fcsteaua.ro

Unirea Urziceni - Steaua 1 - 0

278 posts in this topic

Zapata - Golanski, Baciu, Rada, Neșu - Nicolițã, Ov. Petre, Lovin, Neaga - Dicã, Zaharia.

Antrenor: Gica Hagi

Prima Repriza

Min 1 - Ocazie uriasa pentru Steaua. Zaharia este blocat in ultimul moment de Galamaz.

Min 4 - Zapata are 3 interventii de fundas si salveaza Steaua de gol.

Min 20 - Joc slab al ambelor echipe.

Min 24 - Golanski centreaza in careu si Neaga reia milimetric pe langa poarta.

Min 40 - Cartonas galben Urziceni: Galamaz este avertizat dupa ce il trage grosolan de tricou pe Zaharia.

Min 41 - Cartonas galben Steaua: Florin Lovin este avertizat dupa un fault la mijlocul terenului.

A doua repriza

Min 48 - Cartonas galben Steaua: Ionut Rada este avertizat.

Min 51 - Dubla schimbare la Steaua. Ies Florin Lovin si Dorel Zaharia si intra Eric Bicfalvi si Romeo Surdu.

Min 61 - Eric Bicfalvi suteaza pe langa poarta dintr-o pozitie favorabila.

Min 63 - Schimbare la Steaua. Iese Banel Nicolita si intra Valentin Badoi.

Min 70 - Valentin Badoi scapa pe partea dreapta, centreaza in careu de unde Neaga reia in bratele lui Stelea.

Min 81 - Ionut Rada salveaza de pe linia portii un gol ca si facut.

Min 90+1' - Galamaz deschide scorul la Urziceni printr-o lovitura de cap, dupa o balbaiala in careul stelist! 1-0 pentru Unirea!!

Final de meci

conducatorii de pe fcsteaua.ro

faceti un program unde sa transmiteti live meciurile Stelei pentru ca noi cei din strainatate sa avem posibillitatea sa le vizionam.

ar fi excelent pentru ca sopcast sau ce mai exista nu functioneaza intotdeauna. in plus ati castiga la utilizatori

2 culorii ce le adoorr ca heroina sunt cu mine pana morr.....

Forza Steaua, am inceput bine, speram sa vina si GOLUL.

Pe zappata poate sa-l bage si fundas ...Baciu si Rada zero ...suta la suta primeste gol Steaua azi ..sper sa dea macar 2.Si nasol mai e ca iar comenteaza urechiosu ala cretin meciu si se excita cand au o ocazie Unirea

Deci nu suport transmisia celor de la national TV , e de tot ca****l .Sper sa invingem azi , cu 2-0 asa cum am spus .Deocamdata nu prea au ajuns la poarta noastra cei de la Urziceni.

Forza Steaua !!!!

Si nasol mai e ca iar comenteaza urechiosu ala cretin meciu si se excita cand au o ocazie Unirea

Hahahaha , ala e anti-Steaua de cand il stiu :| ...

Forza Steaua ! Buna prestatia suporterilor nostri , pacat ca nu am putut sa fiu si eu azi acolo .. eh asta :D

cu "siamezii spectacolului desavarasit" o.Petre-Lovin (sunt cam rautacios pana acum s-au miscat peste media lor obisnuita) + cireasa de pe tort baneeeeeeeeel Nicolita(!!!), meci de meci o sa jucam in 8 oameni...as da orice sa vad Steaua un meci fara astia 3 cu care o sa "speriem" vestul

Cu atletul pe deapta nu o sa avem niciodata parte de atacuri periculoase de pe partea aceasta a terenului, noroc cu Golanski dar cum sa faca singur si faza de atac si aparare??? Of Domane, cu sanatatea si conditia fizica a atletului cu siguranta multi amatori ar fi jucat mult mai bine pe postu ala. Nu are nici o treaba cu jocul de constructie de la mijlcoul terneului. E foarte foarte bun la distrugerea jocului dar la creatie nu l ajuta nimic din to arsenalul pe care l are.

Un joc mai bun de posesie dar lipsit de pericol. Cu un autentic mijlocas ofensiv in echipa cu siguranta am juca altfel. In sfarsit sa speram ca vom castiga si astazi.

Forza Steaua!!!!

