fcsteaua.ro

Douazeci de autocare pentru Praga

26 posts in this topic

Doua autocare nu sunt nici pe departe destule pentru toti stelistii care vor sa faca deplasarea de la Praga prin mijloacele oferite de Asociatia Independenta a Suporterilor Stelisti. Sunt, bineinteles, mult mai multe decat niciun autocar, dar nu destule.

De ce sunt doua si nu trei, patru, cinci sau... douazeci ? Raspunsul e destul de simplu: nu avem destul timp si nu avem destui bani. Fiind prima deplasare organizata de AISS, e normal sa nu iasa totul perfect, existand multe lucruri care s-ar putea imbunatati pe langa numarul de locuri disponibile. Pretul ar fi putut fi mai mic, mijloacele de transport ar fi putut fi mai comode, iar cateva zile inainte si dupa meci ar fi putut fi petrecute vizitand obiectivele turistice sau magazinele din Praga.

Aceleasi argumente se aplica si in cazul sarbatorii de 60 de ani de la infiintarea clubului. Casa de Cultura a Studentilor Bucuresti nu a fost cel mai bun loc din oras pentru a gazdui o asemenea sarbatoare: ar fi trebuit mai multe locuri, o aerisire mai buna, poate si cateva formatii care sa intretina atmosfera intre momentele interactiunii dintre suporteri si invitatii speciali. Sa nu uitam totusi ca acea sarbatoare a fost mult mai mult decat nimic, si ca daca nu ar fi existat implicarea membrilor Asociatiei, momentul nu ar fi fost sarbatorit deloc, sau cel putin nu intr-un asemenea fel.

Poate ca inainte au parut vorbe goale, dar acum aveti dovada concreta a ceea ce se poate realiza cand lumea se implica si se zbate pentru un scop comun: un viitor mai bun pentru clubul Steaua si suporterii acestuia.

Daca vreti sa sarbatorim 7 mai si 7 iunie nu cu 1.000 ci cu 10.000 de stelisti, daca vreti sa mergem in Europa nu cu 2 ci cu 20 de autocare, daca sunteti dispusi sa si oferiti ceva, nu doar sa primiti, veniti alaturi de noi in Asociatia Independenta a Suporterilor Stelisti. Lucrurile care se pot face nu s-au mai facut niciodata in Romania. Avem nevoie de voi pentru a le realiza!

APASA AICI PENTRU A VEDEA DETALIILE DEPLASARII LA PRAGA

greco

Salutare !!!

Eu locuiesc in cehia ...daca aveti nevoie de orice fel de informatii sau ajutor aici in Cehia contactati-ma ([email protected]).

Preturile sunt chiar mai mici decat postul anterior.

Nu au euro, nu schimbati in centru in Praga bani la exchange(rata de schinb foarte proasta), cel mai bine la banci sau mai la periferie.

Stadionul se afala relativ aproape de centru....deci cine vrea sa viziteze (si are ce !!!) poate sa o faca.

Eu aici am probleme cu biletele ...se pare ca toate pentru romani sunt deja in Bucuresti, daca stiti cum pot sa iau direct de la club lasati un post .

Deci daca vreti informatii in plus contactati-ma

Mereu Superiori !!!!!!

NE INSCRIEM NOI IN AISS, DAR NIMENI DIN GALERIA Stelei NU E IN STARE SA FACA O COREGRAFIE, MAI NOU. AM AVUT UN MECI DE CALIFICARE IN UCL SI NU A EXISTAT NICIO COREGRAFIE. ULTIMA ASTFEL DE REALIZARE A FOST LA MECIU CU Dinamo, SI ACOLO ERAU DOAR PLACUTE ALBE DE PROTEST. VREM SA VEDEM MISCARE!!! SPOR!

Edited by forever_STEAUA
Nu mai abuza de Caps Lock.

