fcsteaua.ro

Steaua - Sevilla 0 - 2

197 posts in this topic

Deh, ai si tu dreptate... ceva ceva. Insa aseara la meci care era mai "pusti cordit" cum striga mai abitir "La-ca-tus!" Nu stiu cat apucase sa-l vada jucand in anii 90, cand juma de meci statea cu mainile-n solduri iar un sfert rupea oase si flegma, darmite sa-l vada in anii cand intradevar era fotbalist... Desigur umplea de flegme si rupea oase si atunci...

Mai, ceai de tei, cum sa nu-ti bata inima mai al dracu cand vezi ca unu ca asta e considerat simbol de pustimea asta de doi lei? Hai, treaca de la mine, oricine are dreptul sa-si aleaga ca idol sau simbol pe cine doreste, dupa caracter si dupa pricepere, dar de aici si pana la scandarilea astea obsesive, mai ales cand nu e cazul ci, dimpotriva, ar trebui blamat si "simbolu", e un drum lung. Asa ca sa mai racaim nitel:

La-ca-tus du-te-n Italia, ma!

Scenariu imaginar:

Ma intreb care ce s-ar fi comentat daca nu anula golul(valabil) a lui Badea. Sunt sigur ca la 1-1 alta benzina curgea prin motorul Stelei si aici alte sentimente s-ar fi revarsat peste cei care acum sunt facuti varza, desi au fost la un fluier de piedestalul eroilor!

In toata aceasya campanie, pe langa greseli, au fost si carutze de ghinion. Am pierdut prin nesansa cu Slavia si Arsenal. Am fost la un pas de 2-2 la Sevilla si un 1-1 la Bucuresti. Cat de aproape de noi a fost fericirea noastra!

Poate ca D-zeu (nu cel arhi-invocat de Becali) isi va intoarce fata spre noi si ne vom califica pe ultima 100 in UEFA.Cel putin acolo meritam sa fim!

xray rom

nu fa gresala de a da vina pe ghinion.

nu jucam nimic.

asta e adevarul.

pana nu pleaca Gigi o sa ramana mereu asa Steaua...........si acum zice jucatorilor ca din iarna pleaca 10 din ei.....asta ii handicapat!!!jos cu Jiji!!!

Baieti, va rog eu mult, nu-i mai raspundeti Chiorului pentru ca asta urmareste. E cazul tipic al barbatului(pot oare sa-i spun asa) care in copilarie nu a fost bagat absolut deloc in seama si incearca la maturitate prin absolut orice mijloace sa se faca remarcat! Bucura-te Gica, scopul a fost atins! chiar si eu te-am remarcat! esti o persoana cu inteligenta comparabila cu a creditorului Stelei si cred ca v-ati intelege de minune amandoi. P.S. Cred sincer ca puteai sa iesi in evidenta si daca nu te apucai sa arunci cu noroi in Laca! dar, dupa cum zice proverbul "Fericiti cei saraci cu duhul"!

Cu privire la meci, PENIBIL!

xray rom

nu fa gresala de a da vina pe ghinion.

nu jucam nimic.

asta e adevarul.

Hai sa judecam si nepatimash. Daca nu jucam chiar NIMIC luam o carutza de goluri de la toti. Vezi ce scoruri au facut altele care chipurile joaca. Este o competitie pe goluri si nu pe impresie artistica! Apoi nu am dat vina pe ghinion, ci am spus ca nici nu prea ne-a ocolit nici ghinionul!La starea de rahat a jucatorilor a contribuit la greu:

1) Becali- prin declaratii idioate si masuri organizatorice anapoda.

2) Presa, care din cauza lui Becali este total ostila Stelei. Pana si comentatorii parca erau spanioli si nu romani. Principiul lor: lovesti in Steaua lovesti in Becali!

3) Suporterii, care in razboiul cu Becali au facut cam ce a facut presa. Daca presa a zis de Ov.Petre ca l-a dat in gat pe Hagi, au sarit pe el. Daca presa a batut moneda pe Surdu ca e "pila" lui Becali, suporterii au sarit pe el si cand merita si cand nu merita. Dar cel mai grav a fost ieri cand i-au fluierat copios, desi numai in vise se spera la o victorie cu Sevilla. Doar Lacatus conta in ochii lor, de parca el juca!Jenant!

Intr-o lume ostila ti se taie...

PS.Cineva spunea ca si la Timisoara nu a jucat nimic...ca...asa si pe dincolo. Mai fratilor!Am uitat sa mai tipam cand suntem furati, numai de dragul de a da in Becali si in anumiti jucatori. La Timisoara am jucat bine, am ratat si am fost dezavantajati clar de arbitru in momente cheie(gol anulat, penalti neacordat, etc.) Asa ca...think about!

E clar,e grava situatia daca am ajuns sa injuram simbolurile noastre,si nu vb aici de valoarea lor ca antrenori. Si Hagi si Lacatus au fost adusi pentru imagine,ca scut impotriva injuraturilor ce stateau pe limba suporterilor stelisti si a mers. Nu-i mai comparati cu Zenga,Protasov si Olaroiu,cei trei au prins un lot ceva mai bun si care,fiind la inceput de ciclu de performanta,era mai avid de afirmare.

