Guest SteauaToronto

Meciuri amicale

156 posts in this topic

Nu inteleg de ce este un scenariu de groaza, zici ca ieri au aflat chestia asta. Se stia de la inceputul preliminariilor ca un loc 2 nu duce nici macar la play off.

Sper ca pana la meciul cu ungurii sa-l demita pe barbut astia. Desi are o condamnare definitiva, iar in regulamentul federatiei se spune ca orice angajat cu condamnare este suspendat din pozitia sa, a fost nevoie ca FIFA sa deschida o ancheta ca sa ne lamureasca.

Lotul pentru partida cu Slovacia, de miercuri, 14 august, de pe Arena Nationala:

• Portari: Bogdan Lobonț (AS Roma), Ciprian Tatarusanu (Steaua), Silviu Lung jr (Astra Giurgiu)
  • Fundasi: Alxandru Mățel (Astra Giurgiu), Constantin Nica (Atalanta), Dorin Goian (Asteras Tripolis), Vlad Chiricheș (Steaua), Valerică Gaman (Astra Giurgiu), Dragoș Grigore (Dinamo), Iasmin Latovlevici (Steaua)
  • Mijlocasi: Gabriel Torje (Udinese), Banel Nicoliță (Saint-Etienne), Costin Lazar (PAOK Salonic), Mihai Pintilii (Steaua), Ionuț Neagu (Otelul Galati), Ovidiu Hoban (Petrolul Ploiesti), Alexandru Maxim (VfB Stuttgart), Cristi Tanase (Steaua)
  • Atacanti: Bogdan Stancu (Genclerbirligi), Gheorghe Grozav (Petrolul Ploiesti), Marius Alexe (Sassuolo), Ciprian Marica

Si ne calificam si la Euro 2016. Asa a fost scenariul cu Spania :D ne-am calificat la Euro 2008.

Eu cred ca Argentina o sa joaca foarte lejer.. pronostic Romania-Argentina 1-3