Guest ro_steaua

Hrebenciuc A Ordonat: Lacatus La Steaua!

29 posts in this topic

Ar fi o idee buna mai ales daca vine si

Jenei ca director tehnic iar

Jiji pleaca sau isi cauta de treaba in alta parte de ex. sa dea oile la usa pentru muls,fiinca cred ca la asta se pricepe bine ca la fotbal am vazut............................. :steag_steaua_ro: :biggrin:

am citit si eu articolul si:

1. e un articol din "can-can" ( ce-o fi si asta)

2.Hrebenciuc nu cred ca are atata influenta incat sa-i ordone ceva oierului

3.e clar ca Lacatus ar veni la echipa numai cu un contract beton (vezi cazul Protasov) lucru cu care Becali nu va fi de acord

4.sursele "sigure" date de acest "ziar" cred ca sunt mai mult presupuneri si vise de noapte ale redectorilor

5.BECALIOTUL NU-I VA CERE SCUZE NICIODATA LUI Hagi SI ORICUM,Hagi NU LE VA ACCEPTA......

mie mi se pare un articol facut doar pentru a mai vinde 5000 de ziare....

Nu cred ca e momentul ca Lacatus sa revina la Steaua, mai ales in postura de conducator al stafului tehnic. Proaspat demisionat de la una dintre echipele care fac umbra de pomana Ligii 1, am numit UTA, Lacatus poate fi mai bun decat Hagi doar prin prisma mai marii experiente ca antrenor si a faptului ca poate comunica de la egal la egal cu jucatorii.

Altfel probabil ca Pedrazzini ii e cel putin egal dpdv al valorii profesionale.

Incercarea de a-l numi noul antrenor al Stelei are strategii politice la baza, asa cum reiese clar din articolul prezentat si asta nu cred ca ar conta prea mult pentru echipa si pentru noi suporterii. Altceva ar fi fost daca Lacatus ar fi fost ofertat pe baza valorii si eventual din situatia in care cel putin inca o echipa mare i-ar fi solicitat serviciile.

Prevad un nou esec in cariera lui Laca, atat de marcata de esecuri. Ar fi pacat.

Stiu ca dorinta de a antrena Steaua e atat de mare incat e greu de refuzat. Lacatus trebuie sa se gandeasca foarte bine inainte de a face pasul.

Indiferent de ce se va intampla, 2 lucruri de bun-simt raman clare:

1. Marius Lacatus merita sansa sa de a antrena Steaua. Lacatus reprezinta vechii fotbalisti, Lacatus reprezinta suporterul pasional, Lacatus e Steaua.

2. Noi, indiferent de ce se intampla, nu trebuie sa uitam ca Becali NU MAI E BINE VENIT LA ACEASTA ECHIPA. Poti contesta conducerea si daca incurajezi echipa.

Daca scrie cancan despre asa ceva inseamna ca sunt pure inventii. Sa nu uitam ce jucatorii trebuia sa avem daca era dupa cancan.

Ar fi fatal in clipa de fata pentru Lacatus sa vina la Steaua din mai multe motive:

1. Nu are nici un sprijin din partea conducerii si aici nu vorbesc numai de clanul Becali ci si de gusterul Ilie.

2. Este o instabilitate penibila la club, fiecare sapa pe cine poate. Are deja istoria in fata din care poate pune cap la cap ce se va intampla si cu viitorul sau - vezi Hagi alt simbol calcat cu usurinta in picioare de la femeia de servici pana la Neaga.

3. Jucatorii asculta de in primul rand de stapan - Becali - apoi de argat - Radoi, el va fi a treia roata la caruta.

4. Un insucces la Steaua, previzibil de altfel in clipa de fata, risca sa ii distruga cariera de antrenor (nu tocmai stralucita pana acum) si mai ales sa piarda sprijinul publicului tanar care nu da mai mult de doi bani pe epoca de aur a Stelei.

Ridicati statuie jucatorului Lacatus caci va dainui tot atat cat si clubul insa incercarea de a ridica statuie antrenorului mediocru Lacatus va fi un dezastru.

