fcsteaua.ro

Radoi: "Jucatorii nu au cerut sa plece HAGI!"

121 posts in this topic

@'iov'

Becali si-a dat seama ca a lovit in cine nu trebuia (Hagi) si asta ii va atrage mania/antipatia poporului/suporterilor si acum incearca sa o dreaga cu "liniste pana dupa Bate"....

Intrebarea este: de ce doar pana la meciul cu Bate?

Raspuns: vrea cu orice pret banii din LC, cu toate ca nu se stie daca va mai lua 10-11 mil pentru ca nu se stie cate victorii/egaluri va obtine echipa si ce e mai important cati spectatori vor mai veni la partide....

Ce se va intampla dupa jocul cu Bate?... Dumnezeu cu mila

forzateaua :biggrin:

Treaba cu Radoi a intrecut orice masura!

cum de or avea unii clanta asa mare de inghit tot tot ce vomita unii prin ziare?

cum mai, stelistilor:))) aveti spume pe voi cu Radoi?! care a jucat 1 sezon cu infiltratii? care inca mai alerga si dupa sfarsitul meciului cu boro ca un turbat? care atunci cand intra la un adversar si-l pune la pamant trezeste in mine un sentiment ca inca mai exista pasiune in fotbalul asta? cum de ii urati lui rrada si lui badoi bun venit la Steaua? cred ca v-ar placea si daca ar reveni Danciulescu... propoun sa plece Radoi si sa vina Kirita in centrul apararii.. si antrenor Dinu patatu :))

unele chestii nu se leaga in mintea mea:

1. care este adevarata cauza si virulenta atacurilor lui jj la adresa lui Gica.mai ales ca insusi jj recunostea ca Gica l-a lansat in afaceri.

2. de ce se leaga jj de postul lui Radoi, cand Piturca-unul din sfatuitorii lui jj- il foloseste inchizator.

3.oare plangerile jucatorilor enumerate de jj chiar sunt adevarate?oare Hagi asa putine stie?mai ales vazand jocul tactic de la Cluj .

timpul ne va raspunde.

tot ce sper sa nu se adevereasca zvonurile ca Hagi va pleca dupa meciu cu bate

1. problema noastra e ca incercam sa gandim logic actiunile unui om dus cu pluta. Din punctul meu de vedere, cauza e faptul ca Gigi i-a testat servilismul lui Hagi, iar acesta din urma a picat testul. Becali e nebun dupa putere, vrea sa fie "supremul" (cum spunea Ad.Georgescu) si orice urma de nesupunere il scoate din minti. Daca si copiilor le impune ce programe sa urmareasca la TV...

2. nici el nu stie, e doar o dorinta de moment, un moft. Uneori avem pofta de junk food, chiar daca stim ca nu e buna pentru sanatate. Lui i s-a facut de "Mirel la marcaj";

3. Nu cred ca Hagi nu stie sa indice niste trasee. A jucat sub Cruyff, Lucescu, Terim etc., a studiat metode de antrenament ale unor antrenori cu renume...Poate traseele propuse de el nu sunt foarte eficiente in timpul jocului, poate ca nu stie sa vorbeasca cu jucatorii ca de la antrenor la jucator, dar sa spui ca nu stie sa faca trasee de joc, e deplasat.

In proportie de 90% va pleca dupa jocul cu BATE.

Dumnezeii masii, ce se intampla bai oameni buni?

Fara Dumnezei frate!!!!!

fular-campionii cred ca Hagi are o idee buna despre ceea ce inseamna ajuca fotbal,de-a fii o echipa si el trebuie sa fie foarte tare pentru ca dupa cum se vede nimeni din conducere nu-l prea inteleg(poate Adrian Ilie) si jucatorii il vor pe REGE. Eu zic ca regele trebuie sa impuna mai mult respect. fular-campionii

In opinia mea situatia ar fi cam la mijloc.

Mai exact eu cred ca jj a iscat tot acest scandal impotriva lui Hagi tocmai fiindca Gica are o relatie special cu giovani fecali, o relatie pe filiera careia a intrat si jj ca un lingau comunist ce era inca de pe atunci, arata imaginile din 89, pe cand avea mustata :biggrin:

Acest Conflict nu a fost altceva decat un test pentru Gica, sa vada de care parte a ecuatiei se afla, mai exact este dispus sa renunte la Steaua de dragul fratilor fecali. De asemenea probabil astepta si o reactie din partea propriilor veri, sa-l sprijine pe Hagi si poate asa se va impaca cu ei.

