Guest SteauaToronto

Marius Lacatus

294 posts in this topic

Ce schimbari sunt alea, Laca? :mellow:

Mendoza OUT, Lovin IN?! :mellow:

Edited by Bogdan4Steaua

Domnule Lacatus, te rog frumos, mai baga-l si tu pe Habibou si pe Dayro Moreno, ca merita... vezi ultimele meciuri!

Edited by Bogdan4Steaua

Este o tampenie sa il bagi in teren pe Nicolita si sa nu il bagi pe Dayro Moreno care, atunci cand intra pe teren, face lucruri extraordinare, si in plus mai ridica stadionul in picioare prin driblinguri.

Cred totusi ca prin ultimele evolutii Neaga este peste Nicolita... Lacatus, mai gandeste-te in legatura cu echipa, caci de fiecare data cand nu a jucat Dayro nu am facut un meci foarte bun.

Edited by Bogdan4Steaua

Lacatus este antrenorul cel mai bun dupa Olaroiu la Steaua, dar merita sa antreneze Steaua!

Are 10 victorii consecutive si nu doresc sa plece :steagcruce:

Edited by Bogdan4Steaua

Chiar daca ar retrograda cu Steaua, tot ar fi cel mai iubit stelist... Lacatus ar trebui sa fie un exemplu pentru toti ceilalti(si nu Radoi!)

Atata timp cat e Lacatus antrenor la Steaua, nu ma intereseaza daca pierde sau castiga!

Edited by Bogdan4Steaua

@oana: serios?

Noi nu stiam ca "Laca" a ridicat Steaua si ca a avut 10 victorii consecutive... multumim mult ca ne-ai spus!

Edited by Bogdan4Steaua

Ma bucur ca Marius Lacatus a facut treaba in Ghencea. M-a impresionat traseul foarte bun al echipei din aceste retur de campionat

oare de ce nu a vrut Lacatus sa castigam azi in groapa? oare influenta lui Gigi Becali este atat de nociva incat a transformat "fiara" noastra intr-un angajat ascultator? il stiu de 24 de ani, si mereu a fost invatat, cel putin la Steaua, ca daca vrei sa nu pierzi, trebuie sa marchezi gol! oare a uitat asta tocmai acum?

ii doresc sa aiba liniste in pauza dintre sezoane, si atunci va avea timp sa aseze o echipa adevarata in teren, care sa joace asa cum juca si echipa in care juca antrenorul ei actual. sunt sigur ca asta e visul lui, ca si al nostru, sa revedem Steaua noastra, cea care invingea frumos, indiferent impotriva cui juca si indiferent cine arbitra!

sper sa primeasca macar un mijlocas de constructie, caci eu zic ca asta lipseste Stelei cel mai mult. unul care sa stie sa dribleze, sa paseze, sa se uite pe teren, sa gandeasca jocul. nu o veriga intr-un lant ce se termina cu o degajare a fundasilor spre varfuri! dar sa nu fie unul ca Dica, aproape adormit in teren cateodata...

