fcsteaua.ro

Unirea Urziceni - Steaua 1 - 0

278 posts in this topic

Daca Ne-a Batut Sevilla De Urziceni... Va Dati Seama Cum O Sa Ne OMOARE SEVILLA???!!!

asta e comentariul tau? asta ai constatat tu ca ar fi grav? faptul ca MM-ul a declarat ca rufai tragea de timp in min 80? iti place jocul echipei? atitudinea patronului? indolenta managerului Ilie?

intrebari:

cum comentezi jocul echipei?

ce crezi despre antrenorul Hagi?

ce crezi despre faptul ca scuza lor...a lui Hagi, e aceea ca sunt obositi, cand ei...si-au amanat partida din campionat cu Pandurii, pana la meciul jucat miercuri au avut o saptamana de pauza, deci au jucat miercuri, pana duminica sunt 4 zile, iar acum or sa aiba 2 sapt sa se odihneasca. Nu ti se pare penibila scuza asta cu oboseala, dat fiind faptul ca suntem abia la inceputul campionatului?

M-a deranjat modul in care a spus-o "Rufay, baiatul acela, parca asa il cheama"...sa mai lase MM vrajeala si ironiile aiurea, mai ales ca se da mare stelist si atunci nu ar trebui sa vorbeasca asa...asa spunea si de alexa "baiatul ala"...pai ii pune ii aceeasi oala?!

Poate unele din intrebarile pe care le'ai pus sunt retorice, insa tin sa raspund la ele..daca tot purtam un dialog:

Nu am pomenit de jocul echipei in comentariul meu. Normal ca nu imi place jocul echipei si cred ca doar rivalilor le place cum joaca Steaua acum...cat despre atitudinea patronului, te astepti la mai mult de la un incult cu bani?! eu nu...

Despre jocul echipei am mai spus-o..atat timp cat jumatate din titularii de ieri sunt jucatori de ligile inferioare, nu ma mira jocul Stelei de acum...Cu jucatori ca Lovin,Baciu,Nicolita,Nesu,Ov Petre vrem sa atacam fazele superioare are Ligii, dar in ritmul asta ramanem doar cu "vrem"..pana la "putut" este cale lunga.

Despre antrenorul Hagi, o avea el ceva idei cam cum trebuie sa arate o echipa, insa a fi antrenor inseamna in mare parte si a fi un bun psiholog, ceea ce cred ca ii lipseste, si aici pierde mult.

Cat despre scuze, penibile. Daca si cu Bate Borisov te obosesti atat de mult incat sa nu joci absolut nimic cu Urziceniul...dar iti spuneam mai sus de unii jucatori si atunci se subintelege totul...doar cand pomenesti de ei, ai raspuns la multe intrebari...

O zi buna.

Este evident ca Steaua este deficitara rau la mijlocul terenului, unde precouparea este doar spargerea atacului advers. Hagi insista cu Lovin si Petre la mijloc, desi se vede din avion ca in acest fel se limiteaza dramatic jocul de atac. Acesti doi oameni nu stiu, nu pot urca sau pasa vertical, este prea mult pentru ei. Raman combinatiile laterale si cele pe flancuri, insuficiente atunci cand adversarul stie cine este si cum joaca Banel Nicolita. In sezonul trecut, Thereau cobora des la mijloc si combina cu mijlocasii foarte bine, ceea ce nu se mai intampla cu Zaharia, mult mai greoi decat francezul. Neaga este in continuare o dezamagire, iar Dica nu poate fi one-man-show in toate meciurile, tip "eu centrez, eu marchez:. Acesta e tabloul actual, din pacate. Teribil sa pretinzi ca faci transferuri si sa nu aduci un singur play-maker. pardon, exista Plesan, dar i s-a opus CFR-ul! A, si era sa il uit pe Nesu, care confunda tot mai des postul de fundas lateral cu cel de cascador de Western. Chiar nu poate avea nimeni la club o discutie cu Nesu pentru ameliorarea planului psihic?

@alexmk17

PERFECTA DREPTATE!!! DE MULTA VREME NU AM MAI VAZUT UN MESAJ CARE SA EXPRIME EXACT GANDURILE MELE!

Edited by Dragoshel
nu se citeaza un post complet, doar anumite cuvinte din el. si abuz de caps (nu mai scrie cu litere mari)

Ce e si mai trist este ca Hagi crede ca echipa e pe un drum bun....cand de fapt Steaua joaca penibil.

cei mai slabi jucatori de la Steaua si care strica tot angrenajul Stelei sunt : Nesu, Lovin, Ovidiu Petre !

