Guest SteauaToronto

Meciuri amicale

156 posts in this topic

Cu Italia am inteles ca ar fi unul planificiat pentru anul urmator, prin primavara daca nu ma insel... Sau daca nu e deja planificat, se vrea a se aranja acel meci.

Pana la Euro se pare ca au 2 amicale : cu Israel in deplasare si cu Franta,daca nu cumva picam in aceeasi grupa cu acestia din urma.

Si cu Italia nu? Ce naiba ca doar nu visam io, parca se-auzea ceva, pentru primavara...

Cu Italia trebuie sa se joace meciul acela amanat , probabil in toamna .

Asadar, amicalele cu Italia si Franta au picat. Nu stiu sa fie vreun amical stabilit sigur, in timp ce Olanda, spre exemplu, deja si-a planificat 5 astfel de meciuri.

Avem planificat un amical cu Israel si se poarta discutii cu nationala Suediei.

Edited by **alex**

Site-ul oficial al FRF informeaza ca Romania va intalni, pe langa amicalul deja stabilit cu Israel de pe 6 februarie, selectionata Rusiei (o alta calificata la Euro), pe 26 martie si selectionata Muntenegrului, pe 31 mai. Ambele partide vor avea loc la Bucuresti.

Maine avem meci cu Israel si 5 oameni la echipa mare care se lupta pentru titularizarea de la vara. Hai baietii!

Tot maine se mai joaca Italia-Port., Franta-Spania si Olanda-Croatia, avem o zi plina de spectacol.

Edited by novac

Baietii nostri sunt in forma si cred ca vom invinge la doua goluri diferenta.

Nu ar trebui sa ne puna probleme meciul cu Israel... ar trebui sa fie de antrenament... cred ca o sa le dam pe putin 3... totusi trebuie sa ne respectam blazonul :)

E televizat amicalul cu Israelul? Pe ce post si la ce ora?

@Forever

M-am uitat acum pe 2 site-uri cu programe TV si la ora aia, pe TVR1 apare cu totul altceva...

Este transmis meciul, articol pe site la TVR-u: "... Prețurile biletelor la partida de miercuri, care va fi transmisã în direct de TVR 1, începând cu ora 21:40 ..." .????????????

Meciul este anuntat (la stirile sport) ca incepe la 20.45.

LE. Dicanul parca este beat, lui Mutu nu-i iese nimic iar contra este praf!

Edited by novac

Stelistii nostri au jucat slab,ca mai toata echipa Romaniei. Ov Petre ne-a belit prin gestul lui imbecil(in continuare nu vad ce vad atatia antrenori la acest baiat,sunt multi alti inchizatori cel putin la fel de buni ca el),Banel slab ca si la Steaua iar Dica mi s-a parut lenes si fara motivatie,parca juca in divizia C pe undeva.

Cel mai bine a jucat Goian,care desi a gresit la gol,a jucat bine in rest iar la nesu nu ma pronunt pentru ca a jucat putin.

Concluzia mi se pare evidenta,si anume ca nationala Romaniei sta,dupa cum stiam,in cativa jucatori iar daca se accidenteaza Mutu atacul este 0 barat.

Dupa mine,oameni de nationala sunt Lobont,Coman,Ogararu,Goian+Ghionea,(daca nu se accidenta era titular sigur la nationala,chiar daca tamas e pe acel post de ceva vreme)Rat,Tamas,Radoi,Chivu,Mutu,poate Lazar de la Rapid sau Cristea de la javre,hai si Ov Petre ca are piti un fix,Cocis si Mazilu.

Poate ca am mai uitat anumiti jucatori dar ce vreau sa spun,este ca,cu indulgenta scoatem vreo 13-14 jucatori de valoare pentru nationala iar noi ne dam mari ca iesim campioni europeni cand ne-o luam de la bulgari si ciprioti. Unii o sa gaseasca scuze ca sunt meciuri amicale,insa faptul ca nu ne mobilizam nici macar in aceste meciuri fara importanta ne arata ca avem mentalitate de romani,nicidecum de invingatori.

Vrem,nu vrem,nationala de astazi este apararea + Mutu,sigur,se mai strecoara niste jucatori buni cum ar fi cocis sau Dica,insa acestia sclipesc la un meci si dezamagesc in celalalt,insa atunci cand nu prea merge Mutu,am pus-o. Iar daca si apararea are o zi proasta,e de belea.

Seamana putin cu situatia Stelei pana la venirea noilor transferuri cand Steaua=aparare+Dica.

Sa zicem mersi daca scoatem puncte in grupa noastra de la Euro si sa mai lucram la mentalitatea asta imputita,eu unul l-as amenda pe ov Petre cu o suma consistenta pentru gestul sau,i-a dat peste cap planurile antrenorului care poate vroia sa testeze niste sisteme si tu i-a f***t planurile.

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

Edited by predatorpulse7

Cred ca cea mai usturatoare amenda pentru Ov. Petre ar fi sa nu mai fie convocat o perioada, apoi sa vedeti cum va juca baiatul...

Romania-Israel 0-1 , dupa un meci urat, plictisitor, in care lui Mutu nu i-a mai reusit de unul singur , un meci in care Romania nu a aratat ceea ce ar trebui pentru aceasta vara.

Exceptand momentele de egoism si cele cateva suturi total aiurea Mutu mi s-a parut cel mai bun jucator de pe teren.

Ovidiu Petre a comis-o aiurea-n tramvai si si-a meritat cartonasul.

Goe bun, exceptand o faza in care a fost total depasit in viteza.

Banel parca s-a miscat binisor.

Nesu a jucat prea putin ca sa-mi fac o parere, ma bucur doar ca a apucat sa joace.

Ogararu la fel.

Dica dezastruos.

Dica dezastruos.

Nu-mi venea sa cred ce lovitura de cap a dat. Dar ce parere ai de Marica :laugh: ?

Ne-a ingropat Ovidel....un gest inconstient si necugetat.

Ceilalti stelisti au jucat in nota echipei adica prost