Sign in to follow this  
Followers 0
fcsteaua.ro

Steaua București - FC Vaslui

52 posts in this topic

Steaua întâlnește în aceastã searã revelația începutului de sezon, FC Vaslui, într-o partidã contând pentru etapa a IX-a a Ligii I. Înainte de aceastî etapã, Steaua ocupã poziția a 8-a, cu 12 puncte din 7 meciuri, în timp ce oaspeții ocupã un surprinzãtor loc 2, având 17 puncte dupã 8 meciuri.

Partida se va desfãșura pe stadionul Steaua, începând cu ora 20:45 și va fi transmisã în direct de postul Antena 1.

Situația în Ghencea pare în continuare tensionatã, în ciuda victoriei categorice din 16-imile Cupei României, 4-0 pe terenul divizionarei secunde FCM Bacãu. În ciuda scorului, suporterii steliști nu au încurajat echipa la Bacãu, alegând sã protesteze împotriva umilinței la care a fost supus Gicã Hagi.

Cu un public propriu posibil rece (dacã nu chiar ostil), pe roș-albaștri nu îi așteaptã deloc o partidã ușoarã. În ciuda înfrângerii din Cupã, FC Vaslui se aflã într-o formã foarte bunã de joc, dintre jucãtorii lui Dorinel Munteanu remarcându-se Ljubinkovici, care a marcat singur mai multe goluri decât Steaua în campionat.

La situația tensionatã provocatã de "finanțatorul" George Becali și forma modestã de moment a echipei se mai adaugã și numãrul mare de indisponibili, între care Rãdoi, Ghionea, Pleșan, Neșu, Croitoru, Golanski, Lovin.

În aceste condiții, (probabil) Massimo Pedrazzini va trimite în teren urmãtorul 11:

Zapata - Petre Marin, Goian, Rada, Emeghara - Nicolițã, Ovidiu Petre, Cristocea, Neaga - Dicã, Zaharia (Badea)

Sã sperãm cã acest meci va fi semnalul revenirii de formã a jucãtorilor noștri, chiar dacã o ameliorare a jocului n-are cum sã aducã și liniștea în curtea Stelei. Rãul vine, oricum, din altã parte.

Forza Steaua! Hai bãieții!

Ovidiu

Cu un public propriu posibil rece (dacã nu chiar ostil)...

Am incredere ca nu va fi asa.

da cam asta in afara de Goian care nu joaca sigur nici nu e trecut pe foaia de rezerve e menajat pentru Arsenal Londra, sper sa batem dar la mai mult de 2 goluri diferenta nu batem daca batem(???),meci fff greu da is optimist HAI fularsteau2

Renunta la limbajul gen MiRC, scrie romaneste si logic. Mai usor cu steguletele. Citeste regulamentul.

Edited by axl23

Delicata situatia. In orice caz, Forza Steaua! S-ar putea ca la sfarsitul campionatului cand bkl pleaca de la echipa exasperat de suporteri sa avem nevoie de punctele astea. Asa ca hai in Ghencea sa luam puncte de la moldovenii minune.

Forza Steaua!

Daca nu incurajam echipa, nu ii facem vant lui bkl din Ghencea, ne facem noua un rau.E bine sa nu uitam ca Steaua e una singura, iar prezenta in Ghencea a oierului e una trecatoare.Hagi a fost mereu si va ramane in sufletele noastre,iar el va fi cu sufletul alaturi de echipa, chiar daca uneori distanta geografica e mare. Trecem printr-o criza in ceea ce priveste conducerea clubului, iar acest lucru poate trece daca cei din FAMILIA Stelei - fosti jucatori si antrenori, dar si suporteri pun si suflet,dar trebuie sa vina si cu capital financiar pentru a-l izola pentru inceput pe Jiji,ajuns de la coada oii tocmai in postura de conducator al Stelei. fularsteaua2fular-campionii

Pe jucatori si pe Becali nu am sa-i iert niciodata si sa castige CL pentru ca l-au lucrat pe Hagi.

Nici nu ma mai intereseaza circul de acolo.

