fcsteaua.ro

Avancronica Steaua - Arsenal

73 posts in this topic

Nu, Gogule. Suporterii adevarati TRAIESC MECIUL. Indiferent unde. Nu poti intelege asta. Tot asa cum eu nu-i pot intelege pe toparlanii care vin la meci, se scarpina in nas intre doua pungi cu seminte si se distreaza injurand jucatorii sau comentand cat au piedut ei (bani, timp sau mai stiu eu ce) pentru a veni sa-i vada pe 'prostii astia'.

ai dreptate, partea si mai rea ca e ca si diseara se vor aduna pe stadion si ies multi la numar

Parca se zicea ca UEFA nu permite vanzarea biletelor in ziua meciului. Sper sa nu ne alegem cu vreo suspendare dintr-un motiv atat de stupid, doar pentru ca Jiji este zgarie-branza. Avem destule bube in cap dupa asa zisul scandal cu rasismul, tonto-golul lui Banel si respectiv iesirile in decor ale lui Jiji in scandalul cu Hagi care au ajuns si prin ziarele de pe afara.

Traiasca Dm Becali si ale lui scoruri .... de parca toti am fi directori ... Cata japca pe fata .... si mai ales ca azi nu au voie sa vanda bilete .... of fi bine sa tipe putin UEFA pe noi ?? infine .....FoRZa Steaua

Deoarece Ov.Petre e singurul mijlocas la inchidere sanatos din lot, din partea mea multa [...] tuturor celor care-l huiduie. Ganditi-va la echipa, nu la el! Huiduiti ciobanul, ca a lasat echipa sa inceapa sezonul cu Lovin si Petre.

Doamne ajuta diseara!

Edited by fane_casieru'
Fara insulte la adresa colegilor de forum.

Da ma, dar e "cool" sa-l huidui in CL, asa gandesc unele taraturi ordinare!

Astazi nu ar trebui nimeni huiduit pentru jucam in CL si nu vrem sa ne facem de cacao ca ne face destul ciobanul cand cei de afara aud elucubratiile lui.

Trebuie multa daruire diseara pentru un egal.

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

Gigi primeste exact ceea ce merita.

La conditiile care exista acum in Ghencea, biletul la peluza (indiferent de adversar) n-ar trebui sa sara de 5 euro.

Mi-am luat pachetul, probabil o sa ma duc la toate meciurile, dar ma gandesc cu groaza ca la Slavia sau Sevilla stadionul nu va fi nici pe jumatate plin.

O faza tare pe gsp:

"Becali fãrã replicã

O întîmplare petrecutã la finalul partidei Steaua - FC Vaslui, de sîmbãta trecutã, explicã foarte clar de ce suporterii nu s-au înghesuit la case. Un fan al Stelei l-a abordat pe Gigi Becali la ieșirea acestuia din stadion: "Nea Gigi, dã-mi și mie 5 milioane". Patronul s-a uitat urît la el: "Cinci milioane? Ãștia sînt bani foarte mulți, ce faci tu cu ei?", a spus Becali. "Sã-mi iau și eu pachet la meciurile Stelei în Ligã. ªtiți, cam atît costã ...", a fost replica fanului care l-a lãsat fãrã grai pe Becali."

Din pacate,asta e adevarul gol-golut,jijele la banii tai probabil ca biletele astea sunt ieftine,insa nu poti sa iti mai bati joc mult timp de noi. Din cauza prostiei tale Ghencea o sa fie pe jumatate plin,o premiera,nici nu mai tin minte cand nu a jucat Steaua cu casa plina in Europa.

Dar in fine,sa nu ma mai gandesc la imbecili,gandul meu e la meciul de diseara unde vreau doar ca sa nu ne facem de ras si sa ne ridicam cat de cat la nivelul tunarilor si de ce nu,cu putin noroc sa smulgem un punct.

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

Nu-i prost cine cere..prost e cine da ! Pe asta s-a bazat ciobanu si a facut banoci traind printre mai prosti ca el.Din pacate pentru el banii l-au adus la un nivel unde el nu mai e cel mai destept

Si trecand peste euforia creierelor plate, realist vorbind ,Steaua are sanse la egal daca le da 3 goluri .

