fcsteaua.ro

Steaua - FC Vaslui 1 - 0

147 posts in this topic

nu inteleg cum va puteti lasa asa usor manipulati de Becali.ganditi si voi un pic ca de asta aveti cap. sa va spun de unde vin neintelegerile dintre Hagi si cei 4 jucatori.

stand in germania m-am gandit sa merg pana la mierlo (ca. 150km) sa vad afc Becali antrenanduse. si la meciu cu polonezi a avut loc ruptura dintre ei. Hagi ia injurat ca nu vor sa asculte. ce e si adevarat. Neaga dribla pana si fiecare fir de iarba si pierdea mingea. pe Dica la injurat ca statea pe teren de fapt ca acuma si nu a vrut sa sustina apararea cand ia zis sa se tireze in aparare a raspuns hai lasama ca e doar un amical. ovidel dadea toate pasele inapoi serios na dat nici o pasa in fata numai inapoi si trebuia sa se ocupe de un mijlocas polonez care la invartit de fiecare data ca la dans. si piticu de Marin a dat vreo 5 pase consecutive de 20 metri la adversar.

pe margina isi manca Hagi unghiile si injura nonstop. ce mai vreti sai roage frumos sa asculte. hai ca suntem chiar penibili.

E' uite un om care a vazut situatia de la Steaua si care vorbeste avand o certitudine nu o poveste scrisa la ziar de un ziarist cu imaginatie bogata.Nu spune nimeni ca Gica a dovedit "talent"de antrenor,insa sa vazut ca unii chiar sunt penibili...

Nu a fost corecta atitudinea suporterilor fata de Ovidiu Petre desi e un jucator care face 4 meciuri proaste si unul bun(asta de azi) insa inteleg reactia acestora. Pana cand nu vom sti de ce a plecat Hagi,daca a fost lucrat sau nu,si daca da de cine oamenii vor reactiona astfel pentru ca in Romania trebuie sa-ti dovedesti nevinovatia in loc sa se dovedeasca ca esti vinovat.

Imi pare rau ca trebuie sa ma transform in avocatul lui Ov Petre pentru ca nu imi place acest jucator,dar daca el l-a lucrat pe Hagi nu a fost singur,din cate am inteles au mai fost pe la palat Dica,Goian,Petre Marin dar ei nu pot fi huiduiti pentru ca isi fac treaba si greselile lor se vad cel mai putin iar mijlocul unde joaca ov Petre se vede ca scartaie din avion.

Eu personal prefer sa cred ca Hagi nu a fost lucrat pentru ca desi echipa nu a mers ca intreg,jucatorii luati individual(mai ales cei de la palat) chiar nu au jucat rau,ba chiar mai mult unii au fost decisivi pana acum(Goian si Dica). Cred ca Gica a fost prea autoritar pentru ei,de cand cu Becali si mai ales cu Olaroiu ei sunt obisnuiti cu antrenor-prieten pe cand Gica se vede de la o posta ca e un om mai temperamental,asta fiind dupa parerea mea principalul motiv pentru care cred ca Hagi nu a reusit pana acum,e prea orgolios. Totusi principalul motiv pentru care el a pleacat a fost Becali,va spun eu. Daca Steaua juca bine,Becali nu se baga,si aveam rezultate puteau sa-l injure jucatorii cat vroiau si vice-versa ca nu era atmosfera asa rea cum a fost la echipa la un moment dat.

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

@AdrianUltras2

Mijlocașul Stelei, Ovidiu Petre, este fluierat de proprii suporteri la fiecare atingere a balonului. Aceștia nu pot uita hențul comis de jucãtor la Arad, în etapa a 8-a a Ligii I, în urma cãruia UTA a reușit egalarea, în minutul 83, și îl suspecteazã de faptul cã a contribuit la îndepãrtarea lui Gicã Hagi de la echipã.

Galeria se manifestã zgomotos la adresa lui Ovidiu Petre încã de la încãlzirea efectuatã de jucãtori înaintea partidei.

ce retardati de suporteri...hai ca in timpul meciului inteleg..da chiar si la incalzira...si ai dreptate ... dar eu cred ca e 30% vinovat si 70% nevinovat..."D

vorbeste frumos

Idiot este Ov Petre ca nu pleaca de la Steaua. Toti trecutii prin Poli Timisoara si toti antrenatii special de Olaroiu trebuiesc huiduiti pina pleaca pentru ca din cauza lor tinem meseriashi pe bara (Badoi). Ce om de baza era asta anul trecut si ce este acuma? Ov Petre ocupa locul degeaba. Pun pariu ca tu ai plins dupa Olaroiu, Coman, opritsa. Este? hahahaha

Rada...ce surpriza placuta. Asta e nebun dar nebun loial-mi-a placut sa-l urasc cind era la aviari, imi place sa-l vad in tricoul Stelei.