Zenga a dat mentalitate acelui lot bunicel,Protasov i-a invatat sa joace din prima si Olaroiu...hai sa zic ca i-a invatat sa se apere desi cam stiau asta din era Zenga. Hai sa ne imaginam ca pe banca Stelei ar sta in acest moment Jose Mourinho. Credeti ca ar gasi el cine stie ce tactici fantasmagorice ca sa-l faca pe Banel sa dribleze,pe surdu sa faca o preluare,pe Iacob sa cada la fiecare duel desi tot se spune despre el ca e puternic. Mourinho ar veni si i-ar spune ca are nevoie de jucatorul x pentru postul y si gata. Cu abramovici i-a mers,cu Becali nu cred ca i-ar merge.

Sa nu uitam ce jucatori au plecat din Ghencea:Hamutovski,Ogararu,Paraschiv,Elton,Thereau si ce jucatori au venit in locul lor in diferitele mandate: Carlos,Saban,Stancu,ov Petre(desi el joaca binisor pentru postul lui dar nu face legatura intre compartimente la fel ca Para),Croitoru,surdu,zaharia.

Adaugam la aceste transferuri submediocre faptul ca juma de echipa a fost mai mereu accidentata si catastrofa nu a intarziat sa apara.

ca sa ai o echipa buna,trebuie sa conturezi un 11 stabil. Stelei ii lipseste de 2 ani un 11 stabil,cum era pe vremea lui Protasov,iar cei ce ii inlocuiesc pe accidentati nu se ridica la valoarea lor. Si cand vor reveni accidentatii,va ma trece timp pana cand vor avea niste relatii de joc,asa ca criza probabil va continua. Nu tin minte ca Zenga si Protasov sa fii avut atatia accidentati,deci formula de echipa ramanea stabila,lucru care s-a vazut in jocul echipei.

Eu o sa ii judec pe antrenorii Stelei de azi si de maine cand vor avea ceva materie prima cu care sa lucreze,faptul ca portarul nostru e cel mai bun jucator de nspe meciuri incoace spune totul.

Injurati antrenorii cand merita,de fapt ce ii reprosati lui Lacatus? Steaua oricum avea maxim 10% sanse sa scoata ceva cu sevilla,chiar prin cine stie ce mutari geniale Lacatus nu putea sa creasca sansele noastre la mai mult de 15-20%. Am mai zis-o,poate sa vina mourinho sa traseze nu stiu cate scheme pe tabla,cand jucatorul tau pierde 10 secunde doar ca sa controleze mingea se duce naibii totul. Hagi,pedrazzini si Lacatus sunt cu totii tampiti de-l lasa afara pe fitosul Neaga care nu joaca nimic de 4 luni? Nu,au vazut indolenta lui care a venit ca mare vedeta si a facut turism pana acum. Singurul lucru pe care il reprosez celor 3 antrenori este ca au insistat cu Banel cand trebuia folosit badoi in locul lui.

Judecati cand criticati,momentan la Steaua Fecali si jucatorii trebuie criticati. Antrenorul are doar o mica parte de vina,din motivele enumerate mai sus.

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

Citesc de ceva vreme ce se scrie pe forum, in special dupa vreun meci cum a fost cel cu Sevilla din seara trecuta. Citesc posturile voastre pentru ca vreau sa imi fac o idee despre parerea pe care o au oamenii despre Steaua si ce se intampla acolo. Se gasesc o gramada de pareri, de la cei care isi incheie posturile cu "Trup si suflet pentru culori", sustinand in mod neconditionat echipa indiferent de situatie, cei care vorbesc de reconstructie, de schimbari care trebuie facute in alcatuirea echipei, cei care critica jucatorii , pana la cei care sunt pur si simplu furiosi, injura si arunca blesteme in toate partile. Fiecare are dreptul la parerea lui si dintr-un punct de vedere fiecare are dreptate.