@RedStar

Frate laso mai moale!!! Cea facut MM la adus pe Elton si pe Adnrei!!!Foarte bune mutarile astea a lu MM!! Deasta castiga Steaua???Ce echipa a construit??? Ce demnitate are ma??? Esti cumva ruda cu el??? MM a fost cea mai mare sluga a lu Becalii deasta a stat 5 ani la Steaua ca ii pupa talpile!!! Si acuam e tare in gura!!!

Edited by Dragoshel
nu se citeaza un post complet, doar anumite cuvinte din el.

@RedStar

Frate laso mai moale!!! Cea facut MM la adus pe Elton si pe Adnrei!!!Foarte bune mutarile astea a lu MM!! Deasta castiga Steaua???Ce echipa a construit??? Ce demnitate are ma??? Esti cumva ruda cu el??? MM a fost cea mai mare sluga a lu Becalii deasta a stat 5 ani la Steaua ca ii pupa talpile!!! Si acuam e tare in gura!!!

Du-te si culca-te. Esti obosit rau...

Sau mai complet - treci pe la scoala, preferabil macar 12 clase, si apoi du-te si te culca.

Hagi, vezi ca Rednic are un loc in Taxi.

Veni-mi-ar rau...

Nu o fi Hagi cel mai bun antrenor dar la Steaua orice ar sta pe banca la prost nu ai ce face . La Steaua e multa prostie

Am pierdut pentru ca nu puteam sa mimam fotbalul la infinit si sa castigam. Pe langa ca nu jucam nimic, nici echipa nu e facuta cum trebuie. de ce Neaga mijlocas stanga sau varf impins? Cand l-au adus pe Neaga la echipa, trebuiau sa se gandeasca la faptul ca el joaca aceeasi partitura ca Dica. dupa parerea mea, Dica si Neaga n-au ce cauta impreuna in teren. Apoi, lipsa cronica de picior stang. Cristocea nu-si mai revine odata, Bostina a fost alungat (in centru nu juca bine, dar in stanga era o solutie), iar Ochirosii a fost dat la Buzau, cand eu as fi jucat cu el titular. Cum dracu sa centreze un dreptaci de pe stanga? Numai daca isi intoarce mingea pe dreptul (si Nicolita, Croitoru, Neaga sau Plesan, care au jucat acolo, cam asa faceau, si asta insemna timp pierdut si viteza scazuta in joc). Eu in locul lui Hagi m-as fi dus la Jj si i-as fi zis: uite JJ, tre sa joc neaparat cu Bostina, dar joc in stanga, nu in centru, ca n-am alt stangaci. Dar Hagi a plecat capul si l-a trimis pe Bostina in mocirla de la Steaua II. O a treia cauza a jocului slab si rezultatelor, este valoarea scazuta (in ciuda golurilor marcate) a lui Zaharia. este un varf bun pentru Gloria Bistrita sau Farul Constanta, dar nu pentru Steaua. Nu combina, e lent, e previzibil, nu are sut. CEA MAI MARE EROARE MANAGERIALA DIN Ghencea A FOST CEDAREA LUI Thereau. Steaua n-a avut asa jucator bun niciodata in istoria ei. In locul lui JJ, eu faceam asa: nu stiu stelistii franceza? Buun. De 2 ori pe saptamana vine un profesor de franceza, si tot lotul invata franceza, ba vin si eu la ore, ca nici eu nu stiu. Dar NU l-as fi dat pe Thereau!

Ma uitam acum la Aek Atena-Sevilla. 0-3 la pauza. Un meci foarte frumos, Sevilla joaca admirabil desi le lipsesc din titulari. Sincer, si jocul lui Aek mi'a placut, au niste jucatori foarte talentati, care joaca in viteza. M-au impresionat jucatorii de banda, cat de tehnici pot fi...Si ma gandeam la Steaua mea, un gand permanent..si faceam o simpla comparatie...parca il vedeam la cate o pasa pe Banel, preluand'o si plimband'o aiurea, parca il vedeam pe Nesu facand un stop de 2 metri, pe Lovin dand'o inapoi la Baciu, Baciu la ov Petre care la randul lui o da inapoi la Zapata..si tot asa...si inca mai avem pretentii...In prima repriza, la Aek-Sevilla nu am vazut o pasa inapoi, asta spune ceva...

p.s. la scorul de 0-3 publicul elen canta, au puterea de a o aplauda pe Sevilla si inca isi incurajeaza echipa...la noi, jumatate din stadion pleca la pauza si cealalta jumatate ramasa ii injura pe "jucatori" (unii din ei nu se pot numi asa!).

