fcsteaua.ro

Paharul plin

114 posts in this topic

Si cati oamenii crezi ca se vor strange la protest?Ma indoiesc ca multi.Plus de asta , orice am face , ciobanul nu pleaca , eu deja m-am impacat cu ideea.Desi ar trebui sa facem ceva , nici sa il lasam in voia sortii , pentru ca nu merita.Acest jeg distruge Steaua !

Pai cred ca daca ar fi ceva organizat, ar veni multi, chiar si din provincie! Oricum, macar cei care mergem la stadion avem datoria morala sa il contestam cat putem de tare...

Si cati oamenii crezi ca se vor strange la protest?Ma indoiesc ca multi.Plus de asta , orice am face , ciobanul nu pleaca , eu deja m-am impacat cu ideea.Desi ar trebui sa facem ceva , nici sa il lasam in voia sortii , pentru ca nu merita.Acest jeg distruge Steaua !

mai bine asistam linistiti cum manjeste cu noroi emblema clubului care il iubim? ne vom simti bine dupa ce va termina prestigiul Stelei in lume , asta fiind pohta ce-o pohteste, stiind ca n-am ridicat un deget? nebunia lui nu se va opri la Hagi, va spori pe zi ce trece. pe Hagi l-am abandonat, n-am ridicat un deget pentru el, pentru Lacatus la fel..... nici pentru Steaua?!!!!!!!!!!!!!! oare cat de orbi putem fi, chiar nu ne dam seama ca lovind in Steaua si in valorile ei , ne calca si pe noi in picioare? si-a batut joc de Hagi si-a batut joc si de noi. isi bate joc de toti tocmai pentru ca ii cunoaste prea bine pe romani , mamaligi , cum a mai zis cineva! SPURCATULUI TREBUIE SA I SE DEA LA BOT! si numai noi putem s-o facem. nu o s-o faca partenerii lui de afaceri care papa de pe urma lui. haideti sa ne trezim putin din letargia asta care ne-a cuprins de cand a murit Mihai VITEAZUL. hai sa nu ne mai automultumim singuri. la urma urmei in 89 cica am luptat pentru democratie, pentru dreptul la libera exprimare, pentru caderea tiranului. sau nu am luptat noi?!

Desi sunt membru AISS , eu nu sunt in masura sa iau astfel de decizii.Dar daca se va lua aceasta decizie la nivelul Asociatiei voi fi deacord 100 % cu ea.Sa vedem daca se va putea face ceva.Ciobanul merita o lectie , una DURA , dar ma indoiesc ca cea mai dura lectie pentru el va fi in momentul alegerilor parlamentare , pentru ca in fond el asta urmareste ....

Mai baieti protestele impotriva schizofrenicului il lasa rece !Este atat de nesimtit incat nu ii pasa.Trebuie lovit unde il doare cel mai tare.Stiti care este punctul nevralgic? MAICA-SA.Toate ,,urarile de bine si sanatate "trebuie indreptate spre ea.Sa vedeti cum ia foc !

Nu asa trebuie procedat! Las-o pe maica-sa. Mai bine sa strigam numele adversarilor lui politici, sa vezi cum arde!

"Nu te votez" e iarasi un slogan foarte bun.

@ Il Soldatino

ai dreptate...e cam riscant sa faceti voi un protest la care se pot sau nu aduna mai multi stelisti...multi zic ca o sa sustina acest miting..dar cum de acasa..sufleteste..doar cu atat nu e suficient, iar daca nu o sa fie multa lume la miting o sa pice intr-o imagine proasta AISS. Acum este decizia voastra si voi hotarati ce veti face..iar dk pana la urma vreti sa faceti un miting sper sa ne strangem cat mai multi ca este spre binele Stelei

Poate sa vina, intr-adevar, oricine......va fi in van. Singura solutie este sa plece Becali, sa ne lase acest cancer odata si pentru totdeauna. Trebuie facut ceva, la nivel de suporteri, pentru ca acest individ sa fie aruncat la cosul de gunoi. Incet incet si opinia publica, chiar si presa, par sa nu-l mai sufere pe Gigi Becali. E momentul sa-i spunem : PANA AICI ! DESTUL !

