fcsteaua.ro

Steaua - Otelul 3 - 1

62 posts in this topic

Intr-o atmosfera senzationala in Ghencea, datorata revenirii lui Laca acasa, Steaua a invins mai clar decat arata scorul, cu 3-1, pe Otelul Galati.

Golurile echipei noastre au fost marcate de Dica, Semeghin(a), Dica(p).

Jocul echipei a fost mult mai bun decat in ultima perioada, entuziasmul publicului transmitandu-se parca si pe teren. Speram sa nu fie doar un foc de paie, stiut fiind faptul ca Otelul este o echipa "visatoare", dar ceea ce vrem sa credem este ca spiritul Fiarei se va transmite si de acum inainte in jocul echipei.

Echipa Stelei a fost:

Zapata, Rada, Baciu, Emeghara, Nesu, Ov.Petre, Croitoru, Nicolita, Surdu, Dica, Zaharia

Au mai jucat

Lovin, Bicvalvi, Neaga

Spectatori: ~17000, atosfera, dupa cum am mai spus, mult peste ce a fost in ultimul timp, mult peste meciul cu Arsenal de exemplu.

Etapa viitoare, Steaua se deplaseaza la Timisoara pentru un meci care speram cu totii sa ne confirme ca suntem pe un drum bun.

Super meci, super admosfera, super determinare, SUPER Steaua !!!

oare sunt aceeasi fotbalisti care au jucat la Cluj?da!!!!!! sunt aceeasi dar spiritul Stelei a revenit in vestiar odata cu venirea NR 7,poate unii nu cred in valoarea lui Lacatus ca antrenor....eu cred in el si sunt aproape sigur ca nu o sa mai traim o rusine ca ceea de la Cluj ,pentru ca exista cineva acum in vestiar care iubeste culorile ros-albastru mai mult decat oricine care este acum pe la club......iti multumesc Marius ca ai revenit langa echipa

"Visul meu este ca atunci când adversarii vor veni în Ghencea sa nu se gândeasca sa ia punct sau puncte, ci câte goluri vor încasa, asa cum se întâmpla când eram eu jucator. Deci, fara puncte pentru adversari!" - Marius Lacatus

Declaratie de om cu sange-n **** !

atmosfera nu a fost nici pe departe una senzationala. exagerati! a fost intr-adevar mai spectaculoasa decat la meciul cu arsenal. sincronul sud-nord a fost unul reusit, desi pana s-a prins toata suflarea nordului ..... meci bun (acasa), astept o deplasare. alaturi de Lacatus!

Am jucat foarte bine, foarte frumos si am castigat.

Dar nu vreau sa imi fac sperante.

Trebuie sa luam in considerare faptul ca Otelul e o echipa destul de naiva.

Nu cred ca restul echipelor vor juca asa de deschis si ca se vor apara doar cu 4 aparatori.

E o victorie frumoasa pentru Laca.Sa speram ca e doar prima dintr-un sir foarte lung de astfel de victorii, victorii care sa duca Steaua acolo sus unde ii este locul.

Mult succes domnule Lacatus!

Forza Steaua!

p.s. Acest Zapata ma sperie!

E incredibil ce poate sa faca!

Practic decide de unul singur meciuri! AVEM PORTAR DE Champions League!CEL MAI BUN DIN TARA!

P.P.S Acum cateva zile ziceam ca Dica nu are ce cauta titular la Steaua.Ca nu face nimic pe teren, ca nu joaca nimic,etc

Dicane m-ai batut!Mi-ai demonstrat ca inca mai joci pentru Steaua desi eu te-am acuzat ca esti cu gandul deja la alta echipa!

Azi ai castigat de unul singur meciul la fel cum facea un alt cracanat la Pitesti acum 30 de ani.

Bravo!

Edited by AdrianUltras25

Unde pot vedea si eu un rezumat al meciului cu golurile ca am fost plecat si nu am putut urmari meciul live ??? Va rog spunetzimi si mie daca stitzi ca de obicei erau golurile la articolu despre meci da ac nush dc nu este pus nici un filmuletz !!! Multzumesc mult !!! FORZA Steaua !!! fularsteau2 spre24 :steagcruce:

L-ati auzit pe Fecali? iar cumpara doi jucatori misteriosi gen caácaá si Ronaldinho:))))))))))))))))))))))))

