fcsteaua.ro

Steaua - Bate 2 - 0

99 posts in this topic

Cateva observatii personale legate de meciul de aseara:

1. Desi este clar imbunatatit fata de anul trecut, sistemul audio NU SE AUDE decat ca un ecou in zona sectoarelor 4 si 5 de la tribuna I. Cred ca meritam mai mult cei care stam in zona aia. Aici as avea de comentat referitor la respectarea locului de pe bilet (care si mie mi se pare normala). Ar trebui implementat un sistem astfel incat sa-ti poti alege locul. Cine cumpara bilete din timp gaseste si locuri mai bune. Stiu ca exista varianta abonamentului dar si acolo am observat ca doar cei care aveau de anul trecut isi pastrau locul preferential... Si va dau un exemplu: cand am fost duminica sa cumpar bilete in prima faza am cumparat 3 si am primit in sectorul 5(adica pe colt), apoi la rugamintea unui coleg am mai cumparat 2 si alea au fost in sectorul 2...

2. Sistemul de acces lasa mult de dorit. Eu am ajuns cu 1h 40 min inainte de meci si nu am avut probleme, dar la jumatate de ora mai incolo s-a creat o aglomeratie incredibila, astfel incat multi oameni au reusit sa intre la cateva minute dupa fluierul de inceput...

3. Focul de artificii a fost dezlanat. Profesionistii aia mai au de invatat. Sau poate ca multe artificii au fost achizitionate de la Borcea in ziua meciului si nu au avut timp sa le aranjeze cum trebuie :-)

4. Legat de jocul echipei trebuie sa admitem ca mai e mult de lucrat. In rimtul asta va fi foarte greu sa facem fata pe 3 fronturi, iar alti jucatori nu cred ca vor mai fi cumparati. Campania de achizitii nu a fost tocmai rea dar inca stam sub blestemul accidentarilor in lant... Daca vom avea o grupa ca anul trecut in CL nu cred ca mai prindem locul 3, desi sper din tot sufletul sa ma insel.

5. Si sa mai si laud pe cineva. As da un mare + catorva baieti care fie au jucat f bine, fie au jucat bine dar mult peste ceea ce ne obisnuisera. Dintre acestia i-as aminti pe: Zapata (in sfarsit un portar bun), Nesu, care desi a avut cateva scapari a distrus bine niste faze periculoase, Neaga desi e departe inca de cel pe care il stiam cu totii, aseara a facut si el un meci mai bun si, nu as fi crezut ca zic asta, Ov Petre m-a impresionat prin daruire, sper ca de acum incolo forma sa fie ascendenta.

Sper sa-i facem fericiti pe cei doi suporteri ai Stelei de la Urziceni (MM si Dan Petrescu) printr-o victorie lejera! :-) Forza Steaua!

nu sunt deloc multumit.

de aproape nimic.

doar de calificare si de fata de aseara a lui Borcea ma mai pot agata.

restul e infiorator de slab si mi-e o teama teribila de grupe.

nu-mi amintesc de vreo echipa mai slaba decat Steaua noastra de azi care sa fi acces in grupele ChL.

la revedere.

Cu tot respectul. cred ca din pacate, confunzi slabiciunea cu pragmatismul...lipsa de spectaculozitate cu non-valoarea. Imi amintesc ca pe vremuri erau meciuri in care jucam cu echipe de calibru, ne agatam - exact ca bielorusii de fiecare minge, fugeam ca disperatii si ratam ocazii, dar -oroare - pierdeam meciul !!! Ei bine, acum suntem in cealalta postura. Niciun moment Steaua nu s-a clatinat, nici la cele mai mari ocazii pe care ex-sovieticii le-au avut. Asta denota putere. Nu s-a citit spaima in ochii lor, ci din contra o putere si o tarie de caracter fantastica. Felicitari baieti si succes pe mai departe. Oricum, e loc de mai bine.

Nicio infrangere in 8 meciul oficiale ar trebui sa aspuna ceva si criticilor.

