fcsteaua.ro

Politehnica Timișoara - Steaua București

42 posts in this topic

Steaua susține în aceastã searã probabil una din cele mai grele dispute ale acestui tur de campionat, împotriva formației Politehnica Timișoara.

Partida se va desfãșura pe stadionul "Dan Pãltinișanu" începând cu ora 20:30 și va fi transmisã în direct pe postul Kanal D.

Înaintea acestei etape, ,,militarii" se aflã pe locul 7, având 21 puncte, cu 12 mai puține decât liderul CFR Cluj. Per total însã, Steaua mai are de disputat douã restanțe, ambele în Ghencea, cu Pandurii Târgu-Jiu și Gloria Bistrița.

Roș-albaștrii vin dupã o victorie și un meci bun în compania celor de la Oțelul Galați, la debutul lui Marius Lãcãtuș pe banca tehnicã a Stelei. Atmosfera în lot pare sã-și caute drumul cãtre normalitate.

Fațã de partida precedentã, Steaua va putea conta și pe fundașul Dorin Goian, revenit dupã o intervenție chirurgicalã minorã. În aceste condiții, Marius Lãcãtuș va miza probabil pe:

Zapata - Emeghara, Goian, Rada, Neșu - Nicolițã, Ovidiu Petre, Croitoru, Surdu(Neaga) - Dicã, Zaharia (Badea)

Gazdele de astãzi, Politehnica Timișoara, sunt pe locul 5, având cu 4 puncte mai mult decât Steaua, dar și 2 meciuri în plasã.

Timișorenii au început neașteptat de bine sezonul sub comanda cehului Dusan Uhrin Jr. și se anunțã un adversar redutabil în aceastã searã.

În tabãra lor evolueazã câțiva foști steliști, precum Stelian Stancu sau Andrei Cristea, precum și câțiva vechi "amici" ai Stelei, cum ar fi Dan Alexa sau Artiom Karamian.

Se anunțã așadar o disputã echilibratã, în care forma jucãtorilor ofensivi poate fi decisivã. Sã sperãm așadar cã Dicã va continua seria începutã în meciul cu Oțelul!

Forza Steaua! Hai bãieții! Hai Lãcã!

Ovidiu

Se anunțã așadar o disputã echilibratã, în care forma jucãtorilor ofensivi poate fi decisivã. Sã sperãm așadar cã Dicã va continua seria începutã în meciul cu Oțelul!

Jucatorii ofensivi mi se pare ca sunt in forma. Dica isi poate continua linistit seria.

Nimic nu ii poate opri pe ai nostri sa inscrie macar cu un gol mai mult decat Poli. Nici chiar Augustus Constantin si asistentii sai.

Edited by Virgil

sper sa nu se mai termine "X" asa cum sa terminat in ultimii ani la Timisoara..e timpul pentru un "2"!!!!

eu sunt din tm si am in clasa unu care ii din galeria lu polii si o zis ca va asteapta in gara asa ca aveti grija

zi-i sa ne-astepte pe peron cu gura deschisa.

Am o urare pentru echipa Calcatii pe ochii

Batem Forza Steaua

Inainte respectam publicul timisorean (am un mare respect pentru partea aia a tarii) dar de cand sau civilizat nu mai imi plac seamana cu cra cra prea mult ca obiceiuri si comportamet pacat (eu simpatizam genu de 40 mii de oameni cantand cand Steaua conducea cu 7 la 0 aia e atitudine)

ahhaha ce tare @nonimu ms bai de informatii poate aflii mai multe ne gasesti aici :)) ce l a sapat pe ala pe la spate... totusi se stie cum e treaba cu gara... asa fac provincialii astia :) MENTALITATE ULTRA' DE PROVINICIAL / DAI CU O PIATRA N TREN SI ALERGI UN CETATEAN !

eu sunt din tm si am in clasa unu care ii din galeria lu polii si o zis ca va asteapta in gara asa ca aveti grija

In ce clasa?

Am si eu o intrebare...cat de incluti sunt cei din brigada lu` ala...:| spunele draq sa stea cumintii.... :biggrin:

FORZZA Steaua fularsteau2

:steagcruce: sa-ne astepte in pozitie de capra sa-le dam si un sut in poponet sa stati cu fundul nu cu fata sa nu va cofundam

Am o urare pentru echipa Calcatii pe ochii

Batem Forza Steaua

Inainte respectam publicul timisorean (am un mare respect pentru partea aia a tarii) dar de cand sau civilizat nu mai imi plac seamana cu cra cra prea mult ca obiceiuri si comportamet pacat (eu simpatizam genu de 40 mii de oameni cantand cand Steaua conducea cu 7 la 0 aia e atitudine)

a fost pana la urma 8-1 si galeria lui Poli tot canta ai vazut un lucru frumos la arsenal 7-0 slavia jucatorii si-au cerut scuze fata de suporteri in genunchi cel mai frumos gest chiar si suporterii lui arsenal aplaudau :steagcruce:

ai perfecta dreptate ce pot sa fie daca stau prin gari aurolaci nu????