Tin cu Steaua de cand eram mic. Niciodata nu mi-am dorit sa tin cu alta echipa si niciodata nu am crezut ca poate fi vreo echipa mai frumoasa si mai buna decat Steaua. Nu am fost niciodata fanatic, nu am fost prezent la toate meciurile, nu am stat in galerie mereu. Dar indiferent de rezultat, indiferent ce se intampla si oriunde as fi fost, in sufletul meu mereu am stiut ca apartin culorilor ros-albastre. Aseara insa credinta mea a fost zdruncinata din temelii. Pentru prima oara mi-am pus problema daca mai merita sa-mi pese. Si dintr-o data m-a lovit, in moalele capului, lasandu-ma mut: Steaua nu mai exista. Steaua, asa cum o cunoastem toti, echipa de care ne-am indragostit, echipa despre care multi vorbesc folosind cuvinte precum "mandrie", "onoare", "traditie", aceasta echipa a murit. Doar ca nu vrem sa recunoastem. Nu vrem sa recunoastem pentru ca daca am face-o ar insemna sa lasam o parte din noi sa piara si am ramane goi pe dinauntru. Dar adevarul fratilor, stelistilor, microbistilor, adevarul este ca Steaua a murit. Echipa Steaua Bucuresti nu mai exista. Locul ei a fost luat de Steaua lui Becali, aceasta monstruoasa incercare de a obtine avantaje materiale si politice prin folosirea unui simbol al Romaniei, acest urias bancomat care are ca unic scop umplerea conturilor bancare ale unui patron pentru care valoarea se masoara in bani. Degeaba ne lamentam pe forumuri criticand antrenorul sau jucatorii. Degeaba galeria este prezenta la toate meciurile sustinand echipa. Cu tot respectul pe care il am pentru dedicatia acestor oameni trebuie sa le spun: Fratilor, cei pe care ii sustineti cu atata ardoare trebuie sa va merite! Trebuie sa merite sa aibe asa suporteri credinciosi. Si asta e valabil pentru oricine. Stadionul trebuie sa fie gol, gol precum sufletul patronului, gol, ca sa-si poata vedea adevarata fata. Doar asa se va putea face auzit, de la femeia de serviciu pana la patron, refuzul nostru de a mai accepta injosirea unui simbol al tarii si refuzul de a mai accepta noi insine sa mai fim considerati prostii care dau banii pe bilete umplandu-i patronului buzunarele. Doar asa se va face auzit refuzul nostru de a ne mai asocia cu echipa lui Becali; pentru ca in Ghencea nu mai este Steaua, ci un cadavru viu, animat de sangele negru al lui Gigi Becali care ii curge acum prin vene.

Asa ca, in incheiere, ce imi doresc eu in viitor, este sa se aleaga praful si pulberea de aceasta monstruozitate. Sa nu mai ramana nimic, sa arda pana in temelii, sa se prefaca in scrum. Si abia atunci cand de la tribuna oficiala nu vor mai rasuna hohotele grotesti ale lui Gigi Becali, atunci cand mizeria si prostia vor pleca din Ghencea, abia atunci vom putea spune ca Steaua va renaste. Pace voua...

Stiti ce este mai trist?

Asteptam timp de 10 ani sa jucam in LC si cand ajungem nu mai stim sa ne bucuram pentru ca ni se umfla imaginatia si ne credem buricul fotbalului!Unde erati fratilor cand LC era un vis de neatins?Ce ati facut timp de 10 ani?Va spun eu.Ati iubit-o si ati sperat sa o vedeti in LC, sa vedeti echipe mari in Ghencea...

In cea mai proasta pasa si participare in cupe, anul asta Steaua a adus cele mai multe puncte Romaniei cat nu au adus toate restul echipelor impreuna(Dinamo, Rapid, CFR Cluj si Otelul) De asta trebuie sa fim mandri ca suntem stelisti si nu sa cantam in struna cainilor, etc.!

Cu cine a jucat anul trecut in LC? Cu 3 campioane nationale in acel sezon(Lyon, Real Madrid, Dinamo Kiev)!!!

Cine a eliminat-o din UEFA-Sevilla care a si castigat trofeul!

Cu cine a jucat acum?

Pe cine a eliminat?Campiona Poloniei care este deja calificata in CE.

Cu Arsenal- cea mai buna in Anglia si neinvinsa!

Cu Sevilla - poate cea mai buna la ora actuala.

Cu Slavia Praga- prima la cehi pe care atunci cand nationala i-a batut cu 2-0 parca s-a castigat cupa mondiala! Cehia care este deja calificata in CE.

DE CE UITATI ASTA!!Chiar nu putem sa avem simtul masurii si al realitatii si sa ne vedem lungul nasului??Ar fi pacat!

xray rom

nimeni nu zice ca nu am fost furati pe fata la Timisoara.

complet de acord cu tine.

si nu a fost ala singurul meci.

pb e ca de jucat chiar nu jucam nimic.

uite cat de greu ajungem la poarta.

cat de mult ne chinuim.

Ov Petre la inceput chiar nu juca nimic.Surdu nu joaca nimic acum.

jucatorii care pot joaca doar cand vor(Dica) iar altii nu pot(Croitoru)

goluri multe nu am luat pentru ca avem o aparare destul de solida cu jucatori experimentati si de valoare.

stam bine la nivel de portar si aparare.in rest, de la mijloc in sus, varza!

schimbarile de antrenori si transferurile facute degeaba ne-au adus in starea asta.

bun era Bostina pe stanga acum.Sau Ochirosii(care s-a rupt din cauza conducerii proaste care l-a trimis la o echipa de 3 surcele unde sa joace si sa prinda mentalitatea necesara) sau Elton.

nu avem un om care sa dea o pasa decisiva.