In primul rand vreau sa spun din start ca am fost si ii voi fi pe veci recunoscator lui Lacatus.Jucatorului Lacatus...ne-a adus atatea titluri cat nimeni altcineva din istoria acestui club pe care cu toti il sustinem neconditionat.M-am bucurat ca oricare dintre voi atunci cand in sfarsit, dupa ani de asteptari sa intors acasa,in Templu.Acum sincer sa fiu nu mai sunt asa de entuziasmat,usor usor m-am convins ca multi dintre voi, ca nu a fost cea mai buna alegere numirea lui.De cand a venit nu a promovat absolut nici un jucator dintre cei tineri si talentati din pepiniera proprie,din contra,sa descotorosit de toti.Ochirosii sau Bicfalvi de exemplu au fost trimisi sa joace fotbal prin coclauri.Pot sa spun ca Lacatus a avut parte poate de cel mai mare buget la transferuri,i-au fost adusi jucatori foarte buni ca Mendoza si Dayro si chiar Habibou care slefuit poate ajunge mare de tot parerea mea.Si el ce face????Continua sa alcatuiasca echipa asa cum ordoneaza ciobanul sef.Pai cum sa il tii pe un Dayro rezerva lu Nicolita?Asta e culmea culmilor, e incredibil...cat de idiot frate sa fi sa tot mergi inainte cu asta cand toata presa se amuza de el si absolut toti suporterii sunt exasperati de reusitele lui.Ce vede Lacatus la asta eu unul nu imi pot da seama.Dar in mod sigur stiu ce vede CIOBANUL.E cat se poate de simplu,se apropie Campionatul European si Piturca a conditionat includerea lui in lot cu titularizarea la Steaua.Nimic mai simplu,ciobanul a ordonat si Lacatus nu e ezitat sa respecte comada lui...cine a picat de "fraier"?Suporterul stelist,noi toti,ne costa un titlu chestia asta si placerea de a vedea la lucru o scula de fotbalist.Se tot baga bani in jucatori bunicei dar ce folos daca la mijloc aceiasi "stalpi" Ovidiu Petre si Lovin.Nu am vazut la Lovin de cand a venit la Steaua pana azi NIMIC deosebit.Nu mi se pare sub nici o forma indispensabil.Suntem gata sa il azvarlim pe Rada,pe care desi l-am primit cu ura chiar,a jucat un tur MULT peste media echipei si pastram gloabe gen Nicolita,Lovin,imi e si scarba sa le mai scriu numele.De toate astea mi se pare vinovat Lacatus, a promis atunci cand a venit ca nu va face concesii si nu va si aservit ciobanului,pe mine unul nu ma convins.Meciul cu Timisoara e meciul care ne-a costat un titlu nu cel cu Dinamo.Ahhhhh si acest Dica nu vi sa luat de ifosele lui?Ne-a salvat in multe meciuri.MULTUMIM.Dar gata nene sa se duca sa-i mai salveze si pe altii.Prefer sa mananc si altceva decat 10 ani Dica,am gustat am vazut ca e bunicel dar nu cel mai bun,incerc si altceva.Prefer sa il vad pe un Dayro la lucru pe care nu l-am vazut decat cateva minute decat sa il vad pe Dica cum doarme etapa de etapa pe el.Jucam batraneste ,lentu, nu avem creativitate,2 inchizatori!!!!Vreau spectacol, vreaus a dam goluri sa luam goluri sa vad fotbal.M-am saturat de cand a plecat Protasov sa adorm la meci de plictiseala.Prefer sa jucam fotbal si sa nu intram in Liga, decat sa intram prin marsavii si sa ne spulbere toti.Dinamo Zagreb a vandut intr-un an jucatori de peste 50 de milioane de Euro,Eduardo la Arsenal si Luka Modric la Tottenham, noi incercam dupa ani de Liga si semifinala de UEFA sa il vindem pe Dica cu 4 milioane si nu da nici dracu pe el nici 2.Cred ca spune tot despre valoare lui.In afara de Ogararu care freaca banca la Ajax de ani de zile absolut nimic nu am vandut la o echipa grea afara...de ce? PENTRU CA SUNT PREA VALOROSI NICOLITI SI LOVINI.

P.S: gata,sunt prea nervos sa mai scriu...sunt sigur insa ca multi dintre voi sunteti pe aceiasi felie

Edited by CNCT

a venit ea ziua cind ne e dor de zero-roiu? Lacatush bravo mah, [...] si ca ala si ca Hagi. Sa joci tu cu Banel Nicolita un an de zile...vai de mama ta de antrenor. Sa ti tu pe Rada pe bara, sa renunti la Cristocea Bicalvi si Ochirosii dar sa il joci pe Lovin, antrenorule cind te pensionezi? A mers Steaua ca ceasu sub era ta: [...]. Cind ai dat de echipe ce urasc Steaua...ne-ai antrenat de ne-ai omorat: cu Poli Iasi ai luat-o, cu **** Timisoara ai obtinut un egal desi trebuia platita umilinta din tur, cu Rapid noroc cu federatia ca tactica ta era 0-1 e mai bun decit meci la victorie...[...] nu iti este rusine deloc sa te crezi antrenor? Cu Dinamo, 90 de minute distanta de titulul de campioana...cum i-ai motivat ma pe jucatori? Nu esti in stare sa motivezi o echipa cind joaca cu marea rivala? [...] noi suntem motivati cu trei zile inainte si tu nu ai fost in stare sa ii faci sa joace meciul ci leprele alb/rosii? Va astepta titlul *****. Va astepta onoarea de a umilii pe potai la ei in groapa. Tu joci la egal? Nu iti este rusine...pe bune acuma...esti la fel [...] ca Gigel Coman, Lovin, Banel Nicolita, oprita, Olaroiu, Hagi si alte panarame ce cred ce scrie ziarele de ei. Nu ai valoare asa ca fa pasi. [...]

Editat de Moderatori

Ai mare, mare grija la limbajul folosit

Edited by Marius

@laziochicago,

ai primit pauza la spalatul vaselor si te-ai gandit si tu sa postezi? Te compatimesc, pe bune.... asemenea ineptii si aberatii comprimate intr-un singur post nu am mai vazut de vreo 2 luni pe situl asta.

Sincer acuma, nu stiu cine provoaca mai multa sila: un semi-analfabet fustrat ca tine sau un simbol al Stelei care a scos echipa dintr-un moment greu, cand alti mari antrenori au refuzat!

In incheiere... auzi, cate titluri are Steaua? 3 sau 18?

