fcsteaua.ro

Steaua - Sevilla 0 - 2

197 posts in this topic

Sunteti penibili. De la conducere la jucatori.

IMI PARE RAU DE Lacatus SI DE NOI SUPORTERII.

Ale ale ale Steaua ale

Daca FOTBAL nu jucati

Voi din Ghencea sa plecati

MERCENARILOR plecati odata de la Steaua

Foarte bun articolul la cald a lui Tolontan cu cateva fraze simple, dar foarte reale :sad2:

Steaua a avut în aceastã campanie de Champions League mai mulți antrenori decît șuturi pe poartã!

Din punctul meu de vedere, e clar ca ciobanul distruge clubul si trebuie oprit. O parte din mine s-a bucurat pentru infrangerea asta :(, poate asa mai scade in sondaje sau tace draq din gura. Oricum, unul ii dau ignore, cand apare la TV.

Sã zîmbim, dar sã nu rîdem! Sã zîmbim vãzîndu-i pe Neșu și pe Rada cum alunecã pe prima ninsoare a anului, ca un echipaj de bob, la golul doi al spaniolilor.

Dar, sincer, nu puteam face mai mult. Pînã la urmã, Steaua a avut în aceastã campanie de Champions League mai mulți antrenori decît șuturi pe poartã!

Ce sã ceri unei trupe hrãnite cu povești despre propria superioritate, dar condusã cînd din lojã, cînd de pe bancã? Gîdilatã cînd trebuia penalizatã și biciuitã cînd merita încurajãri.

Avea dreptate MM Stoica, așa vanitos și exaltat cum e. Fãrã o minimã rezistențã între el și echipã, Becali a fãcut praf echipa și și-a transformat visul în coșmar

Penibil. Absolut penibil. Eu inteleg ca jucatorii nu au valoare de "Sampion Lig", dar de ce naiba nu alearga?..de ce nu leaga o pasa-doua?..de ce nu pot da o centrare ca lumea?...

Daca as fi in locul ciobanului, le-as taia salariile la toti pana s-ar trezi.... dupa ce ca nu joaca nimi,c le mai mareste si salariile, asa da job...

PENIBIL JOCUL Stelei!!!

PENIBIL ATITUDINEA!!!!

PENIBIL CA NU AVEM VLAGA!!!

PENIBIL CA BATETI JOC DE CLUBUL Steaua!!!

==RUSINE==

Becali DISTRUGI FOTBALU ROMANESC=PLEACA!!!

...VREAU SA VAD JUCATORI TALENTATI CHEF DE JOC SI SPIRIT DE ECHIPA....

/////Lacatus E O LEGENDA///// :steag_steaua_ro: :steag_steaua_ro:

Sunt curios sa vad care din cei care injura azi o sa laude echipa la o viitoare victorie (eventual cu Rapid, Dinamo)

Eu cred ca Steaua nu mai are decat putini suporteri adevarati, care sa stie sa-si sustina echipa si la bine si la greu.

A inceput sa-mi fie sila sa vad unele comentarii de aici.

Multi au inceput sa semene cu niste catelusi care isi baga coada intre picioare si fug.

Forever Steaua, no matter what!

Sa nu ne imbatam cu apa rece a trecului. Si pe vremea lui Lacatus suporterii clamau jucatorii (Enei, Constantin, etc.) injurand la greu pe cei din teren. Dupa '86 am cam furat-o de la toti in CL.Paradoxul este ca atunci cand luam putine goluri, nici nu dam:) Evident, in memoria colectiva(multa transmisa mai mult din gura-n gura-ma refer la cei tineri) raman meciurile memorabile, dar nu toate meciurile (inclusiv si cele in care Steaua juca jalnic). Mereu asa va fi pana cand nu vor egala acea performanta!In viata vesnic exista tendinta de a se spune "pai inainte era super, acum e jalnic!"...si asta nu numai in fotbal!Este un fel de a trece peste neputinta prezentului prin iluzia trecutului.

Sa ne pastram luciditatea. Am luat 1-0 si 2-0 de la Arsenal(cea mai buna din Anglia acum) si Sevilla...nu de la Famagusta sau alte echipe "no name".

Cu 4 antrenori si 15 jucatori luate de parca i-a castigat la barbut, voiati sa facem minuni?