<<Fara indoiala ca antrenorul Pedrazzini este cel mai putin responsabil de acest joc. Poate sa vina Mourinho, poate sa vina Trapattoni si jocul echipei va arata la fel. Aceasta este Steaua lui Becali.>>

Exceptionala observatie!

Personal, cred ca Massimo are ceva mai multa pedagogie decat Hagi si mai cred ca a avut ce invata de la Lippi sau Zenga. Nu e nici de colea ca a absolvit Coverciano. Buba mare e ca jegali nu o sa-l lase sa-si vada de treaba asa cum crede el.

Nu inteleg multi oameni de pe acest site. Zbiara la victorii cat de stelisti sunt ei, iar la greu (cum este aceasta perioada) se jura cu o gura dubla ca nu se mai uita la meciurile Stelei pana nu-si revine. Ce sa mai vorbim de mers pe stadion, sa incurajeze echipa. Imi e sila de voi, indiferent cum va cheama, cati sunteti sau cati ani de peluza, de deplasari sau de tatuaje aveti cu Steaua. Becali exista si pentru ca majoritatea "gandesc" precum voi, oilor!

CU Steaua PANA LA MOARTE!

daca orice stelist ar intelege ce inseamna AISS ...s-ar inscrie in asociatie si ar fi un miting grozav de mare......

nu stiu cat conteaza sa fii stelist sau stelist inscris in AISS. important e ca la miting sa se adune cat mai multi stelisti. poate in loc de sondajul cu cine ar fi de acord sa vina Olaroiu inapoi ar fi mai nierit sa se intrebe cine ar veni la un miting organizat anti-Becali.ultima oara cand m-am uitat erau vreo 30000 de useri inscrisi pe site. sa ne facem o idee, bineinteles aproximativa pe cati am putea conta. altfel acest forum va ramane doar o oaza a plangerii si a lamentarii. iar AISS va fi doar ca sa fie.

daca orice stelist ar intelege ce inseamna AISS ...s-ar inscrie in asociatie si ar fi un miting grozav de mare......

A zis cineva ca nu vrem sa ne inscriem?

A zis cineva ca nu vrem sa ne inscriem?

un miting ca sa se simta ceva din el , ar trebui facut cu 10.000 de stelisti(cat mai curand)...abia atunci poate insemna ceva pentru cioban...nu 1000-2000.......

in legatura cu AISS...te poti inscrie pe siteul..www.AISS.ro....

cei care sunt stelisti nu merg la meci si boicoteaza afc Becali.

sa strangem bani sa cumparam Steaua. ne facem un cont. suntem( se zice ) 4 mil de stelisti numai in tara. sa zicem jumate nu vor sa dea bani. ramam 2 mil din care sa puna toti 10-15 € am avea aproape 30 mil. € in cont si Becali cat e de avar nu lasa 30 de mil € sa treca pe langa el.

eu contizez deja cu 1000 €

ce ziceti???

sa strangem bani sa cumparam Steaua. ne facem un cont. suntem( se zice ) 4 mil de stelisti numai in tara. sa zicem jumate nu vor sa dea bani. ramam 2 mil din care sa puna toti 10-15 € am avea aproape 30 mil. € in cont si Becali cat e de avar nu lasa 30 de mil € sa treca pe langa el.

ce ziceti???

nu se apuca romanii de un miting daramite sa dea 10-15 euro !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ce ziceti???

ideea e buna dar numa ca idee. Traim in Romania. Cati suporteri crezi ca ar da bani sa scape Steaua de cioban...eu personal as cotiza la asa ceva insa nu cred ca s-ar strange mai mult de cateva sute de mii. Ca sa plece Becali trebuie sa nu mai renteze Steaua nici financiar nici politic....eu ma duc la viitoarele alegeri la vot doar ca sa votez impotriva lui

Cea mai buna solutie ca sa scapam de tampit e sa cumpere cineva Steaua (cineva care sa o merite si care sa o iubeasca ca pe el insusi), ca daca moare o lasa mostenire si tot n-am scapat. Vrea 150.000.000. E cineva dispus sa plateasca banii astia pentru Steaua? Nu cred.

