Sign in to follow this  
Followers 0
horse37

Augh Augh Augh Scherlau Scherlau Scherlau

25 posts in this topic

Cu deosebita tristete, clubul de fotbal din Stefan cel Mare anunta ca va demara o noua campanie de pregatire pentru Liga Campionilor. La aceasta ora Borcea/Borcea aflat in perfuzii la spitalul 9, canta intr-o frenezie nebuna:

In padurea cu alune, aveau casa trei catei/ vine Lazio si spune, nu treceti de turul trei...

Maine in Piata Universitatii se va canta Dinamo Bucuresti unde ... esti! Si noi nu santem de vina de neputinta unor biete javre de pripas.

augh augh augh, scherlau scherlau scherlau....

FINAL / Dinamo - Lazio 1-3

(Bratu 27 / Rocchi 46, pen., Pandev 54, Rocchi 65)

un rezultat corect steagro

Borcea= 1 2 3 la anul din nou, istoria voastra continua

forza lazio

De asemenea maine se va striga "Uuuuundeeeeee suuuuunteeeeeeeti ? Augh Augh Augh!" si bine-cunoscutul "Liga Campionilor Interzisa cainilor!"

Anuntam si un transfer de marca/marfa la Steaua : 1 tona de artificii si confetti de la Borcea inlacrimatul care fusesera pregatite special pentru aceasta seara.

Si nu in ultimul rand a fost lansat un nou hit : Toata lumea danseaza, ca Dinamo ne distreaza !

:laugh:

Pur si simplu nu se putea Dinamo in CHL....nu avea nici-o logica ...nu merita asa ceva ...ei nu prea au jucat nici prin Cupa UEFA...Dinamo in europa e un zero barat .

pfoai ce bine!!!!SUPERB!!!MULTUUMIM LAZIO desi si voi sunteti niste penibili!!!

maine noi i dezmembram pe ametitii aia!!

Si frustrarile continuua ! Infatuarea se plateste.Javrelor nu le-a mai ramas decat sa urle la luna si sa se linga pe...(unde unde sunt obisnuitzi).Si-au demonstrat din nou,,valoarea europeana".De-acum ne vor bombarda iar cu refrenul lor de ani si ani:,,SA NE VEDETZI PE NOI LA ANUL!"

Poate la anul ii vor arbitra arbitrii romani si in cupele europene.Asa vor avea si ei sanse sa se califice.

Sunt profund indurerat de aceasta infrangere a cainilor. In semn de respect fata de tot ce a realizat acest mare club as vrea sa imi exprim regretul etern fata de acest ghinion si sa....

Ofer biletul meu la meciul de maine cu bate domnului Borcea! Astfel sper sa se relaxeze putin pentru ca parea distrus... nu ca nu ar fi in fiecare zi. De asemenea o sa fac cheta la babele din bloc pentru un trabuc nou... ala pe care il avea la mancat ca pe un twix.

PS: In padurea cu alune aveau casa 3 catei, vine Lazio si le spune, nu treceti de turul 3!!!

Ar fi minunat sa cantam asta maine la 3-0 pentru Steaua!!!

Inca o data imi pare foarte rau pentru echipa Dinamo.

sprecl2

A declarat Gigi la Sport.ro ca l-a sunat pe Borcea dupa meci cu numar privat si i-a zis la telefon Miaaaaauuu Miaaaaauu Miaaaaaauu =)))))

Nu inteleg ce rost mai avea topicul asta din moment ce rezultatul il stiam inca de la finala Milan-Liverpool , ala a fost un semn, asta doar deznodamantul. MIAU , MIAU , MIAU :))) =))) ce radeau terminatii aia de la sport.ro in platou =))) :)))

Oricum , eu zic sa ramanem cu picioarele pe pamant , ca maine avem si noi un meci foarte greu ;) mai greu decat pare :D

Insa noi suntem Steaua !

Sunt feeeeeeeeeeeeriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

iiit !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

muuuuuuuuuuuuuutzuuuuuuuuuuuumeeeeeeeeeeeeeeeescpoooooooootaaaaaaaiiiiiiiiiiiiii

iiiiii !

