fcsteaua.ro

U Cluj - Steaua 2 - 1

267 posts in this topic

Echipa e praf in frunte cu ciobanu

Ne tre anenor bun

Liniste la echipa

O strategie pe termen lung

Si inca cativa jucatori F BUNI

<haz de necaz>

Ma tot uit la reluarea golului nostru si imi pare ca a fost autogol.

</haz de necaz>

George, si mie mi s-a parut asta ... si cred ca asa a fost. oricum, o atingere a balonului tipica pentru Banel - adica la nimereala ! Banel a mai gresit si la primul gol al clujenilor cand dupa o noua demonstratie de tehnica a gresit preluarea si a sarit mingea la un clujean, ala a patruns si a iesit golul. FOARTE BINE CA L-A SCOS, macar asa sa-i dea de gandit, poate se apuca sa invete sa si joace, nu numai sa conduca A SEIS si sa poarte ceas de firma la mana sau sa-i fie dublat salariu dupa ce e in forma cea mai de rahat.

cum vreti sa se miste bine jucatorii nostri cand se intampla ce se intampla ?!? ii doare fix la basca pe mercenari, vad si ei ca daca sunt cu ciocu mic si mai arunca o vorba impotriva 'dusmanilor' lui Gigi primesc un ceas 'cartier' promotional, le este marit salariul.

iar de Banel, ce sa inteleaga cand dupa gafa vietii lui a fost facut capitan, iar dupa ce joaca mai prost ca niciodata de vreun an incoace tocmai i-a fost dublat salariul ?!?

producatorul de branza si cascaval e de vina pentru toate , se comporta de parca face-n ciuda pw*ii

:steag_steaua_ro: pacat de aceste culori ,sa plece Becali un gunoi de om ,incult si taran , obosit de sapa.................**** **** **** **** beeeeeeeeeeeeeeeecaaaaali sa plece distruge un drept al suporteriilor sa vina la meci .........forza Steaua 4 ever :steagcruce:

Am vazut ca s-au incins spiritele intre noi vis a vis de meciu de azi,ei bine sunt multe de spus,dar nu poti face o comparatie intre Surdu si Nicolita,aici

e si vorba de incredere in sine,nu stiu ce o sa facem,SUNTEM IN CADERE LIBERA,mi-e foarte frica co sa-l numeasac pe Lacatus si porma o sa-l dea afara pana la iarna,ori eu zic mai bn sa vina de la iarna,ca sa poata sa faca ceva cat de cat,ca doar nu va asteptati sa faca minuni,numai joaca Lacatus.Sunt mai toti jucatori cu moralu la pamant,deocamadata nu e cineva care sa le dea mentalitatea de invingator,plus vechea problema si poate cea mai mare, Becali,el influenteaza jucatorii cel mai mult,ii lauda extrem de mult,ii pretuieste pe uni,pe alti ii pune la zid,isi pierde increderea in el,si uite asa se duce toata echipa de rapa,zambea cu capul plecat miselul Argaseala,cainele de paza a lui Becali,si-a pierdut tot respectu din partea suporterilor,a devenit PENIBIL de la o vreme incoace,macar in privinta lui Argaseala avea dreptate MM,e un tradator,un lingau,umbla numai dupa functi,dupa locul caldut in conducerea Stelei,dar e decat o marioneta,cei care sunt dominati de un om cu un nivel de inteligenta mai redus decat al unui berbec,e mai rau decat o marioneta,e un om fals,un om de nimic,nu poti fi fara coloana vertrebala,sa pleci capu in fata unui om cu bani din afaceri ilicite,care a distrus toate probele pentru a se da basma curata,nu ati vazut cum se da el mare la emisiuni,legat de trecutu lui,ca nu are cu ce sa-l prinda,dar o sa faca el odata si odata o greseala,o sa-l tradeze cineva si va PIERI PE LIMBA LUI.