Cea mai buna solutie ca sa scapam de tampit e sa cumpere cineva Steaua (cineva care sa o merite si care sa o iubeasca ca pe el insusi), ca daca moare o lasa mostenire si tot n-am scapat. Vrea 150.000.000. E cineva dispus sa plateasca banii astia pentru Steaua? Nu cred.

150 mil. esti nebun. cine ii da atat. moratti are oferta de 350 mil pentru inter si se gandeste sa vanda.

Becali cand vede 30-40 mil nici nu zici peste si e vanduta afc Becali.

uitate mai sus ce am propus eu .

ce ziceti???

Si eu as fi gata sa cotizez pentru un tel atat de maret,dar sunt sigur ca am fi vreo suta-doua din milioanele alea care ar face-o...

Stii ca romanului ii place sa primeasca ,nu sa dea...

Oricum,ma gandesc demult la asa ceva,daca AISS-ul s-ar implica serios,vorbit cu toti marii stelisti ,facut in asa fel incat toata lumea sa priceapa care e treaba,s-ar putea realiza.

Pe cioban l-am putea convinge,dar trebuie sa fim uniti si sa-i inlaturam pe pupincuristi din calea noastra...

Pai daca e asa, eu ma intreb de ce nu cumpara Hagi pe Steaua, sau Adrian Ilie, sau un grup mai mare de fosti fotbalisti de la Steaua.

Cred ca oricum Becali n-ar vinde Steaua, pentru ca e jucaria lui. Si cred ca cea mai buna solutie ar fi ca suporterii sa nu mai vina deloc la stadion, si sa ignoram un timp Steaua cu totii, ca sa o considere nerentabila, sa vrea sa scape de ea. Dar, cine poate face asta? Ne doare pe toti cand vedem cum a ajuns echipa noastra!

Cand ma uit la rezumatele meciurilor din perioada Protasov imi vine sa plang!

Bv Cataline,inca un aricol foarte bun,si ma bucur ca ai observat foarte bine pana si tu ca acest jucator Banel Nicolita nu ar avea valoare nici macar sa le care ghetele unor fotbalisti adevarati cum erau cei din 86',de Ov Petre numai vorbesc mie personal nu mi-a placut niciodata ca jucator,adica e un fel de curcitura,are fizic de fundas,dar are pofta de gol,de combinatii rapide,dar nu-l ajuta fizicu,e mult PREA LENT la fel si Lovin,el isi doreste sa joace frumos,dar la fizicu lui,el nu poate decat sa distruga jocul,adik sa recupereze de la advesar cu picioarele acelea lungi,sunt mult prea multi jucatori FARA TEHNICA,nu ai avea ce sa faci ca antrenor,dar noi defapt nu avem un ANTRENOR CI UN PATRON-ANTRENOR,el raspunde de rezultate.nu stiu daca ati auzit declaratia lui,ca daca in 5 etape nu urca pe primu loc in campionat si dupa nu stiu ce perioada nu va fi bine in grupa de C.L,a spus ca inseamna ca nu e un bun conducator,ca nu are calitati,si va tacea,nu va mai declara nimic,dar cine mai sta sa-l creada pe cioban.Intradevar e revoltator jocul,care si eu am mai spus,nu e de acuma,e de ceva vreme la echipa,as zice eu de cel putin 1 an si ceva,a inceput exact dupa plecarea lui Protasov,a venit Olaroiu care a stat pana si-a desarvasrsit opera si acuma ii vad declaratile lacrimogene cum ca lui iy pare extrem de rau ca nu poate veni la Steaua so"antreneze",ca ar fi vorbit Becali cu seicii,dar el e mult prea valoros pentru ei si ca la si amenintat cu suspendarea,si acum ii spun eu in numele multor dintre suporteri Oli lasa-ne nene,esti penibil,NIMENI NU TE VREA INAPOI,nu te-ai intreat niciodata de ce nu a plans nimeni la plecarea ta?nu te-ai intrebat de ce nu au fost mesaje ale galeriei sau scandari de regret pentru tine?de ce oare,oare pentru ca esti un ANTRENOR SLAB?sa fie oare asta....aaa ,da nu cred sunt sigur esti cel ami slab antrenor care a fost al Steaua,nu te vrem inapoi,esti praf,de ce sa vi inapoi?ca sa fac iar crize de nervi in fatza televizorului?

