-l sa faca ce vrea sa vedem ce o sa faca o sa aduca jucatori buni si Steaua o sa ia cel putin locul 2 anul asta sau nu dupaia se vede voi vedeti doar partea goala a paharului ca Steaua eu vad partea plina ca Steaua a ajuns o echipa pe la care a trecut real Lyon sevilla arsenal Betis liverpoll midlesborough lens hertha berlin sampdoria si asta de cand a venit Becali chiar daca el vorbeste prostii si asta nu va da dreptul sa il criticati fiecare isi tine parerea pentru el eu recunosc ca nu imi place ceea ce face el dar nu il acuz pentru asta e stresat si el cu alegerile si cu mai multe si orgoliul lui oricum nu e pierdut campionatul nici pe departe pentru ca Steaua nu e chiar la o asa mare distanta fata de CFR!!!!

@ [don't] think again

Esti cumva agent electoral ?

Daca are omu o parere gata inseamna ca e agent electoral?

Nu vedeti ca sunteti orbiti de o ura care nu inteleg de unde provine.

Sau, ma rog, inteleg dar nu e justificata.

Daca il aparam pe Becali inseamna ca gata suntem platiti de el. Pfff. Gandire de golan.