mountytoma

Ce mai facem sezonul asta?

49 posts in this topic

ce facem sezonul asta?va spun eu ce o sa facem.vom urca pe locul I.ii vom rupe pe toti.vom castiga.si in tara numai despre Steaua se va povesti.ca este cea mai buna echipa.ca are antrenor bun,jocatori buni si portar bun.nimeni nu va trece de Steaua :steagcruce: :steagcruce:

Cel mai probabil o sa luam locul 2. Mi-e greu sa cred ca cei din Cluj se vor abtine de la 'apasatul butoanelor' spre final, daca o sa ne apropiem mai mult. Anul trecut au facut greseala asta si cum zicea si Andone, in sezonul actual n-o s-o mai repete. Daca in tur consideram ca CFR-ul merita locul 1, acum nu mai sunt asa sigur.

Va plictisiti si vreti sa va amuzati?Urmariti emisiunea 3x3,pe Realitatea TV:SPOVEDANIA LUI Becali.Cu astfel de aberatii este imposibil sa nu te amuzi.

Ba,voi stiti ce poate sa faca PARATRASNETUL in momentul in care intervine intre doua ostiri ce se afla in lupta?-Nu?..Intrebatil pe Becali sau comutati urgent pe Realitatea TV!!:))

oana , 1uLy4Nn postase acel mesaj in noiembrie , cand Steaua erea la 14 pct in spatele lui CFR , atunci sa fim seriosi , nimeni nu se gandea la primul loc :D .... oricum e important ca azi suntem pe primul loc si sper sa ramanem acolo si dupa cele 2 etape care au mai ramas de disputat

oana , 1uLy4Nn postase acel mesaj in noiembrie , cand Steaua erea la 14 pct in spatele lui CFR , atunci sa fim seriosi , nimeni nu se gandea la primul loc :D .... oricum e important ca azi suntem pe primul loc si sper sa ramanem acolo si dupa cele 2 etape care au mai ramas de disputat

ei in fine...nu mai conteaza...singuru lucru care conteaza e sa ia Steaua titlu si atat;) cred ca asta ne dorim totzi :steag_sah_mic:

Asa este , si sper ca pe 7 Mai sa sarbatorim 2 evenimente : Castigarea Cupei Campionilor si a titlului nr. 24 :D

ce bey..? locu'2? :)))

singuru loc care e pentru Steaua este 1...deci..;)

si in tur ce credeai?

acum spun si eu ca avem mari sanse la campionat insa nu asta gandeam cand eram la 11 puncte in spatele CFR-ului si nu jucam nimic ;)) fular-campionii fular-campionii

degeaba ia Steaua campionatul...cu jocul asta nici vorba de puncte in UCL...macar in tururile preliminare mai faceam niste puncte pentru Romania...va fi foarte greu anul asta pentru nicio echipa romaneasca nu e capabila sa faca puncte in europa...in cativa ani jucam iar turul I preliminar in UCL!

@redandblue ce conteaza mai mult pentru tine? campionatul sau UCL?

pentru mine conteaza si campionatul si UCL insa cel mai mult conteaza cum joaca Steaua...conteaza sa ma uit cu placere la un meci nu sa stau cu sa-mi rod unghiile pana in minutul 90 intru-un meci cu nu-stiu-cine...conteaza sa vezi ca jucatorii lupta la fel si cu Real Madrid dar si cu Ceahlaul...in ultima vreme la Steaua se joaca mai mult pentru bani tot ce se face este pentru bani de parca numai asta ar conta...castigam la masa verde castigam cu arbitrii cu blaturi numai sa luam cateva milioane de la UEFA...unde e mandria de a fi stelist , orgoliul ???

fular-campionii Steaua PANA LA MOARTE

Mihai Steaua este cea mai buna echipa din campionat!

asa ca taci cu ........ porcaria asta!..........Forzza Steaua

ramane sa ne bucuram la sfarsit ca putem juca din nou in Champions League, terminand pe locul doi.

dar mai ramane si invatatura de minte, ca nu trebuie sa zici hop pana nu sari... desi nu mai spera mai nimeni sa luptam la titlu, l-am avut la indemana si l-am scapat printre degetele de la picioarele lui Banel, ale lui Dica, etc

Prieteni...problema este alta. Echipa nu joaca nimic, e drept, si din cauza lui Becali probabil...El impune jucatori. Dar...totusi nu joaca el. Oare Dica...a fost mai bun ca D.Moreno in seara asta? Oare Lovin joaca mai bine decat ar fi jucat Bicfalvi? Oare Mendoza in seara asta a aratat mai mult decat Badea? Oare...si iar oare. Oare Rada nu stie fotbal? Poate era bun in aparare pe seceta asta venita odata cu stupizenia suspendarii lui Goian. Pana si Habibou...e suparat ca e rezerva. Toti spun "Il oprim la Steaua ca e bun". Pentru ce? Ca e individualist si strica fazele de poarta?