Credeti ca aducerea lui Rada a fost o intamplare? A si mentionat la special ca lui Gica i s-a tras teapa in cazul Rada. Atacul de asemenea a fost concentrat la inceput in proportie de 50% si impotriva lui Rada. In opinia mea Rada a jucat bine facandu-si datoria in toate partidele, atat cu Goian langa el cat si cu Radoi. Ceea ce merita apreciat, in conditiile in care un cuplu precum Goian-Ghionea s-a sudat in timp la Steaua.

In ceea ce-l priveste pe Radoi nu exista nici o scuza pentru el dovada ca este sclavul lui fecali este chiar timpul. :excl: Ce jucator din lume isi permite sa refuze nationala de dragul unui nebun("patronu")? :excl: Ce jucator este acuzat ca este turnator de catre un coechipier, si culmea ca si dovada acel jucator nu se gaseste in acest grup Radoi? Cum se face ca fecali alege sa taca si sa ceara liniste(el care crease conflictul) tocmai dupa ce finul sau, "prea plin de caracter", a dezmintit evenimentele pentru care e acuzat de presa si fani ? :excl: Hagi a cerut liniste de marti si imediat fecali a atacat si mai dur, iar cand finutu e strans cu usa de presa si suporteri(evenimentele modeste de pe National) "patronu" se opreste subit si cere imperios LINISTE. steag3

De ce lumea fotbalului tace, tocmai cand "locomotiva fotbalului romanesc" a fost facuta albie de porci de unul care nu a incaltat niciodata o gheata de fotbal?

Il felicit pe Chivu pentru ceea ce a spus, in conditiile in care Mutu a preferat sa taca, in aceste momente se vedete caracterul unui om si asa se castiga respetul(asta era pentru feacali). steagro

fularsteaua2

Edited by I.N.Money
reclama

@CosminBr

Intr-adevar, Chivu a dat dovada ca merita cu prisosinta banderola de capitan al reprezentativei.Mi-a placut ca si-a expus punctul de vedere,nu ca mutulica,care se gandeste mai mult la un eventual interes decat la a da dovada de verticalitate...

eu una merg pe idea mea: Radoi e victima lui Jiji. asta nu a stiut cum sa scape de Hagi si s-a ganditt el sa scoata la inaintare niste jucatori care au facut ceva pentru echipa asta si pe care s-a gandit ca nu o sa ii huleasca suporterii. dar s-a gandit prost ca a uitat ca de partea cealalta ii Hagi care e asa cum zice el simbol national. nu cred ca i-a priit ca la cj un stadion intreg sa il aplaude pe Hagi in picioare si pe el sa il huiduie.

pacat...ca cel care sufera e Radoi. pacat ca cei care nu demult se rugau sa nu plece au uitat ca a jucat si intr-un picior pentru echipa asta. au uitat ca un an a suportat dureri groaznice si multi ziceau ca, cariera lui e in pericol. pacat ca lumea da crezare unui om care in afara de a se crede dzeu pe pamant, nu face altceva decat sa calce oameni si destine in picioare.

eu zic sa ii dam crezare lui Radoi si Hagi si sa il lasam pe celalalt sa fabuleze.

poate dc Hagi o sa ii dea manusile lui Radoi, peste o vreme o sa auzim ca bercali il cere in poarta in locul lui zapata...

Nici eu nu stiu ce sa cred. As vrea sa-l cred pe Radoi (pe ceilalti oricum ii mai cred, mai ales pe Dica si Petrica), da'...

sincer nu stiu cui i=a trecut prin cap sa il huiduie pe Radoi....e simbolu...nostru e Capitanu Stelei...e omu care ne-a adus atatea....fericiri....e omu care s-a batut cu atati adversari si care a fost alaturi de noi si care joaca pentru public in primu rand...e STELIST...si Stelist....pur....astfel de valori nu trebuiesc cedate nici in cele mai urate...cosmaruri....SUNTEM ALATURI DE TINE Radoi....eu unu ca si multi alti UlTrASi(nu simpli cetateni).....suntem alaturi de tine....MULTUMIM !!! fularsteau2 fularsteau2 fularsteau2 fularsteau2

