fcsteaua.ro

Steaua - Sevilla 0 - 2

197 posts in this topic

cu stopul care l`a facut surdu, de care zicea cineva mai sus.... ne facem de tot rasu` europei. sa mor daca nu ma bufneshte rasu. mi se pare ca cei care au fost laudatzi in echipa Steaua s-au cam culcat pe o ureche, gen Dica. Dica a devenit un lenesh si din cate am intzeles un arogant. imi pare rau pentru el, inainte il admiram, acum, tot ce face e sa dezamageasca .....

D-le Chioru, eu l-am vazut pe Lacatus jucand de copil. .. Steaua cu care eu em crescut este din 84 incoace e o :stea" cu Lacatus !!!! ..Si va CONTRAZIC. Lacatus a fost o axtremna dreapta de "geniu"...asa cum spunea Radu Cosasu (daca va este cunoscut numele) .."ultima extrema de geniu din fotbalul romanesc" !!!

Nu incercati sa va refulati trairile extremiste pe acest site !!! Da, Lacatus injura, dvs nu o faceti niciodata? A rupt tibii... da...dar asta au facut si Dan Coe sau Bumbescu...mari fotabalisti !!! Si exista zeci de mari fotbalisti straini care la fel, scuipa (Voller vs Mardona - Italia 90) , injura, le puteti citi asta pe buze tuturor de la Milan si Real pana la Cocordia Chiajna! Fotbalistul nu este un intelectual. A !!! Si unii chiar rup tibii... Ca sa vezi !!! Face si asta parte din joc.

Cat privete incercarea de a fi si ironic si spiritual cu indemnul "du-te in Italia" sa stiti ca nu ati depasit doza de amuzament pe care o combina Gloria o a are treierand.

Eu nu va recomand Italia ci un sanatoriu in care sa va regasiti si linistiti, sa scapati de angoase sau sa va trageti si mai tare valul pe ochi. Chioru parca va spune, nu ?

@Gica Chioru

Eu zic ca daca nu erai tu si cei ca tine, fecali nu era ce este acum. Ramanea un neica nimeni. Dar deh, asta este rolul vostru. Cred ca exista cateva nume in istoria Stelei in care nu avem voie sa dam cu laturi, asa cum faci tu. Idolul tau cu maybach l-a terfelit pe Hagi asa cum te scremi tu acum sa o faci cu Lacatus. Sincer, esti deplasat, cred ca ai dreptul sa-l critici dar nu esti in masura sa-l faci cum iti vine la gura.Pentru ce ? Pentru ca din trei meciuri a pierdut 2? esti penibil.

Iar cu scandarea aia ieftina pe care o postezi in final, crede-ma, nu esti deloc amuzant. Poate penibil. Din nou.

Baieti, puteti voi sa ziceti de Chioru ce vreti, dar numa' "fanul" lui Becali nu este, asa ca renuntati la culoarul asta...

Nimeni nu a cerut sa castige la scor,importanta era atitudinea si dupa cum vezi asta lipseste cu desavarsire,uita-te la Slavia care a luat 7 in tur de la Arsenal si acum a facut egal si probabil nimeni de acolo nu are mai mult de 100.000 pe an.

0--pe linie aseara.Mi-a fost rusine dar ne-am cam obisnuit nu-i asa?

NU MAI MERGETI PE STADION!!!!

a facut 0-0 ca Arsenal a jucat cu "copii". sa speram ca in meciul cu noi nu va introduce "greii" si asta pentru egalitate de sanse in raport cu Slavia

Nu, nu am sperat sa o vad in Sampion Lig, am sperat sa vad o echipa care joaca fotbal si care face totul pentru victorie, indiferent daca joaca in Cupa Cupelor, Intertoto, CL sau UEFA. Nu, nu am sperat sa vad "echipe mari" in Ghencea, pentru ca singura echipa pentru care veneam la stadion era acolo, si echipa aia nu era nici PSG, nici Valencia si nici Real Madrid.