Se apropie ora de incepere a partidei Dinamo-Lazio si atmosfera din casa este tensionata.Doua TV.de rezerva,masa plina cu alune semintze si alte alea necesare unei bune vizionari a meciului,frigiderul ticsit cu sticle de bere,soacra-mea in fotoliu pe perpendiculara TV.in stanga ei nevasta-mea ,eu in dreapta pe un taburet iar in stanga mea socra-miu care se chinuie sa-si fixeze proteza.Vreau sa va spun ca totzi sunt latrai si toate incercarile mele de a ma fofila au dat gres.Incepe meciul si javrele parca sunt singure pe teren.Sar dopurile de la sticlele de bere,socru goleste sticla dupa sticla si urla ca apucatzii,soacra clefaie la alune ca o presa de ulei,iar nevasta decojeste la semintze mai van ca o masina de decorticat.Min.27 inscrie Bratu.Socruincepe un ,,aaaaaaaaaaauuuuuuuuuuuuuuu.hic hic hic .Si pauza.Isi inghitzise proteza.Ma reped la el sa-l ajut,dar soacra-mea ma trage in jos,,lasa-ldracu ma ca ne ocupam de el cand se termina.Stai jos ca nu vad meciul."Javrele zburda pe teren,socru se invinetzeste,soacra da pe gat o sticla de bere,nevasta imi face ,,sac,sac!",iar eu musc un capac de bere sa nu explodez de nervi.Minutul 46,penalty si 1-1.Soacra imi trage una pe sub coaste ca am cobit,nevasta-mea pleaca sa faca baie.Italienii joaca din ce in ce mai bine si in gand ma rog la D-zeu sa ma razbune.Cred ca am o coasta rupta.Minutul 65 si ruga imi este ascultata:1-2.Liniste langa mine.Ma uit si o vad pe soacra-mea alba-alba de tot si-i tremura usor un deget.Ii iau pulsul si...nimic.Lasa zic ma ocup de ea dupa ce se termina meciul.Italienii jucau prea frumos si nu vroiam sa pierd asa meci.Minutul 65,1-3.Uraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ! ,,Ce se intampla ?"-striga nevasta-mea din baie.,,A murit ma-ta!"-strig eu.POC ! Un pocnet surd din baie si....liniste.Se termina meciul si parca unele nevoi ma indemnau la toaleta.Intru in baie si,nevasta-mea zacea intr-o balta de sange.O taietura imensa la tampla stanga inca mai sangera.(Cand am auzit eu busitura aceea ,ea calcase pe sapun si in cadera s-a lovit cu capul de chiuveta.)

Acum sunt intr-adevar fericit ! Am scapat de cele trei cosmaruri de langa mine si maine seara la meciul cu Bate Borisov ma voi manifesta in voie.Daca mai gasesc bilet voi merge chiar la stadion.

Voi avea si cheltuieli.Va inchipuitzi ce inseamna sa suportzi trei inmormantari deodata? Dar am gasit ! Voi face inmormantarile cu dar si poate scot si ceva in plus sa donez ceva si javrelor sa aiba si ei de-o bere cand se vor uita la Steaua jucand in grupele C.L.!

Merita nu ? Ca datorita lor sunt fericit acum !

Treziti-va la realitate, nu stiu de ce ziceti Forza Lazio sau Forza Italia? Nu vedeti ca Lazialii si italienii ne jigneste pe noi in fiecare zi? Clar. Arata mai mut respect lui bulgari decat la noi.

Sa fi roman e ceva tragic.

Liga Campionilor interzisa cainilor !!!!!!!!!!!!!!!

ale ale ale oooooo

Si eu sunt de parere ca ar trebui sa ne vedem de treaba noastra si sa nu ne bucuram de raul altuia. Toate chestiile astea se pot rasfrange asupra noastra ...

Oricum in cazul asta n-a fost vorba de ghinion sau altceva , pur si simplu Lazio a fost echipa mai buna.

Si noi am pierdut calificari, parca mai la mustata, dar macar am incercat sa jucam fotbal pana la capat. Daca luptau pana la capat, aveau o sansa.

Hai Steaua! Bafta deseara!

Treziti-va la realitate, nu stiu de ce ziceti Forza Lazio sau Forza Italia? Nu vedeti ca Lazialii si italienii ne jigneste pe noi in fiecare zi? Clar. Arata mai mut respect lui bulgari decat la noi.

Sa fi roman e ceva tragic.

Invata intai limba romana baiete, ca esti semi-analfabet si e pacat...

Sunt feeeeeeeeeeeeriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

iiit !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

muuuuuuuuuuuuuutzuuuuuuuuuuuumeeeeeeeeeeeeeeeescpoooooooootaaaaaaaiiiiiiiiiiiiii

iiiiii !

Merita nu ? Ca datorita lor sunt fericit acum !