Uitati-va si la restul echipelor din est si apoi veti vedea unde ne este inca locul!Ar fi cazul sa nu exageram nici in aspiratii si nici in "huiduieli".

Respect pentru cei care au fost la stadion, dar cei care au stat acasa si acum injura la greu le recomand romanescul "ciocu' mic!".

Comentatorii de la Pro TV de toata jena. Nimic de ROMAN in comentariul lor. Pe astia nu-i schimba nimeni, frate, ca totusi nu pot vedea meciurile pe "mutzeste"!:)

oare cat o sa mai stea zapata la Steaua?!?

Pana cand o sa-l dea tembelul afara ca-l concureaza la popularitate:))

Rada & Nesu? Ar fi campioni la "Dansez pentru tine" sau mai bine zis pentru tine ciobane,puroi infect care ne umpli de rusine! cel mai potrivit cuvant pentru ce se intampla la echipa din vara si pana acum este:HAOS! Ati vazut imagini din vestiar ieri pe la 20:30,cand a fost prinsa in imagine si tabilta pentru scheme tactice,era scris pe ea..."Nu schimbati tricourile?!??" NO COMMENT! FORZA Steaua SEMPER FIDELIS! Mori ciobane!

Sa ne pastram luciditatea. Am luat 1-0 si 2-0 de la Arsenal(cea mai buna din Anglia acum) si Sevilla...nu de la Famagusta sau alte echipe "no name".

Cu 4 antrenori si 15 jucatori luate de parca i-a castigat la barbut, voiati sa facem minuni?

Uitati-va si la restul echipelor din est si apoi veti vedea unde ne este inca locul!Ar fi cazul sa nu exageram nici in aspiratii si nici in "huiduieli".

Respect pentru cei care au fost la stadion, dar cei care au stat acasa si acum injura la greu le recomand romanescul "ciocu' mic!".

Problema nu e ca am luat 3 goluri de la Arsenal; la cat te agiti de tare sa ii faci pe alti sa taca din gura, se pare ca ai uitat ca nu de mult am pierdut cu ultima clasata Serie A...pardon, din Liga lu' Mitica...si inainte de aia am pierdut cu Poli; si inainte de aia am pierdut cu.... mai vrei si alte exemple?

Nu cred ca cineva de aici doreste raul Stelei, insa a tace ca prostul atunci cand e clar pentru toata lumea cu lucrurile nu merg bine inseamna (dupa parerea mea) a accepta situatia existenta ca "normala".

Sa fie clar, nimeni nu injura Steaua!!!! si asta pentru ca (cu foarte putine exceptii) mercanarii care joaca acum in tricoul ros-albastru n-au nimic de a face cu Steaua. Culmea, a ajuns un columbian si un nigerian (sau ce o fi) sa puna mai mult suflet pentru Steaua decat astia ai nostri...

Vad ca pe forum mai apar niste baieti din cand in cand care contesta "stelismul" celor care nu mai sustin echipa Fc Steaua sustinand ca acum 2-3 ani cand lucrurile mergeau bine tot Becali conducea echipa. Prieteni va inselati amarnic,atunci Becali mai era tangent cu echipa dar de condus o conducea Stoica + antrenorul din acea vreme,lucru care s-a schimbat odata cu venirea carpei Olaroiu iar lovitura fatala a fost demiterea lui MM. Steaua s-ar fi descurcat fara MM si Oli daca un om responsabil si capabil s-ar fi ocupat de club,asa a luat Becali haturile si rezultatele se vad:

-campionat pierdut anul trecut,cu diferenta de vreo 15 pc de pechinezi o mare parte din campionat

-umilinta dupa 18 ani in Ghencea,2-4 cu pechinezii,zdrobirea unui record la care au muncit destule generatii de stelisti

-investitii mici si dubioase

-eliminare rusinoasa din cupa Romaniei in semifinale de catre aek bragadiru

-6 luni in deplasare fara victorie

-anul acesta: conflictul cu Hagi si umilinta legendei steliste,transferuri multe si mediocre din care maxim 2-3 au confirmat,deja exista o distanta de 15 pc de lider,umilinta de a pierde la ultimul loc si de a pierde din nou cu aek bragadiru.