Dragii mei frati stelisti,

In urma cu doua zile spuneam aici ca nu mai pot simti nimic fata de actuala echipa Steaua, pentru ca nu mai are nimic in comun cu ceea ce era odata SPIRITUL acestei echipe. De aceea ceea ce se intampla acum nu ma mai mira. Era de asteptat. Atata timp cat o ciuperca otravitoare ca Becali va fi in fruntea acestui club, eu unul ma declar antistelist fata de ceea ce inseamna AZI Steaua. Nu vreau sa mor degustand-o! Cine vrea sa inteleaga ce spun e de acord cu mine. Pentru ca ACEST CLUB nu e Steaua aceea care m-a fermecat incepand cu 1983 incoace. Si prefer din tot sufletul ca timp de doi ani Steaua sa termine pe locurile 12-15 cu "antrenorul" Becali si astfel sa ramana ordinarul asta cretin fara imagine, bani, sponsori, suport electoral, suport politic, suport media si sa dispara in adancurile beciurilor de la Rahova, decat sa ma mai consum psihic pentru ceva care nu mai merita.

Ganditi-va ca noi trebuie sa trecem prin ceea ce trece un bolnav de cancer in faza benigna si trebuie sa faca o chimioterapie. Asta inseamna durere, chinuri psiho-fizice, transformare comportamentala si fizica, dar in final INVINGE!!!! INVINGE MOARTEA PENTRU A TRAI!!! La fel si cu Steaua! Vom trece prin chinuri, multi ne vor lasa ca aratam hidos, dar vom invinge cancerul care in acest moment are un nume: Becali! si vom RENASTE.

Vad ca exista o resemnare vis-a-vis de ceea ce inseamna A PROTESTA, A COMBATE, A REACTIONA. Cine ne baga in seama? Cine ne asculta? Cati suntem? Cati cotizam? Care unde suntem inregimentati? Cati vom veni? Ce sanse avem? ASTEA SUNT DILEME? Daca in 89 tineri ca noi si-ar fi pus aceste probleme astazi nu am fi fost aici. Cred ca la fel ca atunci este nevoie de reactie, actiune, vointa, dorinta si DETERMINARE. Jegul din fruntea clubului care AZI uzurpa ceea ce era odata Steaua, trebuie indepartat. Cu ORICE mijloace. Eu va propun urmatoarele (puteti fi de acord sau nu, e doar o parere) si lista ramane deschisa:

1. Boicot la meciurile din CL (ce daca nu vezi live Sevilla, Slavia si Arsenal?)

2. Prezenta masiva la meciurile din campionat, cu pregatirea prealabila a unor actiuni atat vizuale cat si vocale anti-Becali cu adresabilitate atat la "actiunile" sale asa-zis politico-sociale, cat si la "performantele" sale ca "antrenor".

3. Demolarea mitului de "salvator", "binefacator", "arhanghel", "razboinic" si ce s-o mai declara el in delirul mental care-l caracterizeaza, prin prezenta activa a suporterilor stelisti prin intermediul telefoanelor puse la dispozitie de realizatorii talk-show-urilor la care Becali este invitat, si adresarea de intrebari-tinta care sa-i dezvaluie adevaratul caracter.

Ce ziceti?

punctul slab al lui Becali e familia.acolo atacati. stiu e imoral dar e neaparat sa actionam impotriva banditului. voi tinerilor sunteti Steaua . eliberatio.

asa cum eu am ajutat la eliberarea Romaniei de sub mana altui dictator asa e datoria voastra de a face un sacrificiu social.

vas ajuta si eu dar nu cred ca ma ajuta puterile si varsta.

traiesc cu speranta sa mai vad odata Steaua castigand CL dar cred ca e o speranta amarnica.

dar acum aflanduma pe ultima suta de metri din viata imi doresc sal vad pe Becali afara de la Steaua...

multi de pe acest site nu cred ca stiu vreun meci de pe vremea lui Hagi sau Iordanescu sal fii vazut live.

