horse37

Sa Fie Adevarat!?

53 posts in this topic

@stifler_cale te asigur ca asa s-a intamplat.Oierul a lasat capul jos si a tacut din gura.Nu am un video dar tare as vrea sa fac rost de el sa-ti demonstrez.La ora actuala Nicu Gheara i cam da rusinica lui berbecali.

Tin minte o emisiune,nu stiu exact la ce post!In studio era invitat Jiji,parca se certa la telefon cu Mitica(e atunci cand nu s-au jignit,ci doar s-au facut oligofreni,respectiv zdreanta) :laugh: !A intervenit la un moment dat si Gheara,care i-a zis lu' Jiji,in plin efort creator atunci,sa inceteze cu balacareala!Si parca i-a zis mai zis ceva de genu' asta:''Vezi ca ti-ai cam luat-o in cap''!Iar Jiji din leu,a devenit mielusel!Oricum,nu suport oameni ca Nicu Gheara,dar daca ne scapa de Jiji,are stima mea toata viata! :happy:

@DelPiero, Maldini

E vorba de aceeasi emisiune, imi aduc si eu aminte. Formularea a fost ceva de genul "Gigi vrei sa ne certam ?" la care oierul n-a mai miscat in front.

Ma indoiesc totusi de veridicitatea zvonului. E totusi o speranta (poate singura?).

Averea lui Becali nu inseamna bani, inseamna terenuri - spre deosebire de Patriciu, de exemplu. Evaluate de unul, altul, dupa cum are chef fiecare. Si eu pot sa zic ca am 100 de metri patrati langa Bucuresti, si sa platesc o firma sa il evalueze la 500 de milioane de euro. La fel cum pot contribui la cresterea procentelor in sondaje, samd. Am lucrat si in domeniul asta si stiu destule despre cum se fac sondajele :).

Gigi poate e prost, dar are consilieri buni in alte domenii decat fotbalul. Eu garantez ca nu ia mai mult de 7 procente in alegeri, indiferent de ce o sa vedeti inainte de alegeri.

Este un om influent Nicu Gheara, insa in afara de Mutu nu prea cred sa aiba legaturi cu lumea fotbalului. Poate ca ciobanul nu comenteaza inaintea lui dar de aici si pana la a vinde Steaua este mult.

Eu cred ca singura solutie ca Steaua sa scape de Becali, este ca un investitor strain, cu multi bani sa vina sa o cumpere. Ceva gen Abramovici, Gazprom sau Mittal Steal.

Tot ce vreau e ca Steaua sa scape de cioban , nu coteaza cine sau cum il face pe oier sa renunte.Vreau doar ca acest vis sa devina realitate!!! Steaua fara cioban !!!

@ stifler cale

Nicu Gheara este unul dintre cei mai puternici proxeneti si traficanti de pe coasta de vest a Europei. Asa ca....daca vrea,poate.

@superskill tare poza ..

M**e jijiiiiiiiiiiiiiii augh augh augh

ma indoiesc ca ii poate face ceva Gheara lui Gigi dar infine...si eu as vrea sa scapam de el dar nu cred ca se poate!!

Da tu esti unu din nepotii lui?de vrei sa ne convingi cu orice pret ca Jiji e invincibil si nimeni nu`i poate face nimic?ce dreaq?cand toata lumea iti zice ca esti beat du`te si te culca.vb cand te trezesti .

Daca dragutul de Nicu Gheara il alunga pe Becali promit sa-i aduc pachete la inchisoare.

@ Axi

Stai linistit.La cati ,,rechini"are in plasa Nicu,nu prea o sa calce pe la inchisoare !

Bravos. Aici am ajuns ? Sa ne punem sperante intr-un infractor, un cap al criminalitatii ??

@strezahuzum

Si daca ar fi cel mai mare criminal din lumea asta, i-as fi vescni recunoscator daca l-ar inteparta pe cioban din Ghencea.