Eu imi doresc din suflet sa vina Lacatus,macar stim ca se infierbanta tribunele pentru cineva care merita,care iti trebe o viatza sa scandezi numele acestei legende care dupa parerea mea nu a fost un jucator atat de tehnic atat de senzational ca jucator,dar avea simtu golului,stia s apasesze,dar cel mai important,SI-AR DA VIATZA pentru Steaua,alerga la fiecare meci,si cred ca ramas definitiv in inimile suporterilor,dupa ce sa intors din strainatate si a jucat tot la Steaua.

Lacatus TE ASTEPTAM!SA SPERAM CA VOM TRECE PESTE PASA PROASTA SI SA FIM CEEA CE AM FOST MEREU NISTE CAMPIONI!

poate ai gresit site-ul mai otravitule!! TRebuie facut ceva!De ce Nu organizeaza AISS o miscare de protest,ceva;aici zic eu ca e vina jucatorilor care nu joaca nimic,nu alearga,nu dribleza ,nu fac nimic;apoi bineinteles ciobanul si nu in ultimul rand "faimosul" Pedrazzini?Cine este Pedrazzini?un kkt!Un sclav!Asta este!Trebuie sa facem si noi cum au facut cainii cand au mers in cantonament peste jucatori.AAA,dar am uitat ,dak s-ar intampla asa ceva la noi ,dupa aia cum si-ar mai lua baietii din peluza de pe primu rand banii de pe biletele vandute?cum?nu-si permite Peluza Nord sa protesteze pentru ca li se taie ratia!Rusine

ai dreptate in legatura cu ;sclavi lui Becali' din Peluza Nord ,sant cumparati cu toti de cioban,sant mai mercenari decat acesti jucatori care sa fim sincer cu exceptia la 3-4 nu au valoare de Steaua.La meciul cu dinomo din groapa din sezonul trecut mi-au cerut 300 000 lei pentru un bilet pe care era scris gratuit.Tot astept un protest mai amplu din partea lor dar ei inaintea fiecarui meci se intalnesc cu Argaseala si si aceeasi vrajeala ;pentru binele echipei nu protestam fata de Becali.Acum sant in Florida si sapt asta am pierdut 200$ ca am preferat sa nu ma duc la munca si sa vad pe Steaua si mor de nervi cand stiu ce cacati de sefi de galerie sant la Steaua care i-ar face si un scurt la oier pentru 200$.TREBUIE SA NE TREZIM CU TOTI SI STELISTI DIN TARA SA FACA UN PROTEST PE STRAZILE CAPITALEI ACUM CHIAR INAINTE E ALEGETI SA MOARA CIOBANUL DE INIMA.EU AS VENI CU MARE PACERE DACA AS FI IN TARA DAR ASA NU-MI RAMANE DECAT SA-MI ADAUG LA RUGACUNEA DE SEARA SA SCAPE Steaua DE CIOBAN.

Deci daca dupa infrangerea de la Sevilla jucatorii au primit mariri de salarii si cesuri de firma in valoare de 5.000 euro fiecare=parca=, normal ar fii ca acum dupa infrangerea de la Cluj sa le mai mareasca inca o data salariile si sa le dea un set de ceasuri si mai scumpe nu???????? :angry:

Ar mai fii multe de zis insa modul in care se exprima ''baloanele astea de aur'' pe teren ma lasa fara cuvinte.

Jucatorii astia sunt niste nesimtiti... cum naiba au reusit U Cluj sa aiba mai multe ocazii ca noi??Simplu la noi a jucat Neaga Surdu Iacob si Croitoru. Fara ei in teren era exact acelasi lucru. Aici are si ciobanu o frica pentru ca pur si simplu jucatorilor le e frica sa incerce ceva pentru ca daca gresesc intra in gura lui. Credeam ca meci mai penibil ca cel de la Sevilia nu se poate.....m-am inselat....pacat de fanii aia care au venit din Bucuresti ca sa-i sustina

Indiferent de cum merge Steaua,trebuie sa fim constienti ca Jiji trebuie sa plece. Lepra asta a mai avut tentative de a duce clubul in prapastie crezand ca face bine dar era temperat,inainte de piti si mai apoi de MM. Acum ca are numai lingai in jurul sau si face ce vrea el,rezultatele se vad.