Plecati din Ghencea. Nu aveti ce cauta acolo. Nu sunteti stelisti. Mai bine in B decat cu voi la echipa.

@ dr.adrian9

Hai nu mai spune..am mai auzit texte de genu` . Daca o sa avem 4-5 victorii consecutive si jocul o sa mearga o sa spuneti ca Becali a adus Steaua in pozitia asta,ca "derbedeii" aia 100,1000,10.000 sau cati or fi vor sa destabilizeze atmosfera la echipa sau alte chestii. Sunt satul pana peste urechi de suporteri de victorie

trebuie neaparat sa protestam la meciul cu Vaslui---NEAPARAT. NU PUTEM TRECE CU VEDEREA PESTE CELE INTAMPLATE,TREBUIE SA LE ARATAM ca AU FACUT O GRESEALA SI TREBUIE SA RECUNOASCA ACEASTA GRESEALA!!! TREBUIE SA PROTESTAM

Edited by forever_STEAUA
Nu mai abuza de Caps Lock!!!

Sper sa nu imi iau o caruta de injuraturi pentru ce urmeaza sa spun, dar intreb si eu: in ce scop sa protestam la meciul cu Vasluiul?, in orice forma ar fi acel protest (desigur nu sub forma unui tembel in slapi care sa incerce sa ii dea una in gura portarului advers...).

Dar, pentru ca orice actiune are si un scop si o finalitate dorita, care ar fi acelea? Cui ar folosi acest lucru si care este rezultatul pe care il asteptam de la acel protest? (si chiar va rog mult sa nu imi spuneti ca pleaca Gigi din Ghencea in urma protestului respectiv, ca nu suntem copii).

Apoi, vis-a-vis de jucatori: credeti ca daca facem ca la Bacau, sa le strigam "mercenarii" jucatorilor, e un lucru bun? Si daca da, bun pentru cine? Ce vrem, de fapt, sa spunem cu asta? Sa plece jucatorii actuali, "mercenarii", si sa vina altii, care iubesc cu adevarat culorile clubului? Si care ar fi mai exact acei jucatori?...

Sper sa primesc raspunsuri logice, nu injuraturi...

@daniellone

1.de ce sa protestam? - poate pentru ca dupa protestele de la Arad si bacau Gigi Becali a inteles ca nu poate face chiar ce vrea el iar un protest masiv in Ghencea ar putea duce la o schimbare de atitudine din partea lui.

2.rezultatul protestului ar fi schimbarea atitudinii conducerii incepand chiar de la acele declaratii pe care le tot fac cei din administratie:"echipa este pe drumul cel bun" etc....poate vor recunoaste ca avem intr-adevar mari probleme (un finantator care isi rezolva problemele la TV,jucatori iesiti din forma etc..)

3.nu stiu ce ar trebui sa le strigam dar odeea e ca jucatorii astia castiga incredibil de multi bani si nu fac nimic pentru acest club,ba chiar mai mult ne fac de ras (vezi faza cu "nea Adi sa te iei de arbitraj").asa ca ar trebui sa inteleaga si jucatorii ca ei sunt platiti sa joace la 100% din capacitate

Trebuie sa protestam in continuare pana cand vom indeparta raul de la Steaua .Raul nu o reprezinta nici jucatorii ,nici antrenorii ,ci oierul .El trebuie sa plece .Toata lumea este timorata .Sa ne aducem aminte de declaratia lui Paraschiv care spunea ca nu a mai rezistat stresului la care era supus .Cata vreme acest oier este la echipa ,Steaua nu va mai face performanta .

Si haideti sa recunoastem ca nu ne incalzeste cu nimic castigarea campionatului cu ajutorul gentilor lui de bani .Esta o rusine pentru un club galonat asa cum este Steaua .Trebuie sa castigam prin performanta si daruire pe teren .

Sper sa nu ia nici un punct in CL si nici prea multi suporteri sa nu fie la meciuri .Sa ramana cu biletele si cu buzunarele goale .

Si haideti sa nu-l slabim cu protestele .Numai asa popularitatea sa va scadea si putem spera la o eventuala plecare a oierului din Ghencea .