:excl: Daca mai aveti putina demnitate in voi, ma refer la fanii din capitala pentru ca de acolo este grosul spectatorilor la fiecare meci in Ghencea, NU VA DUCETI LA MECIURILE DIN Champions League, dati-i o lectie ciobanului, aratati-i ca Steaua lui nu este Steaua noastra...astfel dovediti ca aveti coloana vertebrala si ca sunteti adevaratii suporteri ai echipei...care actioneaza atunci cand sunt jigniti in orgoliul propriu. fularsteaua2fular-campionii Edited by forever_STEAUA
1.1 Mesajele scrise pe forum trebuie sa aiba litera (fontul) normala a forumului, de culoare neagra, fara bold sau alte formatari de text sau culori. Insa, puteti accentua unele cuvinte ale mesajului vostru prin formatari precum bold, culori, font ma

Asa e, prost e cine da banii astia. Am cunostinte care castiga 5-600 ron lunar. Nici prin gand nu le-ar da sa-si dea salariul ca sa vada meciurile echipei lu` Becali. Din cauza nenorocitului, multi nici nu mai vor sa auda de Steaua. Atata suparare, nervi, sila si ura la adresa lui a adus ca s-a rasfrans si asupra echipei. In loc sa acumuleze capital de imagine, Steaua pierde la greu la acest capitol. Si asta incepe sa se vada. Daca anii trecuti Steaua umplea lejer un stadion de 50 000 de locuri, acum nu mai umple nici unul de 20 000. Daca o tine tot asa, becalul, o sa ramana singur in tribune.

E trist la noi in cuget...

cam scumpe, sa le faca cadou Becali la suporteri, daca nu vrea sa joace cu tribunele goale.

citesc forumul asta si ma crucesc..."sa ii dati o palma lui Becali si sa nu va duceti la meci.."

eu nu ma duc pentru Becali la meci...eu ma duc pentru Steaua..stiu ca sunt scumpe biletele..si multi zic ca nu se duc din cauza lui Becali..(eu cred ca majoritatea nu isi permit si isi dau in petic pe aici..)

eu am sa ma duc la meci..si am sa incurajez echipa..si cu milionul meu..poate sa faca ce vrea..sa isi dea comanda de dantela la sicriu..sau ce vrea el...dar peste ani si ani..o sa imi aduc aminte ca am sustinut Steaua in meciul cu Arsenal..si nu ca l`am boicotat pe Becali..

cum e sa le povestesc nepotilor.."cand eram tanar...nu m-am dus la meciul cu Arsenal..sa nu ii dau un milion la cioban...ce tare am fost.."

@zoloz

eu am sa ma duc la meci..si am sa incurajez echipa..si cu milionul meu..poate sa faca ce vrea..sa isi dea comanda de dantela la sicriu..sau ce vrea el...dar peste ani si ani..o sa imi aduc aminte ca am sustinut Steaua in meciul cu Arsenal..si nu ca l`am boicotat pe Becali..

cum e sa le povestesc nepotilor.."cand eram tanar...nu m-am dus la meciul cu Arsenal..sa nu ii dau un milion la cioban...ce tare am fost.."

Apoi ce-i drept...nu toti au bani...ca nu la toti le da Bekali;)....

NU VA DUCETI LA MECIURILE DIN Champions League

cine nu se duce la meciurile Stelei dovedeste ca nu e fan 100% Steaua,ca duar la meci nu te duci sa l vezi pe cioban te duci sa vezi echipa te favorita jucand ca asa e normal sa fi alaturi de ea si la bine si la rau.Da l in colo pe ala.

Forza Steaua!

CEL DE LA PROSPORT ESTE UN INDIVID COMPLET NEINFORMAT. Spre informarea lui ii spun urmatoarele: Steaua Bucuresti a castigat DOUA TROFEE EUROPENE, CUPA CAMPIONILOR EUROPENI in 1986 si SUPER CUPA EUROPEI in 1987. Daca a dorit sa dezinformeze pe cine va nu a reusit deoarece adevaratii suporteri cunosc istoria celui mai galonat club din Romania si printre cele mai galonate din Europa! HAI Steaua! TE IUBIM LA INFINIT! - oricat dejectiile de ziaristi ar incerca sa ne manipuleze, deturnandu-ne atentia la echipe de cacao precum Dinamo, rapid, sau mai nou cafere Cluj!