S-a schimbat profilul jucatorului stelist,al antrenorului stelist si al jocului stelist si asta din cauza ciobanului care crede ca se pricepe la toate. Si din pacate,s-a schimbat si suporterul stelist.

Odata eram cei mai exigenti suporteri,vroiam rezultate dar si spectacol,se dadea in Ghencea faimosul "jucati fotbal" si jucatorii(care la vremea aia erau mai mult sufletisti decat mercenari pentru ca nu aveau 300.000 pe an si ceasuri cartier date la infrangeri) se trezeau si incercau sa joace pe jos si in viteza. Exemplu: daca pe Vladoiu,Hagi,Marcel Raducanu i-ar tine picioarele cred ca ar dribla juma din echipa actuala plina de baieti muncitori,dar care nu le au cu mingea,ca sa nu mai zic de valoarea lor intrinseca,indiferent de cine ii antreneaza.

Din pacate,inainte sa fie vina lui Becali,cred ca e vina noatra. Ne-am lasat orbiti de rezultate si sunt sigur ca daca Steaua leaga cateva victorii sau bate vreo rivala,o sa apara baietii cumparati de Jiji care vor "indemna la calm" pentru ca echipa are nevoie de liniste,nu-i asa. Si iar o sa ne potolim si cand va comanda din nou ciobanul un jucator in teren ne vom agita,dar doar pe forum. Ei bine,revolta trebuie dusa pe stadion si sustinuta,trebuie injurat ciobanul cateva meciuri,asteptat in parcare,nu se mai poate,anul trecut l-am sacrificat pentru a ajunge in CL,anul asta trebuie sa-l sacrificam pentru a scapa de cioban.

Niciodata in istoria recenta Steaua nu a mai trecut printr-o asemenea criza. Nici spectacol,nici rezultate,asta de 2 ani si ceva. Am mai avut noi perioade de 2-3 luni de criza dar ne reveneam,macar ca joc daca nu ca rezultate,acum suntem la pamant de 2 ani dar nimeni de la club nu-si da seama sau nu vor sa recunoasca acest lucru.

Injurati-l pentru ca merita!!! Injurati-l de ce vreti voi dar injurati-l. O sa zica multi ca facem rau echipei,dar cate umilinte mai puteti suporta? Tu,suporter al Stelei,de oriunde ai fi,mai poti suporta ce se intampla la clubul tau? Stiu atatia oameni care nu mai pot tine cu Steaua de cand a venit Jiji,si vorbesc de oameni care au tinut cu Steaua de vreo 20 de ani,care sunt scarbiti de ce se intampla acum. Eu tin in continuare cu Steaua,dar cu Steaua becalizata nu pot sa tin.

Vinovatii de ce se intampla acum la Steaua sunt:

1)Becali pentru toate tampeniile pe care le-a facut si care se stiu(nu le mai insir ca imi ia 5 pagini de forum)

2)suporterii pentru atitudinea pasiva fata de jocul slab si lipsa rezultatelor,unii find cumparati de banii lui Jiji alti fraieriti de promisiunea ca va fi mai bine

3)jucatorii pentru ca majoritatea au fost becalizati,pentru ca se comporta ca niste mercenari si pentru ca ii doare fix in pix de suporteri.

4)managementul care in loc sa se ocupe de echipa e prea ocupat sa-i suga ciorapii lui Jiji(ce dezamagire Adi Ilie!!).

E trist ca a plecat dintre noi Nicolae Dobrin,un om care a iubit suporterii si care le-a dat fotbal din greu si a ramas ciobanul care a declarat din nou ieri ca el nu da socoteala suporterilor desi acestia ii dau bani meci de meci.