Si mai sunt atatea,dar le-am uitat acum. Nu era perfecta echipa cat era MM,dar era singurul care statea de garda intre prostia lui Becali si vestiar. Acum prostia lui a invadat vestiarul,i-a facut pe acesti jucatori mediocri sa se creada superstaruri,le-a dat ceasuri cartier ca au batut pe borisov si le-a dublat salariile ca au luat 3 batai la rand in CL ca sa nu mai v bde pozitia din campionat.

Si ca sa fie complet dezastrul o vom lua de la Urziceni in cupa si fostii stelisti(Zenga,Oprita,Bostina,Danciulescu,Munteanu) vor veni sa ne-o traga din nou in Ghencea,teren ce nu mai sperie pe nimeni pentru ca joaca niste nimicuri saptamanal pe el.

Asa ca va rog nu ne mai cereti sa "sustinem echipa". Care echipa? Sunt stelist de la 12 ani dar nu-mi cereti sa tin cu orice rahat ce pune tricoul Stelei pe el. A purta acel tricou e un privilegiu,nu un drept. ca si toti suporterii Stelei am avut rabdare dar cata rabdare sa mai avem? Suporterii nostri au fost cei mai rabdatori suporteri din toata Romania,daca se intampla la alte echipe ce s-a intamplat la noi se bateau jucatori,se zgariau masini,se vopseau peretii de pe langa stadion,se trecea la amenintari. Noi am stat rabdatori si am sperat ca "va fi mai bine".

Dormiti linisti,Becali vegheaza...

Un suporter Steaua pe viata,niciodata suporter Fc Steaua.

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

doamne ce "circ" au putut sa joace astia de la sevillia !! ce pase din prima,ce demarcari,ce tehnica in regim de viteza...circari adevarati nene !!! Asa diferenta intre ei si noi incat fara sa vreau mi-am amintit de diferenta care o vedeam toti intre ce juca Elton si ce jucau ceilalti stelisti...Noroc cu iluminatu si atotstiutorul nostru ca ne-a scutit de circar,sa nu-i mai chinuie pe saracii colegi cu altfel de fotbal decat stiu ei...ELTOOON ,TE RUGAM...INTOARCE-TE !!!!

Problema nu e ca am luat 3 goluri de la Arsenal; la cat te agiti de tare sa ii faci pe alti sa taca din gura, se pare ca ai uitat ca nu de mult am pierdut cu ultima clasata Serie A...pardon, din Liga lu' Mitica...si inainte de aia am pierdut cu Poli; si inainte de aia am pierdut cu.... mai vrei si alte exemple?

Nu cred ca cineva de aici doreste raul Stelei, insa a tace ca prostul atunci cand e clar pentru toata lumea cu lucrurile nu merg bine inseamna (dupa parerea mea) a accepta situatia existenta ca "normala".

Sa fie clar, nimeni nu injura Steaua!!!! si asta pentru ca (cu foarte putine exceptii) mercanarii care joaca acum in tricoul ros-albastru n-au nimic de a face cu Steaua. Culmea, a ajuns un columbian si un nigerian (sau ce o fi) sa puna mai mult suflet pentru Steaua decat astia ai nostri...

Cred ca ti-a stas ceasul? Cui am vrut eu sa inchid gura? Eu doar am vrut sa punctez:

1) Este una sa critici si alta sa jignesti. E chestie de educatie! Cred ca poti macar atat sa faci diferenta. Tu nu citesti pe aici?

2) Nu trebuie sa scoatem jucatorii basma curata. Pe teren nu a jucat Becali sau Lacatus. Au jucat cei care au salarii si prime babane platite la zi. Astazi nu au legat 2-3 pase. Noi asta le reprosam, nu ca nu a batut Sevilla!Echipa asta nu mai joaca ceva cam de dupa semi-finala pierduta. Acolo cred ca s-a rupt filmul!

3) Sunt saturat de cei care azi injura si maine ling unde au scuipat!

4) Si mie imi vine sa urla de neputinta lor, dar asta nu inseamna ca as fi in stare ca sa le iau gatul cuiva din cauza asta!

Eu unul m-am simtit umilit in seara asta in peluza de jucatori ca surdu...Iacob...mi-ar fii rusine sa mai imbrac tricoul ROS-ALBASTRU...mai sper doar ca Laca sa ne salveze...