Nimeni nu zice sa batem Arsenal, sau Sevilla, la fel cum nimeni n-a zis sa batem Real sau Lyon. Dar macar sa jucam naibii ceva, sa-i vezi ca leaga 5 pase consecutive, ca incearca sa deposedeze, ca alearga, sa vad alunecari, sa-l vad pe Renato luat pe sus, nu pe Iacob tavalindu-se pe jos, pe Banel facand preluari in out si dand centrari in peluza, pe Croitoru...hm, nici nu l-am vazut pe Croitoru.

Jucatorii au intrat cu aceeasi mentalitate pe care o ai si tu - sunt mari echipe ale Europei, asa ca nimeni nu o sa ne condamne daca luam bataie. Asa ca de ce sa alergam, sa riscam accidentari, sa ne obosim in meciuri in care nu putem sa castigam ? Si daca tu crezi ca cel mai bun lucru pe care poti sa-l obtii e sa iei bataie, atunci cel mai bun lucru pe care il vei obtine e sa iei bataie.

Cred ca te-a prins ploaia cu capul descoperit:)De unde ai dedus tu mentalitatea mea??Ti-o explicitez eu pe a ta aici. Iei bataie...ok, dar macar sa legi pase, sa intri la rupere, etc.. Mentalitatea, in opinia mea, trebuie sa fie: "Joci sa castigi(bani si glorie) si nu sa participi. In acest sens, orice este permis cat nu incalca regulamentul." Stai linistit. In primul rand, jucatorii(indiferent de echipa) tot la ei si la buzunarele lor se gandesc.Tribuna este "in al2lea rand". Nu spun ca baietii au si facut asa, dar nici nu pot ingrosa randurile corului de Cassandre care care pe versuri desprinse dintr-o tragedie greaca ridica prestatia Stelei la nivelul de CATASTROFA NATIONALA! O echipa mare este aceea care NU TE LASA sa joci ce vrei tu, ci ce vrea ea!Aici se face diferenta pe teren si pe tabela de marcaj!

Un bun amic imi zice sa-l las in pace pe Lacatus, s-o fac pentru el. OK, o fac, acesta este ultimul mesaj in care am sa ma mai refer critic la el.

Eu am fost aseara la meci. Nu am fost pentru Lacatus, nu am fost pentru cineva anume, am fost pentru Steaua. Eu nu sunt lacatusist, nu sunt hagist, asa cum nu am fost nici tudorelstoichist sau marcelraducanist, eu sunt STELIST. Am mai scris pe acest site, numai suporterii si clubul sunt vesnici, toti ceilalti sunt vremelnici. Ei au obligatii, nu noi. Asa cum am scris si mai sus, este stupid sa invoci un nume care nu merita, stupid. Asta ca sa nu mai vorbesc despre contextul in care s-a facut aseara. Despre asta era vorba in mesajul meu initial.

Azzazelo, scrii:

D-le Chioru, eu l-am vazut pe Lacatus jucand de copil. .. Steaua cu care eu em crescut este din 84 incoace e o :stea" cu Lacatus !!!! ..Si va CONTRAZIC. Lacatus a fost o axtremna dreapta de "geniu"...asa cum spunea Radu Cosasu (daca va este cunoscut numele) .."ultima extrema de geniu din fotbalul romanesc" !!!

Nu incercati sa va refulati trairile extremiste pe acest site !!! Da, Lacatus injura, dvs nu o faceti niciodata? A rupt tibii... da...dar asta au facut si Dan Coe sau Bumbescu...mari fotabalisti !!! Si exista zeci de mari fotbalisti straini care la fel, scuipa (Voller vs Mardona - Italia 90) , injura, le puteti citi asta pe buze tuturor de la Milan si Real pana la Cocordia Chiajna! Fotbalistul nu este un intelectual. A !!! Si unii chiar rup tibii... Ca sa vezi !!! Face si asta parte din joc.

Nu in mod repetat, asa cum a facut-o Lacatus. Flegma era un mod de viata pentru el, nu i-a scapat niciun adversar. Bumbescu nu a rupt pe nimeni, la Steaua nu au jucat rupatori, Lacatus ESTE EXCEPTIA!!! Bumbescu a fost printre cei mai putin avertizati jucatori stelisti in CCE, a fost suspendat un singur meci, din pacate la a doua intalnire cu Anderlecht, 0-3. Dan Coe? Nu stiu... nu l-am vazut jucand.