Il iubest pe Laca normal dar ce a dovedit el ca antrenor pana acuma? Mai repede il aducem be Boloni dar nu este el prost sa vina sa lucreze sub handicapatul de Becali, de fapt nu stiu ce om ar fii asa de tembel, poate doar Olaroiu...

Eu l-as lasa pe Pedrazzini sa isi faca treaba pana la final si dupa aia vedem. Oricum daca vine un antrenor nou la iarna nu o sa faca nimic cu lotul curent.

Deschideti ochii!! Chiar daca ar fi adevarat asta e doar o manevra de-a lu Jiji sa mai impace suporterii aducand un simbol ca antrenor.

Daca va veni Laca nu va fi lasat sa faca treaba. Jiji tot jucatorii care ii vrea el o sa ii cumpere si nu o sa inceteze sa se bage in echipa de start.

Chiar mai e nevoie ca analfabetu asta sa umileasca un alt simbol? A declarat chiar el ca nu-l intereseaza simbolurile.

Lacatus sa vina la Steaua dupa ce pleaca ciobanu

Nu se merita sa vina Laca la Steaua,nu atata timp cat e rahatul ala cu ochi,numit Jiji,de ce sa vina?Sa-l desfiinteze un dobitoc?Sa-i faca echipa un analfabet?Nu lasati...Laca e mai bine sa stea deoparte!Sa-l pastram asa cum este acuma!!

Ionutz ai dreptate. Deja ne-am pierdut un simbol, pe Hagi, care a fost facut troaca de porci de catre cioban. De ce sa ne mai pierdem inca unul.

Proaspat demisionat de la una dintre echipele care fac umbra de pomana Ligii 1, UTA

Hai nu zau?!

Se pare ca multe echipe sa incurca in umbra de la Arad (Steaua 1-1, Dinamo 1-1, Rapid pierde cu 0-1 ...)

Si tocmai tu, Virgile, care vorbeai de traditie..

si sa nu uitam ca atunci cand a venit la UTA Laca nu avea jucatori!!!! i-a adunat cum a putut si de unde a putut si a reusit ca 2 ani "sa faca umbra" in Liga 1 cu niste jucatori,hai sa le zicem modesti....

dar in fine,el nu e antrenor;nici Hagi nu e....ma bucur insa ca forumul e plin de antrenori cu licenta PRO care isi dau cu parerea....

Laca va fi cu siguranta antrenorul Stelei, insa nu acum e momentul. El si-a inceput bine meseria de antrenor, a preluat echipe mai mici si a acumulat ceva experienta, dar nu suficienta pentru Steaua. Daca ar veni acum sau la iarna ar pati exact ce a patit si Hagi.

Poate ca in acest moment singurul antrenor capabil sa conduca Steaua ar fi Olaroiu si nu pentru ca ar fi el cel mai bun si mai potrivit, dar este singurul care a reusit sa-i explice lui Becali de ce nu poate sa joace cu jucatorii doriti de patron. Spre deosebire de ceilalti care raspundeau cu "Da, sa traiti".

:steag_steaua_ro: Aceasta mutare{daca se va face} are darul de a mai drege busuiocul din sondajele ciobanului, dupa scandalul cu REGELE nostru!!! Bineinteles ca are nevoie de Laca doar pentru.imagine si de a ne mai potoli pe noi cei care vedem cum rand pe rand simbolurile noastre sunt terfelite si calcate in picioare de acest parvenit!!!

ar fi frumos....Lacatus la Steaua...dar sa nu se intample ca in cazul lui Hagi....ca ar fi pacat....

Marius Lacatus este noul tehnician al formatiei Steaua! Fostul antrenor al celor de la UT Arad s-a inteles cu finantatorul Gigi Becali si va semna un contract cu gruparea din Ghencea, unde va ocupa postul de antrenor principal.

Indiferent de ce se va intampla, 2 lucruri de bun-simt raman clare:

1. Marius Lacatus merita sansa sa de a antrena Steaua. Lacatus reprezinta vechii fotbalisti, Lacatus reprezinta suporterul pasional, Lacatus e Steaua.

Lasa-ma prietene cu teoriile astea, la Steaua merita sa antreneze EXCLUSIV cei care au demonstrat ca pot fi antrenori de succes! La Steaua NU POATE FI loc de experimente, indiferent despre ce fosta mare glorie ar fi vorba! Ce, Majearu, Dumitru sau Tudorel nu au fost mari jucatori? Ce-au facut ca antrenori?

