fcsteaua.ro

Ogararu convocat la Nationala (Sport.ro)!

15 posts in this topic

Victor Piturca a anuntat lista convocatilor la nationala pentru meciurile cu Olanda si Luxemburg.

George Ogararu revine dupa doi ani la echipa nationala, ultimul meci al fostului stelist in tricolul tricolorilor fiind jucat in 2005.

O alta surpriza a selectionerului este convocarea lui Paraschiv si a lui Bratu.

Bafta George, sa ajungi titular pe pozitia de fundas dreapta! Nu existra roman mai bun pe pozitia asta, singurul fundas dreapta din campionatul Romaniei de valoare asemanatoare fiind Golanski.

Forza Steaua!

Sa fii revenit Piti la sentimente mai bune fata de George?Sau l-a convocat numai datorita situatiei de conjunctura creeata?Oricum ar fii,o evolutie buna a lui cred ca l-ar impune definitiv.

Bafta George !

Mi-e tare frica pentru George pentru ca daca nu face un meci bun nu mai prinde nationala multa vreme d-acum,va fi gasit tap ispasitor de piti pentru ca "la Ajax nu joaca in sistemul de la nationala".

Multa bafta George si hai Romania!!!

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

Stati linistiti, Piturca va juca cu Petre Marin, fundas dreapta. George, probabil, va fi titular cu luxemburghezii.

Daca Piturca vrea sa cistige un jucator pentru nationala ar trebui sa nu-l bage cu Olanda, iar daca vrea sa-l ingroape il pune cu batavii si atunci George trebuie sa faca o partida extraordinara ca sa confirme. Nu e normal sa-l convoci o data cu Olanda si pe urma mai astepti 2 ani sa vina iar Olanda si sa-l convoci a doua oara.Cu olandezii poate juca mai prost orcine. Trebuia sa i se dea si alte sanse. Sunt o multime de meciuri mai usoare in care poate evolua un jucator care nu are experienta la nationala. In afara de increderea pe care o capeti odata cu meciurile jucate mai sunt si niste relatii de joc pe care le cunosti pe parcurs.

Asta da miracol..oricum parca vad ca il tine rezerva. Oricum mie imi place de Piti dar acum a facut-o dinadins:

-daca batem cu el pe teren eventual: uite ce mare antrenor a fost el ca l-a chemat tocmai cand era in forma

-daca pierdem, caz foarte posibil sa zica :" vedeti de ce nu l-am luat pana acum".

Voi nu ati inteles cine este exact acest Piturca?

Un fost mare jucator dar un caracter de doi lei....

Ogararu nu va juca in meciul cu Olanda, sau va fi introdus la 2-0 sau 3-o pentru olandezi, ca sa ne arate marele antrenor cat de slab e Ogararu - o data a jucat si el titular la nationala si atunci am furat-o rau de tot.

Sau voi credeti ca batem? Sau ca facem egal?

Ierat sa fiu, dar daca credeti asta, nu sunteti departe ca mod de gandire de Becali....

Bafta George, si sper sa joci.

Luand-o un pic pe "aratura" ... :biggrin: imi dau seama de ce nu mai joaca Romania in Ghencea, pentru ca fata de anii trecuti, gazonul din Ghencea este impecabil, iar Piti ii duce pentru meciuri decisive cu Olanda pe terenul ala desfundat si plin de gropi de la Constanta ca sa nu poata Olanda juca cum trebuie. E si asta o tactica, dar ne priveaza pe noi stelistii de echipa nationala. Sper ca la meciul cu Albania, nationala sa revina in Ghencea!

Bafta Oga! :wink:

forzateaua steagro

Mult succes, George! Sper ca dupa acest meci sa nu se mai puna vreodata problema neselectionarii tale!

@Tupac

Nu oricine crede in victoria Romaniei sambata e un Becali. Intr-un meci de fotbal se pot intampla multe. Eu cred ca vom scoate un rezultat bun cu Olanda (1X).

deci nu-mi vine sa cred!! nu credeam ca o sa mai am sansa sa-l vad pe George la nationala atata timp cat este Piturca selectioner!! multa bafta George si sa speram ca dupa, nu va mai urma o pauza ca aceasta!

Nu imi pasa de nationala si ce face cat timp convocarile sunt dupa urechea lu Piti si alte interese (frati bebecalii)

Eu inca ma intreb ce cauta Fl Petre Codrea si alti la nat Contra nu mai zic

Mai bine mai tarziu decat niciodata......Nu ma asteptam sa fie convocat,data fiind "incapatanarea"lui ne'a Piti.Oricum cred ca Ogararu poate aduce un+nationalei si sunt comvins ca se va stradui sa nu dezamageasca!Succes!

/quote]

DA! steagro

Lasa-ma sa ghicesc: ai stins televizorul de nervi cand a marcat Goian? :laugh:

Voi nu ati inteles cine este exact acest Piturca?

Un fost mare jucator dar un caracter de doi lei....

Ogararu nu va juca in meciul cu Olanda, sau va fi introdus la 2-0 sau 3-o pentru olandezi, ca sa ne arate marele antrenor cat de slab e Ogararu - o data a jucat si el titular la nationala si atunci am furat-o rau de tot.

Ierat sa fiu, dar daca credeti asta, nu sunteti departe ca mod de gandire de Becali....

De multe ori iti dau dreptate,dar de data asta ai cam dat-o in bara!

Baietii au jucat extraordinar,iar George a facut un meci memorabil,anihilandu-l total pe Robben...

Sper ca Piti sa nu mai renunte la el,a demonstrat ca merita postul de titular...