acum traiesc din amintiri. dominam europa. toate echipele tremurau cand auzeau numele Steaua Bucuresti si acum ne facem de ras cu ... cine

Steaua e asociata cu ...

ne adunam cateva sute de stelisti intristati si postam pe un site parerile noastre despre o situatie dezamagitoare...

park am fi o miskare de guerilla ce lupta pe ascuns...dar nici macar atat...nu suntem in stare sa facem chiar nimik???

am auzit niste idei minunate aici! sunt dispus sa cotizez cu oricat e nevoie...sunt dispus sa nu mai vin nici la stadion...ba chiar imi iau biletele de CL si abonamentu si le rup in fata palatului!!

ma pis pe banii tai oier imputit!!! putzi a branza si ne vorbesti de caracter??? pai ma nesimtitule 99% din oamenii de pe siteu asta iti dam clasa la caracter, cunostinte, personalitate orice vrei tu! si tu iti permiti sa iti bati joc de noi?

noi huliganii suntem la facultate, cu serviciu, pe la scoli, licee si ne uneste o pasiune comuna pentru aceste culori care exista inca de cand mata facea cea mai mare greseala a vietii ei!!

personal mor cu tine de gat si cu toti bodyguarzii tai daca nu te angajezi sa pleci draqului odata si sa ne lasi in saracia noastra de romani mandri si demni!!

mori javra!

Dupa ce ca sunt penibili,"mizerabilii de la staeaua,mai merg si la patron sa se planga cica de"tortura"de la antrenamente a lui Gica....pai ei insisi sunt o tortura pentru ei ca nu-s instare de nimic.Dar asta a fost meci de ligaI...ba mai mult..un meci al Stelei...pai astfel de meci merg pe coclaua si ma uit la aia care joaca desculti...macar acolo vad goluri.Deja cand i-l vad pe Ov Petre imi piere cheful de viata...pai ala e om normal care in minutul85 sare cu mana la minge in careu la o faza care nu anunta nimic...Pai astia sunt fotbalisti profesionisti....am spuso si o repet prefer o echipa:Zapata,Goian,Rada,Golansky,Bicfalvi si restul juniori...car aia vor munci p terent din dorinta de afirmare..restul...gaj.Pai da asta e bataie de joc...totusi e vb de numele Stelei nu de-a lu' masa si tac'su.Sa se ia cu Jiji de mana si sa mearga in Munti cu oile,nu sa faca din Steaua o"turma"de neputinta.Ne vrem Steaua inapoi!!!!!!!!

ne adunam cateva sute de stelisti intristati si postam pe un site parerile noastre despre o situatie dezamagitoare...

park am fi o miskare de guerilla ce lupta pe ascuns...dar nici macar atat...nu suntem in stare sa facem chiar nimik???

am auzit niste idei minunate aici! sunt dispus sa cotizez cu oricat e nevoie...sunt dispus sa nu mai vin nici la stadion...ba chiar imi iau biletele de CL si abonamentu si le rup in fata palatului!!

ma pis pe banii tai oier imputit!!! putzi a branza si ne vorbesti de caracter??? pai ma nesimtitule 99% din oamenii de pe siteu asta iti dam clasa la caracter, cunostinte, personalitate orice vrei tu! si tu iti permiti sa iti bati joc de noi?

noi huliganii suntem la facultate, cu serviciu, pe la scoli, licee si ne uneste o pasiune comuna pentru aceste culori care exista inca de cand mata facea cea mai mare greseala a vietii ei!!

personal mor cu tine de gat si cu toti bodyguarzii tai daca nu te angajezi sa pleci draqului odata si sa ne lasi in saracia noastra de romani mandri si demni!!

mori javra!

un mesaj la disperare dar perfect adevarat!Jiji ti-am mai spus...zilele iti sunt numarate la club...ori tu ..ori noi...Ne-ai ranit in orgoliu ciobane....Ne vrem Steaua inapoi!!!!

Edited by forever_STEAUA
Este interzisã postarea a douã mesaje consecutive în acelaºi topic. Foloseºte Edit dacã doreºti sã adaugi ceva mesajului tãu.