Vad ca ati uitat toti cum mai topaia "Fiara" de bucurie la un Steaua-National 2-3, in primavara lui 2000! Sau de blatul ordinar cu Dinamo, 3-4 la Brasov in toamna lui 2003!

lol Piece of Mind ... te contrazici singur

pai un antrenor de succes cum spuneai tu isi urmareste interesul echipei si probabil pentru Lacatus acela a fost interesul la momentul respectiv

pai un antrenor de succes cum spuneai tu isi urmareste interesul echipei si probabil pentru Lacatus acela a fost interesul la momentul respectiv

Nu stiu de unde pana unde ai tras tu concluzia ca m-as contrazice, dar e parerea ta. Un antrenor de succes inseamna un tehnician cu performante. Ceea ce nu e cazul lui Lacatus, care a fost dat afara de la UTA (!!) pentru lipsa lor.

Pana astazi ,imi doream ca Lacatus sa nu vina la Steaua in avand in vedere situatia actuala .Speram ca G.B. sa fie boicotat din toate partile, mai ales de fostele glorii ale Stelei.

Acum insa, dupa aflarea vestii ca Lacatus e deja noul antrenor al Stelei , incerc sa nu imi mai bat capul cu G.B.-ul, si sa vad doar partea buna a acestui aspect!! Sunt convins ca Lacatus are puterea si calitatile necesare pentru a readuce Steaua in primul rand la un joc OFENSIV , care sa aduca si rezultatele asteptate .

L-am urmarit atent pe Lacatus ata la galati cat si la UTA !!! Ambele echipe jucau ofensiv, ,fara a se baricada in aparare ,cu toate ca jucatorii pe care ii avea la dispozitie nu puteau emite pretentii.

Am vazut aici pe forum, tot felul de experti care spun ca Lacatus nu are rezultate-performante ca antrenor !!!!!

Si ma vad nevoit sa-i intreb : -cine dracului are rezultate ca antrenor in LIGA1 un campionat plin de blaturi si aranjamente ????????!!!! Sa-l aducem pe Rednic, ca are performante cu RAPID Si Dinamo,,nu???? Sau pe SICHITIU !!!!

Va spun eu cine are performante in DIVIZIA A -Liga 1 ????? MARII BLATISTI pastoriti de M.Sandu si D.Dragomir !!!! Ce rezultate au ei in cupele europene, unde se vede clar cine face blaturi si cine joaca fotbal ??????? Cine poate face cariera de antrenor in LIGA1 ,unde 90% e aranjat de leprele Dragomir-Sandu, ???D.Petrescu acum vreun an si ceva a spus exact ce se intampla in campionatul asta....

Lacatus este , si a fost intotdeauna un individ incomod, nu cred NU CRED ca v-a accepta mizeriile G.B.-ului, NU CRED ca se v-a compromite fie si cu cel mai neinsemnat amanunt !!! N-a facuto nici la GALATI nici la UTA De la UTA, n-a fost dat afara cine a scris asta a scris fara sa stie despre ce vorbeste !!!!

Eu ii urez succes lui Lacatus, SI PUTEREA SA FIE ACELASI Lacatus NEMANIPULAT de nimeni,necompromis de nimeni !!!! Eu am increderea ca Lacatus poate aduce echipa pe linia de plutire , ca poate ca se poate debarasa de jucatorii pe care-i considera inutili si are ochi sau consilieri pentru a putea aduce jucatorii necesari unei echipe care sa joace in stilul Stelei . Lacatus poate aduce din nou la Steaua ambitia si rautatea in jocul echipei, ca in momentul de fata .....jucam tango si ...alte sporturi ....

SUCCES Lacatus , vei avea suportul tuturor suprterilor Stelei si rabdarea lor, poate ca tu vei fi cel ce v-a face posibila marginalizarea sau macar neimplicarea in selectionarea si titularizarea jucatorilor de catre ..expertul in fotbal G.B.

N-are rost sa te contrazici tu cu el pentru ca are, ca orice [...], multe idei fixe.

Editat de moderatori! Nu jigni partenerii de discutie!