Radu Cosasu? Si eu credeam ca Lacatus e genial, la un moment dat. A reusit cateva meciuri incredibile, uriase, a batut aproape de unul singur Spania pe Ghencea, in 87, daca nu ma insel. Dar cat a jucat Lacatus la nivelul asta, 5 ani? Poate, dar nu cred. Oricum, inainte de 90, pustimea asta nu l-a apucat.

Mai spui:

Eu nu va recomand Italia ci un sanatoriu in care sa va regasiti si linistiti, sa scapati de angoase sau sa va trageti si mai tare valul pe ochi. Chioru parca va spune, nu ?

Mersi. Cred ca nu e nevoie de asa ceva, dimpotriva, altora le-ar prinde bine sfatul tau, Azazel...

Joint, spui:

Eu zic ca daca nu erai tu si cei ca tine, fecali nu era ce este acum. Ramanea un neica nimeni. Dar deh, asta este rolul vostru. Cred ca exista cateva nume in istoria Stelei in care nu avem voie sa dam cu laturi, asa cum faci tu. Idolul tau cu maybach l-a terfelit pe Hagi asa cum te scremi tu acum sa o faci cu Lacatus. Sincer, esti deplasat, cred ca ai dreptul sa-l critici dar nu esti in masura sa-l faci cum iti vine la gura.Pentru ce ? Pentru ca din trei meciuri a pierdut 2? esti penibil.

Iar cu scandarea aia ieftina pe care o postezi in final, crede-ma, nu esti deloc amuzant. Poate penibil. Din nou.

Becali este ce este datorita acelei parti a populatiei Romaniei care nu are constiinta civica, care nu are orientare poilitica, care nu poseda o cultura generala solida, care nu este educata. Tinere, eu nu fac parte dintre acestia. Tot ce am spus mai sus despre Lacatus este adevarat, stiu si multe lucruri care v-ar face sa o lasati mai moale cu amorul asta nebun ce-l aveti pentru Lacatus. Crede-ma, nu va merita. Si nu ma intereseaza cate meciuri am pierdut, vom pierde mult mai multe, sa va vad cand ne va duce pe locul 9-10...

Acestea fiind spuse, gata, ma retrag. Sper ca la viitorul meci sa nu-i mai aud pe "ultrasii" nostri scandandu-i numele cand echipa joaca infect pentru ca... cine stie?!? poate-i mai trag vreo doua...

2.Protasov a preluat acelasi lot dar nu a reusit decat sa deseneze cateva linii pe gazon, esuand pe toate planurile.

Chiar asa?

Nu prea cred.

Eu cred ca situatia e tocmai invers.

Protasov a adus ceva nou la Steaua in 2005. Ambitia si viteza.

Steaua va ramane mereu in inima mea.

Dar niciodata nu voi fi de acord cu nepasarea.

Jucatorii Stelei nu mai stiu fotbal.

Gigi a facut praf Steaua.

Nici acum nu se trezeste Gigi sa transfere ceva bun?

Facem iar transferuri din Divizia A?

De straini de valoare avem nevoie.

Rusine Gigi!

Rusine!

Acum mi-e si mai dor de Steaua lui Protasov.

Mai, mai, ce de discutii despre cum si ce si daca si parca si alea-alea....

La FC Steaua nu o sa se faca performanata 10 ani de acum incolo. Nici macar de profesionalism nu mai e vorba. Marile echipe se formeaza in timp, e nevoie de o strategie, de management de calitate.Aresenal- parerea mea e ca este cam cea mai buna echipa la momentul actual. Cum au facut aia performanta?!!

1)- Sectia "copii" - de exceptie. Au in componenta nume cvasinecunoscute pana nu de mult. La Fc Steaua, "copiii" joaca pe asfalt si au ca manageri mari cunoscatori ai fotbalului - veri, nepoti, toata satra becaliana.

2)-Scouting profesional; au cautat profesionisti si le-au dat posibilitatea de a juca - la Fc Steaua singurii jucatori ca lumea adusi au fost aruncati si batjocoriti imdeiat cum si-a dat maimutoiul seama ca au o popularitate mai mare decat a lui.