@JDERUL

Din fericire singurul lucru real este doar infrangerea lui Dinamo.Restul,din nefericire,doar fictiune. :dry:

Pana la urma trebuie sa fim realisti si sa asteptam meciul de diseara. Daca ne amintim noi ne vedeam in grupe inca dinaintea returului cu Zaglebie si trebuie sa recunoastem ca pana la urma a fost cam greut. Sa dea Domnul sa batem diseara si sa mai moara cativa caini de ciuda.

Vali Nastase = Mereu un stelist adevarat !!!

Oprita = acelasi Ronaldinho din Ghencea !!!

C.Munteanu = Jucatorul turmentat !!!

Niculescu = Mare rezerva care a dat senzationalul, incredibilul gol cu Real !!!

Bratu = un iepuras fricos. Ce s-a speriat baiatu` asta cand a dat gol !!!

Margaritescu = panarama titulara !!!

Blay = asta nu are nici o legatura cu fotbalu` !!!

Am auzit ca s-au batut in vestiar dupa meci.Este adevarat?Stie cineva ceva in acest sens?

Vali Nastase = Mereu un stelist adevarat !!!

Si ce urlau javrele ca l-au adus "din Italia" ... daca se mai uitau pe site 10 minute, aflau si ei ca echipa lui, Ascoli, s-a dus drept in Serie B, avand cea mai slaba aparare din Italia.

Oprita = acelasi Ronaldinho din Ghencea !!!

Sa-i dea Dumnezeu sanatate, sa-l vad titular meci de meci. Atat imi doresc. :biggrin: Augh, aoleeuuu ... ce lovitura ingrozitoare ne-ai dat mai Borcea cand l-ai luat de la Steaua. Nu vrei sa ne mai faci un rau si sa-l iei si pe Lovin ? Ca din pacate Coman s-a dus deja. :biggrin: :biggrin:

Niculescu = Mare rezerva care a dat senzationalul, incredibilul gol cu Real !!!

Arabia scrie pe tine. Hai du-o pe Diana (stii tu, nevasta-ta aia care cunoaste personal jumate din Divizia A) pe la Dubai la shopping, cu prima de instalare de la seic.

Bratu = un iepuras fricos. Ce s-a speriat baiatu` asta cand a dat gol !!!

Transfer de Sampions Lig. Ce daca nu prindea echipa la Valenciennes, alti retrogradati ? E bun dom'le ! Bratu titular !!

Blay = asta nu are nici o legatura cu fotbalu` !!!

Taci din gura ca habar n-ai. Blay trebuie sa fie titular meci de meci, este cel mai tare fundas dreapta din Romania. Si marmota .... :biggrin: :biggrin:

Declaratia lui Dinu insa e prea tare, nu ma pot abtine :

Am fost fazani! Suntem un popor meteorologic. Ne-am dus dupa cum batea vântul.

Dinule, mai lasa sticla de Johnny Walker in pace, ca spui prostii ...

A fost "criminal" Jiji aseara pe sport.ro:)) miauuuuu, miauuuuuuuuu, miauuuuuuuuu, cu asta a fost diabolic :biggrin: :tongue:

Sa radem cu/de Dinamo :

Dupã meci, Vasile Turcu, unul dintre acționarii clubului nu a dorit sã comenteze rezultatul meciului. "Eu sunt doar un finanțator, nu mã întrebați pe mine, eu când spuneam mã luați la mișto. Întrebați pe altcineva".

Borcea nu i-a uitat nici pe arbitri: "Dacã le-a dat lor penalty la cãderea lui Del Nero, trebuia sã ne dea și nouã un 11 metri, la faultul asupra lui Dãnciulescu. Din pãcate, douã greșeli personale ne-au distrus".

Administratorul delegat Cornel Dinu a fost la fel de dur: "Am fost fazani. Ne-am sinucis prin eroarea lui Nãstase. Am pierdut din cauza neatenției meteorologice a românilor."

"Dinamo continuã în Cupa UEFA, dar asta e cam Divizia B. Adevãrata competiție e Liga Campionilor"

Gigi Nețoiu

"Rezultatul e just. Am fost superiori românilor în ambele meciuri. Lobonț e un portar mare, dar nu cred cã mã poate înlocui la Lazio"

Marco Ballotta

"Dinamo a ieșit din Liga Campionilor pe ușa din dos! Din pãcate, dinamoviștii se vor uita tot la Steaua în Champions League."

Gigi Nețoiu

sursa : presa de azi