Bai BAETZI bai, ca sa incep si eu ca Jiji, mai calmati-va mai odata ... cu Inter echipa slaba, cu Slavia Praga si alte spasme din astea ... ce dreacu nu intelegeti ca suntem la alt nivel? Ne-am chinuit cu Zaglebie si cu Bate si acum spunem de Inter ca e slaba si Lyon nu mai e ce-a fost? Pai asta e mentalitatea tipic de om prost roman, care ne UCIDE. Sa ne vedem naibii odata lungul nasului, Slavia Praga repet, a BATUT-O PE Ajax DE DOUA ORI, tur retur ... si decat sa ne bata Slavia Praga din urna 2 si Rosenborg din urna 4 ...

In plus, cu Slavia Praga sau Rosenborg joci cu o presiune in plus, pentru ca sunt asteptari mari. Prefer sa picam cu Liverpoo/Manchester/Milan din urna 1 (in ordinea asta), Benfica/Valencia din urna 2, Glasgow din urna 4. Sa stim o treaba ...

BVO Steaua UN SUCCES FANTASTIK.Super echipa super joc....mi-a placut foarte mult faptul ca in sfarsit si-a dat drumul si Neaga (asteptam multe goluri de la el).....imediat ce revin si extremele Golanski si Emeghara+ fundasul central Ghionea....va creste concurenta si implicit performanta la Steaua.Mare portar Zapata si culmea facea tot atat cat fiecare din rebuturile aduse de Meme.De acum ASTEPT CU SUFLETUL LA GURA TRAGEREA LA SORTI....prima urna categoric ne rezerva o echipa mare.......dar sper ca in 2 si 4 sa avem ceva mai modest.....as vrea Slavia Praga in 2 si in 4 m-as feri de Sahtior.Orice ar fi acum echipa e mai puternica si ne poate duce departe.....FELICITARI BAIETI INKA O DATA!

Bai BAETZI bai, ca sa incep si eu ca Jiji, mai calmati-va mai odata ... cu Inter echipa slaba, cu Slavia Praga si alte spasme din astea ... ce dreacu nu intelegeti ca suntem la alt nivel? Ne-am chinuit cu Zaglebie si cu Bate si acum spunem de Inter ca e slaba si Lyon nu mai e ce-a fost? Pai asta e mentalitatea tipic de om prost roman, care ne UCIDE. Sa ne vedem naibii odata lungul nasului, Slavia Praga repet, a BATUT-O PE Ajax DE DOUA ORI, tur retur ... si decat sa ne bata Slavia Praga din urna 2 si Rosenborg din urna 4 ...

In plus, cu Slavia Praga sau Rosenborg joci cu o presiune in plus, pentru ca sunt asteptari mari. Prefer sa picam cu Liverpoo/Manchester/Milan din urna 1 (in ordinea asta), Benfica/Valencia din urna 2, Glasgow din urna 4. Sa stim o treaba ...

Nu sunt de accord cu tine Valencia in urma transferurilor de anul asta s-a intarit considerabil....si niki Benfica nu e o echipa usoara delok mai degraba mi-as dori sa cadem cu Lyon care e in cadere de forma acum sau cu PSV.parerea mea

Nu sunt de accord cu tine Valencia in urma transferurilor de anul asta s-a intarit considerabil....si niki Benfica nu e o echipa usoara delok mai degraba mi-as dori sa cadem cu Lyon care e in cadere de forma acum sau cu PSV.parerea mea

Pai tocmai de aia am zis ca vreau cu Valencia si cu Benfica, pentru ca sunt echipe foarte dificile. Sa vedem odata unde ne situam in elita fotbalului mondial ... ce ma incalzeste pe mine ca o sa bat pe Rosenborg si ma calific in primavara europeana, in Cupa UEFA, dupa ce iau bataie cu 4-1 de la Real si 3-0 de la Lyon, acasa? Daca tot "visam" la sferturi si semifinale de CL, hai sa vedem cine sunt cu adevarat starurile Banel, Croitoru, etc. Ca ma dispera pe mine unu pe aici ca de ce-l atacam pe Banel ... pentru ca e limitat intelectual pe terenul de fotbal si isi da autogol de la centrul terenului si ca in afara sa alerge in continuu nu stie nimic. D-aia.

