mountytoma

Ce mai facem sezonul asta?

49 posts in this topic

Se pare ca blestemul Olaroiu-Becali este mult mai puternic decat credeam. Am revazut astazi aceeasi echipa obosita, lipsita de idei, timorata, speriata, umilita. Nu ma mir ca e lipsita de idei, avand in vedere ca fotbalistii cu imaginatie gen Bostina, Elton, Thereau, au fost maturati de la echipa de un cioban care are branza in loc de creier. Nu ma mir ca e timorata, cand behaitul striga mai mereu ca "ala nu e de Steaua", "ala nu are valoare de Steaua". Oare dobitocul ala isi va pune vreodata intrebarea daca el are valoare de Steaua, daca el e de Steaua? Ciobanul din fruntea Stelei este ca un rahat deasupra unui tort de frisca. Putoarea lui strica atmosfera din Ghencea. Singurul loc din tara asta unde strainii simteau civilizatia europeana. Nu ma mir ca echipa e speriata, daca si dupa ce iei bataie ti se mareste salariul, inseamna ca esti condamnat la o bunastare pe care nu o meriti! Ma mir insa ca echipa e obosita, ma doare ca e umilita.

Cred ca ar trebui sa ne luam gandul de la sezonul asta, sa uitam de CL sau UEFA anul viitor. Oricum nu reusim nimic. Presiunea asta ne atarna de gat mai ceva ca prostia colosala a ciobanului. Jucatorii nu mai stiu sa paseze, sa combine, sa joace spre poarta adversa! In cate meciuri din sezonul asta a fost Zapata cel mai bun de la noi? Nu cumva in toate?

Ar trebui sa ne luam gandul de la banii CL, de la grupele UEFA, si sa ii lasam sa redescopere fotbalul, sa recastige bucuria de a juca fotbal.

Ar trebui ca, in virtutea legii compensatiei, ca la cat am suferit si noi si jucatorii sezonul asta, sa primim totusi o mare bucurie.

Gheorghe Becali, fa-ne placerea si mori dracului odata!

Singurulu lucru de facut e de stat acasa, sa joace nenorociti aia pe stadionul gol, ca altfel banii merg la Fecali in buzunar. Asa daca nu mai vine nimeni, poate ca o sa plece prostul ala.

Mie frica ca daca mai ramine mult, vom merge si mai in jos. Ne am ales cu praful. A cumparat prostul ala, bai dar prost mai e, 20 de jucatori de nici o valoare, mai bine lua 2-3 de milioane de Euro decit atitea jucatori SUPRAEVALUATI la 500 000 de Euro. Nici aia mai scumpi nu au demonstrat ca merita sa imbrace Steaua.

Becali sa jucat cu suporteri, si a mers pina in momentul in care strategia lui ciobaneasca a dat faliment.

A spus ca are oferte pentru Radoi la 12M de Euro (cine il mai crede ?), ca il va da pe Dica cu 10 ca atita de valoros e el, samd.

A spus ca va face transferuri de milioane, ca va face o echipa competitiva de 30 de jucatori (nici o echipa care merge bine nu are atitea jucatori in echipa A), ca o sa vedem noi ce smecher e el. Toata strategia lui a dat faliment, si lamentabil.

A spus el ca Steaua asta asa puternica si cu spirit de luptatoare va lua 12 puncte in LC.

De fapt a facut tot ce si a propus, in felul in care fac toti oameni politici : NIMIC. Asta vrea el sa fie (presedinte), dar el de fapt a facut ca or ce politician de mina a doua: a mintit si furat. Da a furat Steaua, si ne a mintit pe noi suporteri

Ce ne mai ramane de facut sezonul asta? Sa scapam de cioban si sa evitam retrogradarea...

Edited by Wally

@ Wally : Esti prea pesimist. ;)) Luam cupa 100%, cat despre cioban e greu sa cred ca va pleca. Da', ar fii un obiectiv ca sa scapam de el . ;))

@robynho

esti prea optimist tu. de unde cupa anul' asa??

LOL. Dar tu pe ce te bazezi, cand insinuezi ca nu vom lua Cupa ???