Haideti baieti, sa vedem milioanele de suporteri ale celei mai iubite echipe din Romania. Puteti sa faceti ceva mai mult pentru Steaua decat faceti acum, si e foarte simplu. Dupa parerea mea AISS a aratat ca are capacitatea de a gestiona actiuni, si mai ales de a investi "cu cap" sumele stranse.

As fi curios, greco, cam cati membri sunt in AISS pana acum ?

@Rhadoo - din cate stiu eu, AISS este o organizatie paralela cu galeria Stelei - fac parte suporteri din peluze, din tribune, stelisti din toata tara care nu ajung intotdeauna la meciuri, chiar si stelisti din strainatate. Nu stiu daca AISS se poate implica direct in realizarea unei coregrafii, ci doar sa ajute grupurile din peluze/tribune financiar, in anumite limite. Apropo, coregrafia de la meciul cu Dinamo nu a fost numai din placute albe, ci a urmat dupa mesajele cu foile(torte, steaguri, etc).

as vrea sa stiu si eu mai exact cum ma pot inscrie in Asociatie. exista vreun sediu ceva unde te poti prezenta?

citind ce ati scris voi aici imi vine sa-mi bag unghia in gat ca nu pot merge la praga....mi-as fi dorit asa mult!!!!!!!!!:((( dar asta e o sa stau acasa...:((((( ne vedem la meciul cu crapizii

@potra

Formularele de înscriere le gãsești pe site-ul www.AISS.ro.

Întrebãri și rãspunsuri referitoare la AISS le gãsești

AICI

as vrea sa stiu si eu mai exact cum ma pot inscrie in Asociatie. exista vreun sediu ceva unde te poti prezenta?

citind ce ati scris voi aici imi vine sa-mi bag unghia in gat ca nu pot merge la praga....mi-as fi dorit asa mult!!!!!!!!!:((( dar asta e o sa stau acasa...:((((( ne vedem la meciul cu crapizii

Pe www.AISS.ro gasesti toate informatiile necesare. De asemenea, nu ar strica sa consulti topicul din sectiunea AISS, Intrebari si raspunsuri. Sunt sigur ca vei afla tot ce vrei sa stii.

Pentru participantii la deplasare vom aduce formulare de inscriere, in caz ca vor sa se inscrie pe loc.

NE INSCRIEM NOI IN AISS, DAR NIMENI DIN GALERIA Stelei NU E IN STARE SA FACA O COREGRAFIE, MAI NOU. AM AVUT UN MECI DE CALIFICARE IN UCL SI NU A EXISTAT NICIO COREGRAFIE. ULTIMA ASTFEL DE REALIZARE A FOST LA MECIU CU Dinamo, SI ACOLO ERAU DOAR PLACUTE ALBE DE PROTEST. VREM SA VEDEM MISCARE!!! SPOR!

pai asta a facut parte din coregrafie... de torte ai uitat ?! da ce @@@ sa le ceri la ratati ca tine care nu fac decat sa critice...

Edited by Dragoshel
mai usor cu injuraturile

@potra - nu-ti baga unghia in gat ca e pacat...inscrie-te mai repede in AISS si poate mergi cu Arsenal , iar cu Praga....uita-te atenta la televizor ca-ti facem cu mana... :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Sper ca nu te-am suparat.

merci pentru raspunsuri....o sa intru sa ma informez

@ fane

bine promit ca o sa fiu atenta...dar vedeti sa nu uitati sa-mi faceti cu mana, sa stau sa ma uit degeaba prin tribune :)) si sa dea Dumnezeu sa pot merge la Londra

pai asta a facut parte din coregrafie... de torte ai uitat ?! da ce @@@ sa le ceri la ratati ca tine care nu fac decat sa critice...