Si uite si raspunsul pentru prietenul Hasan:

"

Bineinteles ca Hasan nu observa ca daca aveai raportul ocaziilor 2-6 cu Lazio, o luai in mana.

Bineinteles ca Hasan uita ca Oli a fost HULIT si injurat in continuu DOAR pe baza faptului ca Steaua nu joaca fotbal ofensiv/spectacol, si nu pe baza rezultatelor.

Bineinteles ca Hasan uita ca ma doare in cot ca Banel e determinat si alearga ca nebunu 90 de minute, atata timp cat face stop in aut si degajeaza fundasii adversi in el ca sa obtina aut de poarta.

Bineinteles ca Hasan uita ca avem la titluri, cupe ale Romaniei si participari in grupele CL de nu le mai pot numara, dar e timpul si pentru mai mult decat atat (adica mai mult decat o calificare stransa din buci in ambele manse cu Zaglebie si BATE).

Bineinteles ca acum, ca romani buni si priceputi ce suntem, il iertam pe Lovin si pe Croitoru ca Hagi a vrut sa-i dea afara de buni ce suntem (si iar il consideram pe Croitoru Maradona); bineinteles ca suntem luati de val si il credem pe Hagi Rafa Benitez; bineinteles ca suntem luati de val si ii multumim lui Banel Nicolita pentru efortul dispus, dupa ce mi-a scos efectiv peri albi cu lipsa lui de creier pe terenul de fotbal; bineinteles ca ne punem muzica religioasa la Maybach si incepem sa aberam ca Inter e echipa slaba si Lyon de batut. ROMANI! TIPIC! 100%.

Capu jos frate, in pamant, ne bucuram de parca am atins marginile pamantului, cu mainile, dintr-o singura miscare. Focuri de artificii? Sampanie? Sarbatoare la Trattoria? Lumea la Piata Universitatii? DA CE AM CASIGAT FRATILOR !? Sarbatorim o calificare in grupe mai rau decat sarbatoreste Madridul un titlu sau un CL castigate de Real ... SUNTEM PE-NI-BI-LI si din cauza asta mereu o sa luam bataie cu 4-2 dupa ce conducem cu 2-0 in min 23, mereu o sa luam 5-0 in deplasare dupa ce am batut cu 3-0 acasa, mereu o sa tremuram din min 80 pana in min 95 in meciurile cu miza, mereu mereu mereu ... si niciodata nu o sa mai vina vremurile cand pierdeam cu 1-0 in deplasare si bateam 3-0 acasa Anderlecht sau cand spulberam echipe slabe precum Galata cu 4-1 si alte desculte de echipe cu 5-1 fara drept de apel.

Daca tot l-am dat pe Oli la arabi ca sa jucam OFENSIV si SPECTACULOS si sa fim real madridul Romaniei, HAI SA NU NE ASCUNDEM DUPA DEGET si sa realizam ca Hagi NU VA FACE ASTA. NICIODATA! Ori aducem DRACULUI un antrenor ca Protasov care sa readuca spectacolul, ori unu cu joc urat si rezultate.

Asa, daca tot ne iubim gloriile si le vrem antrenori, hai sa-i aducem pe toti in acelasi timp si il punem pe Dukadam antrenor de portari, pe Bumbescu de fundasi, pe Tudorel Stoica de mijlocasi defensivi, Hagi ii antreneaza numai pe Dica si Bicfalvi, Pitzi si Lacatus sau Balint pe Iacob, Badea, Zaharia, IAR PEDRAZZINI SA FACA TACTICA!

Jet. Nici macar unu nu a zis pe acest forum GRAZZIE PEDRAZZINI, si cunoscatorii stiu in ce masura i se datoraza LUI acest succes, avand in vedere ca am dat 95% din goluri din faze fixe in cele 8 meciuri de pana acum ...

Asa ca Hasane mai lasa-ne tata. Si forumu d-aia e inventat, pentru aia care stau pe forum. Ca daca forumu era stadion, nu mai stateam de vorba, cantam si strigam.

"

Ce tot va chinuiti anticipati cu cine cade....Oricum orice echipa din Champions Legue e tare si acuma am ajuns si noi printe cei tari!!! Asta e cel mai important acum!! fularsteaua2

De ce liderii de la Nord nu aveau portavoce? Eu am stat pe la mijlocul peluzei și pânã prindeam cântecul, se termina.