Indiferent de ce face/spune Becali, pe stadion trebuie venit. El se va bucura nespus sa vada tribunele goale, pentru ca presiunea va fi mai mica pe el. Din pacate se dovedeste ca suntem stelisti numai la bine, acum la greu, cand jucatorii au nevoie de noi mai mult ca oricand( asa cum sunt ei, prosti sau buni) noi raspundem prin absenteism.

Nu inteleg cum unii nu vor sa incurajeze Steaua pe motv ca jucatorii nu sunt pe atat de valorosi precum am vrea cu totii. Adica tinem doar cu jucatorii buni si foarte buni, cei mai slabi nu sunt ai nostri? Daca ai doi copii si unul e genial si altul e prostut si impiedecat, ce facem, il iubim doar pe unul si pe celalalt il renegam?

Tot respectul pentru cei care vor fi azi pe stadion!

Intai de toate...sper sa iasa diseara un meci frumos...si sa scoatem macar un punct.

Sunt de acord cu cei care nu se duc la meci,si chiar sper sa nu fie prea multi.

E o vrajeala poezia cu "daca esti stelist adevarart" DA..pot spune ca sunt stelist adevarat,insa nu sunt de acord sa imi dau 1/4 din salar pe un meci..si sa plec cu o gramada de nervi...si sa scot pe gura o multime de injuraturi.De ce zic asta? pentru ca sunt toate sansele sa se intample la fel ca anul trecut...si sa luam 3-4 goluri.Sa imi zica cineva de ce ar putea scoate Steaua un punct macar cu Arsenal...si poate il cred.

Salut,

Am tinut sa postez pe site-ul vostru pe care il urmaresc de mult, si in care am regasit multe comentarii de bun simt.

Legat de meciul de astazi si de protestul suporterilor,mi se pare normal ce se intampla, chiar sunt mirat ca s-au vandut 10 mii de bilete. Eu locuiesc la Londra si acolo probabil stadionul ar fi fost gol daca la conducerea clubului s-ar fi aflat un personaj atat de josnic ca GB si daca un simbol al clubului ar fi fost umilit asa cum a fost umilit Hagi.

Si cu tot respectul pentru conditiile oferite de stadionul Steaua, poate cele mai bune din Romania, nu poti sa ceri 100 de euro pentru un bilet in conditiile in care:

- intrarea la stadion este o bataie de joc

- suporterul nu se poate manifesta fiindu-i confiscate steagurile, bannerele, etc de catre niste jandarmi foarte asemanatori ca si nivel de cultura cu " leader-ul "

- nu poti cumpara nimic in stadion ( apa mancare ) fara sa stai la cozi imense si sa platesti de 3 ori pretul

- grupurile sanitare sunt mai degraba copacii din spatele tribunelor

- nu in ultimul rand, jocul echipei este jenant

Felicitari suporterilor care au inteles ca bataia de joc pe banii lor se poate intampla o data, de doua ori, dar nu la infinit.

Legat de scor, nu vreau sa ma pronunt ca sa nu starnesc injuriile unora dintre voi, eu insa am vazut Arsenal pe Emirates de 3 ori, si ma indoiesc ca Lovin, Ovidiu Petre, etc vor fi altceva decat niste jaloane de antrenament.

cu toate astea, succes Steaua !

@encipi

Pai tocmai asta inseamna a fi suporter adevarat: sa nu-ti pese de bani cand e vorba de a-ti incuraja echipa favorita. Care spun de ce sa dau bani ca sa plec acasa plin de nervi, sunt doar suporteri ai jocului de fotbal, nu al vreunei echipe.Cand iubesti( indiferent ca e vorba de o echipa sau de o persoana) accepti ideea ca nimeni nu e perfect si ca trebuie sa fii alaturi de acel ceva sau cineva si la bine si la rau!