In primul rand avem un patron cum avem. Nu mai are rost sa discutam despre el. Apoi jocul echipei din acest moment ( nu uita ca avem meci cu Urziceniul in Cupa). Si apoi si poate cel mai important argument, non-valorile din echipa, pentru ca eu unul nu cred ca vom vedea ceva transferuri bune, iarna asta.

PS: Nici nu stiu daca il mai vedem pe Lacatus antrenor pana la perioada de transferuri.

Edited by cristi_mold

Eu nu cred ca Becali va pleca vreodata de la Steaua deoarece echipa este in proprietatea sa si in plus el da banii.Cui nu i-ar placea ca Becali sa plece de la Steaua? Cred ca tuturor stelistilor le-ar placea,dar acesta este un vis ce cu greu ar putea fi implinit.Ce n-as da sa avem un patron care sa nu se bage la echipa si sa nu spuna verzi si uscate in fata presei si a televiziunii despre jucatori,antrenor...etc

In continuare,sa nu visam la plecarea lui Becali ce nu se va produce prea curand.

Dar si daca ramane,ar putea sa aduca inca un actionar,unul dintre prietenii sai buni sau cel putin un cunoscut care sa aiba la fel de multi bani ca si el,ca atunci cand vad un jucator de 5 milioane de dolari,unul sa puna 2.5 milioane si celalalt tot 2.5 milioane.Atunci nu s-ar mai plange ca vai ce scump e un jucator si altele...

Bun,au adus un jucator de 5 milioane,dar ce fac cu salariul jucatorului?Eu zic ca daca jucatorul vrea un salariu de 1.2 milioane de dolari,sa-i dea cat vrea chiar daca vestiarul ar lua-o razna.Dupa un timp jucatorii si-ar da seama ca jucatorul de 5 milioane de dolari este mai valoros ca ei si isi merita salariul pe deplin.Jucatori ca cel de 5 milioane de dolari pot schimba cursul unei partide de fotbal printr-o pasa ,,miraculoasa,, sau un sut de la 28 de metri dat pe poarta precum cel al lui Keita(daca nu ma insel) din meciul in deplasare cu Sevilla,care a lovit stalpul din stanga al portii lui Zapata.(Sa nu mai spun ca in meciul Sevillei cu Real Madrid acelasi jucator a dat gol din aceeasi pozitie cu acelasi sut de la 28 de metri).

Ma intreb cateodata de ce inaintea incheierii sezonului de transferuri Steaua nu l-a cumparat pe acel Dady golgeter in Portugalia,si a ales sa-l cumpere pe Zaharia.Ce,cat putea sa coste acel Dady de era asa de scump?L-a adus pe Zaharia care nu pot sa spun ca a dezamagit dar nu e la nivelul Stelei.

In legatura cu spartul vestiarului,la AC Milan,fundasul Ambrosini castiga de 5 ori mai putini bani decat mijlocasul ofensiv Kaka'.Stiu e o diferenta dintre Ambrosini si Nesu sau dintre Kaka' si Dica.Chiar o diferenta foaaaarte mare de valoare,dar chestiunea salariilor de la Steaua ar trebui sa dispara.Fiecare jucator trebuie sa fie platit dupa valoarea sa si talentul sau.Chiar jucatorii Stelei au spus acest lucru dupa meciul cu Sevilla ca,citez: ,,oricat ne-am darui si oricata atitudine am avea,valoarea isi spune cuvantul pana la urma"

Acum daca raul a fost facut,macar se se atenueze cumva.Aducerea unui psiholog ar putea ajuta cum nu ne putem imagina.Toate cluburile mari au cate un psiholog care ii incurajeaza pe jucatori atunci cand pierd s.a.m.d.

In final trebuie sa plece de la Steaua jucatori precum Ovidiu Petre care prin cuvintele sale de aoleu isi baga proprii coechipieri in groapa: ,,mergem la Londra,speram sa nu luam 7 goluri ca si Slavia".Mie nu mi se pare o atitudine de Stelist adevarat si nici jocul lui nu e cum trebuie,prin urmare ar trebui sa plece.Dica si Goian ar trebui sa ramana cu orice pret.Ne intrebam de ce Dica nu prea da goluri?,simplu.El e un mijlocas ofensiv-atacant, care daca primeste mingi utile,el e in stare sa dea gol,dar daca nu primeste mingi,ce sa ne asteptam,sa dea gol?,in niciun caz.