Dar unii ne vad lotul ca cel mai bun din tara, chiar trecem si de grupe, care nu stiu. Mai grav e ca si Hagi crede asta, dar la ce abrambureala e la noi la club........

Cand or sa joace si ai nostri ca elenii poate or sa fie si ei apaludati si nu injurati. Dar lipseste cultura fotbalistica si celor din iarba si celor din tribuna. Iar cand cultura asta lispseste cu desavarsire celor care ar trebuie sa conduca Steaua rezultatul e cel din zilele noastre.

Este interzisa citarea in intregime a postului anterior. Citeste regulamentul.

Edited by axl23

AEK - Sevillia ===> Masacru in direct !

Lyonu' erau mici copii fata de spanioli.Nici cu mir de la sfantul mormant nu-i batem pe astia...

Inca un sezon ratat atat pe plan intern cat si international.

Dupa Olaroiu,Hagi,mai lipseste ca Becali sa-l aduca antrenor pe Panduru,sa desavarseasca opera.

Si apropo,BRAVO MM Stoica.Tu si Dan Petrescu o adevarata echipa se profesionisti !

Gica,Rica,Dica,Finule,Gigi...

Sper ca v-ati uitat la televizor bine in seara asta...sa stiti ce ne asteapta in grupe.Pentru prima data dupa mult timp...am vazut ce inseamna fotbal total...100% jucat in spiritul lui...acela de a invinge...de a marca...de a fructifica fiecare ocazie.Sevilla este o echipa completa,am vazut-o de doua ori anul asta si aici si la Sevilla si cu regretatul Puerta in primul 11 si trebuie sa spun...ne asteapta o mare bataie la fundul gol daca noi continuam sa jucam in halul in care jucam.NU mai intalnim echipe de vedete...echipe cu fite gen Real Madrid sau Lyon.Intalnim 2 echipe bazate pe fotbal de echipa...pe spiritul jocului,acela de a domina adversarul,de a nu-i oferi nici o sansa.E o reala placere sa-l vezi pe Palop la 4-1 pentru Sevilla si 6-1 la general ca se enerveaza si loveste poarta de supararea unei ocazii a lui AEK.Asta e spiritul care trebuie educat la noi.Si baietii astia au trecut peste o drama peste care nu stiu cine ar putea sa treaca atat de usor si au suplinit lipsa unui jucator tanar de geniu care a fost Puerta.Si cu toate astea au practicat un fotbal incredibil,un spectacol total.Si de asta sunt capabili si Hleb,Van Persie,Gallas,Fabregas,Adebayor pentru ca ei nu mint fotbalul ca noi,nu il mimeaza.Gica,esti iubit cum doar Marius Lacatus poate fi aici in Ghencea dar daca nu iti revii,daca nu faci orice sa inveti si sa educi jucatorii sa aiba spirit de invingator dar mai ales de luptator,mai mult de Urziceni nu o sa vedem,niciodata.E groaznic ce am vazut duminica,GROAZNIC,patetic si deplorabil.Si asta cu gandul la Zenga si Olaroiu,practicanti de specialitate al aceluiasi joc stupid si fara orizont.

Aveti pe voi doua culori care trebuie cinstite si onorate si mai ales aparate...cum faceau Lacatus,Adrian Ilie,Hagi,Iovan,Alecsandrescu,Ienei,Iordanescu,Piturca,Marcel Raducanu chiar si tu Mirele uneori,cand nu erai preocupat de karate,k1 si sefia in vestiar.Capul sus si aparati culorile,aparati mandria,onoarea si cinstiti tricoul pe care il purtati ca e o onoare sa intri pe un stadion unde au calcat numai nume imense ale fotbalului romanesc si mondial si sa ai in spate Armata de suporteri mereu prezenti si dornici de a purta echipa spre victoria care ne-o dorim.Nu mai mintiti fotbalul,alergati,driblati,marcati,jucati ca pentru asta sunteti aici...pentru a face istorie nu pentru a fi doar notati cu o prezenta.Cred ca fiecare dintre voi vrea sa fie trecut in acea lista a marilor echipe ale Stelei,sa fie amintit cu drag de fiecare suporter dar asta se castiga doar prin munca si sacrificiu.