3)- Stabilitate - de fapt, prima conditie necesara realizarii de performante. Antrenorul lor a avut asigurat postul, si-a vazut de treaba si a reusit sa-si duca munca la bun sfarsit beneficiind de LINISTEA oferita de ma marii clubului.

Chiar credeti ca e vina lui x, y care imbraca tricoul Stelei? Cum ar trebui astia sa joace cand odata isi primesc bani dupa o infrangere cu ultima clasata, apoi afla ca vor pleca din iarna?!!Cum sa se faca ceva ca lumea cand mizeria aia are vise erotice si a doua zi face echipa de start? Nu spun ca nu se practica fazele astea si prin afara - dar cum avem pretentia de la un antrenor sa isi faca treaba daca este umilit in public? Daca esti condus de un patron aflat incontinuu la menopauza nu o sa dai niciodata randament.

Atatea discutii fara rezultat - chiar nu va dati seama seama unde e, de fapt, RAUL?!!

@LyloJet - Total de acord- daca ar fi dupa mine, ceea ce ai scris tu ar trebui pus ca articol pe prima pagina.

P.S. Nu mai fiti atat de drastici in ceea ce il priveste pe Gica Chiorul. Omu' , din cate am observat, are ani de stelism cat nu au unii dintre noi de viata. Si are dreptate, suntem STELISTI, sustinem clubul, culorile, Armata sau ceea ce inseamna Steaua pentru fiecare, nu suntem sustinatorii unor persoane. Parerea mea e ca s-a strigat numele lui Lacatus pentru ca e cam singura legatura intre Steaua pe care o stim noi si cea de acum.

L.E.- Exista si sectii ale Clubului Sportiv al Armatei Steaua care duc mai departe traditia.

Edited by Stanici

1.Eu sunt suporter, Lacatus este fotbalist profesionist. Cand a venit la Steaua era un amarat, vai de capul lui, Steaua l-a crescut l-a spalat l-a imbracat l-a facut om. Si l-a si platit regeste pe deasupra. Sa zica saru-mana zi si noapte ca a avut sansa sa-l bage-n seama Steaua. Sa multumeasca in fiecare minut Cerului ca l-a luat Steaua. Nu Lacatus a facut Steaua ci Steaua l-a facut pe Lacatus. Cand a venit in Romania dupa ce l-au dat aia afara din Spania a avut cel mai mare salariu din Divizia A, dublu fata de al urmatorului.

2.Lacatus este un simbol pentru voi. Un astfel de caracter nu poate fi un simbol pentru Steaua, pentru mine nici atat. Lacatus a fost unul dintre jucatorii Stelei, unul bun, foarte bun daca credeti voi, dar atat.

3.In urma cu vreo doi ani am avut o astfel de "discutie" cu cineva care tot asa, ma facea cu ou si cu otet pentru ce scrisesem aici. L-am invitat pe mess si am avut o discutie cu el, era baiat bun, si acum mai discutam din cand in cand, are 13 ani, acum. Multi dintre voi l-au vazut pe Lacatus jucand, daca l-au vazut, cand erau prea mici pentru a intelege ceva din fotbal, va asigur ca Lacatus nu a fost niciodata un mare fotbalist si de multe ori era indolent pe teren. Saui poate voi confundati determinarea cu flegma si cramponu pe tibie... ma rog, sa-ti fie simbol unu care injura ca la cort, flegma in stanga si-n dreapta si nu-si respecta adversarii... faceti de rusine Steaua, mai baieti.

Mai *****, tu ar trebui sa te faci aviator, mai...

Si acum, hai, strigati impreuna cu mine:

La-ca-tus, du-te-n Italia, ma!

imi cer scuze nevazatorule, dar se pare ca esti mult prea subtil pentru mine si nu iti inteleg fina ironie!!

AVIATOR????? daca zici tu, asa o fi!!!

in afara de injuraturi mai stii ceva?

P.S. ai crescut in ochii mei cu 10 CM!!

