fcsteaua.ro

Poli Timisoara - Steaua 2 - 0

192 posts in this topic

Poli T.: Popa. Dancia, Mckain, Canu, Radoi, Alexa, Aliuta, Abiodun, Karamyan, Bucur, Rusic.

Antrenor: Dusan Uhrin Jr.

Steaua: Zapata, Goian, Rada, Emeghara, P. Marin, Ov. Petre, Dica, Nicolita, Croitoru, Iacob, Surdu.

Antrenor: Marius Lacatus

Deschiderea scorului s-a produs in minutul 13 cand Rusic preia in careul stelist si il invinge cu un sut puternic pe Robinson Zapata.

Prima repriza a fost plina de ocazii la ambele porti. Goian a inscris doua goluri care au fost anultate pe motiv de fault in atac.

In a doua repriza timisorenii au punctat inca o data prin Mansour care in minutul 92 a reluat din foarfeca si mingea s-a oprit in plasa stelista.

Click aici pentru clasamentul Ligii 1

De ce draq ai tine Marius pe surdu si Croitoru? Nu joaca nimic nici unul nici altu". Iacob este iar dezamagitor....

Excelent arbitraj 2 goluri si un penalty.

nu exagera, golul 2 a venit cu mult dupa fluierul arbitrului ....portarul de la Poli n-a avut nici o reactie, meciul era oprit. Mai grava a fost ratarea lui Nicolita decat 'golul 2'.

Edited by dee

Poli nu mai joaca nimic dupa ce a inscris. Arbitrajul e intr-o singura directie, se inventeaza faulturi si cornere pentru ei in prostie. Alexa e o mizerie, ma intreb daca baiatul asta stie si fotbal.

Edited by **alex**

Iacob e zob, praf, pulbere, varza, tandari !!! Nimic nu stie si pe deasupra mai face si faulturi prostesti in careu sa ne anuleze golul.

Nicolita petarda anului, o pasa buna nu stie, si rateaza din 2 metri cand Popa nici macar nu iesise. Incredibil cat de prost e baiatu' ala,..probabil spera sa intre cu tot cu minge in poarta.

Surdu nici macar zero nu poate fi la cat de prost e.

In schimb la Croitoru imi place cand isi afiseaza zambetu' tamp dupa pase ajunse fie in balarii, fie la adversari.

Halal echipa !

Excelent arbitraj 2 goluri si un penalty. Ii merge bine vierului raios de la tm.

Primu gol a fost anulat corect(ca e Iacob idiot), dar la al doilea nu am vazut niciun fault.

a fost fault la duracel. trebuia penalty dar noah Steaua cumpara arbitrii nu...

Edited by dr.adrian9

Ce sa mai comentezi? Comentariile sunt de prisos. Dupa ce ca suntem prostii deplasarilor,mai avem si un arbitraj partinitor(macar un gol a fost valabil). Lacatus nu si-a dat seama unde a picat,ne-am entuziasmat cu totii ca am dat 3 goluri celei mai slabe aparari,dar vedem ca lacunele raman. Acesti jucatori nu mai au onoare,dupa ce timisorenii i-au jignit toata saptamana,au venit si au stat capra vreo 20 si ceva de minute pana ce au luat gol,si deodata s-au trezit razboinici dupa ce ne-a dat **** gol.

Bine a zis Laca ca nu a venit mesia pe pamant. Chiar ar trebui sa vina ca sa joace Steaua ceva in deplasare. Momentan suntem o echipa mica pentru ca acasa batem dar afara ne kk pe noi,mi se pare ca doar la Farul am invins,in rest numai egaluri ba mai mult am luat-o de la ultima clasata.

Banel tot nu stie sa dribleze(vad ca nici sa cada nu stie),Croitoru tot de divizia c este(a participat activ la gol pentru ca burta il impiedica sa sara mai mult),Iacob tot mana moarta este iar surdu este cea mai mare nulitate pe care am vazut-o in viata mea,si Banel ii da clasa.

Sa le fie rusine,indiferent de scor,au dezamagit din nou publicul stelist.

Mi-e jena sa o spun dar nu meritam sa luam nici acest campionat,cum nu l-am meritat nici pe cel de anul trecut. In acest moment CFR,rapid,Urziceni si chiar **** joaca mai bine ca noi,atat acasa cat si in deplasare.

Ce rusine,sa fii condus de unii care au scria paloma(porumbel parca) pe fund...

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori

In 30 de minute n-am avut sut pe spatiul portii, iar in primele 15 abia ne-am concentrat pe bubuitu' mingilor din careu. Daca nu era Zapata cu siguranta mai luam cel putin unu'. Cum e posibil sa intri in teren cu atitudinea asta ?

Se pare ca ne-am revenit dupa 'eroarea Otelul'.

Arbitraj prost, dupa chipul si asemanarea patronului viola.

Aa si sa nu uit, am fost incantat de cantecele suporterilor banateni, copiate de la delije sever.

Mi-e rusine si scarba de neputinta jucatorilor Stelei.

Fotbalisti plini de bani si de ifose, fara minte si zero fotbal.

Si nici n-au pic de respect pentru noi, suporterii. Eu i-as trimite la strung pe salariul minim pe economie.

Ce cauta Petre Marin in teren oare, cand nu mai poate sa bage un sprint de 10 metri ? Ce sa mai spun de pase, centrari si alte cele.

baleanu asta e penibil...

altfel, poa sa-l aduca antrenor si pe Lippi (ala adevaratul) ca tot degeaba...

Edited by colaps

Chiar daca pierdem... vad alta atitudine .. vad suturi la poarta.. vad deposedari.

Ca pierdem mingea foarte usor, ca pierdem atacanti din marcaj, ratari din 6 m.. etc.. le stiu si nu au cum sa se schimbe peste noapte. Totusi... mergem spre bine

Neconditionat cu Laca

o sa fie enorm de munca pentru. a se remedia debandada instalata de ciobanul retard. ce sa ****-a Lacatus in cateva saptamani? De ce este Surdu titular? La CFR nu juca de cateva luni bune si nu a avut niciodata performante notabile ca jucator, apoi dintr-o data gata omul e titular la Steaua!? Bine ca a iesit! Mu#*E Jiji forever! Forza Steaua Semper Fidelis! Forza Lacatus!

nu se mai poate asa ceva ba nene...trebuie sa se faca ceva nu stiu...poate liderii de galerie sa vorbeasca cu jucatorii,poate de frica o sa joace nu stiu...........