fcsteaua.ro

Steaua - Rapid 0 - 0

214 posts in this topic

Steaua: Zapata - Golanski, D. Goian, I. Rada, P. Marin - Nicolita, Ov. Petre, Lovin, Dica - Neaga, Zaharia

Antrenor: Gheorghe Hagi

Rapid: Coman, Bozovici, M. Constantin, Maftei, Sãpunaru, E. Dicã, N. Grigore, Ș. Grigorie, Burdujan, Mazilu, Cesinha

Antrenor: Cristiano Bergodi

Steaua a terminat la egalitate (0 - 0) derby-ul cu Rapid Bucuresti. Meciul a fost plin de fragmentari si de imprecizie de ambele parti.

La Steaua au mai intrat pe teren Victoras Iacob, Eric Bicfalvi si Romeo Surdu.

Omul meciului: - Robinson Zapatata ( 2 interventii care au pastrat scorul la 0 - 0).

Deceptia meciului: - Ovidiu Petre ( interventii imprecise, pase imprecise).

Alexandru Rat (SteauaToronto)

Click aici pentru clasamentul Ligii 1

FORZA Steaua!!!Batem pe milogi cu 2-0.Si totusi am un regret inainte de meciul asta...faptul ca Jiji a renuntat asa de usor la Bostina si ati vazut aseara de ce este in stare.In timp ce potaile il au pe Bostina,noi jucam cu Lovin,un jucator praf,de 10 ori mai slab decat Bostina...pacat...HAI Steaua!!! fular-campionii

Multa bafta baieti! Dupa pietre sper sa cada si multe goluri in poarta rapidului! Forza Steaua!

forzateaua steag1 dica10

Au fost altercatii intre suporteri????? Foooooorza Steauuuuaaaaaaaaa!

Crapidul merita doar 4 litere: prima este *M* si urmatoarele trei *U* *I* *E*!

Basarabia e ros-albastra!

fular-campionii

Pana una alta am jucat bine in prima repriza si daca vom continua sa punem presiune pe linia lor de fundasi o sa mai greseasca si poate la finalizare o sa fie Dica si nu Banel...

jucam ca de obicei...Ov Petre am impresia ca joaca pentru ei. Ah, am mai remarcat o pasa inapoi, de la mijlocul terenului, catre portar. Autor, Lovin

Ne indreptam spre un 0-0 care nu ne spune, iarasi, nimic...

Cred ca Lovin sa dopat :biggrin:

a jucat foarte bine in prima repriza

de Ovidiu Petre nu ma placut asa de mult

pacat ca Nicolita nu ii ofensiv

da totusi a facut un meci bun

tot asa mai departe

steag3

jucam ca de obicei...Ov Petre am impresia ca joaca pentru ei. Ah, am mai remarcat o pasa inapoi, de la mijlocul terenului, catre portar. Autor, Lovin

E hai hai sa nu fim chiar carcotasi cand nu e cazul.Ov. Petre a facut niste recuperari si Lovin daca nu ma insel a dat pasa pentru sutul lui Banel.

Daca jucam tot asa in a doua,nu avem cum sa nu-i batem pe aviari!

Jocul nostru incepe sa mearga,dar mai avem de lucru.Sa vedem ce schimbari(sper eu castigatoare) va face Hagi.

bai banele ce dreaq ma cu fundasu si portaru cazutzi tu te chinui sa tragi in ei?? doamne de ce de fiecare data el ramane singur cu portaru , ov Petre joaca sub ce poate el in schimb Lovin imi place cum joaca

Rapid e o echipa de desculti. Daca am avea 2-3 jucatori de calitate la mijloc le-am da scor. Lovin si-a facut bine treaba pana acum. Zapata nesigur. Zaharia slabut, ar fi bine sa intre Iacob. Neaga cam praf. Banel, surprinzator bine !!! Ovidiu Petre e de departe petarda meciului. Pacat ca n-a intrat lovitura de cap a lui Dica. N-ar strica sa intre Cristocea si Bicfalvi in repriza secunda.

Lovin a jucat chiar bine in prima repriza, minusul echipei e Ov. Petre, care a gresit multe pase.

poate o schimbare cu Bicfalvi ar fi utila.

Hai sa dam gol.

Se poate!

E pauza si eu ma declar multumit,chiar daca trebuia sa conducem minim cu 1-0,rapid necontand prea mult in joc. Totusi sunt cateva lucruri care sar in ochi. Desi rapidul a jucat destul de deschis,oricum mai deschis decat o echipa mica,noi tot 1-2 ocazii pe repriza avem,iar in conditiile in care nu suntem italieni sa dam gol la fiecare faza ne va fi greu in campionat.

Remarcatii pentru mine in aceasta repriza sunt Dica si surprinzator Lovin,desi nu sunt fanul lui,pentru ca a luptat si a alergat f mult.