Haide LACATUSULE,adu-ne victorie..

Edited by aditaSS

@yull s

Sunt slabe sanse sa-i batem pe catei, din pacate jucatorii Stelei nu prea mai joaca fotbal.

Daca cumva cu dinamu vor face un meci exceptional, ceva este putred.

Nu se pune problema sa dezertam dar TREBUIE sa nu mai incurajam MEDIOCRITATEA si NESIMTIREA.

La Steaua nu trebuie tolerati toti oligofrenii de dragul de a avea 11 care sa fie pusi in teren sa joace turca.

@xray_rom

Nu pot vorbi decat de participarile in CL de la mijlocul anilor '90, in CCE ultima participare a fost in 89-90 cand am fost eliminati de PSV Eindhoven, mai bine spus de Romario cu 5-1 dupa ce Laca a deschis scorul cu o executie impecabila. Nu stiu cand s-a facut Steaua de ras in CCE cel putin dupa 85. Poate doar cu PSV dar in acel moment deja trecuse vremea marii echipe din perioada '85-'89.

Si acum sa revenim la perioada '94-'97 , cea mai buna perioada din deceniul trecut.

Un prim semnal de revenire a fost victoria f frumoasa 3-2 cu Dinamo Zagreb, pe atunci Croatia Zagreb. In turul urmator am dat insa de AS Monaco care ne-a eliminat (1-0 si 1-4 - goluri Ilie Dumitrescu).

In urmatorul sezon(94-95) Steaua a intrat in CL, dupa ce am invins Servette cu 4-1 si 1-1 in retur. In meciul tur dupa 30 de minute Steaua conducea cu 3-0. Este poate unul din primele meciuri ale Stelei pe care le-am vazut si inca mi le

amintesc, chiar daca vag.

In grupe am dat de Anderlecht, Benfica si Hajduk.

In primul meci la Bruxelles am avut ocaziile mai mari, scorul a fost 0-0. Laca a fost eliminat pe final pentru o intrare dura.

Apoi a urmat nefericitul meci cu Hajduk, in care am pierdut pe final. La Lisabona am fost dezavantajati clar de un arbitru imbecil, care a acordat un penalty inexistent si a mai si eliminat un jucator de-al nostru, nu mai stiu daca Ilie Stan sau altul. Este adevarat ca Benfica a dominat insa Steaua avea doar jucatori din tara, ce-i drept printre cei mai buni la acel moment, in timp ce Benfica avea pe Caniggia sau Jao Pinto, pe atunci f tanar. Militaru a reusit golul de 2-1 in prelungiri.

In retur scorul a fost 1-1, a marcat Basarab Panduru cu un sut frumos. A egalat Benfica in repriza a 2-a.

Apoi a urmat meciul cu Anderlecht, in care din nou arbitrul a fost un rol nedorit. Au deschis scorul belgienii, dupa care DOBOS a egalat iar Marian Popa a inscris un gol perfect valabil. Cu aceasta victorie poate ne-am fi intalnit cu Ajax sau Milan in sferturi.

In ultimul meci, cel cu Hajduk am incheiat en-fanfare din pacate eliminati din competitie. Acel 4-1 a amplificat regretul acelei infrangeri cu 0-1 din tur.

In sezonul 95-96 , dupa parerea mea cel mai bun din deceniul 9 atat pe plan intern cat si extern, Steaua a picat intr-o grupa cu Juventus (cu Del Piero, Ravanelli, Vialli, etc), Dortmund ( cu Sammer , Moller) si Glasgow Rangers ( Gascoine, Brian Laudrup , etc). Campania a inceput bine cu un 1-0 pe deplin meritat cu Rangers, gol superb a lui Prodan in minutul 85. Ar trebui sa dea de gandit altceva si anume raportul cornerelor in acel moment 12-1 pentru Steaua.

A urmat meciul cu Juve de la Torino incheiat cu 0-3. Apoi un 0-0 cu Dortmund in Ghencea , cand s-au ratat ocazii mari prin Laca si Adrian Ilie. In retur am pierdut cu 1-0, din pacate nu am vazut meciul ca sa pot sa ma pronunt asupra jocului. La Glasgow a fost 1-1, gol frumos Adrian Ilie.Campania s-a incheiat cu un 0-0 pe zapada cu Juve, cand cred ca am fi meritat un penalty la un fault asupra lui Dobos.