Edited by Joga Bonito

@laziochicago,

ai primit pauza la spalatul vaselor si te-ai gandit si tu sa postezi? Te compatimesc, pe bune.... asemenea ineptii si aberatii comprimate intr-un singur post nu am mai vazut de vreo 2 luni pe situl asta.

Sincer acuma, nu stiu cine provoaca mai multa sila: un semi-analfabet fustrat ca tine sau un simbol al Stelei care a scos echipa dintr-un moment greu, cand alti mari antrenori au refuzat!

In incheiere... auzi, cate titluri are Steaua? 3 sau 18?

mah joga bonito tu de ce icnerci sa ma insulti? Nu inteleg...eu ma pling de un antrenor de doi lei...problema ta care e? Sa aplauzi din minuste indiferent de antrenor? Ce ii tot dai cu simbolul Stelei ce a scos echipa dintr-un momnent greu? Da foarte greu, cea mai iubita ce joaca pe cel mai misto stadion cu cel mai tare palmares...da foarte greu momentul hahaha. Si chestia cu Lacatush-simbolul...acuma sa ne nenorocim echipa ca a fost Laca meseriash ca jucator? Bravo lui dar ca antrenor e varza si tu un nesimtit ca ma ataci pe mine in loc sa ataci argumentele mele. Steaua a cistigat anul asta numai din noroc ori din furt pentru ca nu am avut antrenori, e clar? In incheiere...

tu ma compatimesti pe mine? eu pe copii tai!

In afara de Ogararu care freaca banca la Ajax de ani de zile absolut nimic nu am vandut la o echipa grea afara...de ce?

Ogãraru nu joaca la Ajax de 3-4 luni... Înainte era jucãtor de bazã acolo. Asta datoritã unui antrenor mai slab decât crezi tu cã e Marius Lãcãtuș.

ce injuraturi mi-am luat ca am indrasnit sa critic pe marele rege Hagi. Cirpa de antrenor...si cineva trebuie sa o spuna raspicat. Acuma critic pe marele simbol Lacatus. Alta cirpa. Bah cind intelegeti ca nimeni nu organizeasa fotbalul mai bine ca unul care nu a jucat si nimeni nu joaca misto daca nu le are pe "improvizatie si pasiune" adica marii fotbalisti sunt gunoaie de antrenori (Protasov e o exceptie) si marii antrenori joaca ca vai de ei. Iordanescu...isi aminteste careva? De-aia zic ca ne trebuie mai putine simboluri si regi si mai multi de-aia care injura si ii prinde 4 dimineata gindindu-se cum dreaq sa cocosheze adversarul in meciul de saptamina viitoare. Lacatus...Hagi...pe astia ii prinde dimineata cindindu-se pe cine sa dea vina la conferinta de presa. Laca...fa pahsi mah ca ocupi spatiu aiurea. Nu va este man rusine ca chefereu maghiaresc poate sa ia si campionatul si cupa intr-un singur an si noi nu putem bate pe P...i Timisoara acasa? Lasa, e ok, injurati voi antrenorul cind ajungem pe locul 6, acolo unde meritam sa fim cu asa antrenor.

ce injuraturi mi-am luat ca am indrasnit sa critic pe marele rege Hagi. Cirpa de antrenor...si cineva trebuie sa o spuna raspicat. Acuma critic pe marele simbol Lacatus. Alta cirpa. Bah cind intelegeti ca nimeni nu organizeasa fotbalul mai bine ca unul care nu a jucat si nimeni nu joaca misto daca nu le are pe "improvizatie si pasiune" adica marii fotbalisti sunt gunoaie de antrenori (Protasov e o exceptie) si marii antrenori joaca ca vai de ei. Iordanescu...isi aminteste careva? De-aia zic ca ne trebuie mai putine simboluri si regi si mai multi de-aia care injura si ii prinde 4 dimineata gindindu-se cum dreaq sa cocosheze adversarul in meciul de saptamina viitoare. Lacatus...Hagi...pe astia ii prinde dimineata cindindu-se pe cine sa dea vina la conferinta de presa. Laca...fa pahsi mah ca ocupi spatiu aiurea. Nu va este man rusine ca chefereu maghiaresc poate sa ia si campionatul si cupa intr-un singur an si noi nu putem bate pe P...i Timisoara acasa? Lasa, e ok, injurati voi antrenorul cind ajungem pe locul 6, acolo unde meritam sa fim cu asa antrenor.

[...]

Un sfat: cand ai crize de isterie sau de personalitate, nu mai posta pe forum :)).

Edited by Bogdan4Steaua
Atentie la limbaj si la atitudine. Moderatorii

Nu inteleg de ce manifestati atata inversunare in conditiile in care, dupa parerea mea, Laca nici macar nu a avut cum sa-si demonstreze calitatile/lipsurile in pozitia de antrenor al Stelei.

