fcsteaua.ro

Marius Lacatus - noul antrenor

191 posts in this topic

Marius Lacatus este, incepand de azi, 28 octombrie, noul antrenor al Stelei. Cel supranumit ,,Fiara" de pe vremea cand evolua in culorile ,,ros-albastre" va conduce primul antrenament al echipei luni dupa-amiaza.

Noul antrenor a fost prezentat in aceasta dimineata jucatorilor si va pastra staful tehnic in intregime, inclusiv pe Masimo Pedrazzini ca antrenor secund.

Nu stim cati antrenori ar fi acceptat acest post in acest moment. Cu un patron paranoic ce isi face un titlu de glorie din a interveni in munca tehnicianului, cu o echipa debusolata si cu valoare indoielnica, probabil foarte putini ar fi acceptat. Iar daca Laca a facut-o., constiend fiind de riscurile la care se expune, a acceptat doar pentru ca este unul dintre noi, un om care pune ce-i dicteaza sufletul ros-albastru, in fata oricarei judecati prudente.

Ca suporteri, nu ne ramane decat sa speram ca aceasta numire, pe care multi o asteptam, nu se va transforma intr-o noua piesa de teatru ieftina in care patronul Stelei calca in picioare tot ce inseamna traditie, istorie si glorie a acestui club.

Sa fie intr`un ceas bun .. Ii urez mult succes lui Lacatus si sper ca el sa aiba puterea sa scoata Steaua din criza .. FORZA Steaua

Dupa ce Becali l-a dat afara pe Hagi a scazut in sondaje de la 20 % la 5 % .

Urmarea : "Ordin de la Hrebenciuc: Lãcãtuș antrenor la Steaua"

mult succes Marius !! Sper ca vei reusii sa schimbi ceva .. si pe "cineva" ! si in primul rand sa nu lasi capul jos si sa nu iti incalci principile , ceea ce cred ca tu nu o vei face niciodata ...dar in jurul acestui "cineva" multe persoane s_au schimbat .

ramai pentru noi UNIC si in continuare !!!!!

Sincer imi pare rau pentru Laca ca a ales Steaua, si la aceasta decizie aduc si argumente:

1. Ciobanul se foloseste de EL ca sa impace cu suporterii ( eu continuii sa il injur si sa il vreau mort, indiferent ce antrenor aduce)

2. Doar pentru publicitate, Laca ca si Hagi nu este un antrenor, decat in devenire ( poate Laca confirma mai mult, daca e si lasat sa-si faca treaba)

3. A scazut mult in politica, crede ciobanu ca asa isi va recapata increderea in populatie

PENTRU NOI ESTI UN CIOBAN !!! INDIFERENT DE MAI FACI PENTRU Steaua, NICI Champions League NU MA VA MULTUMI, ATATA TIMP CAT TU CONDUCI Steaua.

Deci ca Jiji si-a cam pus cenusa in cap,in eventualitatea in care Steaua nu va avea rezultate sunt curios daca va mai face asa mare scandal cu Laca,atunci trebuie sa fie constient ca nu se mai leaga de Hagi,ci de simbolul Stelei,atunci chiar ca isi va pune toti suporteri pe cap si o sa fie mai urat ca acuma,insa am speranta ca vom iesi bine...daca nu Dumnezeu cu mila!!

Astept de mult ca Laca sa vina in Ghencea ca antrenor,dar din pacate nu e momentul potrivit.Tare imi e frica ca o sa se intample cu el cum s-a intamplat si cu Hagi.

Ii urez mult succes Fiarei!Bine ai revenit acolo unde vei fi mereu iubit.

FORZZA Steaua! forzateaua steag3

Laca este omul de care aveam nevoie.Este un caracter puternic si sigur nu va accepta vreo implicare a ciobanului in echipa.Sunt sigur ca Laca va aduce echipa pe linia de plutire deoarece are o mai mare experienta in antrenorat decat Hagi.Fortzzzaaa Laca -7-

Va mai ramane oare vreun simbol al Stelei care sa nu fie tarat in mocirla de Becali?

Mori ciobane!

Lacatus e favoritul meu de mic copil. pentru mine, intre Lacatus si Steaua se pune un mare ''=''. insa venirea lui in momentul asta in Ghencea, este o mare eroare.in mod cert e un joc al lui Becali.vreau sa trag un semnal de alarma inca de pe acum sa ne asteptam la lucruri urate. si eventual sa incepem sa ne pregatim temeinic pentru actiuni hotarate impotriva oierului. nu trebuie terfelita si imaginea ''FIAREI'', AR INSEMNA SFARSITUL LEGENDELOR PE CARE LE IUBIM!!!!!!!!!!!

Mi-as dori din toata inima ca Lacatus SA REUSEASCA, mi-as dori din toata inima ca Lacatus sa stea pe banca Stelei cel putin 10 ani, SI IL VOI SUSTINE CHIAR DACA NU IA CAMIONATUL SAU NU AJUNGE IN CL !!!

VREAU DEMNITATE, BANII SUN OCHIUL DRACULUi, Becali E CREDINCIOS? EL CREDE CA BANI CUMPARA TOT, DAR PE NOI SUPORTERI NU NE CUMPARA !!! NOI SUNTEM Steaua

Va imaginati ce se intampla daca face ceva Becali si cu Laca...

nu ca scade sub 5% dar ajunge pe 0,00% :)) isi va taia venele de fraier ce e

DACA SUPORTERII VOR OPRI ACUM PROTESTUL ANTI becaliii ATUNCI SUNTEM PIERDUTI!!!

SUSTINETI PE Laca!

SUSTINETI ECHIPA!

DAR CONTRINUATI LUPTA IMPOTRIVA oierului!

NU TREBUIE SA FACEM ACEEASI GRESALA CARE AM FACUT-O ACUM CATEVA LUNI CAND AM OPRIT PROTESTUL DOAR pentru CA A FOST ADUS Hagi.

Forza Steaua!

Inca o manevra aprobata sau propusa de Hrebengiuc pentru impacarea cu suporterii si alegerile europarlamentare. Tare imi e teama ca suporteri iarasi vor inghiti si vor reveni la stadion pentru Lacatus. Si iarasi berbecul va dori "un singur jucator-el nu zice pe ce post, doar atat..".. si iarasi vom avea ocazia sa revedem filmul prost din septembrie. :(

Vizionare placuta in continuare, popor adormit.

Protestele vor continua . Ciobanul va pleca, mai devreme sau mai tarziu. Daca ne facem treaba bine, va fi prima varianta...

Marius , te iubim.

:steag_steaua_ro:

Ma bucur foarte mult ca va veni Lacatus sa antreneze Steaua!!!!! Dar oare va rezista presiunilor lui BeCALLI????? ii urez multa bafta si ii doresc tot binele din lume!! Te IUBIM Lacatus!!!!!! fular-campioniifularsteaua2

Sincer nu ma entuziasmeaza f mul venirea lui Laca' ca si antrenor in aceste momente la Steaua...In alte circumstante eram cel mai fericit stelist sa aud asta,insa acum privesc cu scepticism viitorul Marelui Laca pe banca Stelei,neputand sa uit episodul Hagi.Mult succes Laca!Stiu ca vei face o treaba buna!...sper sa si fi lasat sa o faci...