Sezonul '96-'97 a consemnat si ultima participare in CL din deceniul trecut a Stelei. Cateva cuvinte si despre turul preliminar in care am scos pe Bruges. La belgieni a fost 2-2, 2 goluri ale lui Adrian Ilie, un jucator de exceptie, golul 2 a fost o executie cum numai la Steaua sau in Europa mai vedeai, la primul gol Laca a saltat mingea peste fundasii adversi iar Ilie a lobat peste portar.

In retur 3-0. Dupa un inceput mai bun al belgienilor care au si ratat ceva ocazii, prin minutul 30 la o incursiune superba a lui Filipescu s-a obtinut un penalty, transformat cu emotii de Adi Ilie , care insa si-a demonstrat din nou clasa inscriind pentru 2-0 cu un sut superb din afara careului. Daca imi aduc bine aminte acel gol nu a fost surprins la momentul executiei. Pentru 3-0 a inscris Roland Nagy. Un amanunt din pacate nedorit a fost eliminarea lui Adi Ilie, nu mai stiu exact in ce circumstante.

In grupe am dat de Atletico Madrid, Dortmund si Widzew Lodz.

Debutul a fost un dezastru , 0-4 cu Atletico Madrid , cu Baciu eliminat. A urmat apoi un 0-3 cu Dortmund acasa, insa scorul a fost cam drastic. A fost un meci de genul noi ratam ,ei inscriu. In al 3-lea meci a venit si prima victorie, un 1-0 chinuit dar meritat cu Lodz.

In retur la Lodz am pierdut cu 0-2 (putea fi 0-3). A fost un meci care a inceput bine cu ocazii pentru Steaua prin Laca si Adi Ilie, insa apoi au venit golurile polonezilor si nu prea ne-a mai iesit nimic. Acelasi pattern , adica ocazii Steaua la inceput, dupa care cadere si goluri pentru adversari l-as remarca si in meciul cu rapid din sezonul 98-99 din ghiulesti, cand in prima jumatate de ora Steaua a dominat clar.

A urmat returul cu Atletico incheiat cu 1-1 gol Sabin Ilie.

Ultimul meci a fost cireasa de pe tort ,un 3-5 cu Dortmund. Steaua a marcat prin Sabin Ilie, M Baciu si Calin cu un sut superb pentru 3-5. Am avut si alte ocazii insa Dortmund era o echipa mult mai buna sau mai bine spus cu jucatori mult mai buni , care avea sa castige CL in acel sezon.

Intre timp Steaua devenise o echipa f spectaculoasa, care inscria mult dar si primea mai multe goluri decat in anii precedenti, golaverajul din campionat 87-40 demonstrand acest fapt.

Pentru a intra din nou in CL trebuia sa trecem de PSG, o super echipa la acea vreme (Simone , Loko, Maurice, Guerin, Rai ), desi totusi cel mai bun an pentru ei fusese 95 cand au ajuns pana in semifinale in CL, fiind eliminata de Milan.

Meciul tur a fost unul fantastic, poate cel mai bun al Stelei din acea perioada. In acel meci Steaua a revenit de 2 ori dupa ce a fost condusa, golurile 2 si 3 fiind superbe. Golul 2 a rezultat dintr-un un-doi Dennis Serban Laca Dennis Serban, o faza la care apararea francezilor a fost lasata masca. Golul 3 a fost si mai frumos ca si dinamica a jocului, mingea a fost intoarsa pana spre mijlocul terenului, apoi o pasa in adancime , deschidere pe flanc care ramasese liber, centrare in careu si gol cu capul Lacatus. Un 3-2 senzational.

In retur insa absenta lui Laca plus un gol primit f devreme plus un PSG fabulos a facut ca scorul sa fie 0-5, cu siguranta ar fi putut fi si mai mult.

OARE AICI SA SE FI RUPT FIRUL DE FAPT?

Sezonul european a continuat in UEFA. Daca mai era nevoie Steaua a demonstrat ca este o echipa mare, golul fantastic a lui Ciocoiu in meciul cu Aston Villa ca si cel cu Fenerbahce demonstrand acest lucru. Din pacate aceeasi Villa a oprit avansarea in primavara europeana dupa 5 ani de la ultima astfel de performanta.