"Eu cred ca singura solutie ca Steaua sa scape de Becali, este ca un investitor strain, cu multi bani sa vina sa o cumpere. Ceva gen Abramovici, Gazprom sau Mittal Steal. "

Eu cred ca o alta varianta mai simpla si mai rapida este sa puna fiecare din sustinatorii echipei noaste de suflet cate 10 eur si la final sa devenim un club cum e Realul.

Pariez ca putem sringe in acest fel 50 mil eur si sa cumparam Steaua de la cioban :biggrin:

@adalisima : la cum ai calculat tu, ar trebui ca 5 milioane de suporteri sa cotizeze, insa nu prea vad eu ca se intampla asa ceva. de exemplu, cati s-au inscris si cotizeaza la AISS?

1. o idee buna ar fi ca oameni reprezentativi pentru Steaua sa inceapa o campanie de "privatizare" a echipei, in sensul ca ar putea merge la suporteri instariti financiar ( oameni de afaceri si etc ), dispusi sa investeasca in echipa, urmand sa-i convinga pe acestia sa devina actionari la echipa, in cazul preluarii -- care s-ar face pe banii lor ( sau ceva de genul .. cum se intampla la echipe mai mari ) dar ...

2. crezi ca vinde ciobanul echipa pe 50 de milioane?

3. poate apare vreun "Lee Harvey Oswald" si la noi, scapam de cioban si asta e ( scenariu SF, in concordanta cu ce s-a discutat pana acum in topic )

Bai ce SFuri aveti in cap...auzi, 50 de milioane de euro.

Pun pariu ca daca maine se face un miting in Bucuresti sau oriunde, se strang maxim 100 de oameni ? Din gura toata lumea stie sa dea, toti stau 2 minute sa scrie un post pe internet, ca nu-i doare mana. Cea mai iubita echipa din tara, milioane de suporteri, toti sunt mandri ca sunt stelisti, toti sunt de acord sa se faca ceva, da' sa se gandeasca unul sa se miste, pe naiba.

Toti aveti planuri, si cati s-au inscris in AISS, ca sa se organizeze putin in a face ceva ? Sau daca nu va place AISS, sa incepeti o initiativa asemanatoare in Bucuresti sau in orasul vostru, cu inca 5-10-15 prieteni stelisti. Nu sunteti in stare sa dati 100.000/luna, si vorbiti de 5 milioane de oameni care sa stranga cate 10 euro. Dooooamne, mare e gradina ta ...

Mai era unul care avea o problema cu coregrafiile pe undeva, ca de ce nu se fac. Da' nu i-a trecut prin cap sa adune inca 10-15 prieteni si sa puna bani sa faca o coregrafie de sector. Sau sa ia 4 metri de teava si o bucata de panza fiecare si sa faca un mesaj. Vreti actiune ? Veniti fiecare la urmatorul meci (cine stie cand o sa fie) cu un steag pe 2 bete pe care sa scrie ceva, nu conteaza ce, "te urasc", "nu te vreau", "pleaca", ceva fara referire la Becali care sa nu poate fi oprit la porti. Convingeti-i si pe prietenii care vin cu voi sa faca la fel, oriunde stati pe stadion. Daca vine Smarandescu si vi-l rupe, filmati si dati-l in judecata :D.

Ganditi putin si pentru voi, nu mai asteptati ca "cineva" sa organizeze "ceva".

Da tu esti unu din nepotii lui?de vrei sa ne convingi cu orice pret ca Jiji e invincibil si nimeni nu`i poate face nimic?ce dreaq?cand toata lumea iti zice ca esti beat du`te si te culca.vb cand te trezesti .

tu esti cam prost!!chiar crezi ca un nepot dea lui Gigi are vreme sa posteze pe un site??eu cred ca nu...am spus ca asta ii parerea mea...fiecare are dreptul la o parere nu?si nu sunt beat.eu nu sunt ca si tine.nu trebuie sa ma adune lumea din stanturi.

@stifler_cale

Nu esti in stare sa intelegi niste aluzii...din asta rezulta ca "I am clever,you are stupid!somn usorrr stiflerr..paaaaa"