Aha Ov. Petre ii ocupa locul lui Badoi si lasa-ma sa ghicesc Zaharia joaca in locul lui Nesu, nu ??? Mai grav o sa fie cand se reface Plesan si o sa-i ia locul lui Zapata !!!

Nu crezi ar fi de bun simt sa stii macar pe ce pozitii joaca fotbalistii Stelei inainte sa-ti prezinti ineptiile ???

*pentru " fane_nemilosu'" :

Cum se face ca cenzurezi doar mesajele in care sunt jigniti cei care l-au fluierat pe Ov. Petre ?!? Mesajele in care Ov.Petre e facut in toate felurile nu ar trebui cenzurate, dar cele legate de Olaroiu ???

De ce nu canti tu, de ce nu vii tu la stadion, de ce nu stai tu in frig, de ce nu incurajezi tu echipa.. mai intai afla despre ce e vorba, nu te mai grabi sa arunci cu pietre.........

frate da te pune cineva cu forta??? sa vi sa stai in frig .. vi de placere da?? nu mai judecati voi jucatorii .. voi daca vrei veniti si sustineti . daca nu stati dreaq acasa

Pe langa faptul ca este un jucator de divizia C se dovedeste ca este si un rahat de om. Ce vrei sa primeasca, ode?

E incredibil asa ceva !!! ALO "NEMILOSULE" asta nu jignire ???

"...un rahat de om..." Vrei sa ti-o subliniez sau poate s-o rescriu in culori vii doar, doar o va remarca cineva.

Am si eu o sugestie pentru. administratori: postati, frate, o lista (lista neagra) cu persoane ce pot fi jignite si batjocorite in toate felurile fara a fi cenzurate mesajele si fara sa risti vreun ban, asa ca sa stim si noi pe cine putem injura.

Va ajut un pic si incep eu lista: Olaroiu, Ov.Petre...

Nu a fost corecta atitudinea suporterilor fata de Ovidiu Petre desi e un jucator care face 4 meciuri proaste si unul bun(asta de azi)

daca meciul asta a fost unul reusit pentru ov Petre ....

e haos cand joaca prost

Poti spune ca a fost mai bun ca in meciul de la Arad.

sunt nedumerit intr o chestie....din 1231231 de lideri de galerie...nu a putut nici unu sa vina azi la meciul cu Vaslui ? sau au venit ? si nu i am observat eu ?

Tu unde ai stat. Ca eu am vazut toti lideri de galerie la meci. Si mi se pare ceva normal sa nu canti cand echipa nu joaca nimic de 14 meciuri

stit ceva yo nu am fost nici odata de acord cu numirea lui Hagi ca antrenor. Pentru ca pana acum nu a demonstrat nimic. ca fotbalist toata stima si respectu. Da ca antrenor zero ,imi pare rau da asta e. pentru Steaua e mai bine asa

Edited by I.N.Money
Greseli gramaticale & posturi consecutive

@malasorte13

Ai putintica rabdare cu Fane_nemilosu/casieru ca este abia in primele lui zile de moderat,iar despre ce ai spus tu e posibil ca sa ne fi scapat .

Extras din regulament : Noi promitem sa citim majoritatea mesajelor scrise, chiar daca din cauza numarului mare de postari sau a orelor la care sunt scrise, se pot scapa involuntar sau temporar. Avem rugamintea ca in cazul in care observati lucruri ce contravin regulamentului sa ne semnalati pe e-mail sau sa raportari postul respectiv.

Hai sa fim seriosi ! Sunt 2 mesaje care contin jigniri la adresa fanilor ce l-au fluierat pe Petre, AMBELE CENZURATE si cel putin 10 care contin jigniri grave la adresa lui Ov.Petre NECENZURATE !!

A NAIBII COINCINDENTA, NU ???

@malasorte13

Am revizuit de 3 ori acest thread si nu este decat un singur post in care este oarecum insultat ( e facut zdreanta de aceeasi persoana pe care ai semnalat-o tu ) .

Au fost mesaje editate de Fane pentru injurii ( banuiesc ) in rest nimic .

Jenant, in loc de proteste la adresa patronului suporterii ataca un jucator ... ascultand de ce a zis acelasi patron.