Daca de maine ar juca Pandurii exceptional si l-ar transfera pe Messi, acolo ati fi si voi.

eu nu sunt in tara ca sa vad exact cum stau lucrurile, dar din ce citesc aici si in fituicile astea de ziare imi dau seama ca in ritmul asta nu vom scapa niciodata de puroiul conducator, sau cel putin noi suporterii nu vom contribui prea curand la inlaturarea acestui nenorocit. pentru ca nu suntem uniti, macar in gandire, pentru ca vad ca fiecare intelege intr-un fel a fi stelist, si aici clar e mult de discutat..

am vazut preturile exagerate ale biletelor, dar eu cred ca substanta problemei nu este asta, sunt convins ca cine chiar vrea la meci diseara face rost de bani si la fel de convins sunt ca jijiotul nu sta in banii astia pana la urma, ca se tot vorbeste de imbogatirea lui..

le pot da dreptate si celor care tin sa mearga la meci diseara, pentru ca nu o fac pentru cioban ci pentru Steaua (chiar daca asta nu e Steaua noastra) dar tind sa le dau mai multa dreptate celor care nu o fac pentru ca trebuie boicotat raul suprem, chiar daca se sacrifica cateva meciuri. problema e ca nu se mediatizeaza, nu se face cunoscut adevartul motiv pentru care multi dintre noi au hotarat sa nu mearga la meci, si chiar daca prin absurd Templul Fotbalului Romanesc ar fi gol diseara s-ar spune la unison ca motivul e pretul exagerat al biletelor, cand de fapt e dorinta de a-i arata ciobanului dezgustul si ura infinta ce i le purtam..

cred ca asta e reversul medaliei ¨Steaua are cei mai multi suporteri¨, ca nu suntem uniti, pacat, asa nu facem nimic....

Forza Steaua!

P.S.: la tragerea grupelor eram convins sa fac tot posibilul sa merg la sevilla si la londra

@Mihai Somanescu

Crede-ma ca sunt destul de stelist :) am facut destule sacrificii..nu stau sa le enumar acum.Insa nu stiu daca ai observat...dar mai bine de jumatate din jucatorii de la Steaua uita cam la fiecare meci sa salute galeria.Pana se trezeste unul sa isi aminteasca..sau pana vine un antrenor sa ii traga de maneca.Se grabesc la vestiare..sa nu ii prinda ploaia..sau mai stiu eu...si atunci..eu ma intreb daca merita sa muncesc si sa imi dau o parte din salar pe un meci..in care sunt toate sansele sa plec la fel de suparat ca anul trecut.Eu unul zic ca nu merita banii...e un pret prea mare.Pai eu cu 100 de roni mananc 2 saptamani.In fine...fiecare cu ideiile lui...eu insa zic ca nu merita jucatorii un sprijin prea mare din partea noastra.Mai ales Ovidiu Petre.Pai baiatul ala ce-a fost in capul lui cand a facut hentul de la Arad?? Un fotbalist face asa ceva?? Putea macar sa isi ceara scuze public fanilor...in fine..

Forza Steaua!

cat de mijto e poza, cine a facut-o??? pune-le si tu la share!

insa nu sunt de acord sa imi dau 1/4 din salar pe un meci..si sa plec cu o gramada de nervi...si sa scot pe gura o multime de injuraturi.De ce zic asta? pentru ca sunt toate sansele sa se intample la fel ca anul trecut...

Io nu-s de acord sa imi dau 1/4 salar pentru ca in cazul unui rezultat bun sa vina ALA si sa umfle in pene 'VEDETI BAH, CE-AM FACUT EU' ? Cum asa ? Adica 20000 spectatori X 30 euro = 600.000 euro n-au facut nimic ? EL a facut ? Asta ca sa numai zic de problema celor 20000 (su 10000, sau 5000) de voci care au purtat echipa spre victorie ... nici astia n-au facut nimic ? EL a facut ?

Nimeni nu vrea o medalie pentru ceea ce face pentru Steaua, dar nici sa nu vina unul sa se laude aiurea pe efortul si pe banii (multi !) altora. Si macar daca s-ar lauda cu transferuri de marca, cu antrenori de top, cu orice ar putea fi benefic pentru viitorul echipei. Nu. El se lauda cu un rezultat obtinut datorita ambitiei si valorii jucatorilor platiti integral din banii de la UEFA si din banii platiti de suporteri. Se lauda cu o atmosfera creata de suporteri, nu de familia lui. Se lauda cu bucuria noastra. Imbecil !

Daca tot e sa fiu fraierit pe banii mei atunci prefer sa fiu fraierit pe bani mi putini. Pur si simplu pretul platit pentru a-l vedea pe ala laudandu-se si facandu-si campanie electorala e prea mare.

Guest
This topic is now closed to further replies.