Sign in to follow this  
Followers 0
Guest SteauaToronto

Liga Campionilor editia 2007/2008

438 posts in this topic

Ne vom lupta cu Arsenal pentru locul 2. Cu Sevilla nu avem nici o sansa, daca scoatem 1 pct in dubla mansa e bun.

Sper sa o batem Sevilia dar e o echipa foarte buna, dar daca jucam mai bine si mai creativ putem sa o batem .Dar cu Arsenal mai greu e o echipa care a jucat finale si semifinale . fularsteaua2

Sa speram ca Sevilla va fi obosita dupa SUperCupa Europei si distrusa dupa moartea lui Puerta si va pierde la Atena. Desi este foarte greu. Oricum chiar si asa, programul este de partea noastra, echipele accesibile.

TREBUIE sa facem o figura frumoasa.

O sa vadeti voi cu cine joaca Steaua in CL, nu cu Sevilla ci cu AEK !!!

Eu sper din tot sufletul sa se calificie Greci, pentru ca prea isi bat toti joc de ei, adica mai ramine AEK-Sevilla, si toti iau condamnat...

Nu este corect sa faci calcule din moment ce nimic nu sa facut.

Pentru a ne califica e clar ca trebuie sa scoatem cel putin 4p de la Slavia desi nu este deloc usor,sa batem pe Sevilla in Ghencea si cu Arsenal ce-a iesi a iesi,pentru ca londonezii sunt capabili sa ne ia 6p,cred.

trebuie sa fim un pic realisti si obiectivi sa recunoastem....nu prea avem sansse...nici cu arsenal si mai ales cu sevilla...isi vor da viata pe teren pentru baietasul ala echipa Sevillei...cu slavia ce vor fi sanse...sa speram la minuni...oricum...in orice caz..frumos e aerul de CL..

nu era clubul obligat sa anunte pretul la bilete la 24 de H dupa tragerea la sorti?

nu era clubul obligat sa anunte pretul la bilete la 24 de H dupa tragerea la sorti?

Mai au timp o ora jumate. :tongue:

Oricum,cand se vor anunta preturile,o sa ramanem masca,va dati seama ca o sa fie niste scoruri puternice rau de tot!!

evident ca acum Jiji vrea sa-si scoata banii......totusi eu sper ca o sa trecem de arsenal(de sevilia nu mai zic nimic....e pur si simplu prea tare-echipa in adv sens al cuvantului,chiar fara puerta si alves)....si cred ca un meci in 16-imi ar merita toti banii!!!! fular-campionii

Io ma rugam sa ajungem in sferturi , da acum , cand am vazut in ce grupa suntem , ma rog sa iesim pe locul doi , adica saisprezecimi !!! :unsure:

@ danny

suna-l pe Jiji si spune-i ca echipa de pe primu loc nu se califica direct in sferturi...poate de aia viseaza el sferturi...programu e mai bun chiar decat anul trecut iar scorurile vor fi mai mari ma astept la : 130 cu arsenal 60 cu sevilla si vreo 30 cu slavia...la fel ca anul trecut sigur nu vor fi..

Sevilla si-a luat-o-n super cupa de la Milan. Kanoute nu s-a regasit deloc, Dani Alves a fost o umbra palida a fundasului care manca flancul drept si dadea centrari perfecte pe banda rulanta. L-am remarcat doar pe Duda si pe danezul Poulsen.

Din ce-am vazut azi, deci, Sevilla poate fi invinsa. Partea a doua e ca totusi a jucat cu Milanul... nu cu d'alde FC Scuipa-n Dunare. Dar ce mi-e Milan, ce mi-e Steaua, nu? :)

@weezer

da' chiar..pana la urma ce are milanu' in plus??pe kaka?? pe gattuso?? ambrosini??

hai ma fiti seriosi ca noi ii avem pe Banel,pe Mirel dar mai ales il avem pe "netransferabilul" SURDU....pai asta echipa...ce Milan,ce sevilia....

apropo surdu e netransferabil pentru ca nu-l vrea nimeni??intreb si eu asa..... fular-campionii

@yo_marius_xxx

In primul rand jucatorii Sevilliei sunt in stare de soc dupa dureroasa pierdere si poate nu isi revin din aceasta stare. In al doilea rand, nu are mare relevanta sa aduci ca argument comparatia intre, de exemplu, Surdu si Kaka pentru ca intr-un meci apar alte aspecte si poate ne trezim ca Surdu inscrie de vreo doua ori in poarta Sevilliei :biggrin: . Nu inteleg de ce atata reticenta din partea unor useri in ceea ce il priveste pe Surdu, un jucator care pe mine m-a incantat in meciurile din Liga 1 si cred ca se va impune cu usurinta in primul 11 stelist.