Turma merge mai departe ..

da... si eu am scris ca Hagi este o panarama si am fost cenzurat, dar cand am zis acelasi lucru despre diversi jucatori nu s-a intamplat nimic...

dragos_stelistu_2007

am zis mai sus de ce sunt oamenii indreptatiti sa il fluiere pe ov Petre.

prin evolutia buna de acum el confirma faptul ca l-a lucrat pe Hagi pentru ca pe vremea aceea juca execrabil!

acum nu se stie daca l-a lucrat sau doar a fost in criza de forma dar, depinde cum privesti!

amandoua punctele de vedere sunt acolo

Si asta se stia de la inceputul meciului pentru ca Ovidiu Petre a facut un meci fabulos cu UTA - demonstrand evident ca l-a lucrat pe Hagi .. nu-i asa?

cam subred argumentul, nu?

godfather86

ti-am spus ca acest presupus gest poate fi confirmat daca ov Petre o sa joace bine in continuare!

o sa intrebe lumea de ce nu a jucat asa si atunci, de ce si-a revenit fix acum,etc

ti-am spus

sunt mai multe puncte de vedere

si nu trebuie sa ii acuzi sau sa ii injuri pe cei care nu au acelasi punct de vedere ca si tine

probabil trebuie sa le sa mai spui de 100 de ori si eu stiu daca e de ajuns?!..

mai baieti, de ce nu vreti sa pricepeti?.. pe langa tot ce a insemnat Hagi pentru Steaua si pentru Romania ca fotbalist si minimul respect ce rezulta de aici, noi nu putem vorbi de ¨antrenorul Hagi la Steaua¨ pentru ca avem motive mai mult sau mai putin plauzibile sa credem ca nu a fost lasat sa isi faca meseria asta de antrenor (notiune nu foarte clara pentru multi); din start pica ipoteza problemei - antrenorul.

nu vreau sa fac pe avocatul lui Hagi, sunt mai mult decat convins ca Steaua ¨nu trebuie sacrificata¨ de incompetenta niciunui antrenor, indiferent de ce fotbalist a fost sau ce simbol este, dar ce antrenor de pe lumea asta ar putea sa-si demonstreze valoarea cu un jucator care intra in silenzio stampa pe teren tocmai ca sa isi lucreze antrenorul?...

cum s-a mai repetat, varianta nu e 100% sigura,dar e foarte probabila, motivele cred ca le stiti.. da-ti-mi voie sa-mi fie sila de astfel de fotbalist/caracter/om, chiar daca marcheaza 7 goluri cu arsenal.

MA DOARE SUFLETUL ASTA NU ESTE ECHIPA PE CARE MA FACUT SA SPER SA IUBESC SA CRESC CU EA

ESTE UN HAOS TOTAL, JUCATORI NU MAI AU ACEASI DETERMINARE CUM AVEA PE VREMEA LUI Protasov,NU SE REGASESC PE TEREN NU MAI AU POFTA DE FOTBAL IMI PARE RAU, MA DOARE DEJA SUFLETUL CAND MAI SUNT CATEVA ZILE SI JUCAM CU ARSENAL, SA DEA Dumnezeu SA REUSIM O SEARA MAGIKA DE MOMENT

ASA SA NE AJUTE Dumnezeu, HAI SA FIM CU TOTI ALATURI DE ECHIPA ARE NEVOIE DE SPRIJIN MAI ALES ACUM DUPA FURTUNA DIN CADRUL ECHIPEI ,HAI Steaua'

Edited by fane_nemilosu'
Nu mai abuza de Caps Lock.

@Andy_Best

Pacat, astept de 2 ani sa isi dea lumea seama de valoarea lui Nicolita si cat de mult sufera atacul Stelei cand joaca Nicolita.

Si eu astept acelasi lucru, dar se pare ca Atletul *********** este favoritul patronului.

Sa il accidenteze naibii cineva, sa mai scapam de el, sa vedem daca este chiar atat de util echipei pe cat vrea patronul sa se inteleaga.

Eu unul nu cred!

Edited by axl23
Jigniri

Ma bucur si eu pentru ca i-am batut pe mitocanii astia imputiti...

Acasa printre vacile voastre cu doua sau patru picioare, jegurilor...

De ce nu corecteazã nimeni comentariile rudelor lui Becali?

@malasorte13 - nu-ti inchipui ca am ceva cu cineva anume...ceea ce am STERS au fost cuvinte mult mai jignitoare decat ce mi-ai aratat tu.Daca mi-au scapat aseara...le gasesc astazi ...te grabesti cumva,sau ai impresia ca moderatorul nu este tot om sau noi nu avem voie sa facem si alte lucruri personale decat sa stam in fata calculatorului si sa asteptam sa calce cate unul pe bec....

Numai bine.

Steaua mai castiga un meci,mai aduna puncte si cred ca isi revine.Poate nu a fost o victorie la scor dar am vazut un joc mai frumos si se pare ca Steaua o sa renunte la stilul englez(sa speram).

Stelist pana la moarte si dincolo de ea.

Cu fularsteaua2 oriunde si oricand.

fular-campionii suntem noi.

E incredibil asa ceva !!! ALO "NEMILOSULE" asta nu jignire ???

"...un rahat de om..." Vrei sa ti-o subliniez sau poate s-o rescriu in culori vii doar, doar o va remarca cineva.

