fcsteaua.ro

Ovidiu Costeșin director executiv. Duckadam va colabora cu Adrian Ilie. 90 % vine si Ienei (ProSport)!

20 posts in this topic

Noutãțile la echipa vice-campioanã continuã sã aparã dupã numirea lui Marius Lãcãtuș în funcția de antrenor principal al Stelei. Fostul director executiv al Universitãții Craiova va ocupa de marți aceeași funcție la Steaua București.

"De mâine mã voi prezenta la serviciu. Sper sã fac treabã bunã la Steaua", a declarat Ovidiu Costeșin pentru ProSport.

Conducatorul stelist a anuntat, de asemenea, ca Helmuth Duckadam va fi cooptat in managementul sportiv al echipei vicecampioane si va colabora cu Adrian Ilie si a dezvaluit ca este foarte aproape de a-l convinge pe Emeric Ienei, tehnicianul cu care Steaua a cucerit Cupa Campionilor Europeni in 1986, sa accepte postul de director tehnic.

Cine draq mai e si asta ? e prima oara an care aud de el, oricum tot o sluga pe care behekali a adus-o , sa ai tina de urat :))

Poate nu se conpromite ca multi alti (printre care si Adi Ilie , din pakate :(( ).

Ce pot sa ai urez decat sa mearga bn , si sper sa fie capabil sa nu ai faca mofturile oii noastre .

Bafta si tie si mai ales lui Laca ca o sa aiba nevoie :biggrin: :steagcruce:

Se auzea ca la Craiova omul avea ceva probleme cu alcoolul,acum ramane de vazut .

Finanțatorul echipei din Ghencea a recunoscut cã în 2004 i-a fãcut "manevre" lui Lãcãtuș pentru a nu-l instala antrenor dupã plecarea lui Victor Pițurcã.

"I-am fãcut eu manevre la bilețele, nu-l vroiam eu atunci, pentru cã n-aveam încredere în el. M-am mai consultat și eu atunci cu diverse persoane. Nu conteazã cine voteazã, ci cine numãrã voturile. Am fãcut atunci propagandã electoralã, recunosc cã i-am fãcut manevre. Ne cunoșteam, eram prieteni, voiam sã gãsesc o scuzã și fațã de el, și fațã de suporetri. N-ai treabã cu suporterii, dar când nu le respecți idolul, ai treabã cu ei. Trebuie sã le dai o explicație, nu poți sã lași gloriile în afarã la infinit", a spus Becali.

Becalui a mai spus cã Lãcãtuș poate avea oricând un meci de retragere, dar nu se va ocupa el de acesta, și l-a ironizat pe Gabi Balint, care l-a criticat în repetate rânduri: "Sã-și vadã de treaba lui, altfel îl dau pe mâna lui Olãroiu și îl aranjeazã, Oli îl pune la punct imediat", a spus latifundiarul.

Sursa : Prosport

Deja incepe sa arunce cu noroi in Lacatus . Si totusi..mai intai zice ca o sa umble si el la "butoane" ca cei de la cefere. Apoi ca a facut manervre. Chiar nimeni nu se simte sa il pedepseasca?

pe langa fatza de recuperator mai are si bratzara aia care ma duce cu gandul la "baieti buni" si la ciupanezu...:)

De Costica nu pot sa-mi dau cu parerea da sa vina Duckadam si Ienei ca iese sigur ceva la Steaua cu ei. Sa-i mai ia din autoritate berbecului.

oricum oricine vine in staff tre sa ii cante in struna ciobanului. De ce credeti ca Ienei se gandeste inca???

pe langa fatza de recuperator mai are si bratzara aia care ma duce cu gandul la "baieti buni" si la ciupanezu...:)

asta recuperator??? uitati-va la degetele lui fine de pianist. Nu-i genul care se manjeste, nu-i prost .. pune pe altii :) (glumesc ) Daca Adrian Ilie a ajuns manager sportiv nu vad de ce acest domn n-ar putea fi director executiv.

@steaua_gloria

De Costica nu pot sa-mi dau cu parerea da sa vina Duckadam si Ienei ca iese sigur ceva la Steaua cu ei. Sa-i mai ia din autoritate berbecului.

Duckadam ocupa locul 6 pe lista PNG-ul pentru alegerile membrilor din Romania pentru Parlamentul European , crezi ca va indrazni sa se opuna presedintelui partidului, cel care-i garanteaza locul?sa fim seriosi ...

Edited by dee

Asta e nea Costica? :angry: E cam dubios baiatul. Imi e frica sa nu ajungem si noi un fel de Dinamo cu n-shpe mii de sefi, adjuncti sau directori tehnici. :wacko: Tinand cont insa ca Duckadam si cu Jenei sunt doua nume de legenda in Ghencea, situatia se schimba radical. Numai sa fie lasati sa isi faca treaba. :unsure: De numele lor se leaga cel mai mare succes al fotbalului romanesc obtinut vreodata de o echipa de club si ei vor fi tot timpul bineveniti. Cred ca Steaua are o datorie morala fata de membrii "Generatiei de aur" a Stelei. :steagcruce: steag3 :steag_steaua_ro:

A-ti mai auzit ceva de nea asta? ca a trecut deja o luna si ceva de la "marele transfer" si eu unul cred ca a fost....Cioaca. Si-a luat si avansul si lichidarea, si cred ar cam fi timpul sa faca ceva, sa dea si el o declaratie cu 12 punte in CL la anul', nu stiu ceva destept in stilu' Argaseala...

Stie cineva cu ce se ocupa asta pe la Steaua?

Programator tabela electronica sau consilier vestimentar pentru prost, pot fi cateva din posturile pe care cred eu ca le ocupa. Stiti voi mai mult?