Trebuie sa suferim ca sa iasa soare si in Ghencea .

Glorie Steaua ! Multumim Hagi ,Lacatus ,Paraschiv ,etc !

Sper sa nu imi iau o caruta de injuraturi pentru ce urmeaza sa spun, dar intreb si eu: in ce scop sa protestam la meciul cu Vasluiul?, in orice forma ar fi acel protest (desigur nu sub forma unui tembel in slapi care sa incerce sa ii dea una in gura portarului advers...).

Dar, pentru ca orice actiune are si un scop si o finalitate dorita, care ar fi acelea? Cui ar folosi acest lucru si care este rezultatul pe care il asteptam de la acel protest? (si chiar va rog mult sa nu imi spuneti ca pleaca Gigi din Ghencea in urma protestului respectiv, ca nu suntem copii).

Apoi, vis-a-vis de jucatori: credeti ca daca facem ca la Bacau, sa le strigam "mercenarii" jucatorilor, e un lucru bun? Si daca da, bun pentru cine? Ce vrem, de fapt, sa spunem cu asta? Sa plece jucatorii actuali, "mercenarii", si sa vina altii, care iubesc cu adevarat culorile clubului? Si care ar fi mai exact acei jucatori?...

Sper sa primesc raspunsuri logice, nu injuraturi...

Aaaa....pai nu baitzas....eu a-s zice sa ne luam seminte sau alune...sa stam frumusel noi pe scaunel,asa ca si la tenis,si sa privim meciul picior peste picior rezemati de spatarul de la scaun...no?ce fain ar fi;)...iti respect cuvinciozitatea si sper sa-mi ierti"rautatea"...inteleg ce ai scris dar tin sa-ti raspun in felul urmator:nu putem spera ca Jiji va pleca100%,poate nici50% pentru ca este un om fara caracter pe care nu-l jeneaza faptul ca-i spui ca e blamat...el o stie pe-a lui si-atat,dar...prin proteste aduse lui ii facem o anti-campanie de imagine...ok,tu vei veni acum si vei spune:"pe el i-l doare in palarie de noi"...e uite ca nu o sa-l doara in palarie pentru ca protestele vor fi preluate de media,atat cea din tara cat si din strainatate,astfel creindu-se ceea ce am numit mai sus"campanie negativa"la adresa lui,deci i-l lovim exact unde i-l doare mai mult...in orgoliu.pentru ca creindu-se aceasta imagine negativa binenteles ca si numarul voturilor in dreptul lui va scadea.pe el i-l voteaza exact acel segment din populatie care este"condusa"de media...Jiji da,Jiji face...iar oamenii cand vad cum imparte asta in stanga si dreapta bani cred ca le v-a da si lor...e uite ca deja apar pe la TV si aspectele negative ale celui care pana acuma doar"facea bine"in stanga si in dreapta,apar oameni pe care ia amagit si la care le-a promis doar in fata camerelor de luat vederi...E' si uite asa prin proteste se creaza un lant de evenimente care succed cu ceea ce ne propunem.

Cat despre acei jucatori de care aminteai si la adresa carora se scanda"mercenarii"vreau sa-ti spun ca nu poti sa aplauzi un jucator care vadit i-si bate joc de echipa...singurul lucru pe care i-l face la echipa fiind acela de a "da cu ciocul"despre unu sau altul la conduce,un fel de"spion infiltrat",sau pur si simplu un"preferat" a-l cuiva si atunci e normal sa ii creezi o atmosfera ostila determinandu-l astfel sa plece...pentru nu cred ca un jucator rezista mai mult de2luni sa fie apostrofat(pe merit)meci de meci...si uite inca o data ca se poate determina si un jucator sa plece,sau in cel mai bun caz sa i-si revina...Cat despre inlocuirea lui...nu cred ca e nimenia bsurd sa ceara cuiva sa fie stelist inascut,dar macar sa respecte culorile sub care joaca.deci si daca e mercenar macar sa-si faca datoria pentru care e platit si astfel v-a fi iubit si in timp daca esti iubit sentimentul devine reciproc!