In final sa facem niste comparatii intre Steaua de atunci si cea de acum.

Steaua de atunci juca fotbal , avea ocazii cu orice echipa , privea adversarii de la acelasi NIVEL, putea sa revina in meciuri de la scoruri potrivnice ( 1-3 cu TSKA Sofia, 0-1 si 1-2 cu PSG, 0-1 cu Anderlecht, 0-1 cu Atletico), cea de astazi joaca fotbal doar cand vor muschii jucatorilor, multi dintre ei nu ar fi fost nici rezerve la echipa din acei ani.

Cu un Dica, care si el este in eclipsa de forma, nu se face primavara.

Si inca ceva echipa din acei ani avea foarte multi tineri in componenta (Laurentiu Rosu ,Adi Ilie, Sabin Ilie ,Narcis Raducan , Ciocoiu , M Baciu , Denis Serban, Miu si altii), avand in vedere ca cei mai buni jucatori erau vanduti an de an, si astfel continuitatea era asigurata cumparand jucatori nu neaparat la acelasi nivel cu cei care plecau, dar jucatori care puteau face performanta la Steaua.

Este adevarat au fost 2 sezoane f bune pentru valoarea per ansamblu a fotbalului romanesc. Semifinala cu Boro a fost totusi o reusita remarcabila ca si victoriile cu Valencia sau Lens, Betis sau Kiev.

Este inadmisibil ca pentru o echipa care joaca in CL, sa poti numara pe degete suturile la si spre poarta in 4 meciuri, este inadmisibil sa tremuri cu Zaglebie sau Bate Borisov cand te numesti Steaua.

Dar cel mai grav lucru este sa iti bati joc de fotbal si de suporteri.

Steaua bate slavia - face 3 p

sevilla arsenal - egal - arsenal 11 p/ sevilla 10p => sevilla tre` sa bata pentru 1 loc cu slavia / arsenal tre` sa bata pentru 1 loc cu noi

sevilla arsenal - bate sevilla - arsenal 10 p/ sevilla 12 p => arsenal tre` sa ne bata pentru primul loc/ sevilla tre` sa bata slavia sa-si asigure primul loc

sevilla arsenal - bate arsenal - arsenal 13 p/ sevilla 9 p => sevilla nu mai are nici o sansa la locul 1, si in cazul in care noi batem praga sunt calificati 100% pe 2! arsenal e calificata pe 1 si

oricum ai lua-o, noi suntem defavorizati! slavia are inca sanse la locul 2 daca ne dovedesc pe noi si bat acasa in ultimul meci cu sevilla, in cazul in care sevilla nu castiga cu arsenal!

la egal tre sa bata 2 - 0, iar daca bate arsenal, le ajunge o victorie cu orice scor!

in 2 cazuri arsenal tre sa ne bata in ultimul meci pentru locul 1, si in 1 caz sevilla ramane cu sanse zero de a ocupa primul loc, dar e 100% calificata pe 2!

calculele sunt in zadar daca noi nu intoarcem rezultatul din deplasarea la slavia! :wacko:

Steaua-sevilla0-2...suparat,dezamagit...cel mai slab meci al Stelei....jucatori mediocri... :sad2: ...cine stie,poate la anul...

umilinta mai mare ca asta nu am mai trait nicodata, imi vine sa sting TV

Zeroul mare din dreptul Stelei spune totul, adica NIMIC. Asta avem, asta au jucat!