Orice pupincurist,lingau a lui Oaie va avea parte de acest tratament.Zdreanta este un cuvant inventat chiar de stapanul lui si nu numai a lui.

Ca jucator este zero. Nu cred ca trebuie dovedita chestia asta. Ca om tocmai si-a dovedit caracterul.

Este insa probabil jucatorul cu cele mai mari pile din Ro. Sa evoluezi titular si la Steaua si la Nationala cand tu iti dai cu stangul in dreptul ar trebui sa-ti dea mult de gandit ca are si alte "calitati".

Probabil ca toate echipele (chiar si cea Nationala) au nevoie de un sifon in vestiar dispus oricand sa dea cu subsemnatul.Un astfel de post e platit cu titularizarea.

nu inteleg cum va puteti lasa asa usor manipulati de Becali.ganditi si voi un pic ca de asta aveti cap. sa va spun de unde vin neintelegerile dintre Hagi si cei 4 jucatori.

stand in germania m-am gandit sa merg pana la mierlo (ca. 150km) sa vad afc Becali antrenanduse. si la meciu cu polonezi a avut loc ruptura dintre ei. Hagi ia injurat ca nu vor sa asculte. ce e si adevarat. Neaga dribla pana si fiecare fir de iarba si pierdea mingea. pe Dica la injurat ca statea pe teren de fapt ca acuma si nu a vrut sa sustina apararea cand ia zis sa se tireze in aparare a raspuns hai lasama ca e doar un amical. ovidel dadea toate pasele inapoi serios na dat nici o pasa in fata numai inapoi si trebuia sa se ocupe de un mijlocas polonez care la invartit de fiecare data ca la dans. si piticu de Marin a dat vreo 5 pase consecutive de 20 metri la adversar.

pe margina isi manca Hagi unghiile si injura nonstop. ce mai vreti sai roage frumos sa asculte. hai ca suntem chiar penibili.

Da ai dreptate, jucatorii au jucat cu o lejeritate fenomenala, atunci imi parea si mie bine ca Gica striga la ei. Hagi a luat amicalele in serios insa jucatorii se gandeau la ce au mancat aseara...insa ruptura s-a petrecea la toate meciurile NU doar amicale.

Pacat de Para care a plecat tot din cauza lui Gica, parerea mea.

Un meci parca un pic mai bun decat nota obisnuita a Stelei in ultima vreme. Nu stiu daca este coincidenta sau nu dar din momentul in care a intrat Dica pe teren s-au schimbat un pic lucrurile, poate e de vina si faptul ca moldovenii obosisera. Remarc pe Zaharia si sutul sau din afara careului, mi-era dor de executii de genul asta. Bine si Surdu dar se putea si mai bine. Felicitari Rada pentru gol si pentru o evolutie in general buna. Eme mi-a parut un pic confuz in joc, sper sa-si revina cat de curand.

Per total, trei puncte balsam.

Orice pupincurist,lingau a lui Oaie va avea parte de acest tratament.Zdreanta este un cuvant inventat chiar de stapanul lui si nu numai a lui.

Ca jucator este zero. Nu cred ca trebuie dovedita chestia asta. Ca om tocmai si-a dovedit caracterul.

Este insa probabil jucatorul cu cele mai mari pile din Ro. Sa evoluezi titular si la Steaua si la Nationala cand tu iti dai cu stangul in dreptul ar trebui sa-ti dea mult de gandit ca are si alte "calitati".

Probabil ca toate echipele (chiar si cea Nationala) au nevoie de un sifon in vestiar dispus oricand sa dea cu subsemnatul.Un astfel de post e platit cu titularizarea.

De unde ai scos-o ma pe asta???

Vai de tine daca ai putu sa te gandesti la asa ceva. Daca nu ti-a placut cuma jucat Banel; in seara asta inseamna ca habar nu ai de fotbal.

Nu-mi vine sa cred!!!!!!!!!!!!!

Nu te-a dus capul sa te gandesti ca poate Banel a fost titular sub toti antrenorii pentru ca e util echipei??Nuuuuuu?

E spion.:)))))

Vai de capu tau.

Steaua a jucat foarte bine aseara(in comparatie cu cea jucat cu Urziceni si alte ****** de echipe),se vad deja ceva 'trasee',jucatorii joaca cu mai multa pasiune,intamplator sau nu,cert ii ca se vede o schimbare in bine in jocul echipei si in dorinta de victorie.

Pedrazini ar trebui lasat macar pana la finalul turului.

Imi pare bine ca i-am batut pe taranii astia cu pretentii de cupe europene,iar daca ii batem si pe 'mineri' ajungem pe 3.............cine spunea ca retrogadam?

De la Arsenal nu vom lua bataie,merg pe un egal.

FORZA Steaua forzateaua

Trateaza adversarii Stelei, daca nu cu respect, macar cu fair-play.

Edited by axl23
Limbaj vulgar