Vedeți cã la fișierul de download cu golurile lui Zaharia și Neaga, scrie Dorel Stoica.

Daca tot l-am dat pe Oli la arabi ca sa jucam OFENSIV si SPECTACULOS si sa fim real madridul Romaniei, HAI SA NU NE ASCUNDEM DUPA DEGET si sa realizam ca Hagi NU VA FACE ASTA. NICIODATA! Ori aducem DRACULUI un antrenor ca Protasov care sa readuca spectacolul, ori unu cu joc urat si rezultate.

Frate tu ai ceva cu Hagi. Ok e dreptul fiecaruia sa nu i placa ceva, cineva, etc. Dar tu dai in Hagi spunand ca nu joaca ofensiv, ca nu face el tactica dar dupa asta vii si spui ca jucatorii nu au valoare. Hopaa hent! Si mai spusi ca pe timpul lui Oli se juca la fel. Pai frate, Oli i a avut pe Thereau, pe Ogararu, pe Elton si ce a facut eu ei, nic, a facut ce e nevoit sa faca Hagi in lipsa jucatorilor de valoare. Pai Milan, Barca, etc sunt echipe care au fotbalsiti adevarati. Pai Milanul te ia la joc de pase, de adoarme pe la mijlocul terenului si poc vine Pirlo, Kaka,Sedorf, etc, da o pasa de 50 de metri iar Inzaghi o baga in ate.

La noi cine sa dea o pasa de gol de 50 de metri hai macar de 20, doar Dica e capabil de asa ceva din tot lotul pe care il avem. Cu cine sa joace saracul Dica, cu Banel??? care asa cum ai spus si tu nu stie sa faca o preluare, nu stie sa dea o centrare iar cand ii reuseste te gandesti daca e intampalre sau chiar asa a vrut sa o dea, cu Lovin care nu e in stare sa schimbe jocul cu o pasa lunga si precisa, si exemplele pot continua! De ce pana mea Dica putea crea faze de fotbal adevarat cu Elton, de ce numai el se intelegea cu Elton, de numai el juca cu Elton????????

Frate am mai spus o si ieri, daca Hagi ar avea un lot de fotbalsiti adevarati si noi am juca cum jucam acum, fii sigur ca nimeni nu i ar mai lua apararea. Cand Hagi tot repeta ca are nevoie de jcuatori, ca altfel o sa fie rau, becaliotul cred ca spunea ca Hagi nu are valaore daca el nu realizeaza ce lot valors are Steaua! Cu siguranta daca Hagi ii avea pe Ogararu, Thereau, Radoi la inchidere iar Elton sa orchestreze atacurile Stelei astazi ar fi jucat si Steaua altceva.

Dar e mai usor sa spui Hagi stie tactica, ii face secundul echipa, jucam la fel ca pe timpul secundului, fara sa gandesti putin ianinte sa arunci cu vorbe aiurea. Ianafara de Dica Steaua nu mai are nici un jucator de creatie la mijloc, ce sa mai nu avem mijloc de loc, Nicolita nu stie cu mingea, asta cred ca era bun pe postul lui Gatuso, cred ca ar fi mai bun ca Petre si Lovin la un loc la cat poate sa alerge, mijlocas stanga nu avem, nu inteleg de ce l au dat pe Ochirosii, si tu vrei sa jucam spectaculos, cu cine frate daca nu ar cin esa creeze?????????

De ce nu te ai luat de secund, atunci nimeni din sustinatorii lui nu cartea nimic depsre jocul execrabil al echipei iar acum toti ati sarit ca arsi!!!!