Nu il vad pe Dica mergand sa-l vorbeasca de rau pe Hagi iar

Radoi sa il vorbeasca de rau nu avea nevoie sa mearga la palat il suna si gata

kestia cu mersu lor acolo cu jalba in protap pica .. a fost o kestie gandita de Becali

Acu nici Gica nu cred ca e usa de biserica daca i-a isterizat si pe Adi Ilie si pe

Argaseala... Sa nu uitam ca Gica e mega arogant (cititi ce a declarat in ziarele din Turcia)

Cred foarte tare ca Gica s-a luat si de Becali si de restu sunt convins ca i-a facut "prosti" pe toti

Nu imi iese din cap faza cu Zaharia si cea cu poliesanu de pe gazon cu Popa si restu....

In orice conditii Gica nu merita un astfel de tratament asta e clar

Poate Berbecai a intins totu la limita umilintei

stiind pana unde Gica poate indura... ca sa-l corijeze

aici Berbecalii ar trebui sa fie un mega cunascator ca sa-l bati cu "ziaru" la propriu spus

si sa stea dupa

.... inca ceva desi suna naspa da tot o spun:

Intre antrenorul Gica Hagi si jucatorul Mirel Radoi il prefer pe ultimu la fiecare minut

(sa nu mai vorbim de Dica)

Mai oameni voi ce vroiati sa spuna Radoi acum: Da eu am facut sunt sluga lui JJ, ma doare in cot de ce se intampla cu Steaua, ma intereseaza daor ca Fecali sa-mi dea acel milion pe an de care tot vorbeste de la o vreme si pe care mi l-a promis.

El nu face altceva decat sa se agate de ultima speranta, credeti ca pe el nu-l trec fiorii numai cand se gandeste ca i s-a demascat caracterul, cel de care vorbea JJ("e prea mare caracter Mirel"). Credeti ca ii este usor ca din rege cum era el in Ghencea, inainte de a veni Hagi, sa treaca la statutul de cersetor, ceea ce si este pe la palatul lui fecali?

Hai sa fim seriosi, el inca mai spera ca nu v-a mai fi injurat, ci macar ignnorat, si de aceea i-a si inchis gura lui JJ, ca altfel eu va garantez ca fecali mai venea cu un set de injurii la adresa lui Hagi in cursul zilei de azi.

Eu tot ceea ce cer, nu este altceva decat sa nu-l mai vad cu BANDEROLA de capitan pe mana.

Poate ma considerati ciudat dar pentru mine acea banderola nu poate fi purtata decat de jucatori precum Lacatus, pentru mine e sacra si nu consider ca sluga lui fecali o mai poate purta de acum incolo, a patat-o destul. Eu nu sutin sa-l injuram sau sa-l omoram :tongue: ci doar ca pe mana unui asemenea om nu mai are ce cauta acea banderola.

Consider ca daca il vad pe Mirel cu banderola e ca si cum JJ ne-ar stapani si ne-ar manevra de la distanta, ar fi acel "DRESOR de OAMENI" care se lauda ca este!!!!

Inca nu vad de ce ar trebui sa avem ceva cu M.Radoi .. Radoi s-a luptat la fiecare meci , si-a dat viata pentru Steaua , daca el chiar facea legea in vestiar , credeti ca Rada mai juca la Steaua ??

URAT !

Urat ca exista asemenea intrebari pe acest site !

Macar se putea formula altfel, dar nu "Pe cine PREFERATI : Gica Hagi sau Mirel Radoi?"

Care e rostul acestei intrebari, ati intrat si voi in jocul simulacrului de jurnalism din Romania ?

E pentru prima data cand sunt dezamagit de acest site !

Nici eu nu stiu ce sa cred. As vrea sa-l cred pe Radoi (pe ceilalti oricum ii mai cred, mai ales pe Dica si Petrica), da'...

Adica tu il crezi pe handicapatul de Gigi Becali inainte de Radoi, capitan de nu stiu cati ani care a casticat trofeu dupa trofeu cu Steaua pe teren?