toata lumea striga ca ne trebuie un jucator care sa dribleze.eu va intreb: la faza golului 2 al sevillei cate driblinguri au fost facute? 0!!!!! spaniolii au dat pase pe jos, in viteza, si asa ne-au scos din joc.asa se joaca fotbalul.nu ne trebuie un jucator care sa dribleze ca prostu(Croitoru), ne trebuie un jucator care sa stie sa dea pase.de fapt ne trebuie mai multi astfel de jucatori.care dea pase printre,pe jos, in viteza.

pe Thereau l-a lasat becalul sa plece desi putea foarte usor sa il ameninte cu suspendarea in caz ca nu se intoarce la echipa.

anul trecut datorita concurentei aveam unul dintre cele mai bune atacuri din Liga1(daca nu cel mai bun)

Thereau 10 goluri 5 pase de gol in 17 meciuri

Badea 13 goluri in campionat si 4 in CL(2 din ele in preliminarii)

Dica 10 goluri in campionat si 4 in grupele CL + inca unul in preliminarii

Iacob 7 goluri in campionat si 1 in preliminariile CL

in total cei 4 atacanti au marcat 40 de goluri in campionat!!!!!!!

de ce?

pentru ca era concurenta.

acum ii doare in cot.

Dica stie ca pleaca la iarna.

Badea stie ca e titular incontestabil.

iar Iacob e semititular incontestabil.de ce? pentru ca patronul a zis ca Zaharia nu are ce sa caute titular.

Zaharia - am zis mai sus ca nu conteaza

Neaga si Surdu - nu au fost folositi atacanti.Surdu joaca ba mijlocas stanga ba dreapta.iar Neaga a fost folosit pe toate posturile la mijloc mai putin inchizator.

Adi Ilie pe mine m-a dezamagit rau de tot.

nu o sa il injur cum fac altii pentru ca inca il respect foarte mult pentru ceea ce a facut la Steaua dar pentru asta tot m-a dezamagit.Aproape nimic din ceea ce a facut pana acum nu a iesit!!!!

si aici nu e doar vina lui.e vina intregii conduceri!

e vina lor ca l-au trimis pe Ochirosii la buzau(acolo inveti mentalitatea de invigator necesara ca sa poti juca de la egal la egal cu granzii de CL?la o echipa care se bate la retrogradare?) iar acum baiatul o sa stea 7 luni.

fiti atenti la mine.

acei jucatori trimisi la buzau vor veni inapoi mai slabi decat erau inainte!!!!

decat sa ii fi trimis la o echipa care sa se bata la retrogradare mai bine ii tinea la Steaua 2(echipa cu care ma mandersc!!!!! pentru ca joaca super! iar jucatorii de acolo sunt crescuti de Steaua!!!!) si se bateau la promovarea in Liga a 2a.

toate astea ne-au stricat pe noi.

sa speram ca vom iesi cat mai repede din criza.

singurul ghinion al Stelei e faptul ca becalii e patron.

Edited by AdrianUltras25

Din pacate ai dreptate numai este STEUA cu care am crescut si pe care am invatat sa o iubim pentru daruirea de care dadea dovada in teren. Sunt trista pentru canu putem sa face nimic si realizes ca degeaba comentam , realitatea este ca Gigi B. este cel care distruge Steaua . Poate sunt rea , dar eu in omul asta nu vad nimic bun, este lipsit de orice educatie , si prin donatile care le face dovedeste cat este de pervers. In mod normal cand vrei sa ajuti un om nu te duci la toate televiziunile si anunti , isi face campanie si isi promoveaza imaginea. Din pacate STEUA este scutul lui Becali, ea a fost preluata de Bacalii cu scopul de a aduna cat mai multe voturi, si reusise la un moment dat sa pacaleasa foarte multa lume.

Sa fim seriosi Gigi B. uita-te cat de penibil esti in postura de presedinte al Stelei , pai daca ai deveni presedintele Romaniei ai reusi performanta de a aparea pe toate posturile de TV din lume. Si cu tine presedinte sigur o sa avem si "norocul" de a fi atacati de teroristi.

Pacat ca transformat Steua intr-o echipa care nu are vlaga, nu are daruire , care a uitat ce inseamna mandrie si onoare , asta datorita d-lui Gigi care ii ajuta foarte mult pe baieti psihic.

va multumesc

Forza Steaua! Inca mai sper sa se schimbe ceva.

bai de Nicolita asta n-o sa scapam de el din echipa decat daca-l impuscam

cand ajunge mingea la atletul nostru e pierduta. m-am saturat. eu nu mai pot sa ma uit la un meci cand il vad pe Nicolita in teren.

cand a jucat bine nimeni nu l-a criticat acum toti pe el. Dar sa nu uitam ca sunt oameni si se mai intampla sa joace si prost! forzateauaforzateauafularsteaua2

alex 10

corect

le se intampla si celor mai mari

uite la Ronaldinho de ex

si el a trecut printr-o criza si acum a iesit din ea

pb e ca la Nicolita criza aceasta are deja un an si inca mai continua

in cazul asta trebuie sa stai si sa te intrebi: e criza sau lipsa de valoare?

Stiti ce este mai trist?