Pentru sefii de galerie din PN :

Pune-ti si voi BOXE la stadion sa auda toata PELUZA cand dati tonul, ca asa incep unii sa cante si pana se duce in partea cealalta a peluzei deja aia care au inceput se opresc din cantat !! Si faceti ceva cu CETATENII astia care nu canta in PELUZA mai ales aia din dreapta sus a peluzei ca sunt niste JEGOSI , SAMANTARI cantati ba ca daia veniti in PELUZA

Golurile au fost inscrise de Dorel Zaharia si Neaga nu Dorel Stoica cum scrie mai sus fular-campionii fularsteau2 :biggrin:

fularsteau2 fular-campionii usntem campioni a 2 oara consecutiv noroc cu bistriteanu meu ZAHARIA L_AM iubit si cand a fo la gloria ai Steaua sper sa batem orice echipa din europa barca Milan mu;lte altele

Pe un picior de plai

Pe o gura de rai

Iata vine in cale

O echipa mare

In frunte cu Jiji

Si suporteri mii

Au plecat sa-nvinga

Echipe din Liga

Si atunci Borcica

Negru de oftica

Ca a lui echipa

Nu o sa ajunga-n Liga

Arbitrii a sunat

Meciuri a furat

Sperand ca-ntr-o zi

In CL va fi

Jiji a aflat

Pe Steaua a chemat

Sa ii incurajeze

Si sa ii premieze.

“Razboinicii mei

Fiti ca niste zmei

Bateti pe Real

Si orice adversar

Si va dau in schimb

Vila in olimp.”

Steaua Bucuresti

Vreau sa stralucesti

In Europa toata

Sa fii respectata

Ia campionatul

Titlul 24

Nu vreau sa-l lasati

Cainilor spurcati….ce va ofticati

FORZZZA Steaua...mereu campioni!

Felicitari jucatorilor si lui Hagi! dar trebuie sa fim sinceri si realisti,am intalnit o echipa foarte slaba,si in tur nu am putut sa castigam :( ,noi vrem sa jucam cu barca si alte echipe tari,da daca cu bate borisov avem emoti si ne calificam cu greu atunci la ce ne putem astepta d la un meci Steaua - Barcelona?eu unu sper sa pice intr-o grupa usoara si sa prinda macar locu 2. Forta Steaua!!!

Pe un picior de plai

Pe o gura de rai

Iata vine in cale

O echipa mare

In frunte cu Jiji

Si suporteri mii

Au plecat sa-nvinga

Echipe din Liga

Super tare!

baieti nu va agitati ca nu am avut meciul din minuta 1, BATE are cel mai mic coeficient UEFA, dar NU E CEA MAI SLABA ECHIPA POSIBILA!!!!!!!!!!!!!!

Tamperee United era cu mult mai slaba , etc.

De ce liderii de la Nord nu aveau portavoce? Eu am stat pe la mijlocul peluzei și pânã prindeam cântecul, se termina.

Vedeți cã la fișierul de download cu golurile lui Zaharia și Neaga, scrie Dorel Stoica.

Bogdane ai pierdut portavocea :)) ? pai sa zici ca mai trimit una

Pe un picior de plai

Pe o gura de rai

Iata vine in cale

O echipa mare

In frunte cu Jiji

Si suporteri mii

Au plecat sa-nvinga

Echipe din Liga

Si atunci Borcica

Negru de oftica

Ca a lui echipa

Nu o sa ajunga-n Liga

Arbitrii a sunat

Meciuri a furat

Sperand ca-ntr-o zi

In CL va fi

Jiji a aflat

Pe Steaua a chemat

Sa ii incurajeze

Si sa ii premieze.

“Razboinicii mei

Fiti ca niste zmei

Bateti pe Real

Si orice adversar

Si va dau in schimb

Vila in olimp.”

Steaua Bucuresti

Vreau sa stralucesti

In Europa toata

Sa fii respectata

Ia campionatul

Titlul 24

Nu vreau sa-l lasati

Cainilor spurcati….ce va ofticati

FORZZZA Steaua...mereu campioni!

Bha da sunteti tari sa mor io! Ce idei jale va vin..aseara aia cu "privirea debusolata a lui Borcea...nepretuita", acum asta......nu mai pot de ras....:))

De ati luat voi ca Slavia Praga este in urna 2? E pe 77 in "UEFA Team Ranking 2007" e printre ultimile echipe din urna 4. Mai cititi si voi si nu va uitati dupa toate prostiile scrise prin ziare.

@

bad-joke

Aceasta noua versiune a baladei,,Mioritza"va trebui introdusa in programa scolara !