Nu fiti asa de usor manipulati de nebunia taranului asta de patron. El creeaza scandaluri ca sa fie tot timpul in presa si trebuie sa il ignoram daca nu mai vreti tampenii din astea prin presa tot timpul.

opa...a luat Radoi atitudine si chiar a luat bine. Mi-a placut faza cu manusile, asa trebuie. Reinvie capitanu nostru ? sper sa invie si ca joc si sa lase k1 acasa. tare mi-ar placea sa-l vad pe acel Radoi de din-nainte de accidentare de sezonul trecut.

Dumnezeii masii, ce se intampla bai oameni buni?

eu inteleg ca ii uram pe cainii dinamovisti, dar asta nu inseamna ca tre sa faci gesturi d-astea in viata de zi cu zi, cu un caine oarecare. Nr luam de caini la figurat, nu la propriu

In situatia actuala cel mai rau imi pare de BATE Borisov!

De cate ori a fost scandal la Steaua inainte de meciuri europene pe Ghencea, a fost vai si amar de adversarii care veneau! Vezi Valencia (cearta de pe aeroportul din Valencia) si apoi Lens (Bodu, vai de chelia lui)!

Cred ca ar trebui sa maturam cu astia pe jos si fara 5-6 sa nu scape bietii bielorusi!

Despre conflictul dintre TOTI, sa-l lasam pe dupa Bate cand ne vom fi calificat in Liga! Nu are rost sa lasam Romania, fara echipa in Liga Campionilor, pentru ca ailalti nu au nici o sansa cu Lazio, ceea ce e tres bien!

Adevarul e ca acum vad si eu salata de la Steaua! Sa vedem daca va exploda dupa meciul cu BATE!

Despre Radoi, O.Petre si patronu' cu BANII lui, vorbim dupa!

cum ziceam si intr-un comentariu la un alt articol, doar naivii ar lua de bune declaratiile de genul asta ale lui Radoi, Dica samd. e evident ca jucatorii prefera sa infirme declaratiile lui Becali de frica unor repercusiuni din partea suporterilor.

oricum, Becali a fost un mare fraier la faza asta cu Hagi. daca chiar vroia sa-l faca sa-si dea demisia, ar fi trebuit sa-l acuze de la inceput ca nu e un antrenor bun fiindca nu stie cum sa comunice cu jucatorii si cu restul conducerii, ca echipa joaca asa haotic cum joaca samd. si atunci poate majoritatea suporterilor ar fi fost de partea lui fiindca lucrurile astea sunt evidente - in fine no, pentru cei care nu sunt orbiti de ura fata de Becali. de fapt, daca va uitati la comentariile facute dupa meciul cu polonezii sau cel cu Bate, majoritatea va plangeti de jocul mizerabil facut de Steaua...... si cine altcineva ar fi fost raspunzator de asta daca nu Hagi?

in schimb, fraierul de Becali l-a atacat pe Hagi pe motiv ca nu l-a pus pe Radoi acolo unde vrea el si atunci toata lumea si-a format impresia ca el vrea sa-l dea jos pe Hagi doar fiindca ar vrea o sluga gen Olaroiu pe post de antrenor, iar Hagi ar avea o personalitate prea puternica pentru a-l lase pe Becali sa se bage in treburile echipei - cand de fapt, nici macar asta nu e adevarat: daca tineti bine minte, dupa returul cu polonezii, Hagi a declarat la TV ceva de genul ca ii este recunoscator patronului ca i-a dat ideea de a-l introduce pe Zaharia.

toata lumea il vede pe Hagi ca pe un martir in povestea asta, dar de fapt el e doar un fost mare jucator devenit acum un foarte slab antrenor...................................

Eu tot cred in continuare ca Radoi e capiul rautatilor, nu stiu dc, dar cred ca vrea sa revina zeriou ala.Nu stiu ce este cu el, la inceput juca binem ii era gandul numai la fotbal, dar acu ii este la scos dintii adversarilor.