@raducj

Cum ziceam, m-as bucura ca cele 100 mil E sa fie bani "albi" si chiar sa fie cat mai multe cluburi din Romania care sa aiba astfel de bugete. Oricum, faptul ca firma aia din Ungaria are capital de 1.2 miliarde nu inseamna nimic, capitalul e una si banii de investitii sunt alta. Plus ca investitiile in fotbal, mai ales in alta tara si la acest nivel sunt cu atat mai mult suspecte. Nu uita ca buget de 100 mil E are Chelsea sau Man Utd in conditiile in care Abramovich are nu 1.2 miliarde ci 50 miliarde.

Laca ne pare rau ca te-ai apucat de fotbal, ca la 13 ani debutai la Brasov.

Laca ne pare rau ca ai ales Steaua , trebuia sa te duci la 2caini prajiti , sa castigi acolo trofee europene, sa umilesti Steaua in campionat.

Trebuia ca in finala de la Sevilla sa nu joci, la fel nici cu Anderlecht, nici cu Sparta Praga, Spartak , Goteborg sau Galata.

Sau daca jucai la Sevilla , trebuia sa nu executi acel penalty, nici tu nici Balint, trebuia sa il lasati pe Gica Chioru.

Laca ne pare rau ca ai fost un jucator cu un instinct extraordinar, viclean, genial , fara mila pentru adversari, ca ai luptat pentru Steaua cum ai stiut si cum ai putut.

Daca vrei sa castigi in ziua de azi si chiar si in perioada de glorie a lui Marius trebuie sa fii necrutator, de mult fotbalul nu mai e doar un simplu joc, trebuie sa iti domini adversarul, sa il umilesti , desigur nu prin mijloace ce lasa de dorit.

Laca nu te meritam.

Unii suporteri ai Stelei nu au o treaba cu fotbalul, asta e adevarul.

Dar partea buna este ca mai sunt sectii inca performante ale CSA Steaua.

Poate ca Laca isi umplea adversarii "de respect" , dar pe tine Gica cred ca te-ar "rupe".

Du-te Gica [Chioru] , du-te in CONGO !

Si nu in ultimul rand, desi cu intarziere LA MULTI ANI Marius Lacatus !

I'VE GOT THE BEAST IN ME !

PRIDE OF Ghencea SIDE !

Trebuie sa recunosc ca e foarte neplacut sa vad comentarii atat de urate la adresa lui Lacatus pe acest site! Unii oameni inteleg "obiectivitatea" foarte, foarte prost.

Becali:

"Ați vãzut cã eu am fãcut ce a vrut galeria. L-au vrut pe Lãcãtuș, l-am adus pe Lãcãtuș, numai sã nu mã mai înjure. Iar acum, galeria nu mã mai înjurã",

Nu mai este nimic de spus, asta ati vrut asta aveti, face ce vrea Becali din voi... vi l-a dat pe Lacatus...

Domnule Chioru,intrucit nu scrieti f des,si doar cind vine vb de Lacatus,ma intreb daca nu cumva sinteti vreun "fost"ceva pe la Steaua(jucator,magazioner,maseur,orice)care are ceva personal cu omul.eu as paria pe un fost jucator ros de invidie ca nu e el cel admirat de toti(sau o ruda\prieten apropiat a acestui personaj misterios).astept un raspuns pe PM doar cu DA sau NU,nu ma intereseaza cine e in mod special,raspuns pe care il voi pastra pentru mine

@Gica chioru

jj nu mai era injurat dinainte sa vina Lacatus,prin aducerea lui nu asta s-a vrut,din moment ce nu se intampla,s-a vrut o lovitura de imagine vezi doamne.Multi suporteri nu au fost de acord cu aducerea lui pentru a nu pati la fel ca Hagi.Daca jj face ce vrea galeria,acum nu ar mai fi trebuit sa fie printre noi....

Asta a ajuns Steaua? Sa multumeasca adversarilor ca nu a fost batuta la o diferenta mare de goluri! Patetic. Mai rau de atat se poate?! Goian a spus ca vrea sa plece de la Steaua pentru ca este injurat. De acord, nu e frumos, sunt sigura ca jucatorii au inteles atitudinea suporterilor si nu e nevoie de injuraturi. Dar noi, cum mai iesim pe strada, cum mai putem spune ca tinem cu Steaua, cand vad ca jucatori, si nu numai, isi bat joc de noi!