Gandacule da-ti demisia!!!!

CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

Stati linistiti ca vine Carpa antrenor din nou. Mai scoate iar Oaie 2-3 mil din buzunar ca anul trecut sa cumpere 15 meciuri la rand, unii pe aici vor zice ca avem echipa si Carpa e mare antrenor, prindem din nou Liga, suntem ciuca batailor pe acolo dar per total incasam vreo 8-9 milioane doar pentru prezenta, total profit 5-6.

Si iata de unde are Oaie bani sa cumpere Rolexuri, palate etc, dar echipa are nivel de pluton

Sa inchei in nota optimista:

"Nu îmi reproșez nimic, de ce aș face-o?! Nu e vina mea pentru ceea ce se întîmplã acum la Steaua"

Gigi Becali

parerea mea...

singura solutie...o noua revolutie

miercuri

cantam

juma de ora " Becali pleaca din Ghencea"

pe urma ne suparam si cantam juma de ora" m**e Jiji "

la sfarsit toata lumea la oficiala il asteptam pe trimisul lui Dumnezeu pe pamant sa iasa.. injuraturi alea alea

poate si o bataie mica cva :>

facem asta meci de meci

si poate iese ceva

oricum e mai bine decat sa stam degeaba..cum am facut pana in momentul de fata:)

...parerea mea... :)

110% de acord.. fac pariu cu oricine ca-l va dispera pe cioban chestia asta.. mai ales ca vin alegerile.. dar pervers si siret cum il stim pe cioban, fac un nou pariu si va spun ca atunci il va aduce pe Lacatus.. ca sa ne inmoaie.. cum a facut si cu Hagi.. atunci lui i-a mers..

Parerea mea: Lacatus va veni.. dar razboiul cu ciobanul nu trebuie sa inceteze.. chiar daca Laca va cere liniste si armistitiu.. i le-am dat si lui Hagi si uite unde am ajuns.. sta pe margine Cristocea si se uita la unu ca Surdu.. sta Golanski pe margine..

Zapata 6.94

Nicolita 5.34

Goian 3.97

Rada 3.86

Croitoru 3.57

Surdu 3.27

Zaharia 3.25

Iacob 3.16

Badea 3.10

Nesu 2.97

Petre Marin 2.91

Dica 2.91

Lovin 2.85

Neaga 2.76

nu cred ca s-a mai intamplat vreodata ca toata echipa aprope sa ia nota sub 4 .... si asta spune multe

bine ca s-a impiedicat si Dinamo ... dar oricum suntem din ce in ce mai departe de titlu ... ca sa nu mai zic de maniera de joc care o dorim cu totii , ca sa nu mai zic de antrenorul care-l dorim cu totii ... si de la sine inteles conducatorul care sa nu "imprumute" clubu

Steaua nu a aratat a echipa de Liga Campionilor, a declarat Jovanovic

faza dura e ca are dreptate :sad2:

mare mare dreptate!]

In mare parte a timpului cat a fost Ogararu la Steaua, Nicolita a jucat mai mult pe stanga. De altfel cel mai bun meci al sau, cel cu Rapid din UEFA la jucat din postura din mijlocas stanga. Abia cand a venit Protasov , Banel a trecut pe dreapta si Bostina pe stanga.

Ei asta-i in mare parte a timpului....ca mai facea el schimb cu mijlocasul stanga in timpul meciului e o chestie, dar sa fi inceput meciul ca mijlocasa stanga sunt rare situatiile( am memorie buna crede-ma).

In alta ordine de idei e ceva putred cu notele alea....cred ca s-au infiltrat printre noi multi "fani Becali", altefl nu-mi explic nota de 3.86 la care a ajuns Surdu. Io nu i-as fi dat nici 1, dar e cea mai mica nota...ce sa-i faci...Jucatorul asta e bolnav mintal dupa ce ca nu face nimica mai e si ca un iepure de-ala fricos...ii e frica si de umbra lui....sa se uite la Nesu si Nicolita ca sa vada ce inseamna spirit de stelist.