Daca Steaua nu ia titlul in acest an raspunzator e ciobanul Becali,care se zgarceste la pret pentru jucatori buni sau ii da pe cei buni la echipe de rahat(vezi cazul Ochirosii,chiar si betivul de Bostina).

La o echipa mare cand se accidenteaza jucatori importanti se aduc imediat(daca e fereastra de transfer) altii macar la valoarea lor. La noi,se baga o plomba ieftina de la o echipa obscura din provincie si hai ca merge si asa. Momentan la Steaua sunt indisponibili sau nerefacuti Cristocea,Iacob,Ghionea,plesan,Radoi,deci 5 titulari siguri si cei transferati nici nu sunt bagati in teren macar(vezi surdu). Badoi e mai bun ca Nicolita si totusi nu e bagat in teren. Ochirosii e singurul mijlocas stanga adevarat pe care il avem si il dam la buzau.

Asemenea decizii si indecizii fac ca performanta la Steaua sa fie un lucru aleator in perioada urmatoare cum a fost si cu calificarea in CL,daca intra bara celor de la borisov sau una din acele ocazii sa vezi ce criza era acum la noi.

Plus ca Steaua nu joaca deloc pe jos,ceea ce e f enervant pentru mine,cum cred ca e si pentru majoritatea stelistilor. Oricine a jucat fotbal 10 min in viata lui stie ca e mai greu sa faci preluare de la sold cu minge inalta decat sa-ti faci preluarea de jos,ori juma din mingile de la mijloc in sus au fost asemenea mingi.

Sper sa ne ajute D-zeu cu putin noroc si sa castigam acest meci pentru ca pana acum meritam victoria.

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

Esti sigur ca te uiti la acelasi meci ca si noi ?

Pai chiar am jucat bine. E clar un meci inchis, nici o echipa nu-si asuma riscuri, asa ca nu are cum sa fie cine stie ce spectacol. Daca fortam putin ii batem.

esti un pampalau !ce ai mah cu Lovin, in meciu asta a fost unul dintre cei mai buni de pe teren, din pacate Ov Petre este un bou, o catastrofa !!!!

prima repriza mi-a reconfirmat pentru a nu stiu cata oara anumite lucruri:

1. Banel nu face altceva decat sa fuga. Nu stie sa dribleze, nu stie sa faca stop decat cu pieptul, nu stie sa traga la poarta. E praf, dar alearga. Pot sa jur ca mai sunt in Romania 10.000 de fotbalisti care si-ar da viata pe teren exact ca el daca ar ajunge la Steaua.

2. Daca se pregateste Lovin sa suteze la poarta puteti pleca linistit pana la baie sau sa va luati o bere. Pana ajunge mingea sutata de el cu viteza luminii in panoul situat la 5 m de poarta, pana o ia portarul, pana o degajeaza, fumez o tigara !!

3.Neaga nu e jucatorul la care ne asteptam. Din pacate o sa trebuiasca sa ne multumi cu o sclipire la nu stiu cate meciuri. Sincer imi pare rau.

Forza Steaua !!!

E hai hai sa nu fim chiar carcotasi cand nu e cazul.Ov. Petre a facut niste recuperari si Lovin daca nu ma insel a dat pasa pentru sutul lui Banel.

man, nu vreau sa fiu carcotas, dar ov Petre a gresit cateva pase in preajma careului de era s-o incurcam. Plus ca practic a "respins" o centrare a noastra din marginea careului rapidist, nu's cum naiba, zici ca l-a lovit mingea in cap. Lovin a jucat mai bine un pic, dar pasa data lui Banel n-a fost nicidecum intentionata, Banel s-a trezit aiurea cu mingea la picior.

Avem acelasi joc din care lipsesc cu desavarsire pasele pe jos - constructie zero, numai angajari catre Banel, zaharia si Neaga. Ca sa avem cat de cat o idee de atac, trebuie scos unul din cei doi "distrugatori" de la mijloc, Petre sau Lovin - si bagat bicfalvi, poate Croitoru

chiar daca am jucat ceva mai bine in prima repriza e 0-0. Astea sunt meciuri in care trebuie sa fructifici ocaziile create. sper sa nu se razbune.Si sa nu uit, salutari la toti stelistii.

doamne de ce cei mai nepotrivitzi se gasesc in momentele cheie?? :(((

Schimabrile facute au fost dezastruoase. Ati crezut ca nimeni nu poate juca mai prost decat Ovidiu Petre? Iata-l pe Eric Bicfalvi. Neaga a fost mai bun ca Surdu, care a gresit 80% din mingi. Doar Victoras Iacob parca a jucat putin mai bine sau Zaharia.

Steaua e o echipa total neinteresanta. Nu mai am ce sa vad uitandu-ma la meciurile ei. In 27 de ani de stelism nu m-am plictisit si enervat ca sezonul asta. Si greul abia a inceput.

pur si simplu nea lipsit tupeu azi.

nu am avut curajul de a ataca.

in Liga nu avem nici o sansa cu un asemenea joc.

PUNCT

cei mai buni azi au fost Banel si zapata