Cu jucatori submediocrii nu poti face performanta, echipa va ajunge sa lupte in campionat pentru Cupa Intertoto.(in cazul fericit) Ce sa mai zic de mentalitate! Daca Sevilla-i mai buna, de ce sa ne mai muncim noi pe teren, oricum pierdem! Cam asta a s-a vazut aseara , mentalitatea tipic romaneasca ,dar si NEPUTINTA. De ce nu aduce Gigi jucatori straini? Unii blameaza CFR-ul pentru asta, dar uitati-va la jucatorii aia, sunt profesionisti, aia si cand joaca prost castiga.Iar daca la anul vor avea bugetul preconizat de 100 milioane euro (tind sa cred ca asa va fi, pana acum conducerea lor a facut tot ce a promis), o sa le vedem ceafa cativa ani buni de acum inainte. Pot sa vina la Steaua toate fostele glorii, daca nu se fac investitii masive in jucatori, tot mai rau va fi. Steaua trebuie restructurata, asa nu se mai poate! Cum de nu le e jena unor jucatori sa imbrace tricoul Stelei? Cum se pot atinge de ceva ce nu merita? Eu m-as autoexclude din lot daca as vedea ca nu mai pot face fata si m-as exila in Liga a II-a. Vine derby-ul cu Dinamo, dar parca nu-mi mai pasa ca altadata. "Nu va pasa de noi" scanda galeria aseara. Ce sa le pese? pai lor nu le pasa in primul rand de propria lor persoana, ce sa se mai gandeasca la altii. Nu le pasa daca-s umiliti pe teren si in afara lui ( nu uit episodul vizitei la Palat)

Edited by raducj

Prea mare tam-tam, echipa aceasta este la sfarsit de ciclu. Nu e o rusine sa pierzi in LC, si probabil ca nu scoatem mai mult de 1 pct cu Slavia. Ce conteaza este sa intelegem ca in aceasta formula Steaua nu poate obtine succesul pe care-l vrem noi. Nu pentru ca individual jucatorii n-au valoare, ci pentru ca nu au incredere unii in altii, nu au incredere ca pot bate echipe de top. Important ar fi sa se inceapa constructia unei echipe tinere si performante, nu sa copiem modelul CFR. CFR-ul a luat-o de la niste ciprioti pentru ca strainii lor nu au valoare decat de Romania. Si Dinamo a dat chix aducand niste "vedete" expirate, practic numai Borcea si Lobont si-au facut datoria. Modelul nostru ar trebui sa fie chiar Steaua '86, sau '85 mai corect spus. Adica multi jucatori tineri si de valoare, chiar recent iesiti din juniorat, fara vedete autohtone gen Prepelita sau Mazilu, si fara presiunea de a castiga ceva in urmatorul an, ci doar de a cerne non-valorile. As prefera mai degraba jucatori romani decat second-hand-uri de import. Un lucru este esential insa: pentru acesti jucatori sa se impuna o atitudine de mandrie, de invingatori, o constiinta comuna ca pot invinge oricand si pe oricine.

@raducj

CFR nu a demonstrat inca nimic. Da, a castigat pe banda rulanta cu alde Vaslui sau Mioveni, dar a pierdut cu niste ciprioti, a remizat cu echipa Steaua in eclipsa total de forma. Vor merge in LC si poate vor lua niste puncte, dar la sfarsit tot mediocritatea ii caracterizeaza. In plus 100 mil de euro buget la un oras de marimea Clujului suna a spalare de bani si evaziune fiscala, si as fi tare curios sa aflu sursele de finantare ale clubului si daca s-a facut vreun control financiar acolo. M-as bucura sa fie legal, dar e tare greu de crezut.

Edited by FortuneTeller

nu au vrut sa joace ! de ce ? asta nu-i atitudine de jucator legitimat la clubul Steaua ! rusine ! trebuia sa va dati viata pe teren, adio primavara europeana !

Modelul nostru ar trebui sa fie chiar Steaua '86, sau '85 mai corect spus.

modelul Steaua 86 nu poate fi copiat, erau alte vremuri, alte mentalitati. Atunci jucatorii jucau din placere, acum sunt mercenari. (macar de ar fi buni mercenari)

ar trebui ca cei citiva care nu fac nimic pentru Steaua sa si dea demisia{surdu,Iacob.Croitoru,nesu,si altii}sasi vada de treburile lolr mai interesante ca fotbal nu stiu nimic

Pe voi de Steaua, va doare-n ...., Mercenarii, Mercenarii

Daca fotbal nu jucati, voi din Ghencea sa plecati!!!

@raducj

Da, alte timpuri si alta mentalitate .. pe teren. In rest sa nu uitam ca a fi fotbalist e o meserie, nu o joaca in curtea scolii. Nici in '86 fotbalistii nu jucau "de placere", ci era felul lor de a castiga bani. Doar ca un Lacatus sau un Balint nu tremurau ca joaca cu Anderlecht sau Barcelona. Restul a fost istorie.