fcsteaua.ro

Jucatorii Slaviei: exemplu de respect maxim pentru suporteri

60 posts in this topic

sa faca si ai nostri asa ceva?? ...avem noi jucatori care joaca din pasiune si din dragoste pentru aceste culori?? ...niciunul ...toti sunt niste mercenari...si nu numai la noi...peste tot...peste tot in Romania ma refer...eu sincer nu mi-as mai dori o participare in CL ...dece?? simplu !!! 2 motive: 1) ne facem de ras!! 2) mi-e mila de suporterii care urmeaza Steaua peste tot in lume si pe care ii RESPECT !!!...dar sincer nu se mai merita momentan sa faci nimic pentru Steaua...decat sa stai cu sticla de bere in fata TV-ului sa-i vezi cum se chinuie cu aradu ....Unirea etc...!! NU SE MAI MERITA ...pana nu pleaca diavolu nu se mai merita!!!

Stiu ca unii dintre voi nu o sa fiti de acord cu mine!! de accea daca sunteti impotriva a ceea ce zic ignorati-mi mesajul si nu dati REPLY !! bafta all!!

Sa speram ca ne revenim

din pacate jucatorii au dovedit ca sunt parveniti. lipsa de caracter, mentalitate si mandrie.

:))ma faci sa rad:))parveniti???de ce? ca dupa ce au jucat prost, au mers si si-au cerut scuze fanilor???

tocmai asta e ce ar trebui sa fie normal...poate nu la un meci de campionat unde pierzi 1-0 da la un scor mare,sau o la un meci greu ceri si sprijinul fanilor;

e un gest superb.chiar au caracter;au avut curajul sa faca asta in fata a mii de oameni.ei ii iubesc si pe fani.......

Daca o sa priviti atent imaginea, o sa observati ca jucatorii Slaviei stau de fapt pe vine nu in genunchi.

...asa e...

cititi ce scrie un roman din germania, pe numele lui - pralea (cu scuzele de rigoare pentru. ca il citez si cu speranta ca nu se supara) :

"bai nene ce a facut Slavia nu a fost ingenunchere in fatza suporterilor, ,asa stau ei si la un moment dat din tribuna se face semn, se ridica si incep sa cante cu galeria, asa se face si in Bundesliga ( Borussia mönchengladbach, Hertha Berlin, Hamburg SV…etc e ceva frumos)nu ma contrazicetzi, ca sunt la fiecare partida in Bundesliga alaturi de Borussia, deci na fost ingenunchere, de fapt si in poza daca va uitatzi, nu trebuie VIDEO vazut, Arata a ingenunchere?"

Apropo de ceasurile Cartier ati vazut ce fetze de sclavi aveau toti cand ieseau de la "palat",niste mercenari imputzitzi asta sunt toti cu nea Gigi nea Gigi...Poate singurul care a iesit demn de acolo in pozele alea era Pedrazzini si pe buna dreptate zic eu...Unde e un Ilie Dumitrescu,Hagi,Dan Petrescu...

Pedrazzini marioneta?pentru el e demn faptul ca mai e inca la Steaua. Nu de alta dar nici un alt antrenor roman nu cred sa mai vina momentan la club (si asta pana nu pleaca JIGODIA DE CIOBAN). Nu jucatorii (nu toti) sunt de vina.....ci ALTCINEVA. Sper ca acel cineva sa ajunga la sapa de lemn...cat de repede...

macar cineva are respect pentru suporteri, la noi pe Becali il doare

in palarie de sentimentele noastre, iar de jucatori nu mai vorbim,

au pretentia sa venim la fiecare meci, desi este foarte scump si oricum nu castig

nimic, tot ei se simt jigniti cand nu ne ducem sai vedem, desi joaca

urca pe teren

Edited by forever_STEAUA

In Romania no sa vedem prea curand asa ceva :(

Ai nostri nu ne saluta nici cand bat ... mie rusine de aceasta tara

Noi nu avem noevoie de bani sau curatenie pe strazi noi avem nevoie de CIVILIZATIE si BUN SIMT ca astea lipsesc romanilor ....

Gestul jucatorilor de la Slavia este unic....nu am auzit,ca o echipa de fotbal sau orice alt sport,dupa o asa infrangere sa ingenunchieze.Bravo lor.

In Romania,jucatorii saluta suporterii doar la victorie....

Pedrazzini marioneta?pentru el e demn faptul ca mai e inca la Steaua. Nu de alta dar nici un alt antrenor roman nu cred sa mai vina momentan la club (si asta pana nu pleaca JIGODIA DE CIOBAN). Nu jucatorii (nu toti) sunt de vina.....ci ALTCINEVA. Sper ca acel cineva sa ajunga la sapa de lemn...cat de repede...

:steag_steaua_ro: pedrazzini e de vina mai mult decat Beecali si jucatori sunt vinovati si lipsiti de ambitie

:))ma faci sa rad:))parveniti???de ce? ca dupa ce au jucat prost, au mers si si-au cerut scuze fanilor???tocmai asta e ce ar trebui sa fie normal...poate nu la un meci de campionat unde pierzi 1-0 da la un scor mare,sau o la un meci greu ceri si sprijinul fanilor;e un gest superb.chiar au caracter;au avut curajul sa faca asta in fata a mii de oameni.ei ii iubesc si pe fani.......
AU DAT DOVADA CA NU SUNT DOAR PENTRU BANI CA STELISTII, CARE FARA SUPARARE, NUS TIU DACA SUNT 2-3 CARE JOACA CU SUFLETUL :))

:steag_steaua_ro: Un gest foarte frumos,dar Steaua nu are motive sa-l faca. Chiar daca am pierdut cele trei meciuri din Liga, le-am pierdut pe toate la limita: 1-2;0-1 si 1-2 !!! Cu o remiza in fata Sevilliei{de ce nu si o victorie?} si 3 pct. cu Slavia, am salvat tot sezonul.... FORZA Steaua!!! :steagcruce: