fcsteaua.ro

Massimo poate. Sa-l ajutam!

83 posts in this topic

Dupa un meci teribil am invins la Mioveni. Da! Am ajuns sa o spunem si pe-asta: am invins greu la Mioveni! Insa eu nu fac parte din grupul celor care spun: vai, vai, vai ce-am ajuns! Sa batem Mioveniul in ultimul minut! Nu! Pentru cei care mai viseaza la victorii cu 11-0 sau 8-2 prin divizia A si la doua meciuri adevarate pe an, cu Dinamo, imi pare sincer rau. Acele vremuri au apus! Astazi fiecare meci trebuie tratat ca un derby. Azi Mioveniul, ieri Urziceniul, oricine poate pune probleme. Insa aici intervine nuanta: una e sa bati Mioveniul in minutul 90 ( avand 18 suturi la poarta, respectiv 10 pe poarta - multumesc userului Miaus), luptand cum a facut-o Steaua ieri si alta e sa faci egal la Piatra Neamt, neavand nici macar o ocazie. Haideti sa facem distinctia asta!

Stiu ca multora le e greu acum sa discearna intre jucatorii Stelei si Becali. Multi insa, nu vor sa faca distinctia asta. Multi s-au obisnuit doar sa critice si atata timp cat va fi ciobanul acolo, o vor face in continuare. Ori asa ceva nu este normal. Nu este normal sa tii cu o echipa atata vreme cat joaca bine si frumos. Nu este normal sa nu-ti mai pese de Steaua, atata vreme cat nu e cum vrei tu! Cu ce ne diferentiaza asta de oierul care pleca dupa 12 minute de la meci, pentru ca echipa nu arata asa cum vroia el? Care e diferenta?

Revenind la meciul de la Mioveni. Se vede clar ca e altceva. Haideti sa nu mai cautam nod in papura si sa vedem ca la momentul asta, cu jucatorii pe care ii avem, nu le putem cere sa aiba tehnicitatea lui Messi, nici macar pe a lui Clichy sau Eboue, dar le putem cere sa fie determinati. Sa atace cu tot ce au ei mai bun! Asa cum sunt: limitati, uzati, accidentati, repatriati sau de mana a doua. In meciul de ieri( mai ales a doua repriza) , cat s-a putut cu Arsenal, s-au daruit! Nu v-ati simtit mandri cat Emeghara si Banel l-au incoltit pe jucatorul lui Arsenal atunci in tusa? Asa a-tehnic cum e, am fost mandru de Banel. Eram constient ca tot nu va sti sa centreze si dupa faza asta, dar nu conta: a dat totul!

Imi pare rau ca sunt multi care ne cer sa boicotam "afc becali" pentru ca nu mai are nimic din Steaua'86. Dar oare nu era "afc becali" cand bateam Valencia sau Lens? Sau Betis? Atunci unde erati? Intr-adevar, primul politician-mecanic auto, este cancerul Stelei. Dar indiferenta, cui foloseste?

Vreau sa inchei, cu un apel patetic, de a-l sustine pe Massimo Pedrazzini si ii rog pe cei care vor veni la urmatorul meci al Stelei sa-i strige numele. Acest om isi face meseria onest si bine. A readus spiritul in echipa asta. Haideti sa-l sprijinim, mai ales ca au aparut tot felul de antrenori ratati care din frustrare il ataca pe nedrept. Si nu numai pe el. Si Zenga a patit-o, acum si Bergodi. Se pare ca a fi strain si a face treaba aici este un pacat! Ii mai rog pe cei care nu vor sa aiba de-a face cu echipa asta "nedemna" de ei, sa-si ia DVD-uri cu Steaua'86, sa se injure cu Andone si Lucescu si sa stea acasa. Toti ceilalti care vom fi pe stadion, partasi la asa o "rusine", sa strigam impreuna, LUPTA Steaua!

Mihai Somanescu

De acord cu tine.

Steaua joaca mai bine de cand este Massimo principal, se vede o schimbare in bine mai ales cand vine vorba de ambitie si determinare.

Jocul de aseara a fost dificil dar Steaua a meritat sa castige.

Sa speram ca o sa avem parte numai de jocuri bune, de rezultate favorabile si mai ales de liniste la echipa.

Forza Steaua !

Nu cred ca suporterii nu fac distictia dintre Becali si jucatorii. Nu uita ca la meciul cu Arsenal suporterii l-au aplaudat tot meciul pe Ov.Petre care intradevar a jucat foarte bine.

Eu nu visez la 11-0 sau alte scoruri astronimice, nici la 7 goluri inscrise intr-un meci cum a facut Alves, vreau doar sa castigam lejer un meci cu Mioveniul, 2-0 la pauza si pasam relaxati, facem faze spectacol, suporterii canta si toata lumea este fericita. Si la ce lot are Steaua in acest moment cred cu tarie ca este posibil acest lucru.

Articolul e foarte binevenit in actuala conjunctura, sper ca toti sa-i inteleaga esenta. Gresesti insa cand te referi la Eechipa sfanta 85-89, care " juca 2 meciuri adevarate pe an cu dnamo". Iti spun eu, juca cam 80% meciuri adevarate, doar ca adversarii erau cam tot cei de azi iar noi eram in Europa un fel de ...Manchester sau Real, care la fel s-ar distra si ei daca ar fi inscrise la noi in campionat. Iar la victoriile cu 11-0 cu Corvinul,sluga Tiganului din Groapa si 8-2 cu negrii lu Mincea chiar am asistat, ceva mai reconfortant nu cred ca exista. Deci poate doar victimile lui Nentori aveau doar 2 mecuri adevarate, fiindca majoritatea echipelor faceau parte din cercul lor de influenta. Cam asta a fost cu acea perioada, cu acea echipa a noastra, pe care din pacate nu o vom mai avea niciodata, iar azi TREBUIE sa sustinem ce avem.

Mihai si cum ziceai ca o cheama pe noua ta prietena?

E clar ca iti merge mai bine ca si articolele sunt mai pertinente:)

Si prefer oricand victorii din astea in minutul 90 cu 18/10 si inima cu pulsul la 180 decat egaluri plictisitoare cu 0-0.Aici nici nu incape discutie.

Dar nu imi plac infrangerile cu 0-1 la Urziceni dupa din nou 0 okzii:D Din nou nuantele astea...

Si eu zic sa il sustinem pe Pedrazzini. Nu uitati ca omul a avut tupeul aseara sa forteze + ca mie, personal, imi plac si caracterul sau declaratiile sale.Pentru cei care spun ca Steaua de azi nu mai este Steaua lor eu le propun administratorilor acestui site sa pun in meniu si un buton "bifati aici pentru a sterge contul" pentru ca ei sa ne poata lasa pe noi sa traim meciurile Stelei cu 180 puls (cum a spus cineva mai sus)si sa le discutam aici.

P.S. Pe cei care spun ca Steaua de azi nu e Steaua lor si au abonamente ii intreb: de ce v-ati mai facut abonament?

"O SA FAC ECHIPA IN MECIUL CU SEVILLA"

Luni, 8 Octombrie 2007

OPTIMIST Patronul bucurestenilor, Gigi Becali, este hotarât sa intervina personal pentru ca formatia sa sa scoata puncte în meciurile cu Sevilla din Liga Campionilor. "Eu nu fac echipa cu Mioveniul, eu o fac cu Sevilla ca sa-i bat si gata", a declarat optimist finantatorul ros-albastrilor, convins ca Steaua detine în continuare sanse la calificarea în primavara europeana. "Ce mare lucru e sa faci sapte puncte de-acum încolo? Batem Slavia Praga acasa, plus o victorie si un egal cu Sevilla si gata", a spus Gigi Becali.

prosport

cum sa-l ajutam? voi nu vedeti ca nu e decat o marioneta!?

Matteo, mars cu magariile astea. Massimo nu este o marioneta. Becali habar nu are cine mai e accidentat si cine mai e apt de joc si tu crezi ca o sa faca el echipa.

Massimo o sa se consulte cu el, ca orice antrenor cu capul pe umeri, dar in nici un caz nu e o marioneta.

Deci: 1) P. Marin va fi dat afara de cioban

2) Ciobanul a promis ca se va implica si va face echipa cu Sevilla

Scuzati-ma atunci ca ma lasa rece atunci o anumita revigorare a echipei, sau ca Massimo ar putea fi antrenorul de care aveam nevoie. In momentul de fatza noi avem un singur antrenor si ala e Jiji..

@RedStar

Matteo e ala de organiza meetinguri ca era demis Hagi asa ca poate nu il are la inima pe Pedra.

Hopes that clarifies the issue.

Matteo, mars cu magariile astea. Massimo nu este o marioneta. Becali habar nu are cine mai e accidentat si cine mai e apt de joc si tu crezi ca o sa faca el echipa.

Massimo o sa se consulte cu el, ca orice antrenor cu capul pe umeri, dar in nici un caz nu e o marioneta.

Pe cuvant ca as vrea sa te cred si sa sper ca Massimo ia deciziile SINGUR... Pana atunci doar ne amagim .. Cand o sa vad ca nu joaca Ov. Petre, Surdu, Banel... cand o sa-l vad pe Zaharia titular in fatza unui Badea nerefacut.. cand o sa-l vad pe Mirel mijlocas central... atunci poate o sa mai indraznesc sa sper ca ciobanul sta deoparte.. pana atunci.. vad titularizati doar favoriti ai patronului.. bineinteles impulsionati de Massimo, cu o anumita tactica

DE ACORD ! trebuie sa fim alaturi de ei si la bine si la rau, sunt ca si familia noastra, trebuie sa-i incurajem cand "cad" , sa-i criticam daca e nevoie (dar parinteste), ei sunt totul pentru noi, sunt sufletul, inima si dragostea noastra, iar pedrazzini este un antrenor bun nu e Angelloti dar nici Steaua nu-i Milan, asta e ... Forza Steaua !

Mihai Somanescu , bv-o pentru articol in primul rand.. dar am si yo o intrebare... u vi la meciuri?? u mergi in deplasari?? :D ca multi de pe site`ul asta... nu prea stiu ce e ala stadion.. dar comenteaza aiurea... n`am nimic cu nimeni... imi place sa respect oamenii... asa cum sunt ei... insa.. unii fac declaratii aiurea rau de tot... si asta pe mn cel putin ma deranjeaza..

Massimo? Poate ... L-am ajutat ... deja

Ca Banel are ambitzie este clar: amintirea lumii sordide din care si-a croit evadarea nu-i da odihna dar este disperarea sora cu a condamnatului la foame. Banel nu are luciditatea profesionistului care face si sthie ce face inteligent ...

Banel a castigat respect pentru disperarea asta dementa ... reversul? O privire goala provocata de efortul neomenesc, centrari anapoda, suturi absurde, foarfeci ilogice, lupta cu blestemata de minge care nu se lasa domesticita fara 3, 4, 5 miscari ... offf, Nicolita - acest perpetuum mobile fara plamani ...

Massimo poate? Vrem sau nu vrem el poate caci este conjuctural unic ... nu mai lupta cu nimeni pe postul de antrenor la Steaua iar salariul nu mai conteaza din moment ce va putea inscrie in CV perioada de principal la Steaua Bucuresti! Asta deja ii ofera "o paine mai alba" pentru tot restul vietii ...

Am totusi o intrebare: oare de ce numele lui Massimo nu izbucneste spontan din tribuna? Oare de ce scandarea "Zenga, Zenga" nu avea nevoie de mobilizari "lirice" ?

Nu am nimic cu Massimo dar nu cred ca scandandu-i numele Massimo se va metamorfoza intr-un leu paraleu ... inca speram in miracole, uitam ca astazi Zenga antreneaza in mizeria aia de groapa, nu vrem sa vedem ca maestrul Ienei foloseshte din rasputeri eufemisme pentru a nu ne rasuci cutitul in rana vie ...

Massimo, Massimo ... ei si ce? Mioveni - Steaua 1 - 2

6 puncte cu Sevilla?!? Astept un om sanatos la cap in postul de antrenor, un om onest care sa spuna: mai oameni buni vreau 2 puncte din 2 meciuri cu Sevilla, nu asteptati minuni ...

Mihai, problema nu e la Pedrazzini. Il voi sustine intotdeauna pe antrenorul Stelei atat timp cat merita, orcine ar fi el. Inclusiv in situatia de fata.

Problema e ca sub falsul pretext al sustinerii antrenorului, echipei, culorilor, etc, se trece usor peste problema adevarata de la Steaua. Facem un armistitiu, pentru ca sustinem echipa. Pentru ca sustinem antrenorul. Pentru ca sustinem 1-2 jucatori. Pentru ca sustinem preparatorul fizic. Gasim motive, pretexte, ca sa ignoram o problema care necesita mult mai mult efort decat o deplasare sau o coregrafie. Se uita.

Il ajutam, si merge, si castigam campionatul asta, si ajungem si in primavara europeana (UEFA, normal). Si toata lumea o sa fie fericita, nu ?

Eu, tu, probabil multi dintre cei de aici au fost stelisti inainte de Becali si vor fi stelisti si dupa Becali. Dar ma intreb ce l-ar face pe un pusti de 12-13-15 ani care are capul cat de cat pe umeri sa tina cu Steaua. Care sunt valorile promovate de Steaua acum, cat timp Becali e acolo ?

Sper sa nu deturnez putin scopul articolului. Nimeni nu il contesta pe Pedrazzini, dar vorba cuiva, parca nu ne mai bucuram la goluri cum o faceam inainte.

Dar oare nu era "afc Becali" cand bateam Valencia sau Lens? Sau Betis? Atunci unde erati?

Iubirea nu moare brusc, se stinge treptat. Iar apucaturile becaliene au atins apogeul, asa ca mi se pare exagerat sa ne pui intrebarea asta acum. In plus, vorbesti de parca Steaua era atunci pe culmi, iar acum in groapa. Steaua e in Champions League (in perioada de care vb tu nici nu speram la grupele CL), are sanse de a ajunge in primavara europeana, e inca in Cupa, are sanse la titlu...Iti spune aceste lucruri un om mandru de statutul de stelist la 0-4 cu Bistrita, dar dezgustat de echipa lui Becali. Nu sunt de acord ca Steaua = Becali, dar actuala echipa rezidenta in Ghencea nu mai este Steaua pe care o stiam, e doar o societate domerciala care i-a cumparat/furat numele.

Imi pare rau ca sunt multi care ne cer sa boicotam "afc Becali" pentru ca nu mai are nimic din Steaua'86.

Noua ne pare si mai rau, Mihai (a.ca.a. Oli hater/Bostina admirer).

Unii au vazut dezastrul mai devreme:

PRO: Conducatorii de azi ai Stelei nu au aceeasi parere...

Valentin(Ceausescu): Nu ma intereseaza. Oricum, Steaua de azi nu are nicio legatura cu Steaua de atunci.

PRO: Mai tineti cu Steaua?

Valentin: Cu Steaua din ‘86.

PRO: L-ati cunoscut pe Gigi Becali?

Valentin: Nu.

PRO: Ce parere aveti despre faptul ca la 20 de ani de la Sevilla...

Valentin: Nu am nicio parere. Pur si simplu, ceea ce se intampla acum nu ma intereseaza.

....

Si eu cred ca Pedrazzini poate reda echpei acea pofta de joc.

Foarte bine ai punctat ca a trecut vremea meciurilor usoare. Toti adversarii nostri se mobilizeaza exemplar cand joaca cu noi si nu e nici o rusine sa mai existe si alte echipe puternice in campionat. Doar cu un campionat puternic, Steaua va putea sa se bata de la egal la egal in Liga Campionilor.

Mi-a placut echipa, mi-a placut ca a inceput cu un 4-3-3 clar. E drept ca e un sistem nou pentru baieti, dar trebui asa existe un inceput.

Diferente? Enorme! Una e sa vezi autobaza lui Hagi bagata la mijlocul terenului si alta e sa joci cu un singur mijlocas defensiv si doua aripi super ofensive. Pacat ca nu l-am avut si pe Banel... Una e vezi Steaua chinuindu-se cu un singur atacant si alta e sa incepi cu Badea- Iacob. Chiar daca ambii nu sunt in forma maxima, dar macar am vazut un antrenor care nu-si bate joc de fotbal... un joc in care important e golul, ir golurile vin , de regula, de la atacanti.

Da, Massimo poate! Are tupeu, are jucatorii de partea sa si mai ales, are dorinta de afirmare... Noi de ce nu am putea sa-l ajutata!

Echipa are suficienti dusmani, sa nu si noi unul in plus! Avem nevoie de liniste si unitate.

Frumos articol,ai mare dreptate, un stelist adevarat e alaturi de echipa in orice moment fiind el bun sau rau.Ieri, inainte de inceperea meciului cu Mioveni,m-am uitat la rezumatul meciului Steaua-Valencia si sincer va spun mi au dat lacrimile la golurile Stelei..vazand bucuria fanilor de pe stadion si atmosfera minunata. Salutari si la mai bine . Steaua 4 EVER :steag_steaua_ro:

"O SA FAC ECHIPA IN MECIUL CU SEVILLA"

Luni, 8 Octombrie 2007

OPTIMIST Patronul bucurestenilor, Gigi Becali, este hotarât sa intervina personal pentru ca formatia sa sa scoata puncte în meciurile cu Sevilla din Liga Campionilor. "Eu nu fac echipa cu Mioveniul, eu o fac cu Sevilla ca sa-i bat si gata", a declarat optimist finantatorul ros-albastrilor, convins ca Steaua detine în continuare sanse la calificarea în primavara europeana. "Ce mare lucru e sa faci sapte puncte de-acum încolo? Batem Slavia Praga acasa, plus o victorie si un egal cu Sevilla si gata", a spus Gigi Becali.

prosport

cum sa-l ajutam? voi nu vedeti ca nu e decat o marioneta!?

Scuze, noi discutam sa-l ajutam pe Massimo! Lasa-l pe berbec in pace, ca iar il facem celebru.

Si sa nu-l subestimam pe italian. Pedrazzini nu-i va permite sub nici o forma sa-i faca echipa si nici Becali nu se va mai baga... jocul place, nu-i aceeasi poveste ca la Hagi...

Iubirea nu moare brusc, se stinge treptat. Iar apucaturile becaliene au atins apogeul, asa ca mi se pare exagerat sa ne pui intrebarea asta acum. In plus, vorbesti de parca Steaua era atunci pe culmi, iar acum in groapa. Steaua e in Champions League (in perioada de care vb tu nici nu speram la grupele CL), are sanse de a ajunge in primavara europeana, e inca in Cupa, are sanse la titlu...Iti spune aceste lucruri un om mandru de statutul de stelist la 0-4 cu Bistrita, dar dezgustat de echipa lui Becali. Nu sunt de acord ca Steaua = Becali, dar actuala echipa rezidenta in Ghencea nu mai este Steaua pe care o stiam, e doar o societate domerciala care i-a cumparat/furat numele.

Noua ne pare si mai rau, Mihai (a.ca.a. Oli hater/Bostina admirer).

Unii au vazut dezastrul mai devreme:

PRO: Conducatorii de azi ai Stelei nu au aceeasi parere...

Valentin(Ceausescu): Nu ma intereseaza. Oricum, Steaua de azi nu are nicio legatura cu Steaua de atunci.

PRO: Mai tineti cu Steaua?

Valentin: Cu Steaua din ‘86.

PRO: L-ati cunoscut pe Gigi Becali?

Valentin: Nu.

PRO: Ce parere aveti despre faptul ca la 20 de ani de la Sevilla...

Valentin: Nu am nicio parere. Pur si simplu, ceea ce se intampla acum nu ma intereseaza.

....

Van nu te mai intereseaza nu mai postezi si te duci si iti faci icoane cu Balint,Laca,etc din generatia aia si ne lasi pe noi aici sa ne contram linistiti in continuare.

Nu inteleg ce va tot vaitati atat ca babele de pe sant.

Steaua nu e Becali, Steaua e Steaua si nu e lui Becali si nici a lui Laca,Ienei,etc e a NOASTRA.

Ea prin noi traieste.

Sunteti dispusi sa acceptati asta sau nu?

Bun articolul. M-am saturat de postari cenusii gen Steaua Becali,Steaua s-a stins, jucatori de nimic, Ovidiu Petre panarama, Becali face echipa, Dica lenes si foarte slab,... Eu vad o schimbare dupa venirea lui Masimo si nu prea se discuta ce face si ce incearca sa faca el. Se repeta obsesiv aceleasi postari pesimiste. Dar Pedrazzini incearca sa schimbe lucrurile. De ce nu se comenteaza asta? El la coborit pe Dica la mijloc. Nimeni nu ia in calcul pozitia noua din teren al decarului nostru. Nimeni nu recunoaste ca e formula de joc in care Steaua nu stiu cind a jucat si este o pozitie pe care Dica nu stiu cind a jucat. Sunt niste relatii de joc ce trebuiesc inchegate. Se schimba rolul lui Dica in teren si nu mai asteptati sa fie mereu in fata portii si sa marcheze mereu. Dar este oare solutia cea mai buna coborirea lui Dica la mijloc? Oare aici el poate da cel mai bun randament pentru Steaua? La nationala el joaca mai avansat si o face destul de bine. Oricum nu cred ca Dica trebuie criticat pentru ca trebuie sa se adapteze cu noua pozitie din teren.Cristocea a dat ieri doua pase de gol. N-am prea citit laude, sau o analiza a jocului sau. Poate el ar trebui jucat pe pozitia mijlocasului central ofensiv?

O alta schimbare de la venirea lui Pedrazzini este folosirea principiului de rotatie a titularilor. Steaua are peste 20 de jucatori in lot si e bine ca se introduc si jucatori cu forte proaspete. Hagi schimba forte putin in primul 11 si se vaicara ca e greu sa joci din 3 in 3 zile.

Astept mai multe articole de analiza a jocului echipei si sa se insiste mai putin pe actiunile lui Becali si plingerea vremurilor trecute. Steaua poate sa treca de situatia mai delicata in care a nimerit doar cu dragostea si sustinerea suporterilor.

Forzza Steaua!!!

@RedStar

Matteo e ala de organiza meetinguri ca era demis Hagi asa ca poate nu il are la inima pe Pedra.

Hopes that clarifies the issue.

Gresit...chiar il simpatizez pe Pedrazzini doar ca mi-e teama ca nu el ia deciziile cu adevarat ... Falsul Mesia se va implica ca de obicei sa faca echipa ca doar el le stie pe toate...decat asa mai bine pierdem cu Sevilla .

Scuze, noi discutam sa-l ajutam pe Massimo! Lasa-l pe berbec in pace, ca iar il facem celebru.

Si sa nu-l subestimam pe italian. Pedrazzini nu-i va permite sub nici o forma sa-i faca echipa si nici Becali nu se va mai baga... jocul place, nu-i aceeasi poveste ca la Hagi...

adica tu ce vrei? sa ingoram declaratiile schizofrenicului cand spune ca el face echipa si nu Pedrazzini?

Mai sus spunea cineva "Steaua nu e Becali, Steaua e Steaua si nu e lui Becali si nici a lui Laca,Ienei,etc e a NOASTRA". Frumos, poetic, Paunescu varsa cateva lacrimi cand reciteste, isi aminteste de timpurile cand scria indemnuri intru slava cizmarului. Cati din suporterii Stelei simt ca echipa le apartine macar sufleteste? Cati dintre suporteri pot sa se delimiteze de Lacatus, de Hagi...? Ar fi cel putin ciudata delimitarea atat timp cat cei din urma au fost Steaua si au adus bucurie si mandria de a fi Stelist actualilor suporteri.

Multi zmei mai sunt. Si tot creduli! Va amagiti cu italianul, nu este nici pe departe un antrenor pentru Steaua (cum nici Hagi nu a fost) dar probabil ca victoria pe care o obtinut-o cu superechipa Mioveni v-a produs un fior pe care nu prea il mai simtiti de cand cu derierea toatala a tatucului Becali.

Massimo este imagine in oglinda a lui Oli, un om fara coloana care sterge cu batista fiecare strop din balele ciobanului pentru a nu parea mai putin servil decat inaintasul lui. Dar... sustineti-l pe italian asa poate mai creste si inima in Becali care va da peste ochi in ciuda caci echipa tot el o face.

PS Fanaticii sustinatori a tot ce este nou si zboara sper sa nu se supere dar este parerea mea.

Se pare ca acest curent cu AFC Becali prinde din ce in ce mai multi adepti.Pacat ca ati picat in capcana media si a lui Becali cu labareala asta trista.

Problema sta in felul urmator.Eu copil fiind m-am uitat la TV si mi-a placut Steaua cum joaca si am inceput sa tin cu ea.Din pacate la varsta de 4 ani nu prea intelegeam eu cine e presedintele clubului cum nu cred ca ar intelege azi vreun copil de 4-5-10 ani cine e Becali.

Copilul care tine cu Steaua ii vede pe Dica,Radoi,Iacob,etc pe teren si daca ii place o sa se uite mai des.Cand o sa ajunga mai mare si o sa invete istoria clubului o sa afle mai intai ca Lacatus si Balint au marcat pentru Steaua in dinala Cl si mai apoi ca Valentin Ceausescu era presedinte, de fapt nici nu stiu daca o sa se intereseze de asqa ceva.De echipele mai vechi o sa auda niste nume de poveste, Ienei,Zavoda,etc dar mai putin de conducatorii vremurilor.

Cand vor ajunge suficienti de mari si de inteligenti o sa ii doara ca Becali e presedintele-patron-antrenor-jucator al clubului dar o sa stie sa dezica Steaua de el.Pentru ca Steaua nu e Becali, si nu va fii vreodata a lui.

Mie Steaua imi apartine sufleteste si imi va tresari mereu inima oriunde voi fi pentru cele 2 culori ros-albastru indiferent ca presedinte e Becali sau nu.

Steaua reprezinta spiritul de invingator, este reprezentarea castigatorului si va fii mereu in sufletul meu.

Becali e o pacoste ce-i drept, dar e trecatoare.Ca va dura 1 an 5 sau 10 eu voi indura aici pe front si voi fii mereu alaturi de Steaua.

Restul de "suporteri" care traiesc din amintiri sunt liberi sa si le depaneze in liniste, dar sa ne lase pe noi in pace.Noi avem nevoie de oameni care cred in Steaua, iar din pacate ei NU mai cred.

Dureros dar din punctul meu de vedere nu e nicio diferenta intre stilul lor de a actiona si cel al conducatorului suprem, ca orice roman de altfel.Nu imi convine gata imi iau jucariile si plec.Avem diferente mari de perspectiva baieti.

Pentru voi a lasa echipa balta in etapa a 6 a in galeata e un semn de demnitate.Pentru mine e un semn de mare LASITATE.Invatati sa luptati pentru ceea ce vreti sa obtineti pentru ca v-a obisnuit sistemul sa primiti totul de-a gata.

Romania, tara mea de glorie, tara mea de dor...