fcsteaua.ro

Steaua - Otelul Galati

48 posts in this topic

În aceastã searã, Steaua întâlnește Oțelul Galați într-o partidã din cadrul etapei a XIII-a a Ligii I, ce se va disputa pe stadionul Steaua, începând cu ora 20:30. Meciul va fi transmis în direct de postul Kanal D.

Înaintea acestei runde, Steaua ocupã un neverosimil loc 7, cu doar 18 puncte din 30 posibile. Este adevãrat, ,,militarii" mai au de disputat douã restanțe - ambele în Ghencea, în compania Pandurilor Târgu-Jiu și a Gloriei Bistrița - însã chiar și câștigându-le pe amândouã, Steaua ar fi la 6 puncte de liderul CFR Cluj.

Parcursul slab al echipei noastre în acest sezon nu poate fi contestat, iar înfrângerea rușinoasã de la Cluj în compania ,,lanternei" Universitatea întãrește aceastã concluzie.

Tocmai de aceea, venirea lui Marius Lãcãtuș ca antrenor principal pare sã se petreacã într-un climat foarte defavorabil.

Nu doar forma sportivã proastã a unor jucãtori exponențiali, dar și felul din ce în ce mai grotesc în care ,,finanțatorul" Becali înțelege relația conducãtor-antrenor - toate acestea se anunța ca ingredientele unei povești cu final incert.

Cu toate acestea, Lãcã se va bucura indubitabil de suportul necondiționat al suporterilor. Bucuria revederii lui în iarba din Ghencea nu poate fi umbritã de nimeni și nimic. Rãmâne de vãzut dacã Lãcãtuș și suporterii o vor putea ajuta pe Steaua sã își revinã.

Nu știm deocamdatã care este pãrerea antrenorului nostru despre lotul Stelei și despre cine meritã sã joace titular. E de așteptat totuși ca, ajutat și de secundul Pedrazzini, Marius sã nu surprindã încã de la prima partidã. Așadar, Marius Lãcãtuș va trimite în teren probabil urmãtorii jucãtori:

Zapata - Petre Marin, Goian, Rada, Emeghara - Nicolițã, Ovidiu Petre, Croitoru, Neaga - Dicã, Iacob (Badea)

Adversara noastrã, Oțelul Galați, se aflã pe locul 9 cu 15 puncte (din 12 partide). Gãlãțenii continuã sã joace o partiturã ofensivã, plãcutã ochiului dar care-i și expune de multe ori. Totuși, Petre Grigoraș meritã apreciat pentru efortul sãu de a-și învãța elevii sã joace fotbal, nu țurcã.

Mizând pe toate acestea, mã aștept ca Steaua sã câștige partida din aceastã searã, într-o partidã în care e posibilã sã se înscrie multe goluri.

Forza Steaua! Hai bãieții! Hai Lãcã!

Ovidiu

Sa mergem cati mai multi pe stadion pentru Steaua si pentru Lacatus si sa contestam "rahatul din pipera"! Forza Steaua Semper Fidelis!!!

Nu inteleg de ce nu e folosit Cristocea!

e singurul jucator de picior stang care poate sa joace ca mijlocas stanga si nu e folosit!

De ce nu poate sa joace in atac cuplul Neaga-Iacob?

De ce e Dica titular?

astept meciul si ma rog pentru Laca pentru ca pentru Steaua mea nu mai e destul doar sa ma rog

Succes domnule Lacatus!

Doar dumneavoastra ne puteti da Steaua inapoi!

Un cantec pentru acest meci si pentru urmatoarele meciuri facut 100% de corado din Sinaia:

El este Marius Lacatus,

Omul ce ne va duce sus.

Alaturi de Steaua

Vom fi si vom striga

Ca niciodata noi nu vom ceda.

Cand Steaua pe cer va rasari

Cu toti cu ea ne vom mandri,

Vom fi si vom striga,

Steaua e campioana mea.

Steaua va fi mereu echipa noastra,

Cea mai buna si frumoasa,

Cu ea noi ne mandrim

Si-alaturi ii vom fi

Pana ce moartea ne va desparti.

Dupa minutul noua zeci

Steaua castiga acest meci,

Si noi o vom iubi

Si-alaturi ii vom fi

Cu Marius Lacatus ne vom mandri.

El este campionul

Pe care l-am dorit

Sa o conduca pan' la infinit.

Nu inteleg de ce nu e folosit Cristocea!

Uite un raspuns[o parere]:

--Cristocea este un jucator prea firav...langa un fundas dreapta masiv si puternic...nu are sanse...

--in ultimele meciuri nu prea a dat centrari bune....iar in preajma careului a gresit foarte mult...deci clar nu este constant...asadar o sa joace pe stanga ori Neaga ori Croitoru...

Iar Dica ...este singurul mijlocas creativ de la Steaua...cel putin pana acuma..si poate ca mijlocas mai alearga si el ...macar 30 de min din 90...Dica gandeste si vede bine unele faze...dar este lenes rau...inainte alerga...punea probleme adv...acuma...