Asteptam timp de 10 ani sa jucam in LC si cand ajungem nu mai stim sa ne bucuram pentru ca ni se umfla imaginatia si ne credem buricul fotbalului!Unde erati fratilor cand LC era un vis de neatins?Ce ati facut timp de 10 ani?Va spun eu.Ati iubit-o si ati sperat sa o vedeti in LC, sa vedeti echipe mari in Ghencea...

In cea mai proasta pasa si participare in cupe, anul asta Steaua a adus cele mai multe puncte Romaniei cat nu au adus toate restul echipelor impreuna(Dinamo, Rapid, CFR Cluj si Otelul) De asta trebuie sa fim mandri ca suntem stelisti si nu sa cantam in struna cainilor, etc.!

Cu cine a jucat anul trecut in LC? Cu 3 campioane nationale in acel sezon(Lyon, Real Madrid, Dinamo Kiev)!!!

Cu cine a jucat acum?

Cu Slavia Praga- prima la cehi pe care atunci cand nationala i-a batut cu 2-0 parca s-a castigat cupa mondiala! Cehia care este deja calificata in CE.

DE CE UITATI ASTA!!Chiar nu putem sa avem simtul masurii si al realitatii si sa ne vedem lungul nasului??Ar fi pacat!

Nimeni nu a cerut sa castige la scor,importanta era atitudinea si dupa cum vezi asta lipseste cu desavarsire,uita-te la Slavia care a luat 7 in tur de la Arsenal si acum a facut egal si probabil nimeni de acolo nu are mai mult de 100.000 pe an.

0--pe linie aseara.Mi-a fost rusine dar ne-am cam obisnuit nu-i asa?

NU MAI MERGETI PE STADION!!!!

:steagcruce: rusine, rusine, rusine sa va fie :sad2:

am o stare de regret, eu nu mai regasesc Steaua care a fost, chiar nici pe cea de anul trecut((

unde oare a disparut ateaua cea combinativa, cea cu prima pasa, cea creativa si dornica de victorie fularsteau2 . chiar imi pare rau(( si scirbesc amar.

de unde a aparut Steaua cu pase lungi?? lasati-o vedeti ca nu merge? va cunoaste toti de dinainte ciar si U Cluj, rusine, mai incercati jocul din prima pe jos si mai pe centru forzateaua mai schimbati tactica de joc VA ROG MULT!!!!!

Stiti ce este mai trist?

Cu cine a jucat acum?

Nu, nu am sperat sa o vad in Sampion Lig, am sperat sa vad o echipa care joaca fotbal si care face totul pentru victorie, indiferent daca joaca in Cupa Cupelor, Intertoto, CL sau UEFA. Nu, nu am sperat sa vad "echipe mari" in Ghencea, pentru ca singura echipa pentru care veneam la stadion era acolo, si echipa aia nu era nici PSG, nici Valencia si nici Real Madrid.

Nimeni nu zice sa batem Arsenal, sau Sevilla, la fel cum nimeni n-a zis sa batem Real sau Lyon. Dar macar sa jucam naibii ceva, sa-i vezi ca leaga 5 pase consecutive, ca incearca sa deposedeze, ca alearga, sa vad alunecari, sa-l vad pe Renato luat pe sus, nu pe Iacob tavalindu-se pe jos, pe Banel facand preluari in out si dand centrari in peluza, pe Croitoru...hm, nici nu l-am vazut pe Croitoru.

Jucatorii au intrat cu aceeasi mentalitate pe care o ai si tu - sunt mari echipe ale Europei, asa ca nimeni nu o sa ne condamne daca luam bataie. Asa ca de ce sa alergam, sa riscam accidentari, sa ne obosim in meciuri in care nu putem sa castigam ? Si daca tu crezi ca cel mai bun lucru pe care poti sa-l obtii e sa iei bataie, atunci cel mai bun lucru pe care il vei obtine e sa iei bataie.

CFR nu a demonstrat inca nimic. Da, a castigat pe banda rulanta cu alde Vaslui sau Mioveni, dar a pierdut cu niste ciprioti, a remizat cu echipa Steaua in eclipsa total de forma. Vor merge in LC si poate vor lua niste puncte, dar la sfarsit tot mediocritatea ii caracterizeaza. In plus 100 mil de euro buget la un oras de marimea Clujului suna a spalare de bani si evaziune fiscala, si as fi tare curios sa aflu sursele de finantare ale clubului si daca s-a facut vreun control financiar acolo. M-as bucura sa fie legal, dar e tare greu de crezut.

Se vede ca nu prea cunosti puterea financiara a orasului Cluj si mai ales investitiile masive care se fac aici. Dar ca sa revin la fotbal, nu Paszkany baga 100 milioane E, doar n-are de unde, ci compania Trigranit din Ungaria va asigura bugetul pentru transferuri si e cat se poate de legal. Tinand cont ca acestia au un capital de 1,6miliarde de E, nu mi se pare mult 100mil E, un mizilic. Si, da, CFR-ul nu au demonstrat inca nimic pe plan european,dar sa nu uitam totusi ca acum 5 ani erau in divizia C. Cand am spus ca n-ar strica ca Steaua sa urmeze modelul CFR-ului m-am referit atat la conducere cat si la transferuri. E ok sa promovam jucatori tineri romani, sa-i formam, dar nu vad nimic rau in aducerea unor jucatori straini cu menatlitate de profesionisti care se umple golurile actuale la echipa. S-a vazut politica lui Becali, "fara straini" la ce degringolada a dus, alta ar fi fost 'fata' Stelei cu Thereau si Elton in teren.