Asta e Am comiso si pe asta Ne-a batut ultima clasata..acum ce sa spunem de parca ar fi prima care ne bate.. :P Adevaru e ca Gigi e de vina dar si jucatorii.. nu putem spune nik despre antrenor pentru ca jucatorii dak nu pot mai mult asta e nu le poti cere sa faca ceva peste puterile lor. Sa revenim la jucatori de cand au jucat in UCL se cred vedete si de aceea numai joaca nici un pic d footbal. Au castigat cateva meciuri importante si ce ..in footbal trebe sa castigi mereu sau cel putin sa incerci. Sa Revenim la Gigi care adevar adevarat cum au zis multi dintre cei care au postat p forum strik echipa asta ashea e poate dak ar incepe ca sanctiuni si penalizari cred ca s-ar mai sch ceva in echipa nu mult dar macar e un semn. Dar cum il jtim toti p Becali el crede ca il ajuta Dnezeu. dnezeu nu ajuta puturosii , vedetele care se cred mari fotbalisti. In concluzie crek Gigi ar trebui sa mai sfinteasca terenu inca vreo 20 de ani d acum in colo sa mai ia si el un campionat.. ca , cu jucatorii astia acutali nu prea fci treaba, pkt ca mai sunt si jucatori buni d la Steaua insa asta e asta e puterea noastra trebe sa ne resemnam si sa speram ca fiecare meci nu va fi o dezamagire pentru suporteri. pentru ca ashea va avea din ce in ce mai putini suporteri si va sta Gigi in Tribuna singur si se va uita la meci. Pkt pentru acest meci insa asta e vom vedea ce va fi :)

Nam vazut meciul.. dar pot sa zic... ca am fost bine inspirat sa nu vad meciul...Dak am pierdut si cu ultima echipa din clasament.. at.. ce sa mai ceri in cl.. e ceva normal sa piedem toate meciurile...in fine nush cand sior reveni...

fularsteau2

Am ramas mut la rezultatul asta!

Nu cred ca e de vina nimeni, nu-i asa Jiji?

Sper sa vina Laca si cu el sa facem treaba, asta daca nu il porceste oieru sef si pe el.

Lacatus e noul antrenor... m-as bucura, dar mi-e ca ciobanul il va face praf ca pe Hagi... o miscare "perversa" becaliana de a inchide gura suporterilor.. plus ca ma repet, vin alegerile in noiembrie, si doar trebuie sa-l votam, nu?

Noul antrenor Lacatus! Sper sa ne demonstreze ca nu a fost pus doar ca sa inchida ciobanul gura suporterilor. Bafta Laca!

Ieri, Steaua a dezamagit din nou. A facut un joc execrabil... incat oricine putea sa-i puna probleme. Jucatorii parca nu mai au vlaga, nu mai au putere sa joace un fotbal adevarat, is la pamant, toti. Poate exceptie face Zapata. Chiar si atunci cand Steaua era condusa, tot jucatorii adversi erau stapani pe joc. Este ciudat ceea ce se intampla. Aduceti-l pe Bergodi! Lasati-l pe Lacatus..ca o sa pateasca la fel ca Hagi.FORZA Steaua! :steag_steaua_ro:

De abia astept ora 14 sa vedem ce e!! Cica Laca s-a inteles in dimineata asta cu Steaua!!!!

Si mai sper sa nu fie o chestie electorala!

Cica Laca s-a inteles in dimineata asta cu Steaua!!!!

Si mai sper sa nu fie o chestie electorala!

Dupa ce Becali l-a dat afara pe Hagi a scazut in sondaje de la 20 % la 5 % . Urmarea : "Ordin de la Hrebenciuc: Lãcãtuș antrenor la Steaua"