Nu ma deranjeaza ca Steaua poate in seara asta a pierdut titlul. Si nici ca a pierdut cu Dinamo. Dar putea sa piarda frumos. Dar a pierdut pentru ca nu joaca nimic. As fi vrut sa vad si eu faze de fotbal. Dar totul a fost la intamplare. Nicio faza elaborata. Toate baloanele aruncate in fata, poate-poate le ajunge cineva. Dar cine sa le ajunga? Neaga? Nicolita? Dica? Pepe Moreno a mai alergat putin, chiar si Mendoza si D.Moreno. Dar ce folos? Ca nu aveau cu cine sa combine. Unde este Steaua care alerga tot meciul iar jucatorii mureau pe teren? Nici macar nu au stiut sau nu au avut chef sa faca presing. La primul gol...habar nu aveau unde era mingea. La al doilea...NIIIIMENI in careu...

Iar culmea ironiei: 3 puncte importante au fost pierdute in fata satelitului din Buzau. Este chiar umilitor. Iar daca Steaua are putina mandrie, macar in ultimul joc ar arata ca stie sa joace. Dar parca vad ca da meciul. Pentru ca ordinul vine de sus si sunt interese mari si la Buzau.

Si iata ce se intampla cand Conducerea clubului este de rahat. Citez o declaratie a lui Radoi: Din pãcate, da sunt foarte dezamãgit de ce se întâmplã în Liga I. E la al doilea sau al treilea an când adversarii echipelor cu care ne batem la titlu bagã pe teren echipa a doua. De aceea mã gândesc serios sã plec de la Steaua. Mi-aș dori sã o pot face cu încã un titlu de campion. Oricum, opt ani la echipa asta îmi ajung. Simt nevoia unei schimbãri. Nu am vorbit cu nea Gigi încã, dar nu cred însã cã îmi va face probleme. Vom gãsi o cale ca sã pot pleca. Nu vrea nea Gigi sã se îãmbogãțeascã dupã mine. Hotãrârea de a pãrãsi Steaua nu are nicio legãturã cu deznodãmântul acestui meci. Decizia mea era luatã dinainte"...No comment...

Iata in ce sta in acest moment tactica Stelei: "Lasã cã vedeți voi cã nu mã lasã pe mine Dumnezeu și o sã facã Universitatea Cluj egal cu CFR-ul și o sã ia Steaua campionatul"(Gigi Becali)...

Ca sa-l invoc pe Dumnezeu: Dumnezeu da, Dumnezeu ia. Pentru ca, anul trecut, Dl.Becali s-a murdarit mult in jurul gurii de la atata pupat in fund la Dinamovisti, iar dupa ce s-a vazut cu sacii in caruta, vorba dumnealui: taca-paca cu injuraturile. Auziti si voi ce aberatie spune: "Dacã nu va fi blat și nu cred cã va fi, sunt convins cã Universitatea îi va încurca. Încã mai putem lua titlul". Cred ca are o problema mare acest domn. Pentru ca eu ii spun domn, in speranta ca se va trezi in sfarsit si va observa cum se comporta conducatorii de club de afara. Oricum, diferenta este uriasa, din toate punctele de vedere:financiar, moral, sau al civilizatiei.

Poate se va gandi putin dupa acest meci (care a fost in nota intregului parcurs din campionat) si va decide sa lase pe altii care se pricep mai bine ca dumnealui la achizitii si la tactica.

fular-campioniifularultras

Degeaba vorbim de Becali si il injuram ca oricum nu va pleca niciodata de la Steaua, eu sunt foarte suparat pe multi din jucatori, care nu au valoare de Steaua, ei joaca sa ne enervezi pe noi si dupaia isi pierd noptiile prin baruri.

Becali a bagat banii destui in Steaua si probabil ca va mai baga, dar mai mult de atat nu poate sa faca, daca jucatorii sunt varza si echipa e varza, putem sa schimbam 20 de antrenori pe an daca titular e Nicolita, nesu , pepe moreno si Lovin e clar ca niciodata nu vom face spectacol. Dayro moreno joaca foarte frumos si joaca doar rezerva , Lacatus greseste mult dar , parerea mea e ca doar o schimbare radicala a jucatoriilor va face jocul sa mearga , alftel nu cred ca vom reusi vreodata sa trecem de grupe CL. Va salut si numai fiti suparati ca oricum nu le pasa.. Sunt jucatorii de mana a-2a

pana la urma am reusit mult mai mult decat speram in pauza intersezon, dar mai putin decat am constatat ca s-ar fi putut. sper sa invatam si noi, si jucatorii, ceva din asta. Becali e prea prost ca sa mai invete orice!

Sezon incheiat, topic inchis.

Guest
This topic is now closed to further replies.