Afara cu nesimtitii din Ghencea!

AFARA!

AFARA!

Edited by il_scorpio

Adevarul despre SURDU:

1. Nu este pila lui Becali. Nu-l cunoaste personal si nu l-a vazut decat in momentul semnarii contractului.

2. V-ati intrebat de ce Becali l-a dorit titular? Pentru toti analfabetii care nu stiu de ce CFR e pe primul loc si de ce o duce asa bine: Surdu are CELE MAI MULTE GOLURI date pentru CFR Cluj, de aceea CFR Cluj e acolo unde e, in topul clasamentului.

3. Surdu e atacant, nu mijlocas, si nici "atacant" pe partea stanga/dreapta care doar sa dea centrari cum a fost folosit pana acum. E varf, atacant! De aceea nu a dat randament pana acum si sunt convins ca o sa faca furori cand va fi folosit pe postul lui!

4. Atacant pentru ca stie sa se strecoare si sa scape singur cu portarul. E singurul care a reusit asta de 2 ori in meciul cu Sevilla. Restul nici macar n-au ajuns in careu. Spuneti voi care din restul jucatorilor a cautat poarta?

5. A ajuns la Steaua datorita calitatilor (cel mai bun marcator de la CFR Cluj), e un om cu suflet, pritre putinii jucatori care au bun simt si frica de Dumnezeu.

6. Nu a acceptat mita de la Steaua cand era la Cluj, si fiti siguri ca cu atat mai putin n-o sa accepte din postura de jucator la Steaua. Steaua de astfel de jucatori are nevoie, nu de tradatori!

Reactia voastra: injuraturi penale la adresa unui tanar pe care il demoralizati mai rau. Puneti-va voi in locul lui, atunci cand n-a reusit preluarea aceia si ati inceput sa-l huiduiti cu totii.. l-ati inlemnit pe loc.

Potoliti-va atitudinea, si nu numai fata de el, fata de toti jucatorii. Voi nici macar nu luati in calcul ca el nu a jucat decat o singura data pe postul lui in meciul cu Otelul Galati. Nu luati in calcul faptul ca dureaza 2-3 luni pana te acomodezi cu echipa si cu jucatorii care sunt in continua schimbare. Si asta e valabil pentru toti jucatorii. Sunt multi veniti. Dureaza pana se invata unul cu altul.

La echipele tari, sunt grupuri de 2-3 jucatori (atacanti) care isi stiu jocul unul altuia si sparg apararea echipei adverse. Daca unul din ei pleaca, s-a dus totul. Inca nu s-a format coeziunea care este necesara. Si voi nu ajutati cu nimic echipa huiduind-o!!! In loc s-o incurajati, MAI ALES ATUNCI CAND O DUCE MAI RAU, voi o calcati mai tare in picioare!

RUSINE SUPORTERILOR pentru atitudinea OSTILA, de huligani! Pentru aceia pentru care perioadele proaste inseamna "lipsa de respect" a jucatorilor.

Pentru restul suporterilor, care nu abandoneaza niciodata Steaua, toata stima! Incurajati-va echipa dac-o iubiti!

Credeati ca o sa castige Steaua? Sa fim seriosi. Ar fi fost bun un 0-0. Cu o echipa ca Sevilla, toti jucatorii Stelei par niste jucatori de turca.. asta e fratilor! Jocul celor de la Sevilla impun un alt ritm jocului, ritm la care nu se va adapta nici un jucator pe care-l aduce Becali. Nu are Becali bani de jucatori de stofa cum sunt in CL.

Forza Steaua!

Adevarul despre SURDU:

1. Nu este pila lui Becali. Nu-l cunoaste personal si nu l-a vazut decat in momentul semnarii contractului.

2. V-ati intrebat de ce Becali l-a dorit titular? Pentru toti analfabetii care nu stiu de ce CFR e pe primul loc si de ce o duce asa bine: Surdu are CELE MAI MULTE GOLURI date pentru CFR Cluj, de aceea CFR Cluj e acolo unde e, in topul clasamentului.

3. Surdu e atacant, nu mijlocas, si nici "atacant" pe partea stanga/dreapta care doar sa dea centrari cum a fost folosit pana acum. E varf, atacant! De aceea nu a dat randament pana acum si sunt convins ca o sa faca furori cand va fi folosit pe postul lui!

4. Atacant pentru ca stie sa se strecoare si sa scape singur cu portarul. E singurul care a reusit asta de 2 ori in meciul cu Sevilla. Restul nici macar n-au ajuns in careu. Spuneti voi care din restul jucatorilor a cautat poarta?