Deci: Multumesc Sevilliei ca ne-a batut la doua goluri diferenta, multumesc jucatorilor ca au dat totul pe teren! Tineti-o tot asa!! :-< :sad2:

In gazeta sporturilor astazi (10.11.2007) ce zice fekali..."Ați vazut cã eu am fãcut ce a vrut peluza. L-a vrut pe Lãcãtuș, l-am adus pe Lãcãtuș, numai sã nu mã mai înjure. Iar acum, galeria nu mã mai înjurã"...ce sa intelegem din asta?!

1. ca pe el nu il intereseaza Laca, ci bine ca nu mai sunt injurat, aca peluza ii cerea sa o aduca pe Andreea Marin antrenor si nu mai era injurat, acum ne uitam la Surprize -- Surprize cu U. Craiova...sper totusi macar cu oltenii sa nu avem surprize....

2. Peluza a amutit...a venit Laca (doamne ajuta sa ramana si dupa plecarea bufonului din loja), gata, nu mai se mai simte amenintat fekaliotu`...pai de ce? sa tipam in continuare, mai tare ca pana acum impotriva lui, sa vada ca nemultumirile sunt legate de prezenta lui la Steaua si sa PLECE odata pentru totdeauna, sa putem sa ne amintim peste cativa ani, patrunsi de un frison de scarba, de perioada Fekali!...asa ca va rog, haideti sa continuam si sa avansam in manifestul impotriva mizeriei numita Becali!

Forza Steaua! Cu Steaua pana la moarte, si dupa! :steag_steaua_ro:

Din declaratia lui reiese ca asta il doare cel mai tare - injuriile.

Bine ca ne-ai spus dom`le....vom tine minte.

Acum ca Jiji a fost destul de "destept" sa ne spuna ce-l deranjeaza,eu zic ca azi sa re-inceapa injuraturile la adresa lui si de ce nu si a familiei sale,daca il deranjeaza asa de mult.

Practic in declaratia din gsp a recunoscut ca ne-a prostit,cel putin pe cei care au pus botul la numirea lui Lacatus. De asta va spun,nu mai acceptati compromisul si dati-i ce merita.

Laca va pleca dupa umilinta aferenta,Hagi a plecat in curand becalul nu o sa mai aiba fosti mari jucatori ca scut impotriva "bagabontilor".

Amintiti-va cate a facut panarama asta impotriva suporterilor de-a lungul timpului,cate personaje legendare ale Stelei a jignit,cati jucatori din lotul actual a Stelei a umilit prin declaratii in presa,cat rau ne-a facut ca imagine si dati-i ce merita,vreau sa-i vad din nou fata aia speriata ca ii statea f bine asa.

Suporteri ai Stelei,nu mai va lasati prostiti de acest dictator!!! Indiferent daca ramane becalul sau nu la echipa el trebuie sa stie mereu ca ii suntem ostili. Sa plece sau sa-si schimbe atitudinea,desi nu cred ca isi schimba ciobanul cojocul.

Cum zicea si luccifer mai sus in curand o sa o aduca si pe andreea Marin si pe raduleasca doar ca sa se impace cu suporterii. E ca si cum cineva te-ar injura,te-ar scuipa de nu stiu cate ori pentru ca de fiecare data sa zica "hai ma ca n-am vrut",tu stai fara reactie si a 2-a zi se intampla aceeasi chestie.

Asta a facut becalul de fiecare data. Acum incearca sa ne aiba de partea lui pentru ca a pierdut deja cateva milioane de euro prin absenta suporterilor de pe stadion.

Trebuie sa fii un personaj cu adevarat mizerabil ca sa indepartezi suporterii stelisti de echipa lor de suflet.

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

...si daca tot scriu pe forumul asta, as vrea sa ii spun si domnului care semneaza "Chioru"...sunteti cel mai tipic caz de romanism, suntem cei mai buni in a demola si a tara in noroi un om de geniu sau o legenda...sa stiti domnule ca si Einstein se ducea la toaleta, asa geniu cum era, tragea vanturi...nu cred ca trebuie sa fac referire mai departe la oameni de fotbal