Aceasta e parerea mea vis-a-vis de ceea ce ai spus tu...poate altii vad lucrurile altfel,insa eu asa le vad...

Cata idiotenie si incapatzanare in acesti suporteri de 2lei...bravo mai !! ce va doriti? :1.Sa plece GG? hahahahahahaha cum sa plece mai din casa lui? hai ca sunteti grozavi...voi credeti ca oierul pleaca? daca asta asteptati ca apoi sa incurajati Steaua, mai bine incepeti sa tineti cu CFR or ddInamo...

am vrut sa continui sa va demonstrez cat de stupizi sunteti voi suporteri de 2lei ...dar mi se face greata de voi...nu mai continui pentru ca vad ca sunteti infectati de sindromulantiGG propulsat de PROSTIIsport si KKgazeta care duc un razboi mediatic cu GG.DAR spre dezamagirea lor si a unor suporteri de 2lei nu o sa reusiti sa il faceti pe GG sa plece de la Steaua BA chiar mai mult il incurajati sa faca mereu pe desteptul si autocunascatorul ...AM CURAJ SA PUN PARIU CA gg VA STA PANA LA ADANCI BATRANETI LA Steaua CHIAR DACA VA FACE SI PUSHCARIE CUM VA DORITI VOI SI KKgazetarii aia de 2bani..

"""CU Steaua PANA LA MOARTE SI DINCOLO DE EA!!!!!"""""

Pe jucatori si pe Becali nu am sa-i iert niciodata si sa castige CL pentru ca l-au lucrat pe Hagi.

Nici nu ma mai intereseaza circul de acolo.

Plecati din Ghencea. Nu aveti ce cauta acolo. Nu sunteti stelisti. Mai bine in B decat cu voi la echipa.

bah calmeaza-te ca nimeni nu a lucrat pe regele tau decit suveranul insusi prin nestiinta de a antrena. Nu poti sa nu dai nici un gol ori unul la trei etape, nu poti sa ataci haotic, la noroc fara pic de disciplina ori pasiune si nu poti sa cistigi din noroc si sa te numesti antrenor. Hagi nu se pricepe si cu asta basta! Pe Olaroiu l-am injurat de nu am avut voce o luna dar macar stiam ca ala credea in 0-0. Hagi nu credea in nimic decit in pur noroc-ce-o fi o fi. Imi pare bine ca nu il mai avem la echipa.

Bah Becali ciobane ce te sti suna-l pe Tudorel Stoica daca vrei antrenor cu tupeu. Ori nu suna pe nimeni dar puneti doape in urechi sa nu auzi un oras intreg cum iti scandeaza numele, imediat dupa chestia aia cu felatia.

Cata idiotenie si incapatzanare in acesti suporteri de 2lei...bravo mai !! ce va doriti? :1.Sa plece GG? hahahahahahaha cum sa plece mai din casa lui? hai ca sunteti grozavi...voi credeti ca oierul pleaca? daca asta asteptati ca apoi sa incurajati Steaua, mai bine incepeti sa tineti cu CFR or ddInamo...

am vrut sa continui sa va demonstrez cat de stupizi sunteti voi suporteri de 2lei ...dar mi se face greata de voi...nu mai continui pentru ca vad ca sunteti infectati de sindromulantiGG propulsat de PROSTIIsport si KKgazeta care duc un razboi mediatic cu GG.DAR spre dezamagirea lor si a unor suporteri de 2lei nu o sa reusiti sa il faceti pe GG sa plece de la Steaua BA chiar mai mult il incurajati sa faca mereu pe desteptul si autocunascatorul ...AM CURAJ SA PUN PARIU CA gg VA STA PANA LA ADANCI BATRANETI LA Steaua CHIAR DACA VA FACE SI PUSHCARIE CUM VA DORITI VOI SI KKgazetarii aia de 2bani..

"""CU Steaua PANA LA MOARTE SI DINCOLO DE EA!!!!!"""""