5. A ajuns la Steaua datorita calitatilor (cel mai bun marcator de la CFR Cluj), e un om cu suflet, pritre putinii jucatori care au bun simt si frica de Dumnezeu.

6. Nu a acceptat mita de la Steaua cand era la Cluj, si fiti siguri ca cu atat mai putin n-o sa accepte din postura de jucator la Steaua. Steaua de astfel de jucatori are nevoie, nu de tradatori!

Reactia voastra: injuraturi penale la adresa unui tanar pe care il demoralizati mai rau. Puneti-va voi in locul lui, atunci cand n-a reusit preluarea aceia si ati inceput sa-l huiduiti cu totii.. l-ati inlemnit pe loc.

Potoliti-va atitudinea, si nu numai fata de el, fata de toti jucatorii. Voi nici macar nu luati in calcul ca el nu a jucat decat o singura data pe postul lui in meciul cu Otelul Galati. Nu luati in calcul faptul ca dureaza 2-3 luni pana te acomodezi cu echipa si cu jucatorii care sunt in continua schimbare. Si asta e valabil pentru toti jucatorii. Sunt multi veniti. Dureaza pana se invata unul cu altul.

La echipele tari, sunt grupuri de 2-3 jucatori (atacanti) care isi stiu jocul unul altuia si sparg apararea echipei adverse. Daca unul din ei pleaca, s-a dus totul. Inca nu s-a format coeziunea care este necesara. Si voi nu ajutati cu nimic echipa huiduind-o!!! In loc s-o incurajati, MAI ALES ATUNCI CAND O DUCE MAI RAU, voi o calcati mai tare in picioare!

RUSINE SUPORTERILOR pentru atitudinea OSTILA, de huligani! Pentru aceia pentru care perioadele proaste inseamna "lipsa de respect" a jucatorilor.

Pentru restul suporterilor, care nu abandoneaza niciodata Steaua, toata stima! Incurajati-va echipa dac-o iubiti!

Credeati ca o sa castige Steaua? Sa fim seriosi. Ar fi fost bun un 0-0. Cu o echipa ca Sevilla, toti jucatorii Stelei par niste jucatori de turca.. asta e fratilor! Jocul celor de la Sevilla impun un alt ritm jocului, ritm la care nu se va adapta nici un jucator pe care-l aduce Becali. Nu are Becali bani de jucatori de stofa cum sunt in CL.

Forza Steaua!

Frate tu chiar esti surdu.......sau ai vreo boala ????? Te auzi ce zici??? Tie ti s-a parut ca stopul ala care l-a facut Surdu in minutul 85 e stop de jucator profesionist???? Io in cls a 8-a faceam o preluare ca aia fara sa ma straduisc prea mult...

Murim incet, dar sigur. De la sarbatoare, zilele cand Steaua joaca vor deveni un chin. Pana la iarna nu se mai poate face nimic.

@Piece of Mind

Neaga si Badoi nu au fost nici rezerve aseara deci Laca nu avea cum sa-i introduca pe teren. In schimb Cristocea a prins lotul si a fost rezerva.

@Gica

Du-te tare in Italia sau unde vrei tu. Sper sa vezi drumul. Daca nu, cumpara un lant si gaseste-ti un partener.

Edited by **alex**

@prosteauapro

Romeo Surdu: La CFR Cluj era si alt sistem de joc. Nu este usor sa te acomodezi din extrema in mijlocas. In plus, eu am venit la Steaua in plin scandal, iar echipa trece printr-o perioada mai grea. Este mult mai usor sa te acomodezi cand echipa da trei, patru goluri pe meci. Altfel este apreciata si evolutia ta. Eu nici nu cunosteam foarte bine cum se misca ceilalti jucatori in teren. Acum am inceput sa ma acomodez, am inceput sa vorbesc mai mult cu colegii mei.

toti au nevoie de o perioada de acomodare, nimeni nu Neaga asta, insa nici asta nu se poate prelungi la nesfarsit. E clar ca Romeo Surdu nu se poate acomoda la Steaua ...

Edited by raducj

Gica chioru

cand o sa faci si tu pentru Steaua ce a facut Lacatus atunci sa mai vb despre el!

Poata ca nu e Laca un antrenor de nivelul Stelei dar e un simbol.Fie ca vrei tu sau nu.

asa ca las-o mai incet cu insultele si ai si tu putin respect pentru ceea ce inseamna Steaua si valoriile ei.

Nu e normal, daca esti stelist, sa iti bati joc de unul dintre cei mai importanti oameni,daca nu cel mai important, din istoria Stelei.

p.s.

stim cu totii cum era Lacatus pe terenul de fotbal.dar de ce nu zici si de faptul ca de fiecare data cand juca pentru Steaua dadea 200%,era serios si niciodata nu si-a batut joc de cei care l-au iubit si respectat?!