Incercand o scurta analiza (mai cu seama returului) nu pot sa nu observ doua lucruri peste care se trece cu multa ususrinta: 1 - datorita componentei lotului, Lacatus nu putea sub nicio forma sa renunte la jocul cu doi inchizatori in conditiile in care Mendoza, D. Moreno, Dica, P.Moreno sau, dupa caz, (Badea, Surdu, Neaga) nu faceau faza defensiva. 2 - am observat ca, de cele mai multe ori, in repriza a 2-a echipa a jucat mai bine decat in prima si, nu odata, a stiut ce sa modifice la pauza atat in joc cat si in componenta echipei.

Cred eu ca intr-o analiza ce se vrea a fi pertinenta nu se poate trece peste aceste doua aspecte.

Altfel, nu stiu de ce treceti atat de usor peste campania dezastruoasa de transferari din vara anului trecut cand s-a cheltuit un sac de bani aiurea. Si, pentru ca tot a fost adus si Hagi in discutie, vreau sa va aduc aminte ce-a spus acesta dupa ultimul cantonament din vara: "daca nu se aduc urgent doi mijlocasi si un varf, va fi mare deranj la echipa". Imediat au fost trensferati doi jucatori... Zaharia si "favoritul" nostru Surdu. Rezultatul? Il vedem foarte bine - inca se cauta in zona respectiva.

Cat despre D. Moreno vs. Nicolita cred ca au existat cel putin doua argumente in favoarea "favoritului" meu. Trecerea lui D.Moreno la un alt stil de antrenamente (subiectul a fost dezbatut fapt pentru care nu mai insist) si eterna problema cu faza jucatorul care face sau nu faza defensiva.

Tehnicianul roș-albaștrilor crede cã prezența sa la Steaua încurcã anumite persoane din fotbalul românesc și spune cã știe care sunt așteptãrile lui Gigi Becali.

"Am discutat cu Gigi Becali si mi-a clarificat foarte bine asteptarile lui de la mine si gandurile lui despre echipa. Toata lumea vorbeste in necunostinta de cauza. Probabil ca pe unii ii deranjeaza ca Marius Lacatus este antrenor la Steaua, chiar si dintre prieteni si apropiati.

Nu stiu cu ce am deranjat vreodata pe fostii mei colegi de echipa sau pe alti antrenori. Toti se pricep, dar cand se apeleaza la ei se dau inapoi. Eu nu am vorbit niciodata de nimeni, nimic de rau. Probabil, vrand sa dea in Gigi Becali, ei dau in Marius Lacatus si in echipa si stiu foarte bine asta", a spus tehnicianul Stelei la Sport Total FM.

Mi se pare mie,sau Marius incepe sa judece tot mai mult ca Jiji Becali?La cine face referire,la Jenei?Pai mai Marius Lacatus, mai ai tupeu sa vorbesti asa,cand tu aproape ca faci plecaciuni cand trece ciobanul pe langa tine?...

Cred ca Lacatus nu mai este omul pe care-l idolatrizam ca jucator...

eu pot sa il inteleg pe Lacatus de ce nu demisioneaza

postul de antrenor la Steaua ii pentru fiecare fost stelist cel mai mare vis

in al doilea rand el nu poate sa se opreasca pe jumatate de drum, pentru el, orgoliul e mai mare decat onoarea si de acea eu il pot intelege

mie nu imi pare corect sa il judecam pe Lacatus ca un fost mare stelist

daca il judecam atuncea trebuie sa il judecam ca antrenor si nu ca fostul mare stelist

noi trebuie sa facem diferenta dintre Lacatus ca jucator si Lacatus ca antrenor

el a venit sa ajute echipa si nu sa o abandoneze la inceputul campionatului

daca el va demisiona atuncea o va face la iarna fular-campionii

Edited by Raul1988

Iata ce spune Lacatus- ANTRENORUL:

Antrenorul Stelei, Marius Lãcãtuș, a comentat, pentru Evenimentul Zilei, situația jenantã în care a fost pus în timpul amicalului cu Nurnberg. Atunci, camerele de luat vederi l-au surprins pe patronul echipei, Gigi Becali, spunându-i tehnicianului sã îl introducã în teren pe Vali Badea.

"Nu vã mai preocupați de soarta lui Marius Lãcãtuș, cã nu e dracu’ chiar așa de negru! Nu e nicio problemã cu postul de antrenor la Steaua. Nu m-a deranjat cã Becali mi-a spus pe cine sã bag! Mai multe nu am ce sã comentez. Dacã am ceva de spus, nu voi spune în presã. O sã discut direct cu Gigi. Stați voi liniștiți, cã nu o sã am aceeași soartã cu a lui Hagi. Nu se va ajunge într-o situație asemãnãtoare cu cea de atunci. Nu am de ce sã îmi fac griji"