Sa nu uiti sa treci pe la"palat"sa ridici cecul;)...esti cumva rudenie cu Ceauseasca???Habar nu ai tu ce insemna "strategie de viitor",tu esti de ala care sta in fata televizorului si se uita la OTV,asta pana i-si deschide Jiji televiziune...macar daca ai invata sa respecti parerea celor din jur...sau defapt tu inca nu ai auzit de"sloganul":critica-i ideea unui om,nu pe el insusi....Hai sictir...

bah calmeaza-te ca nimeni nu a lucrat pe regele tau decit suveranul insusi prin nestiinta de a antrena. Nu poti sa nu dai nici un gol ori unul la trei etape, nu poti sa ataci haotic, la noroc fara pic de disciplina ori pasiune si nu poti sa cistigi din noroc si sa te numesti antrenor. Hagi nu se pricepe si cu asta basta! Pe Olaroiu l-am injurat de nu am avut voce o luna dar macar stiam ca ala credea in 0-0. Hagi nu credea in nimic decit in pur noroc-ce-o fi o fi. Imi pare bine ca nu il mai avem la echipa.

Bah Becali ciobane ce te sti suna-l pe Tudorel Stoica daca vrei antrenor cu tupeu. Ori nu suna pe nimeni dar puneti doape in urechi sa nu auzi un oras intreg cum iti scandeaza numele, imediat dupa chestia aia cu felatia.

Asa e...ai dreptate!!!...Sa vina Mourinho!!!.....ce pana mea....

;))....si-asta sufera de "boala calului",dar doar intr-o privinta.in rest e baiat de treaba;)

ov Petre trebuie huiduit la fiecare atingere de balon....la lucrat pe Gica iar la Arad nea luat cele 3 puncte si o victorie care near fi crescut moralulu...asta merita,pentru ca nu da dovada de profesionalism.

Aaaa....pai nu baitzas....eu a-s zice sa ne luam seminte sau alune...sa stam frumusel noi pe scaunel,asa ca si la tenis,si sa privim meciul picior peste picior rezemati de spatarul de la scaun...no?ce fain ar fi;)...iti respect cuvinciozitatea si sper sa-mi ierti"rautatea"...inteleg ce ai scris dar tin sa-ti raspun in felul urmator:nu putem spera ca Jiji va pleca100%,poate nici50% pentru ca este un om fara caracter pe care nu-l jeneaza faptul ca-i spui ca e blamat...el o stie pe-a lui si-atat,dar...prin proteste aduse lui ii facem o anti-campanie de imagine...ok,tu vei veni acum si vei spune:"pe el i-l doare in palarie de noi"...e uite ca nu o sa-l doara in palarie pentru ca protestele vor fi preluate de media,atat cea din tara cat si din strainatate,astfel creindu-se ceea ce am numit mai sus"campanie negativa"la adresa lui,deci i-l lovim exact unde i-l doare mai mult...in orgoliu.pentru ca creindu-se aceasta imagine negativa binenteles ca si numarul voturilor in dreptul lui va scadea.pe el i-l voteaza exact acel segment din populatie care este"condusa"de media...Jiji da,Jiji face...iar oamenii cand vad cum imparte asta in stanga si dreapta bani cred ca le v-a da si lor...e uite ca deja apar pe la TV si aspectele negative ale celui care pana acuma doar"facea bine"in stanga si in dreapta,apar oameni pe care ia amagit si la care le-a promis doar in fata camerelor de luat vederi...E' si uite asa prin proteste se creaza un lant de evenimente care succed cu ceea ce ne propunem.

Cat despre acei jucatori de care aminteai si la adresa carora se scanda"mercenarii"vreau sa-ti spun ca nu poti sa aplauzi un jucator care vadit i-si bate joc de echipa...singurul lucru pe care i-l face la echipa fiind acela de a "da cu ciocul"despre unu sau altul la conduce,un fel de"spion infiltrat",sau pur si simplu un"preferat" a-l cuiva si atunci e normal sa ii creezi o atmosfera ostila determinandu-l astfel sa plece...pentru nu cred ca un jucator rezista mai mult de2luni sa fie apostrofat(pe merit)meci de meci...si uite inca o data ca se poate determina si un jucator sa plece,sau in cel mai bun caz sa i-si revina...Cat despre inlocuirea lui...nu cred ca e nimenia bsurd sa ceara cuiva sa fie stelist inascut,dar macar sa respecte culorile sub care joaca.deci si daca e mercenar macar sa-si faca datoria pentru care e platit si astfel v-a fi iubit si in timp daca esti iubit sentimentul devine reciproc!