1.Eu sunt suporter, Lacatus este fotbalist profesionist. Cand a venit la Steaua era un amarat, vai de capul lui, Steaua l-a crescut l-a spalat l-a imbracat l-a facut om. Si l-a si platit regeste pe deasupra. Sa zica saru-mana zi si noapte ca a avut sansa sa-l bage-n seama Steaua. Sa multumeasca in fiecare minut Cerului ca l-a luat Steaua. Nu Lacatus a facut Steaua ci Steaua l-a facut pe Lacatus. Cand a venit in Romania dupa ce l-au dat aia afara din Spania a avut cel mai mare salariu din Divizia A, dublu fata de al urmatorului.

2.Lacatus este un simbol pentru voi. Un astfel de caracter nu poate fi un simbol pentru Steaua, pentru mine nici atat. Lacatus a fost unul dintre jucatorii Stelei, unul bun, foarte bun daca credeti voi, dar atat.

3.In urma cu vreo doi ani am avut o astfel de "discutie" cu cineva care tot asa, ma facea cu ou si cu otet pentru ce scrisesem aici. L-am invitat pe mess si am avut o discutie cu el, era baiat bun, si acum mai discutam din cand in cand, are 13 ani, acum. Multi dintre voi l-au vazut pe Lacatus jucand, daca l-au vazut, cand erau prea mici pentru a intelege ceva din fotbal, va asigur ca Lacatus nu a fost niciodata un mare fotbalist si de multe ori era indolent pe teren. Saui poate voi confundati determinarea cu flegma si cramponu pe tibie... ma rog, sa-ti fie simbol unu care injura ca la cort, flegma in stanga si-n dreapta si nu-si respecta adversarii... faceti de rusine Steaua, mai baieti.

Baieti, va rog eu mult, nu-i mai raspundeti Chiorului pentru ca asta urmareste. E cazul tipic al barbatului(pot oare sa-i spun asa) care in copilarie nu a fost bagat absolut deloc in seama si incearca la maturitate prin absolut orice mijloace sa se faca remarcat! Bucura-te Gica, scopul a fost atins! chiar si eu te-am remarcat! esti o persoana cu inteligenta comparabila cu a creditorului Stelei si cred ca v-ati intelege de minune amandoi. P.S. Cred sincer ca puteai sa iesi in evidenta si daca nu te apucai sa arunci cu noroi in Laca! dar, dupa cum zice proverbul "Fericiti cei saraci cu duhul"!

Mai *****, tu ar trebui sa te faci aviator, mai...

Si acum, hai, strigati impreuna cu mine:

La-ca-tus, du-te-n Italia, ma!

Pacat, mare pacat ca pasiunea noastra pentru Steaua se transforma in delir. Trebuie sa fim calmi, sa admitem ceea ce stim deja: aceasta echipa este la sfarsit de ciclu. Ar trebui sa le multumim celor care chiar au muncit pentru semifinala Cupei UEFA, pentru cateva campionate si pentru reinvierea sperantei in performanta adevarata dupa anii 90. S-a terminat un ciclu si trebuie inceput altul, dar fara atata panica si furie.

Privitor la jocul cu Sevilla, nu cred ca Lacatus este neaparat vinovat ci felul in care s-a alcatuit lotul (nu valoarea jucatorilor!). Neaga si Surdu joaca mijlocasi de nevoie, pentru ca avem numai oameni de baza numai cu caracter defensiv (Radoi, Plesan, Ov Petre, Lovin) si doar niste aspiranti la un loc de titular cu caracter ofensiv (Cristocea, Croitoru). Nicolita nu ar trebui folosit mijlocas ci extrema, de altfel el a dat randament mai ales in perioada in care a fost sustinut ofensiv de Ogararu, deci impins practic din spate de acesta. Problema principala a fost insa atitudinea, au intrat in teren cu o atitudine de echipa mica si care accepta infrangerea inca din minutul 1. Iar asa nu se poate castiga nimic in Europa.

mai, sincer si mie mi se pare ca se exagereaza cu adversitatea fata de Surdu.

e adevarat ca a facut mai mult prostii de cand a venit la noi, dar totusi nu merita sa-l scoatem pe el de scapegoat pentru esecurile Stelei din sezonul asta.

daca un singur jucator ar juca prost, atunci am putea zice ca e vina lui, dar cand toti jucatorii par ca n-au habar de fotbal e vina celor de deasupra lor.

@Gica Chioru, esti in asentimentul meu, acelasi lucru l-am spus si eu in cateva posturi - desigur nu atat de violent ca tine caci nu vreau sa intru in gura lupilor tineri de pe forum. Ai vazut si tu cat de murdar latra daca le iei bucata de carne din fata.

Lacatus este un simbol pentru simplu motiv ca Steaua are aceleasi nevoi ca si Romania (un chip la care sa se plece, vezi Ceausescu si Iliescu), nu am obosit sa tot repet ca nu de suporteri poeti are nevoie Steaua ci de oameni cerebrali care pot discerne intre minciuna si adevar si care pot sa isi faca o idee despre viitorul clubului fara a fi manevrati in functie de toanele unui singur om. Lacatus ca antrenor nu are valoare, restul este poezie.

Edited by ceai de tei