[...] Critica e constructiva, bai. Tu esti multumit cu atmosfera de acum de pe Ghencea de la meciurile din campionat mai ales? sau nici macar nu mergi la alea? Incoerentule si ipocritule. Ai fost vreodata la meciuri pe vremea lui Jean Pavel? Aia era atmosfera, bai. Cantam si aveam coregrafii la fiecare meci. Nu ca acum 6 alcoolisti care stau in fata galeriei si nu stiu decat cantece cu ooooo ooooo ooooo. Mai usor cu jignirile, copilule. La 17 ani uite-l cum vorbeste. [...]

Editat de moderatori! Mare atentie la limbaj!

Manca-mi-ai carasu, bai nespalatule. Critica e constructiva, bai. Tu esti multumit cu atmosfera de acum de pe Ghencea de la meciurile din campionat mai ales? sau nici macar nu mergi la alea? Incoerentule si ipocritule. Ai fost vreodata la meciuri pe vremea lui Jean Pavel? Aia era atmosfera, bai. Cantam si aveam coregrafii la fiecare meci. Nu ca acum 6 alcoolisti care stau in fata galeriei si nu stiu decat cantece cu ooooo ooooo ooooo. Mai usor cu jignirile, copilule. La 17 ani uite-l cum vorbeste. Tu-ti norocu ma-tii.

ai dreptate pe timpul lui jean aveam cea mai puternica galerie din tara, acum numai avem nimic.

unul dintre lideri john care habar nu are sa faca o coregrafie se plimba prin cartier cu un bmw de culoare neagra de toata frumusetea, Gica are o spalatorie auto.

respect jean pavel

AISS ar trebui sa ia masuri in privinta liderilor de galerie,daca e chiar asa de importanta asociatia asta

Bai fratilor dar altceva mai stiti in afara de regretul ca nu mai e Jean liderul galeriei? Vremurile se schimba, mentalitatile la fel. Nu va mai plangeti ca nu se fac coregrafii atata timp cat nu participati la ele, veniti prin deplasari sa vedeti ca sunt multe persoane care-si dau interesul. Toti spuneti ca va inscrieti in AISS dar de la vorba la fapta e cale lunga.

Bai fratilor dar altceva mai stiti in afara de regretul ca nu mai e Jean liderul galeriei? Vremurile se schimba, mentalitatile la fel. Nu va mai plangeti ca nu se fac coregrafii atata timp cat nu participati la ele, veniti prin deplasari sa vedeti ca sunt multe persoane care-si dau interesul. Toti spuneti ca va inscrieti in AISS dar de la vorba la fapta e cale lunga.

In deplasari e de multe ori atmosfera. Dar acasa in Templu ar trebui sa vie un vulcan. Multi ar vrea sa cante si sa participe, dar o data ca nu e organizare si a 2-a problema sunt si cantecele. Uite examplu si semnatura ta. Ala e cantec? Ati vazut ca la cantecele simple canta tot stadionul. Se pot face multe, dar nu e chef si nici minte. toti ne luptam aici pe forumuri unu cu altu, dar aia tot ce pot ei fac. si din pacate sunt limitati. rau.

p.s: nu sunt maniac cu jean pavel. el era doar un om care facea ca atunci cand era meci in Ghencea sa se-auda si in Stefan cel mare scandarile si bucuria. si cu mustata a fost acceptabil. dar cu tantalaii astia e jenant. De-aia au ajuns sa fie numai [...] si copii de milogi de 12 ani in peluza. pacat.

Editat de moderatori!

da cantece simple ... cum ar fi: **** dinamu, la tzigani **** la tzigani si forza Steaua ...ca pe unii nu ii duce capu sa tina minte mai multe versuri ale unui cantec sau scandare...

@Rhadoo - din cate stiu eu, AISS este[...]

Corect... dupa cum majoritatea au inteles deja, AISS nu-si propune sa inlocuiasca nimic. Peluzele au si vor avea mereu propria bucatarie interna... insa in Asociatie se poate inscrie oricine, indiferent daca vede meciurile de la Nord, Sud, tribune, din fata televizorului sau a monitorului de calculator.