Se crede prea mare, deh, doar este finul ciobenului, mare pacat, pe la inceput il consideram un viitor Laca, dar pentru a fi un simbol, tre sa ai si atitudine,

Va mai amintiti cum se bucura Laca la fiecare gol :wub: , doamne si nu exista meci in care la sfarsitul lui sa nu vina si sa salute galeria, asta da caracter, din pacate asa ceva nu mai vad azi, azi se gandesc numai la bani, daca le dai 10$ se injura intre ei de mama, de tata si de tot neamul :happy:

Pana la urma tind sa ii cred pe jucatori ... de ce ? ... pentru ca imi e greu sa cred ca cei care au jucat cel mai bine in acest inceput de sezon vor sa il "lucreze" pe Hagi . In plus acest lucru ies si din declaratii :

Dica : ''Este adevarat ca am fost cu mai multi colegi la palat, dar noi am fost invitati de nea Gigi, nu ca ne-am fi dus noi special. Acolo am discutat despre rezultatele echipei. Nu s-a pus niciodata problema sa-l lucram pe Gica Hagi''

P.Marin : Am fost chemati de patron, nu ne-am dus de capul nostru la palat. Când te cheama patronul, te duci fara sa comentezi. Imi pare rau ca s-a ajuns atât de departe.

Radoi : "Chiar daca a fost un meci al nationalei României, noi ne-am gândit si la problemele de la Steaua. Am fost implicati fara voia noastra într-un imens scandal. Am fost chemati de patron la palat, nu ne-am dus noi ca sa ne plângem de antrenor. Ce am discutat cu patronul, acelasi lucru l-am discutat si cu antrenorul a doua zi. Se stia de aceasta întâlnire înca de acum o luna si jumatate"

Declaratiile lui Becali nu le mai gasesc ca sa le postez , dar tin minte ca el spunea luni asa : "au venit jucatorii la mine" / miercuri : "i-am chemat pe jucatori". E clar ca Becali iar a mintit ... si e clar un lucru : vrea sa il curete pe Hagi . Dar e clar un lucru , jucatorii nu au vina . Asta e parerea mea .

@ alexmk17

Sa dea Domnu' sa fie cum spui tu !

@ endorama

Daca intr-adevar voiau sa il dea afara pe Hagi , jucatorii puteau sa o faca ... jucau prost , si gata ... dar nu au facut-o ... si jucatorii acuzati , sunt chiar cei care o salvau pe Steaua ... oricum , aici te cred la faza cu "a fost un mare jucator , acum un foarte slab antrenor" !

eu il cred pe Radoi, sunt jucatori cu suflet si ii iubesc ca pe copilul meu, ei ne aduc bucurii si lacrimi de fericire, trebuie sa-i iubim neconditionat cum iti iubesti copiii tai (cine are si stie ce inseamna sa ai copii), va iubesc din suflet, sa fiti sanatosi si sa aveti noroc in viata .

@ endorama

Daca intr-adevar voiau sa il dea afara pe Hagi , jucatorii puteau sa o faca ... jucau prost , si gata ... dar nu au facut-o ... si jucatorii acuzati , sunt chiar cei care o salvau pe Steaua ... oricum , aici te cred la faza cu "a fost un mare jucator , acum un foarte slab antrenor" !

pai daca jucau prost si nu aveau rezultate, nu mai luau banii din Liga, isi afectau sansele la castigarea campionatului si prin urmare, din nou pierdeau bani.... in plus, daca stam o secunda si ne gandim, chiar au jucat extrem de prost....

pe de alta parte, probabil ca Radoi, Marin si Dica spun adevarul cand zic ca Becali i-a chemat la 'palat' cand au revenit din Olanda dar asta nu inseamna ca jucatorii nu s-au plans de chestiile de care Becali afirma ca s-au plans. primele discutii au avut loc in Olanda si probabil ca Becali le-a zis ca vor discuta mai mult cand revin la Bucuresti si prin urmare i-a chemat pe cei 5.

Ca de obicei Mirel nu are nici o vina, cel putin asa sustine, dar asta pentru ca atata il duce capul sa gandeasca...dupa el nu a avut nici o vina la Rosenborg (de vina a fost Bostina ca nu s-a retras cu jucatorul advers), nu a avut nici o vina nici cu Dinamo (de vina a fost Niculescu ca l-a presat), de vina nu a fost nici cand a lasat in nenumarate dati echipa in 10 prin intrarile lui criminale...m-am saturat de un asemenea "barbat" care nu-si recunoaste greselile. Indiferent ce o sa spuneti am sa-l huidui copios pe Ghencea...Ghencea este a noastra...a lui Hagi (indiferent ca se pricepe sau nu la antrenorat), a lui Lacatus si a altor mari stelisti.