fcsteaua.ro

FC Sevilla - Steaua București

37 posts in this topic

Steaua întâlnește în aceastã searã FC Sevilla, într-o partidã din manșa a treia a grupelor Ligii Campionilor. Partida se va disputa pe un stadion foarte drag nouã - Ramon Sanchez Pizjuan - acolo unde Steaua se încorona Regina Europei acum 21 de ani.

"Militarii" n-au strâns niciun punct în actuala ediție a Ligii Campionilor, în ciuda unui joc deloc rãu cu Slavia la Praga, dar îndeosebi cu Arsenal în Ghencea. Obiectivul anunțat de "finanțatorul" Becali - 12 puncte și trecerea mai departe în optimile Ligii - pare fantezist, însã partida aceasta reprezintã totuși o bunã ocazie de a aduna primele puncte, necesare locului 3 și calificãrii în primãvara europeanã.

Roș-albaștrii vin dupã o pauzã prelungitã, provocatã de calendarul competițional al echipei naționale dar și de amânarea (discutabilã, ca oportunitate) meciului cu Gloria Bistrița din campionat. În afara obișnuiților absenți, Massimo Pedrazzini se poate baza pe toți jucãtorii care au dus greul în acest început de sezon. Astfel, cel mai probabil el va începe cu:

Zapata - Petre Marin, Goian, Rada, Emeghara - Nicolițã, Ovidiu Petre, Cristocea, Neaga - Dicã, Badea (Iacob)

Adversara de azi, FC Sevilla, este câștigãtoarea ultimelor douã Cupe UEFA și echipa care eliminat Steaua din șaisprezecimile acestei competiții în primãvarã, dupã un 2-0 în Ghencea și 1-0 la Sevilla. FC Sevilla are 3 puncte în aceastã grupã, pierzând pe terenul "tunarilor" și învingând acasã Slavia Praga.

Partida este arbitratã de o brigadã italianã, avându-l la centru pe Roberto Rosetti.

Meciul începe la ora 21:45 și va fi transmis în direct pe Pro TV.

În același timp, fcsteaua.ro vã oferã șansa de a asculta meciul în direct, în comentariul inedit (care însã, sperãm, va deveni o obișnuințã) al lui Gabi Safta.

Forza Steaua! Hai bãieții!

Ovidiu

Eu zic ca dupa 2 incercari nereusite ii batem a 3 oara si poate (mult mai sigur a 5 oara) ....

Forza Steaua

am si eu o intrebare pentru suporterii din afara tarii. s-au transmis pe sopcast sau tvu meciurile anterioare ale Stelei cu Slavia si Arsenal?

Ovi, se vede ca nu te-ai "consultat" cu maestrul Jiji. Surdu va fi titular :D

Super ideea.

Sper sa nu gresesc...LA MULTI ANI, Gabi Safta !!!

Hehehe .. Gabi Safta cel mai tare :D .. pacat ca l-au dat afara dintro prostie >.< ... merda MM Stoica

Dau TV pe mut si ascult la voi :D

Un meci greu da o sansa mare sa facem macar un egal sa profitam ca Sevilla nu mai joaca ce a jucat sezonu trecut (cred ca un 1-1 ar fi un scor mare).

FORZA Steaua :steagcruce:

Prevad un meci exact ca cel al Romaniei cu Olanda! Cu acelasi final! O sa suferim mult! Prevad un 1-0 pentru noi in min 76 si o sa fie iar 15 min de infarct numai asa cum stim noi sa le traim...cu morcovu! Oricum casticam! Forza Steaua! Intotdeauna superiori!!!

forza Steaua--doua cuvinte mari si grele pe care totusi le spun cu jumatate de gura din cauza scandalurilor din ultima vreme!

Un meci greu da o sansa mare sa facem macar un egal sa profitam ca Sevilla nu mai joaca ce a jucat sezonu trecut (cred ca un 1-1 ar fi un scor mare).

FORZA Steaua :steagcruce:

Sper sa luam 3 puncte din acest meci si de ce nu sa speram la mai mult?!?

FORZZZA Steaua!!!! :steag_steaua_ro:

In seara asta vreau sa vad o echipa a Stelei asa cum nu a mai fost vredata...sa scriem istori .. stiu ca pare gred da nu si imposibil...sa aratam lumii ce putem , daca ne dam inapoi ce cautam in Cl aici toate echipele sunt puternic.. deci nu poti spune cine este o favorita sau nu.. Benfica-Sahtior 0-1 deci dumoul Lucescu ne-a aratat ca se poate...acum trebuie sa-i uramam si noi exempulu . Chiar daca plecam cu sansa a 2 sper din tot sufletul sa facem un meci mare...caci nu suntem o echipoa de locul 3 ... putem prin si locul 2 in acesta grupa ... \

Send by Korado` :steag_steaua_ro:

am si eu o intrebare pentru suporterii din afara tarii. s-au transmis pe sopcast sau tvu meciurile anterioare ale Stelei cu Slavia si Arsenal?

Da, desi cu multe dificultati intr un final am putut vedea meciul cu Slavia. Despre meciul cu Arsenal nu stiu pentru ca nu am putut sa l vad, eveam cursuri.

Se pare ca l poti vedea si cu TVants, daca chiar o sa l transmita cred ca e mai bine sa l vezi cu tvants. TVants are alt canal, solaris cam da rateuri cateodata.

Numai bine si bucurii ros albastre!

Doamne ajuta la o vitorie!!Sau macar un egal!

Am o nedumerire legata de primul 11 afisat

Am inteles ca Berbecali il vrea neaparat pe Surdu in primul 11 (si de restu nu il intereseaza)

Nu l-am vazut pe Surdu in primul 11

Ceea ce inseamna ca daka nici diseara nu va fi si Steaua va pierde Becalinho va avea un nou motiv de scandal.

In orice caz Hai Steaua hai ca poti!!!! :steagcruce:

da, Surdu, este in primul 11, am vazut pe mai multe situri stirea, acum am citi despre ea. Deci Surdu va fi in primul 11.

LE: Si ca sa iti demonstrez ca nu trebuie sa fii sigur pe echipa cu care va juca Steaua diseara, pana nu ii vezi in teren, iti mai zic o stire in excusivitate, in direct, reluare, inregistrata, cum mai vrei tu:

Croitoru titular, Badea rezerva.

Si inca o formula de joc: ZAPATA - P.Marin, Goian, RADA, EMEGHARA, SURDU, Croitoru Ovidiu Petre, NICOLIÞÃ, DICÃ, Iacob

Becali a decis: "Surdu titular!" .. :(((( ma duc sa bag toti banii pe Sevilla :(

Mda si eu cand am auzit ca il vrea pe Surdu titular mi-a pierit tot optimismul pe care-l aveam.... Si poate totusi invingem!

forzateaua

Prevad un meci exact ca cel al Romaniei cu Olanda! Cu acelasi final! O sa suferim mult! Prevad un 1-0 pentru noi in min 76 si o sa fie iar 15 min de infarct numai asa cum stim noi sa le traim...cu morcovu! Oricum casticam! Forza Steaua! Intotdeauna superiori!!!

Eu inteleg sa traiesti cu speranta dar asta nu inseamna ca trebuie sa fi orb ! Crezi ca Surdu , Nicolita sau Badea ,, ii fac '' pe spanioli diseara ? steag3