fcsteaua.ro

Steaua - Bate 2 - 0

99 posts in this topic

Steaua din nou in Liga Campionilor. A cincea oara, a doua oara consecutiv, doar Steaua, singura, unica.

Ros-Albastrii au invins cu 2-0 in returul contra Belorusilor de la Bate Borisov si s-au calificat. Golurile echipei noastre eu fost marcate de Zaharia (un transfer inspirat!) si Neaga(bine ai revenit, Rica!).

Atmosfera in Ghencea a fost de zile mari si i-a impins pur si simplu de la spate pe baieti chiar si in momentele mai grele, cand bielorusii au aratat ca nu sunt o echipa de neluat in seama.

Sa ne bucuram, dar sa nu uitam ca telul nostru nu trebuie sa fie figuratia in grupe, ca trebuie sa ne mentinem concentrarea si in campionat si ca suntem singurii care putem reprezenta Romania la acest nivel.

Felicitari tuturor pentru aceasta calificare: Lui Gica Hagi, lui Zapata, Goian, Rada, Marin, Nesu, Petre, Lovin, Neaga, Nicolita, Dica, Zaharia, Croitoru, Bicfalvi, Badoi. Felicitari si celor care nu au jucat astazi.

Nu in ultimul rand felicitari publicului, Peluza Nord si Peluza Sud la inaltime, tribunele de asemenea.

nu sunt deloc multumit.

de aproape nimic.

doar de calificare si de fata de aseara a lui Borcea ma mai pot agata.

restul e infiorator de slab si mi-e o teama teribila de grupe.

nu-mi amintesc de vreo echipa mai slaba decat Steaua noastra de azi care sa fi acces in grupele ChL.

la revedere.

bene baitzii.........acu putem sa ne bucuram..cel pootin pana diseara cand vedem cu kine am kzut.........parerea mea ca Dica si cu zapata au fost cei mai buni din tot terenu....aaa......si zaharia a avut instinct azi.bravo ... steagro fularultrasforzateaua

Cum ar suna o grupa cu Arsenal,Porto si Rosenborg?Da' nu avem norocu asta...Off topic'la sondaj,majoritatea vor Barcelona!?(pe gsp) De ce?nu vrem sa trecem de grupe?FELICITARI TUTUROR CELOR CARE AU EVOLUAT AZI(cu asta ar fi trebuit sa incep de fapt)

Sa vina Barca :) nu m-am indoit nici o clipa ca vom juca incaodata in LC

Vreau Barca ca asa vreau nu mai exista adversari usori daca vrem sa trecem tre sa nu ne temem de nimeni

I love you Lazio !!!!

Vreau Barca Lyon si Rosenborg e vremea razbunarii

Forza Steaua

Am dovedit inca o data ca suntem cei mai buni....ca suntem o valoare!!!!BV Steaua!!!!!! ........foaie verde 3 catzei....N-au trecut de turul 3!!!!:))fularsteaua2 !!sa vina Barcelona la Bucuresti!!!

Era imposibil sa pierdem calificarea... Era pur si simplu un dezastru... Acum trebuie sa ne facem calcule cam ce echipe ar fi bine sa intalnim... Io zic ca o grupa cu Liverpool , Celtic si Slavia Praga ar fi cea mai buna in care am putea pica...

Apropo de Slavia , imi pare rau pentru Oga ca nu a reusit sa intre in grupe cu Ajax...Pacat , ar fi fost frumos sa mai avem un stelist in grupe.

Iti multumim, Steaua, ca ne-ai facut inca o data fericiti si ca ne-ai dat ocazia inca o data sa ne simtim mandri ca suntem stelisti.

Bravo baieti, multumim Regelui pentru ca nu ne-a dezamagit! E adevarat o victorie muncita dar cum acum suntem o echipa mare s-a vazut ca o echipa buna nu rateaza si baga goluri!! Haide Steaua si anul' asta fara respect fatza de ekipele mari sa jucam cum au jucat bielorusii cu noi dar spre diferentza de ei sa si castigam!! Stelist pana la moarte!! Mereu superiori! UNICI in Romania! si deaci incolo Champions in in fieare an!!!

Magnific . . . este extraordinar . . . Dinamo umilita . . . Steaua a2-a oara consecutiv in grupele CL . . . Multumesc Steaua.

Bravo baieti ! Cu adevarat un meci superb, multa determinare si pofta de joc, meci ff bun Zapata;)

FORZA Steaua ! ! !

Stie cineva de ce nu a jucat Golanski in seara asta?

Golanski a fost suspendat pentru aceasta partida in urma cumului de cartonase galbene.

Hai cu bancu` inca odata ca-i prea tare:

Borcea catre Becali: "Gigi, nu mai cumpara artificii, ca am luat eu..."

Golanski a fost suspendat pentru aceasta partida in urma cumului de cartonase galbene.

Uf, asa e..scuze, am uitat.Merci oricum.

Dragomir: "Steaua ARE EXPERIENTA, Dinamo A FACUT IN PANTALONI" sursa,prosport

ce tare ii Dragomir asta :))

The STAR ABOVE n the dogz below !

Grupa din CL:

Liverpool

Slavia Praga

Steaua Bucuresti

Rosenborg

Clasament final:

1. Steaua Bucuresti

2. Liverpool

3. Slavia Praga

4. Rosenborg

Slab meciul de azi . Ma asteptam la mai mult , dar pe urma am realizat ca tridentul Nicolita-Ov.Petre-Lovin o sa ne tina pe loc . Am fost 0 la constructie si imi pare rau sa o spun , insa jucam mai prost ca pe vremea lui ZEROLI . Cum e posibil sa te aperi pe teren propriu cu descultii astia ? cum e posibil sa aiba ratatii astia ocazii de gol pe terenul nostru ? E incredibil ce echipa de pluton am ajuns . Sa vedeti voi ce scoruri luam in Liga. Gigi , repede 2 jucatori la mijloc , un fundas central valoros ( ca s-a rupt Radoi ) si Dumnezeu cu mila .

fratilor..la incalzire s-a cantat prea tare..in timpu meciului prin minutu 15 am auzit sute de persoane care se vaitau de gat:) oricum a fost super ;)) sper sa umplem stadionu asa si cu tiganii in etapa 7 si sa le aratam lor galerie fularsteau2