O seara fericita dupa atata suferinta. Aproape ca imi e si teama sa ma mai bucur. O seara fericita nu atat pentru cele 3 puncte si pentru cele 3 goluri (care, sigur, conteaza si ele), ci mai ales pentru ca in seara asta Steaua a jucat altceva. In seara asta in Ghencea a suflat un vant proaspat, vantul schimbarii. In seara asta Steaua noastra nu a mai suferit. Steaua s-a regasit pe sine, si-a regasit bucuria de a juca, s-a reintors la spiritul ei, la acel joc care de-a lungul anilor a facut-o cea mai iubita echipa din tara. In seara asta Steaua nu a mai incercat sa pacaleasca fotbalul. Mingea a circulat 65 de minute din cele 90 ale meciului. O astfel de cifra e privita cu respect chiar si in campionatul englez, unde fotbalul total este la el acasa. Si a mai fost o seara fericita, pentru ca acesti jucatori care in ultima vreme ajunsesera atat de blazati incat si patronul sfarsise prin a-i privi cu mila ("nu sunt suparat pe ei, ca-i vad ca nu pot mai mult"), acesti jucatori ne-au aratat in seara asta ca de fapt pot, si inca mult mai mult, ca au valoare, si ca ceea ce le-a lipsit pana acum a fost doar climatul, atmosfera care sa le permita sa exprime ceea ce pot si ceea ce stiu. Si le-a mai lipsit - de prea, prea, prea multa vreme - un antrenor care sa fie suflet din sufletul Stelei, care sa inteleaga spiritul Stelei. Un antrenor care sa inteleaga ca acel 1-0 inventat de italieni nu are nimic in comun cu spiritul Stelei, si ca a obliga Steaua sa joace asa ceva, inseamna a o ucide. Vazandu-i in seara asta pe jucatorii nostri, mi-am reamintit ca anul trecut, dupa meciul de la Kiev, presa occidentala titra "Stilata Steaua". Intr-adevar, in seara asta Steaua a aratat stil. Jucatorii nostri au aratat ca au si viteza si creativitate si determinare si multa eleganta (multe faze - in special in aparare - rezolvate cu multa eleganta). Iar toate astea nu au legatura cu adversarul (ca e Otelul sau alta echipa). Astea sunt toate calitati pe care au aratat ca le au in ei, ca sunt ale lor, si ca le pot exprima, atunci cand sunt incurajati sa joace in spiritul Stelei.

prea frumoasa atmosfera:X:X:X mai ales cand se canta sincron nord cu sud:X:X:X dica10 dica10

care ati filmat sincronul nord-sud ?

dati un semn, va rog.

Felicitari echipei pt meciul de azi.

Mult succes in continuare.

Mare bucurie la Steaua dupa atata suferinta ! Dar sigur nu trebuie sa ne imbatam cu apa rece . Nu stim pentru cat timp ciobanul va fi "cuminte" .Oricum ,bine spunea cineva mai devreme : daca nici Lacatus nu va rezista la Steaua atunci REVOLUTIE!

Oricum mare bucurie astazi ! Nu putea fi mai frumoasa revenirea marelui Lacatus! Respectul nostru Laca! Si mult succes ! Orice se va intampla pe viitor , noi toti vom fi alaturi de tine asa cum am fost si alaturi de Hagi .

Felicitari tuturor suporterilor care au fost la stadion ! Sa continuam sa strigam pentru Lacatus si CULORI ! Atat !

Inima de Stelist

Da, a fost altceva. Posesie record, viteza si suturi LA poarta. Desi raman probleme, parca sunt mai putine decat inainte. Urmatorul meci va fi foarte important din punct de vedere al abordarii si al randamentului unor jucatori. :rolleyes:

BA tata parca am dormit timp de vreo 10 ani...cum se poate s0 ase joace atat de diferit de la un meci la altul...SUPER MECI...BV Laca...sper totusi sa continuam asa...FORZA Steaua

care ati filmat sincronul nord-sud ?

dati un semn, va rog.

Felicitari echipei pentru meciul de azi.

Mult succes in continuare.

vreau si eu sincronul a :steagcruce: fost super marfa :X:X:X :steag_steaua_ro:

Atmosfera...nota 10, mi se umplea inima de bucurie cand auzeam duetul GALERIEI noastre...caci aseara a fost una singura! Bravo. Tot stadionul aplauda! N-am mai fost de mult asa de fericit la un meci pe Ghencea si sper ca de acum inainte asa sa fie la fiecare meci, indiferent de adeversar, indiferent de vreme, indiferent de cine e patron...

:steagcruce::excl: d unde ai auzit ca cumpara 2 jucatori misteriosi ii cumpaa pe therau si Elton da cu toate astea Dica ii cel mai bun e idolu meu dica10 spre cl spre24

Bravo jucatorilor, Bravo Laca, Bravo galeriei! Totul a fost frumos in meciul asta. In sfarsit jucam , se vede amprenta ofensiva a 'Fiarei'! Am mare incredere ca putem bate Sevilla! SUperba si sincronizarea celor 2 galerii

Aseara am trait senzatii pe care Steaua nu mi le-a mai oferit de foarta multa vreme. Nici nu crdeam ca voi mai vedea vreodata Steaua. Multumim nr. 7 :steagcruce:

Si pentru prima oara in anul 2007 exceptand prima repriza de la praga si a doua de la borisov,Steaua a jucat FOTBAL adevarat.O echipa sigura precisa si cel mai important care da pase la firul ierbii:asta a aratat Steaua :steag_steaua_ro:

Sper sa-i aduca pe Thereau si Elton ca aia chiar sunt jucatori adevarati!

FORZA Steaua ! ! !

:steagcruce: Acum nu mai e o gluma proasta,ASTA E ECHIPA NOASTRA!!!! Sper din tot sufletul ca aceasta evolutie a echipei sa se repete pe cat posibil meci de meci.

:)

Mama, cat entuziasm. Da, intr-adevar un meci mare facut de Steaua impotriva Otelului. Se vede mana lui Laca.

Nu-l ma urasc pe Becali, din contra, il apreciez. Acum chiar cred si eu ca avem sanse sa jucam in primavara CL.

ps. Votati-l pe Becali!!!