Guest SteauaToronto

Steaua - Pandurii Tg. Jiu 0 - 0 (0 - 0)

71 posts in this topic

mai mult ca sigur, da!

Depinde cate bilete se vand pana atunci... dar cred ca gasesti inainte de meci!

Si la cum merg lucrurile cred ca o sa gasesti si dupa meci.

Oricum nici nu mai stiu pentru ce ma duc... ca mercenarii aia nu merita. Poate pentru culori, Laca si Zapata(singurul dintre jucatori care se mai oboseste sa salute galeria).

Macar sa batem cu 1-0! :rolleyes:

As propune :

================= Zapata ===============

=========== Radoi ======= Rada ===========

== Golanski =================== P.Marin ====

================ O.Petre ================

=== Croitoru =================== Neaga ====

========== Dica ========== Bicfalvi ========

================ Zaharia ================

Si Thereau cand o sa vina!

In momentul de fata, nici platit nu m-as duce pe stadion. Jucatorii sunt infatuati si ne sfideaza (spre comparatie, jucatorii Slaviei au ingenunchiat in fata suporterilor, ai nostri ne injura sau ne sfideaza), sau, cu alte cuvinte, sunt si prosti si fuduli - combinatia letala si care produce greata si lehamite.

Despre patron ce sa mai vorbim? Pe langa nenumarate cretinitati si aberatii debitate, din cauza lui ni s-a lipit una dintre cele mai umilitoare etichete: "oi" sau "suporteri ai oilor".

Si inca un aspect. Am vazut meciul Dinamo-Rapid... trebuie sa recunoastem ca suntem, din pacate, sub nivelul astora. La Steaua n-am mai vazut de nu stiu cand un joc in viteza, un un-doi, o combinatie la firul ierbii. Jucatorii nostri penibili bubuie mingea in fata ca niste handicapati, la intamplare. Am ajuns o echipa mediocra, de pluton.

Edited by Bogdan4Steaua

Suntem VARZA, VARZA!

Chiar nu mai suport acesti jucatori. Atata umilinita nu am mai simtit de multi ani.

Avem nevoie de o alta echipa. O ALTA ECHIPA.

Edited by Bogdan4Steaua

Am pronosticat egal sperand ca vom invinge. Se pare ca mi-a iesit pronosticul, prostalaii nefiind in stare sa bage macar o minge in ate. Avem cel mai prost atac. Varza, praf, pulbere.

Plecati din Ghencea, jucatori de 2 lei ce sunteti.

Viitorul Stelei:

-------B.Stancu-Marica

----Ochirosii-Plesan-Costea

-------------Bicfalvi

Ninu-Tudose-Ghionea-Emeghara

-------------Rufay

Mult prea nervos...

Ce rost mai are sa facem analize, calcule, si toate cele?

Sa plece dracului toti, sa ne lase in pace. Sa ramana cine simte ceva pentru Steaua!

Si in caz ca mai are cate unul din ei curiozitatea sa vada ce zic suporterii, eu le transmit atit: RUSINE! RUSINE! RUSINE! Si iar RUSINE!

Fratilor, in momentul asta, oricat ai fi de stelist, nu mai merita sa suferi pentru idiotii astia!

CELULA NERVOASA NU SE REFACE! Doamne, cat m-am jurat sa nu ma mai uit la tampitii astia, pana nu joaca FOTBAL... daca Lacatus juca cu juniorii, Steaua 2, aveau o idee de joc, dar mizeriile astea de jucatori sunt catastrofali!

Nu vreau sa ma gandesc la meciul cu coiotii, vreau sa imi impun sa ma detasez de suferinta ce mi-o provoaca neghiobii astia... si am si alte pasiuni; literatura, forta, etc.

Jegul ala de Iacob, dupa ce ca a fost cel mai slab de pe teren, mai are si tupeul sa aplaude ironic suporterii! :angry:

Nu pot sa mai fac o analiza a jocului deoarece sunt prea nervos, atacul si constructia la pamant, Iacob si Surdu = petarde!

RUSINE!!!

...sa ramana cine simte ceva pentru Steaua!

N-ar mai ramane nimeni daca acesta ar fi criteriul de selectie...

Am cules 2-3 ani roadele muncii lui Piturca la Steaua... Dar pentru ca nu am continuat in paralel si "semanatul", suntem intr-un punct in care nu mai stim pe cine sa dam vina...

Pe jucatori, ca ei joaca(de fapt nu joaca nimic) pe antrenor, pe "gushterul" de Becali... Acum trebuie sa reluam munca de la capat... Cel mai mult ma oftic ca de toate punctele stranse de Steaua, Rapid si Dinamo o sa profite CFR si probabil o sa mearga direct in UCL.

@ Sky_Leader

Probabil intr-o zi vom ajunge la concluzia ca si Piturca a facut minuni la Steaua. Poate chiar a facut, dar cel mai probabil cand era jucator. Tocmai am gasit pe youtube un clip cu un gol anulat al lui Piti cu Galatasaray in deplasare, portarul turcilor a reusit sa trimita tocmai in capul lui Piti cand a degajat.

Cat despre CeFeRe, sa intre in CL. Treaba lor. S-ar putea sa fi avut strategia castigatoare, umilinta cu cipriotii, parcurs constant bun in Liga1, profitand de debandada de la Steaua si Dinamo, fiindca Rapid inca mai are ceva sanse.

Oricum, fara sa mai si semeni nu ai cum sa culegi roade in continuu.

Steaua are alte prioritati :

1. Scapat de oier.

2. Scapat de petarde.

3. Adus jucatori tineri, dornici de performanta.

4. Adus si antrenor cu experienta la nivel acceptabil in campionate mai puternice decat al nostru (un exemplu Boloni).

Cu tot respectul pentru Laca, se compromite daca mai ramane. A fost un debut frumos, dar ma tem ca atat va ramane. Cel putin el a avut un stadion "aproape" plin la debut, Hagi a debutat in pustiu.

5. Intarirea organizatiilor suporterilor (AISS + organizatii locale (din alte orase) daca exista).

Daca toate acestea se vor intampla, Steaua va redeveni o forta si poate intr-o zi a noastra.

Suntem praf, dar inca in viata, si victoriile ulterioare pot uneori sa inceapa in momente de cumpana, cand speranta este precum un fir de ata gata sa se rupa.

Nu prea avem ce comenta dupa meciul de aseara... un sec 0-0!