Sincer eu l-as prefera pe Badoi fundas dreapta !

Nu pot intelege cum un jucator cu un joc constant la fosta sa echipa nu reuseste sa prinda nici macar in campionatul romanesc un loc de titular.

Cu totii am vazut ca P.Marin nu mai poate , omul e fantastic ca inca joaca la nivel inalt , dar cred ca trebuie sa incepem sa ne bazam si pe altii !

Badoi are experienta internationala si totusi l-am adus aici ca sa il pierdem ca jucator , normal ca daca nu joci un jucator pe care l-ai adus, el isi pierde increderea in sine.

Nu pot intelege cum nici un antrenor de la Steaua nu vede taria unui flanc drept Badoi - Nicolita , mie cuplul asta mi se pare a fi unul din cel mai puternic de banda dreapta mai ales in jocurile de contratac!

Cu un astfel de cuplu poti destabiliza o echipa !

Mda poate ca Lacatus va reusi sa salveze Steaua.. insa sa nu uitam..ca jucatorii care n-au chef de fotbal nu se prea poate face nimic..insa daca luam bataie si de la Otelu acum ? il invinuim pe Laca ? ii cerem demisia sa plece pentru ca la prima partida a fost o infrangere ? dar jucatorii care mai mult de nimic..nu au dat pe teren. insa sa numai discutam de acum pana diseara e drum lung vom vedea la momentul potrivit :) Forza Steaua si cred ca vom ajunge in varf :)

Edited by korynna
Atentie cum scrii.

Cred ca jocul va fi cam in aceeasi nota cu ultimele evolutii (sper sa ma insel) pentru ca nu cred ca Laca va putea sa rezolve ceva in 2-3 zile de cand e la echipa.

Sper ca jucatorii sa aibe bunul simt de a castiga macar pe Ghencea, dupa ce au reusit "performanta" de a pierde cu ultima clasata. Alta motivatie in momentul asta nu vad care ar fi decat aceea ca jucam acasa.

Forzza Steaua!

Daca Cristocea e firav, atunci Surdu si Neaga cum sunt? categoria pana.

Cristocea e mai tehnic, si e clar mai valoros decat ceilalti doi.

Problemele cele mai mari sunt in atac, acolo unde Iacob e pe spate iar Badea inca nu-si regaseste ritmul. Am fost foarte slabi in atac duminica la Cluj.

Dar Laca e capabil sa faca mai multe in atac. Sunt convins de asta.

deci la Steaua cel mai bun fundas dreapta este golanski care este accidentat si mijlocas stanga nu avem pentru ca Cristocea nu e deloc un mijlocas de Steaua mai bine joaca surdu decat el:D

Zvon,

Sa revina Cyril? dar Elton.. si oare sa cumpere ciobanul unul-doi jucatori de 3-4 mil? poveste clar.. dar suna bine!

Forza Steaua, Forza Laca!

Zvon,

Sa revina Cyril? dar Elton.. si oare sa cumpere ciobanul unul-doi jucatori de 3-4 mil? poveste clar.. dar suna bine!

e greu de crezut ca il va lua pe Elton inapoi atata timp cat acolo face treaba buna...dar sunt alti mijlocasi de constructie care pot fi cumparati cu 3-4 mil

iar Thereau il ia mai ieftin decat l-a vandut - ii convine castiga si imagine si financiar

Succes Laca diseara!!!

Zvon,

Lacatus simte nevoia sa satisfaca cerintele suporterilor si ale lui Gigi si probabil deaceea apeleaza la transferuri ca al lui Elton sau Cyril...... dar e bine!

"....mã aștept ca Steaua sã câștige partida din aceastã searã, într-o partidã în care e posibilã sã se înscrie multe goluri. "

Asa e...asa ne-am astepta si la meciu cu U Cluj....mai bine speram la o victorie cu un gol cum obisnuia sa-si doreasca accidentatul nostru capitan.Continuam sa spaunem ca echiap merge prost, ca nu mai este ce a fost,ca lucrurile nu merg,dar la meciurile din campionat cu echipele modeste speram la victorii la scor...mai bine ramanem cu picioarele pe pamant...Asta e crudul adevar :unsure:

:steagcruce:

Edited by mNiosu

pe ce site pot vedea meciul in internet??

Il poti vedea aproximativ live (cu un delay de vreo 2 min) pe www.ligaonline.ro dar trebuie sa te inregistrezi (nu ca ar fi o prea mare problema).Vizionare placuta si FORZA Steaua !!!

Marius Lãcãtuș va începe partida din aceastã searã, împotriva Oțelului Galați, cu Zaharia și Surdu titulari în atacul Stelei. Iatã primul 11 trimis de "Fiarã" pe gazon!

Zapata - P Marin, Rada, Baciu, Neșu - Emeghara, Bãnel Nicolițã Croitoru - Dicã, Zaharia, Surdu

Nesu si Emeghara ? Nu inteleg... O sa joace Nesu mijlocas sau cum ?

Guest
This topic is now closed to further replies.