Edited by forever_STEAUA
Postul imediat anterior nu se citeazã!

Trebuie sa facem meciuri bune cu Arsenal si cu Slavia cu Sevilia ne va fi foarte greu pentru ca sunt pe val cred in sansele Stelei de a merge mai departe ! fularsteau2

fularsteau2 spre cl

Hai Steaua...
Ma intreb cum ne privesc oare cei din grupa pe noi? Cel putin suntem mai cunoscuti de anul trecut pentru. ca am ajuns in grupe si am batut pe Dinamo Kiev si am obtinut cu Real Madrid un rezultat bun la ei acasa.........dar probabil ca ne considera o echipa de care vor trece fara probleme.......dar eu cred ca vom trece de grupe si vom face meciuri bune......sa le facem o surpriza....sa se auda in toata lumea de Steaua Bucuresti.... fular-campioniifular-campionii sprecl2

Iata cateva pareri de pe forumurile straine privitoare la coeficientul UEFA al Romaniei de anul acesta :

About Romania, there is not much introduction after Cluj and Otelul were eliminated in UCQR2, so let's see the 3 teams from Bucharest:

9.5 points for Steaua. Here, to be honest, I'm afraid they won't take any points (if I look at th eway they play now), I think they'll get 3 points (1 win and 1 draw - at least because of being somewhat experienced by now and with 3 games on he home ground with the supporters behind) and I hope for 4 points which would probably mean going through to the last 32 of the UC. Steaua's board and coach are very optimistic in passing through to the 1/8 but I think they just found some weed. I really wish they'll get 4 points in the GS though.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

for Romania there is still hope after one (huge) dissapointment and a half.

for Dinamo and rapid:

they both progress to GS: (2w + 1d + 1l = 5p) where they can get something between 4p (min) and 9p (max), from then on no more than 3p.

IF they both progress then, on average, they should bring 12p

only one goes through to GS: 3-4p where that team should bring something between 2p (min) and 7p (max), counting the next round too. the average is around 8p

they are both eliminated: 2p

a simple math average: (2+8+12)/3=7.333 (rounded up to 7.5)

Steaua: may bring a minimum of 2p and be 4th

or (i wouldnt call it maximum) 5p and be 3rd

going to UEFA cup where another 1-5p can be earned.

another simple math average: (2+8)/2=5

closing this post, the final coeff = 4.1

that is quite small, but hey, hope still remains..

Sevilla si-a luat-o-n super cupa de la Milan. Kanoute nu s-a regasit deloc, Dani Alves a fost o umbra palida a fundasului care manca flancul drept si dadea centrari perfecte pe banda rulanta. L-am remarcat doar pe Duda si pe danezul Poulsen.

Din ce-am vazut azi, deci, Sevilla poate fi invinsa. Partea a doua e ca totusi a jucat cu Milanul... nu cu d'alde FC Scuipa-n Dunare. Dar ce mi-e Milan, ce mi-e Steaua, nu? :)

Sigur ca poate fi invinsa. Cu o conditie : Steaua sa joace cu mult peste nivelul prestatiilor de pana acum. Daca baietii vor reusi sa depuna un efort fizic dublu fata de meciul cu CFR Cluj, sa reduca de 3-4 ori numarul greselilor de tehnica individuala si sa-si imbunatateasca substantial viteza combinatiilor si organizarea tactica a jocului atunci Sevilla e o echipa de batut. Daca insa Steaua va continua sa joace ca in ultimele meciuri atunci mai mult de doua infrangeri 'onorabile' nu cred ca am putea obtine. Si asta daca avem noroc.

In ultimele minute ale perioadei de transferari, Arsenal Londra l-a transferat pe Lassana Diarra de la rivala Chelsea pentru o suma de transfer care nu a fost facuta publica.

sursa: onlinesport

hai sa fim seriosi........daca surdu da 2 goluri cu sevilia eu fac cinste la toti userii de pe forum!!!!!...

sa stii ca noi cu Lovin,ov.Petre si surdu o sa speriem europa........

.....banuiesc ca sunt cate unii care chiar cred ca abereaza Jiji........si cu tot lotul Stelei valid ar fi extrem de greu sa trecem de grupe,dar asa??

......adica noi suntem Steaua,cine e arsenal in comparatie cu noi?? sau sevilia??.......bine macar ca Hagi e realist(chiar daca a spus ca VA INCERCA sa treaca de grupe stie cat e de dificil) spre deosebire de primul strateg al tarii in materie de fotbal.....

fular-campionii

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0