Nu va speriatzi ! Este un meci strategic pentru adormirea spionilor trimisi de Arsenal,Sevilla si Sparta(precum si adormirealui jjjjjjjjj-pastele mamii lui de zoofil cu trogloditzii lui Baciu,Lovin,ov.Petre)

Sa vedem pe cine mai miruieste oligofrenul la pauza,sa inscriem si noi un gol amarat si sa luam cele trei puncte.

Sper sa il vad pe Surdu repriza a 2 a .Si chiar sa inscrie golul victoriei :tongue:

Penibila transmisia National TV.Sunt faze la care nici nu se vede mingea,parca e filmat de pe deal...

Sper sa marcam in a doua repriza.Forza Steaua!

Of, Doamne, in fiecare etapa ni se demonstreaza ca se poate si mai rau...

Nu va speriatzi ! Este un meci strategic pentru adormirea spionilor trimisi de Arsenal,Sevilla si Sparta(precum si adormirealui jjjjjjjjj-pastele mamii lui de zoofil cu trogloditzii lui Baciu,Lovin,ov.Petre)

Sa vedem pe cine mai miruieste oligofrenul la pauza,sa inscriem si noi un gol amarat si sa luam cele trei puncte.

Nu se merita sa faci pacate din cauza lui!!! Am reusit sa vad si eu o parte din meci pe net, www.ligaonline.ro, execrabil, dar ce pretentii sa am, made in Romania, cum se face tot ce nu e transmis din Romania pot sa vad fara probleme cu sopcastul, asta e cand oare si la noi ca la ei???

Sa revenim la meci. In aparenta parca am controlat meciul dar din nou suntem pisica fara gheare (ghiare = un Elton la mijlocul terneului sau daca nu cel putin un jucator cu calitatile lui). In lipsa ghiarelor o sa ne chinuim cu scuipatul de mata in persoana atletului si a siamezilor de mijlocul terenului. De unul avem nevoie dar vorba aia, ce e prea mult strica si pe noi ne strica de mult dar de, jijiotul are lot sa treaca de grupe chiar sa castige si lupota suprema, ce m a lasat masca a fost declaratia lui Hagi. Poate stie el ca Plesan o sa revin mai repede decat e preconizat ca Bicflavi nu l vad titular la mijloc.

Sa speram la gol(goluri)!!!

stiti unde pot vedea si eu meciul pe internet

Incearca sopcastul (trebuie instalat: http://myp2p.eu/) si vezi daca-l transmit

acolo. Eu, tot din Uniunea Sovietica Ailalta, il vad pe skype (mi-l pune cineva din tara care are TV tuner si high speed connection). Poate-ti aranjezi ceva de genul asta pe viitor.

Bafta!

HAI Steaua!!!

jocul nostru ii multumeste teribil pe observatorii adversarilor din CL. aparem ca victime sigure...chiar suntem, nu?! pacat...ceva nu merge.

P.S. Parca am vazut o faza care se ridica la nivelul pretentiilor (incheiata cu sutul lui Bicfalvi).

nu-l dau... toate canalele is offline :(

stiti unde pot vedea si eu meciul pe internet,nu sunt din Romania sunt din sua.multumesc anticipat

meciul este transmis pe Sopcast. canalul 28817

Mai intai deschide televizorul si apoi numeste pe unul sau altul troglodit !!! Baciu e dezastros, Lovin e ca de obicei mediocru INSA Ov. Petre recupereaza o multime de baloane iar in meciul asta chiar a reusit si cateva pase bune in fata. Asa ca mai uita-te si tu la meci inainte sa dai saptamana de saptamana "copy-paste" la comentariile despre Ov.Petre !

mda, foarte prost jocul, nu cred ca putem mai jos de atat, avem noroc cu Zapata ca daca nu era cel putin 2-0 pentru urziceneni.

In repriza a doua un lucru e clar, nu avem atac, nu am sutat de loc la poarta, am ajuns de 2 ori in careu. Faulturi cu carul la centru, cartonase galbene garla, pase mici si gresite, demarcari aiurea, branciuri din care pierdem mai mereu.

La jocul in defensiva- e jale frate, autobuzul in careu si "da ba in ea cat mai tare", cam asa s-ar descrie, la jocul din centru anemici si fara nici un randament, in atac nu mai spun.

Sper sa nu facem egal, ar fi bun si sa castigam cu 1-0 , un egal de dezastru, dar la cum jucam cred ca e supe rezultat egalul.

Si ce face ma rog Ov. Petre cu baloanele recuperate?Adineauri la sutul lui Paduretzu acelasi Ov. Petre s-a intors cu spatele !