Sper ca la iarna sa fia adusi jucatori de 3-4-5 milioane de dolari=jucatori de valoare,chiar daca au salarii de 2 milioane de dolari.Daca Steaua va proceda asa,eu zic ca vom putea sarbatori cel de-al 24-lea titlu si vom putea striga din toti rarunchii:

fular-campioniifular-campionii

OLE,OLE,OLE

sezonul acesta ne bazam pe campionat si pe cupa Romaniei...atat...europa s-a dus sezonul acesta...poate si anul viitor...ce pacat pentru o echipa care a fost inainte prin anii 80 a fost de masura lui AC Milan si acuma are puterea lu' Buzau...Ce mai echipa a ajuns acum Steaua...dar eu astept momente de glorie pentru Steaua acum...in viitorul apropiat atunci visele mele de a fi un mare fotbalisti la echipa mea de suflet se va destrama...dar eu sper...sper in continuare...si dincolo de moarte...FORZA Steaua pana la MOARTE!!! forzateaua

o echipa care a fost inainte prin anii 80 a fost de masura lui AC Milan si acuma are puterea lu' Buzau...

ca sa fie rusinea si mai mare, uite ca buzaul a batut Poli Timisoara...

pai toti care ne bat pe noi, pierd la buzau si U Cluj si Poli Timisoara.

Ar fi interesant un meci Gloria Buzau - Sevilla.

Principala problema este antrenorul,pentru ca jucatorii sunt aceiasi care au ajuns intr-o semifinala de Cupa UEFA,sunt cei care au eliminat valencia si Betis sevilla.Nu vreau sa spun ca Hagi,Pedrazzini sau Lacatus nu sunt antrenori buni,dar jucatorii nu inteleg stilul lor de "predare".De vina ar putea fi si moralul slab dat de patron care nu baga bani in echipa atat cat ar trebui.Nu stiu la ce trebuia Romeo Surdu la Steaua cand el nu juca titular nici la CFR Cluj,echipa mai slaba decat Steaua.Cu cei 12 milioane de euro primiti anul trecut la UEFA se puteau face lucuri mult mai bune.In locul lui Badoi putea fi cumparat Torje care este un jucator foarte bun,peste multi jucatori ce au fost cumparati in aceasta campanie de achizitii.Cred ca singurele transferuri bune din acest sezon sunt Zapata, Bicfalvi si Golanski.Dar suntem totusi Steaua,cea mai titrata echipa din Romania si trebuie sa trecem de aceasta faza proasta

Cred ca o sa ne uitam la reusitele altora ca noi nu o sa fim in stare pe nici un front de nici o performanta!!

Principala problema este antrenorul,pentru ca jucatorii sunt aceiasi care au ajuns intr-o semifinala de Cupa UEFA,sunt cei care au eliminat valencia si Betis sevilla.Nu vreau sa spun ca Hagi,Pedrazzini sau Lacatus nu sunt antrenori buni,dar jucatorii nu inteleg stilul lor de "predare".De vina ar putea fi si moralul slab dat de patron care nu baga bani in echipa atat cat ar trebui.Nu stiu la ce trebuia Romeo Surdu la Steaua cand el nu juca titular nici la CFR Cluj,echipa mai slaba decat Steaua.Cu cei 12 milioane de euro primiti anul trecut la UEFA se puteau face lucuri mult mai bune.In locul lui Badoi putea fi cumparat Torje care este un jucator foarte bun,peste multi jucatori ce au fost cumparati in aceasta campanie de achizitii.Cred ca singurele transferuri bune din acest sezon sunt Zapata, Bicfalvi si Golanski.Dar suntem totusi Steaua,cea mai titrata echipa din Romania si trebuie sa trecem de aceasta faza proasta

Stii ceva?Mai da-i in plm(imi cer scuze pentru. limbaj) de mercenari obositi!Jucatorii de valoare sunt plafonati,iar ceilalti nu au valoare!Asta e situatia!Nu e de vina nici un antrenor!