Aceasta e parerea mea vis-a-vis de ceea ce ai spus tu...poate altii vad lucrurile altfel,insa eu asa le vad...

OFF-TOPIC dar cateodata se impune si asa ceva ... si cu riscul de a deveni eu obositor :

"Baietzas" esti obositor !

- "as", NU "a-s" ;

- "cuviinciozitatea", NU "cuvinciozitatea"

- "il", NU "i-l"

- "va", NU "v-a"

- "acum", NU "acuma"

- "i-a", NU "ia"

- "carora", NU "la care"

- "isi", NU "i-si"

- "al", NU "a-l"

- "nimeni", NU "nimenia"

- "innascut", NU "inascut"

Omiterea unor litere e de inteles...

ON-TOPIC: Protestele la adresa "finantatorului" sunt benefice in general, insa in situatia de fata (cand fotbalistii nostri nu joaca fotbal) acestea vor influenta evolutia jucatorilor. Cat despre Ovidiu Petre, parca l-a luat Hagi cu el la fiecare echipa la care a antrenat...

OFF-TOPIC dar cateodata se impune si asa ceva ... si cu riscul de a deveni eu obositor :

"Baietzas" esti obositor !

- "as", NU "a-s" ;

- "cuviinciozitatea", NU "cuvinciozitatea"

- "il", NU "i-l"

- "va", NU "v-a"

- "acum", NU "acuma"

- "i-a", NU "ia"

- "carora", NU "la care"

- "isi", NU "i-si"

- "al", NU "a-l"

- "nimeni", NU "nimenia"

- "innascut", NU "inascut"

Omiterea unor litere e de inteles...

ON-TOPIC: Protestele la adresa "finantatorului" sunt benefice in general, insa in situatia de fata (cand fotbalistii nostri nu joaca fotbal) acestea vor influenta evolutia jucatorilor. Cat despre Ovidiu Petre, parca l-a luat Hagi cu el la fiecare echipa la care a antrenat...

Mda...a-s fi cinic sa nu iti aceept"indreptarul ortografic"...dar actul in sine este unul care nu i-si are sensul...doresti sa iti elaborez un post de10pagini fara greseala...o fac si pe asta...pentru ca ma consider capabil,insa dupa o zi de munca care pentru mine incepe la8(dimineata)si se termina la1(noaptea),este mai putin important limbajul pe care i-l folosesc(cel literar sau cel de"maidan"), sau greselile de ortografie si literele lipsa.Daca tot doresti sa pari baiat"destept"critica-mi ideea nu-mi tine lectii de gramatica.Cand voi posta pe un site de cultura iti voi primi cu caldura astfel de critici,dar astfel gasesc gestul tau ca unul de rea intentie.iti admit"corecturile"si i-mi asum greselile,dar iti dezaprob gestul.

Iar daca tot vroiai sa spui:"uite si la boul asta,nu stie sa scrie dar el vine aici sa se de-a ciumeg cu ce l-a dus bibilica";trebuia s-o spui direct si nu pareai atat de patetic.

Cat despre<ON-TOPIC-ul>tau...vrea doar sa remarc faptul ca este o idee succinta fara temei.Parerea mea...

am vazut in gsp cum ca deseara Steaua ar juca tot 4-2-3-1 cu Zapata-P.Marin,Baciu,Rada,Emeghara-Bicfalvi,Ov.Petre-Nicolita,Dica,Neaga-Zaharia

NU E BINE!

trebuie sa jucam 4-4-2-ul pe care l-am jucat si cu Bacaul!