Am si eu o intrebare...cat de incluti sunt cei din brigada lu` ala...:| spunele draq sa stea cumintii.... :biggrin:

FORZZA Steaua fularsteau2

:steagcruce: ai perfecta dreptate ce pot sa fie daca stau prin gari aurolaci nu????

ai vazut aurolaci cuminti sau culti??? Poli STEAUA1-4

Daca castigam acum cu Timisoara pana la finalul turului putem castiga tot pentru ca avem meciurile usoare in deplasare si meciurile mai greute inclusiv cu Dinamo acasa. Asa ca 3 puncte in seara asta ne pot apropia de primul loc, mai ales ca CFR joaca la Vaslui.

eu sunt din tm si am in clasa unu care ii din galeria lu polii si o zis ca va asteapta in gara

Pe ce clasa sunteti? :)

de un singur lucru ma tem in seara asta...de o noua "capodopera" a bravului calau alexa. Tare mi-e ca din minutul 1 va pune ochii pe dicanu si il va "deposeda" in stilul care l-a consacrat.

Un meci greu cu Timisoara.Au un antrenor serios si asta nu ne ajuta deloc.Arbitrii vor crea probleme Stelei,bag mana in foc.Sper sa ma insel.

Forza Steaua!

ahhaha ce tare @nonimu ms bai de informatii poate aflii mai multe ne gasesti aici :)) ce l a sapat pe ala pe la spate... totusi se stie cum e treaba cu gara... asa fac provincialii astia :) MENTALITATE ULTRA' DE PROVINICIAL / DAI CU O PIATRA N TREN SI ALERGI UN CETATEAN !

sunt stelist dar cand vad cu cata greatza sunt cei din capitala nu pot sa tac! Da ce mah voi nu va rupeti capetele acolo in capitala intre rapidisti, dinamovisti si stelisti? Deci skimba-ti tu mentalitatea despre capitala inainte!

In ciuda clasamentului actual ma astept la o victorie clara a echipei noastre pentru ca fratilor am si un motiv bun a venit MARELE 7 deci nu-mi fac griji de victorie ci mai mult de accidetari pentru ca muistul de alexa nu rata ocazia sa nu iasa in evidenta si cum prin cunostinte de fotbal nu e capabil va face ce stie el mai bine sa rupa picioare infectu' dreaq

am incercat sa fac si eu niste poze cu stelistii la Timisoara

dar dupa ce au iesit din clubu de biliard nu stiau cum sa ajunga mai rpd la autocar

:(

Vreau sa-l vad pe umflatul ala de Iancu dupa meci cum isi inghite limba de nervi... Lasindu-l la o parte pe cioban, individul asta are cele mai penibile declaratii din fotbal.

sunt stelist dar cand vad cu cata greatza sunt cei din capitala nu pot sa tac!

stai linistit ca nu sunt toti asa... si eu pot sa vorbesc despre greata banatenilor fata de Bucuresti, dar am destui prieteni pe acolo ca sa stiu ca, in cea mai mare parte, astea sunt niste prostii. cine are capul pe umeri gindeste, cine nu, baga slogane... ;)

am incercat sa fac si eu niste poze cu stelistii la Timisoara

dar dupa ce au iesit din clubu de biliard nu stiau cum sa ajunga mai rpd la autocar

:(

sa le scoatem fotbalul din cap la ratati aia de la Timisoara forta Steaua

Aia cred ca stelistii merg in deplasare ca timisoreni cate 15-20 de persoane? :)

Sau poate asteapta galeria stelista in gara sa le ceara autografe si sa faca poze cu ei...

Din nou vom canta acest cantec dupa ora 22:00!

El este Marius Lacatus,

Omul ce ne va duce sus.

Alaturi de Steaua

Vom fi si vom striga

Ca niciodata noi nu vom ceda.

Cand Steaua pe cer va rasari

Cu toti cu ea ne vom mandri,

Vom fi si vom striga,

Steaua e campioana mea.

Steaua va fi mereu echipa noastra,

Cea mai buna si frumoasa,

Cu ea noi ne mandrim

Si-alaturi ii vom fi

Pana ce moartea ne va desparti.

Dupa minutul noua zeci

Steaua castiga acest meci,

Si noi o vom iubi

Si-alaturi ii vom fi

Cu Marius Lacatus ne vom mandri.

El este campionul

Pe care l-am dorit

Sa o conduca pan' la infinit.

Guest
This topic is now closed to further replies.