Cu totii avem moduri de exprimare diferite, ne manifestam in mod diferit, dar AISS isi propune sa fie un numitor comun al tuturor celor care fac eforturi pentru Steaua.

Inainte de toate, stelisti!

[...] Critica e constructiva, bai. Tu esti multumit cu atmosfera de acum de pe Ghencea de la meciurile din campionat mai ales? sau nici macar nu mergi la alea? Incoerentule si ipocritule. Ai fost vreodata la meciuri pe vremea lui Jean Pavel? Aia era atmosfera, bai. Cantam si aveam coregrafii la fiecare meci. Nu ca acum 6 alcoolisti care stau in fata galeriei si nu stiu decat cantece cu ooooo ooooo ooooo. Mai usor cu jignirile, copilule. La 17 ani uite-l cum vorbeste. [...]

Editat de moderatori! Mare atentie la limbaj!

hai ca m-ai facut sa zambesc:)))

daca tu zici ca pe vremea lui Jean erau coregrafii meci de meci... mi-e clar cu ce fel de om vorbesc.

ai dreptate doar cu cantecele... se canta mai tare si mai mult. acum sunt cantece mult mai multe, variate si frumoase... dar lumea e obisnuita cu alea simple si cu injuraturile.

AISS ar trebui sa ia masuri in privinta liderilor de galerie,daca e chiar asa de importanta asociatia asta

AISS sa faca, AISS sa dreaga, dar tu ajuti AISS cu ceva?

In deplasari e de multe ori atmosfera. Dar acasa in Templu ar trebui sa vie un vulcan. Multi ar vrea sa cante si sa participe, dar o data ca nu e organizare si a 2-a problema sunt si cantecele. Uite examplu si semnatura ta. Ala e cantec? Ati vazut ca la cantecele simple canta tot stadionul. Se pot face multe, dar nu e chef si nici minte. toti ne luptam aici pe forumuri unu cu altu, dar aia tot ce pot ei fac. si din pacate sunt limitati. rau.

p.s: nu sunt maniac cu jean pavel. el era doar un om care facea ca atunci cand era meci in Ghencea sa se-auda si in Stefan cel mare scandarile si bucuria. si cu mustata a fost acceptabil. dar cu tantalaii astia e jenant. De-aia au ajuns sa fie numai [...] si copii de milogi de 12 ani in peluza. pacat.

Editat de moderatori!

normal ca in deplasari e atmosfera pentru ca acolo vin toti care isi dau interesul. acasa vin cei care cumpara bilet la peluza ca e mai ieftin. si nu pot sa tina minte un cantec, ca cel din semnatura, ca deh e prea complicat. forza Steaua, **** Dinamo sunt cantece usoare nu?

ti-a placut atmosfera la Urziceni? cand s-au cantat cantece complicate?

sa nu uitati sa-mi faceti cu mana,

@potra - am promis...deci...am promis...

De la acest post in jos, cine mai este offtopic, primeste ban automat. Un articol interesant s-a transformat in balacareala unora, care se vede clar ca nu au nici cea mai mica legatura, cu ce se intampla in peluzele steliste.

AISS sa faca, AISS sa dreaga, dar tu ajuti AISS cu ceva?

chiar trebuie sa ajut eu AISS? ce realizare au ei pana in acest moment, (2 autocare la praga) in fine niciodata nu voi ajuta aceasta asociatie, eu ca suporter stelist nu recunosc aceasta asociatie "fantoma"

forzateaua

Salutare si noroc! :)

Daca nu vrei sa ajuti nu deranjeaza pe nimeni, dar nici nu se simte nimeni obligat sa-ti asculte lamentarile... poti sa faci tu mai multe, pe cont propriu.

@ro_steaua mai sus ziceai ca AISS sa se implice sa schimbe liderii de galerie, acum nu recunosti o asociatie "fantoma"?? frumoasa gandire ;)