Cu Neaga mijlocas ofensiv in spatele a 2 varfuri!

sa jucam un 4-1-2-1-2

Zapata-P.Marin(Nicolita),Baciu,Rada,Emeghara-Badoi,Ov.Petre,Neaga,Cristocea-Zaharia, Badea(Dica)

asa trebuie sa jucam

Badoi trebuie sa joace mijlocas dreapta pentru ca se vede clar ca nu e fundas.e mult mai atras de ofensiva.ca doar a inceput ca atacant

Nicolita trebuie sa joace fundas dreapta pentru ca nu mai are nici o legatura cu ofensiva de cand l-a "invatat" Olaroiu

Ov.Petre trebuie sa joace inchizator pentru ca altul nu avem din pacate.Iar Bicfalvi s-a vazut clar ca e mijlocas ofensiv cu bacaul.nu prea stia el sa bage deposedeze.

Cristocea pe stanga neaparat!!!!! e printre putinii jucatori de picior stang din lot.poate sa dea centrari pentru Zaharia!si asta din prima! ca pana acum Croitoru si Surdu totdeauna se opreau si isi puneau mingea pe piciorul drept inainte sa centreze.pierdeau timp degeaba!

Neaga e coordonatorul de care avem nevoie.S-a vazut asta cu Bacaul.e un jucator rapid,tehnic si care gandeste!!!!!! el ar putea sa fie pentru noi ce e Diego pentru Werder Bremmen.cred ca postul de mijlocas ofensiv coordonator e perfect pentru el.cu el in acest post putem juca in viteza.lucru care nu se poate cu Dica pentru ca el e lent si nici nu dribleaza!Neaga la mijloc dribleaza,fuge,ataca,vede bine jocul si da pase printre!Dica nu prea facea astea.El statea pe loc si dadea pase lungi!

si inca ceva.avand viteza, Neaga poate sa vina din spate pe spatiile create de atacanti si sa intre in careu cu mingea la picior si sa traga!

Neaga TREBUIE SA JOACE NEAPARAT MIJLOCAS OFENSIV COORDONATOR IN SPATELE CELOR 2 VARFURI!!!!TREBUIE SA I SE DEA LIBERTATE TOTALA!!!!!

Dica, daca va juca, trebuie sa joace varf impins.e lent dar are lovitura buna de cap,simtul portii, un sut foarte bun si poate sa si intoarca mingi pentru cei care vin din spate!Cu el se poate intra in combinatii. in 1-2uri.

Nu are rost sa il mai foloseasca mijlocas ofensiv coordonator.Steaua TREBUIE SA JOACE IN VITEZA CU PASE PE JOS NU LENT CU PASE PE SUS!!!!!!

Un lucru ar fi totusi bun daca am juca si cu Dica.dar in formula cu el varf impins.

ADVERSARII NU AR STII CE SA FACA!toata lumea s-a obijnuit ca in jocul Stelei piesa centrala sa fie Dica.Daca schimbam acest lucru, si facem din Dica doar un om cu gol, nu un om cu ultima sau penultima pasa, adversarii ar fi dati peste cap!

ia ganditi-va.

Dica varf impins.pe langa fundasul care il are in primire, langa el mai vine si inchizatorul!

ca asa e la toti.toti isi pun un om care sa il urmareasca pe Dica pe tot terenul.Dica ar scoate 2 jucatori din joc!!!!

Neaga ar fi liber sa se exprime si ar putea sa isi faca jocul!

Zaharia trebuie folosit pentru ca e mult mai in forma decat Badea.Pe lang asta el a aratat cu bacaul ca e un atacant pur-sange.s-a miscat incredibil!!!

@ DJD

Daca iti place asa de mult gramatica limbii romane de ce nu ai mai stat la scoala si te-ai grabiti spre fotbal...dupa parerea mea asta e un forum pentru suporterii stelisti nu despre limba romana.

@ dr.adrian9

Sa stii ca nu sunt de acord cu tine sa nu fim alaturi de jucatori. Ai dovezi ca jucatorii l-au dat afara pe Gica? normal ca alea din presa NU se pun....La meciul cu Bacau Neaga nici nu vroia sa salute galeria pe motiv ca l-au injurat tot meciul, daca nu era Pedrazzini sa-l convinga intra direct la vestiare, insa sunt de acord cu tine intr-un singur lucru: Jiji a jucat teatru pentru a pleca Hagi.