Citus,Altius,Fortius!

Nu o fi Hagi cel mai bun antrenor dar la Steaua orice ar sta pe banca la prost nu ai ce face . La Steaua e multa prostie

Ma gandeam ca daca esti asa intelept ar tebui sa fi tu antrenor!

Toata lumea comenteaza strategiile lui Hagi, toti se cred antrenori! Mai bine puneti-va in locul anrenorului sa vedeti la ce presiune este supus din partea conducerii si a suporterilor!

Si dak la Steaua e prostie, eu zic s-o tina tot asa! Gratie" prostiei" au ajuns pana in semifinala UEFA!

:unsure: bai fratilor santem varza la misloc,ar fi bine sa faca ceva pana nu incepem grupele ca santem haliti....!

ba esti nebun?:))

vreau sa aflu si eu, daca se poate ,date despre deplasarea la prga cat mai multe si mai repede...mersi mult.

mitica la puscarie! steagro

endorama, aici in final te-ai prins si tu in sfarsit de ce scoteam eu in evidenta de cand a venit Hagi: ca este mai varza decat Olaroiu. Ma bucur ca tie ti-a luat DOAR 9 etape ca sa iti dai seama de asta. Eu il vreau antrenor pe Rafa Benitez la Steaua.

stai mai linistit ca mi-au luat mult mai putin de 9 meciuri ca sa-mi dau seama ca Hagi nu are valoare de antrenor la Steaua... de fapt, pana nu demult toti pe aici ma faceau dobitoc fiindca spuneam ca nu are sens sa mai continuam cu Hagi. acum vad ca toti au ajuns sa fie de acord cu mine.... de-aia sunt eu in America: fiindca imi dau seama de multe chestii, din matematica, fotbal, etc cu mult timp inaintea celorlalti.

dar oricum, nu asta era relevant in mesajul meu. sper ca n-o sa-ti ia nici tie inca 2 ani ca sa intelegi ce ziceam acolo despre lupta asta a ta cu morile de vant

Ce curva poate fi MM asta...nu sunt sustinatorul lui Becali, dimpotriva, il detest. Am auzit o declaratie a lui MM " Am vãzut Steaua trãgând de timp de prin minutul 80. Rufay, parcã așa îl cheamã pe bãiatul ãla, alerga dupã mingi în direcția opusã". Cum poate un imbecilul sa il ironizeze pe Zapata, unul dintre cei mai buni portari pe care i'am vazut in ultimii ani la Steaua, cand el a adus la echipa 2 asa zisi portari, Carlos si Andrey. Mare dobitoc...

foarte buna observatia..... chiar daca MM avea dreptate legat de tragerile de timp ale Stelei, e ridicol faptul ca incearca sa faca misto de Zapata, cand el ne-a adus pe post de portar 2 parasute dintre care ultima, adica Andrey, incaseaza $300.000 pe an - mai mult decat aproape toti jucatorii Stelei - si nici nu vrea sa plece. de ce nu si-l ia MM la Urziceni sa-i plateasca el salariul?

eu nu am vazut meciul dar cred ca Unirea Urziceni nu a castigat pe cinstite. o echipa slaba nu avea cum sa bata campioana fularsteau2 . un prieten mia zis ca arbitru l a tinut cu Unirea in ultimile minute. am vazut si eu golul dar erau toti in careul mic si l-au blocat pe zapata. ati trisat dar o sa ne luam revansa forzateaua

Ati vazut fratilor ce face Protasov la Dnipro?

Defileaza prin campionat. A batut la Kiev cu 3-1.

Eu cred ca in grupe ne facem de ras. Mai bine stam acasa.

Steaua nu are forta si nici nu prea are jucatori de valoare.

Singurii jucatori de valoare sunt Dica, Goian si Rada.

Ne tot imbatam cu apa rece ca avem antrenor, ca avem echipa, dar nu avem nimic.

Cu Arsenal si Sevilla nu cred ca trecem de mijlocul terenului.

Steaua joaca fara orizont.

Traim doar din amintiri.

Adica ce facem si noi. Minus faptul ca mai mult ca sigur cu Protasov am fi jucat fotbal, nu turca, iar panaramele din echipa ar fi stat pe banca.