Azi e prima oara cand accesez acest syte. Sunt un suporter placut al Stelei: o iubesc fara sa ma manifest.E ceva super pentru mine care am simpatizat cu Steaua si simpatizez, pentru ca Steaua e a ROMANILOR si nu a unor introvertitzi(dar asta e alta problema de discutat).M-am inscris pe syte ca nu imi convine prea multa mangaiere pe care o aratam ca fani inraitzi sau ca simpatizantzi placut inraitzi. Din ambitzie sa nascut Steaua(shtie cineva cartea " Cei unsprezece" de E.Barbu?) si din ambitzie a fost cea mai buna! Dar nu pricep cum se poate ca din 11 fomishti sa avem 11 vedete pline cu ifose si cu aere de supervedeta, cand calcaiele le sunt rapanoase? Hei, nu injuratzi! Spunetzi unde greshesc ca gandesc astfel de vreo 15 ani? Ca de altzi 20 am gandit altfel, si culmea mult mai fanatic! Dar de fapt ce vreau sa intreb: pe langa multzi care se invart la club,care au si care nu au treaba la club, cine este asta ...care e preshedinte la club,spalatorul asta de vase,zero barat al FOTBALULUI ROMANESC care are si tupeu si mintea cat putza la bacterie,Argaseala? Signor Gigi ar trebui sa se uite cui ii da de pomana ceva,inainte de ai da!

IUBESC Steaua ATATA TIMP CAT CEI CE O SLUJESC O FAC PENTRU GLORIE si PENTRU CEI CARE SUFERA si PLANGEM PENTRU EA si ATATA TIMP CAT VOR AVEA MENTALITATE DE INVINGATORI si NU DE CALICI PERVERSHI si MESCHINI!

Laca SHTIE(jos palaria) !

Steaua E UNICA!

Din plictiseala ( ca nu mai avem meci interesante de CL sau de UEFA ) ... o sa luam si campionatu si cupa ... dar degeaba , cu nici o performantza europeana :blink:

Va rog frumos cautati postarile de acum 1-2 de pe acest forum si cititi acolo ce ati scris voi sau altii ca voi dupa meciuri gen Steaua - Valncia, Betis - Steaua, Steaua - rrpid din sferturi, calificarea Stelei in Liga de anul trecut si alte multe meciuri. Erati mandrii, erati extaziati ca sunteti stelisti. Acum nu prea merge treaba si toti aruncati cu noroi, injurati, sunteti revoltati. Nu va mai suport. Imi este sila de voi. Acum este momentul cand ar trebui sa aratati ca sunteti suporteri adevarati si sa incurajati echipa. Si sa-l bagam in MM pe oier, pentru ca nici inainte, nici acum si nici pe viitor nu o sa venim la stadion pentru a-l vedea pe el. Noi venim pentru Steaua, cel mai puternic drog.

Cand vezi cat pot fi de nesimtiti jucatorii astia nu-ti mai vine sa mai vii la stadion...

Va rog frumos cautati postarile de acum 1-2 de pe acest forum si cititi acolo ce ati scris voi sau altii ca voi dupa meciuri gen Steaua - Valncia, Betis - Steaua, Steaua - rrpid din sferturi, calificarea Stelei in Liga de anul trecut si alte multe meciuri. Erati mandrii, erati extaziati ca sunteti stelisti. Acum nu prea merge treaba si toti aruncati cu noroi, injurati, sunteti revoltati. Nu va mai suport. Imi este sila de voi. Acum este momentul cand ar trebui sa aratati ca sunteti suporteri adevarati si sa incurajati echipa. Si sa-l bagam in MM pe oier, pentru ca nici inainte, nici acum si nici pe viitor nu o sa venim la stadion pentru a-l vedea pe el. Noi venim pentru Steaua, cel mai puternic drog.

Cred ca ai drepttate.

Guest
This topic is now closed to further replies.