Nu te supara dar daca vii la stadion sa injuri jucatorii mai bine stai acasa.

Catalinsm Stelistu

da-o ma dracului!

acum serios.

eu nu inteleg ce ai scris acolo!

"aici sa se de-a ciumeg cu ce l-a dus bibilica"

tu ce intelegi din asta?

eu nimic!

sunt acceptate greselile fratele meu.nu sare nimeni sa te atace daca ratezi un caracter sau nu pui o virgula.dar fii serios!!!!

din ce ai scris tu acolo e foarte greu sa inteleg ce vrei sa zici.

ca cineva sa iti critice ideea trebuie intai sa o inteleaga!

daca nu inteleg ce ai scris cum pot sa comentez?

si inca ceva

daca ai scris cu greseli doar pentru ca ai vrut tu sa pari mai de cartier e pb ta!

dar sa stii de la mine ca e o lipsa totala de respect fata de ceilalti oameni de pe acest forum!

incearca sa scrii in asa fel incat sa intelegem si noi.sunt sigur ca stii sa scrii.

nu cred ca esti un analfabet.dar asa fac tinerii din ziua de azi.generatia mesager si mirc!

Am si eu o problema! Vad ca e la moda scandarile impotriva tuturor jucatorilor si aici ma refer la o anumita echipa alb-rosie care nu prea stiu in ce Liga joaca acum! (forzza elfsborg pentru joi)

Nu imi convine cand vad stelisti ca se iau dupa altii! Astea cu protestele la adresa jucatorilor NU ISI AU ROSTUL! Decat individual si aici ma refer la "CEL CARE MERGE CEAS - OVIDEL, cel mai bun inchizator"! DA nene! Pe Ovidiu putem sa-l huiduim in continuu si chiar asa trebuie, pentru ca nu-l mai vrem pe teren! Si nu ca ar fi lucrat nu stiu ce antrenori, ci pentru ca NU STIE FOTBAL!

La adresa "DELIRANTULUI DEBIL - maibac" bineinteles, tot stadionul, sa-l huiduie in continuu!

Sa lasam insa restul de jucatori sa joace si dupa aia daca nu vor face nimic 4-5 meciuri si vom ajunge sub locul 10, atunci DA! Atunci sa vezi ce o sa fie!

Placa cu "Mercenarii" este chiar aiurea! Normal ca toti fotbalistii din lume sunt mercenari! Pai nu sunt toti platiti?? Pai sa vezi la Arsenal cati englezi care tin cu Arsenal or sa joace! Aproape unul: Walcott!

Nu trebuie sa ne mai pacalim ca toti jucatorii care joaca pentru un club trebuie sa fi fost de mici suporteri ai acelui club! A, ca sunt unii care chiar sunt stelisti de mici si mai si joaca pentru echipa asta e altceva! Dar nu poti cere unui om sa-si schimbe simpatiile pentru ca asa vrem noi! Adica nici noi nu o sa tinem vreodata cu Dinamo, indiferent de situatie! Cum a fost cu CFR: nu mi-a placut ca a batut Dinamo, dar asta e, ne-am calificat in Liga!

NOI CEREM UN SINGUR LUCRU: ATUNCI CAND ESTI LA Steaua SA DAI TOTUL PE TEREN! INDIFERENT DE ECHIPA CU CARE TII! NU PUTEM OBLIGA OAMENII SA TINA CU Steaua FORTAT! DAR SA JOACE 100% PENTRU Steaua!

ASA CUM E Nicolita DE EXEMPLU! NU ARE TREABA CU TEHNICA, SUTUL, PASA, GANDIREA IN JOC! DAR OMUL ALEARGA MEREU SI SE VEDE CA PUNE SUFLET! Apropo Banele: Pune frana! Asta alearga si acum! Cred ca de aia nu prea stie cu mingea! Cand se preda lectia de tehnica el alerga ca nebunul!

PS: Forzza Steaua! Baga-l ba pe Neaga mijlocas central in spatele lui Dica! Ca iara or sa se calce pe picioare daca-i bagi altfel! Si iara nu or sa joace amandoi bine si o sa traga si varful in jos!

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0