Guest SteauaToronto

Steaua - Pandurii Tg. Jiu 0 - 0 (0 - 0)

71 posts in this topic

@wolfi:

Luni la stirile din sport se spunea ca numai Plesan a iesit rau din acel meci cu CFR, restul fiind apti pentru urmatorul meci.

@AmuntBoy:

Nu cred ca va fi vreun jucator convocat de la Steaua si Dinamo... intr-adevar, si noi am dori sa se joace acum (deasemenea si jucatorii), insa nah... ce sa facem... o sa turbez atunci cand o sa vad echipa Rapidului in meciul cu Germania!

Normal ca o sa convoace jucatori de la noi. Piturca va convoca cei mai buni jucatori. In plus, pe 8 e meciul cu Belarus pentru calificare si nu cred ca-si permite Piturca sa joace iar cu Maftei si sa cada ala in c*r pe teren sa pierdem puncte...

Daca va convoca si de la noi, atunci pot spune ca suntem... cacati la fund (scuzati-mi expresia)... mai bine s-ar juca acum!

Steaua - Pandurii s-a amînat pentru 12 septembrie

Partida Steaua - Pandurii Tg. Jiu, din etapa a 5-a a Ligii 1, a fost reprogramatã la cererea clubului din Ghencea pentru 12 septembrie. Steaua va juca returul cu BATE Borisov, miercuri, 29 august, partidã contînd pentru turul 3 preliminar al Ligii Campionilor.

”Comitetul de Urgențã a stabilit ca partida Steaua-Pandurii sã fie amînatã. Încã nu s-a stabilit cu exactitate ziua în care se va juca aceastã partidã dar, cel mai probabil, atît acest joc, cît și întîlnirea dintre Farul și Dinamo, vor avea loc pe 12 septembrie, atunci cînd România va juca împotriva Germaniei, pentru cã este singura datã pe care o mai avem disponibilã. Cele douã cluburi care au solicitat amînarea au fost de acord sã joace aceste partide fãrã jucãtorii care vor fi convocați atunci la lotul primei reprezentative", a explicat, miercuri, pentru NewsIn, secretarul general al LPF, Valentin Alexandru.

În aceste condiții, Gheorghe Hagi ar putea sã nu-i aibã prezenți la meciul cu Pandurii pe Goian, P. Marin, Rãdoi și Dicã, asta în cazul în care selecționerul nu se va decide sã cheme și alți jucãtori de la Steaua pentru amicalul cu Germania.

Sursa: GSP

Cine-i dobitocul care a cerut asa ceva?

Pandurii ne-au facut probleme si anul trecut, o sa ne faca si acum, fara cei de la nationala pierdem meciul... Hagi, asta vrei?

Judeci cu [...], nu cu capul, sa-ti fie rusine, nu-l iubesc pe Becali dar ma faci sa cred ca are dreptate, nu esti bun pentru Steaua mea, a noastra, a celor care o iubim neconditionat!

Ce prostie ca s-a amanat. O sa avem calendarul si mai incarcat. Oricum, acum jucatorii nu vor mai avea nicio scuza sa nu castige cu BATE!

Eu unul merg pe un 1-0 al Stelei. Sper sa nu mai apara accidentati. Si peluzele sa faca atmosfera, pentru ca ma voi afla la Peluza a 2-a sa incurajez pe Steaua. As dori sa il revad in teren pe Ochirosii, si sper ca va fi meciul lui Bicfalvi din nou.

Este un pusti extrem de talentat, si daca o dovedeste meci de meci va ajunge foarte sus.

Si intr-adevar, nici eu nu as fi vrut sa se amane!

Tampenie fara margini amanarea asta... vreau sa vad ce joaca miercuri cu BATE... de-l pregatesc cu 2 saptamani inainte... vor sa le dea 10-0, sau ce?

Ce prostie ca s-a amanat. O sa avem calendarul si mai incarcat. Oricum acuma jucatorii nu vor mai avea nicio scuza sa nu castige cu BATE.

Oricum, nu aveau nici o scuza. Nici pentru egalul din tur n-au. Nici eu nu vreau sa aud de oboseala. Daca nu rezista sa joace din 3 in 3 zile, sa-si faca bagajele, nu sa se tot vaite.

Ca si voi, cred ca e o prostie faptul ca s-a amanat meciul. Probabil asta si din cauza celuilalt meci amanat, al javrelor. N-ar fi trebuit sa ne ambitionam sa amanam meciul, si nu stiu cine a fost cu ideea, probabil ca Hagi. Nu-l condamn, dar n-as fi procedat la fel, din moment ce jucatorii au preferat sa joace inca o partida oficiala inaintea returului cu Bate.

Oricum, in 3 zile nu stiu ce s-ar mai putea schimba. Iacob, Emeghara si Cristocea au revenit la pregatiri, dar vin dupa perioade lungi de inactivitate si meciul cu Pandurii ar fi fost un prilej bun sa joace macar cateva minute.

Mai mult ca sigur Piturca ii va selectiona pe-ai nostri pe 12 si o sa avem un meci dificil. Anul trecut au fost scoruri foarte stranse in cele 2 partide, in tur 0-0 si in retur 1-0, dar daca totul decurge normal, n-o sa avem probleme.

@ cristian014

Nu numai sezonul trecut... daca imi aduc aminte bine, acum 2 sezoane a fost 2-1 la ei si 1-0 la noi (printr-un autogol)... insa, deh, ce sa faci... daca unul din rivali se arunca in fantana, hai si noi, ca doar nu suntem mai prosti (cam asa a gandit Hagi)!

Era stabilit meciul Steaua-Pandurii pe 12 septembrie.

Nici nu stiu cand s-a luat decizia de amanare a amanarii, tot ce stiu e ca suntem cu un meci mai putin decat ceilalti. Pana la urma cand jucam cu Pandurii? Nici macar pe site-ul LPF nu am gasit.

Chiar nu vad rostul primei amanari.

Anul trecut jucam cu Dinamo, apoi cu Kiev si cu Rapid imediat... si acum nu am putut cu Pandurii si apoi cu BATE...

Meciul cu Pandurii ni s-a amanat pentru ca li s-a amanat javrelor meciul cu Farul. Daca nu era vorba sa fie amanat acest meci, nu pupam noi amanare...

S-a mai discutat in cateva topicuri de asta, DA, s-a amanat pentru ca este meciul cu Germania in acea perioada.

s-a mai discutat in cateva topicuri de asta, DA, s-a amanat pentru ca este meciul cu germania.

Meciul se joaca luni seara, la ora 20:30, pe Antena 1.

Un meci care trebuie castigat cu orice pret. Oricum nu mai avem sanse la titlu, dar macar pentru onoarea noastra...

Sa speram ca incet incet ne vom intra in mana, este daca nu ma insel al 5-lea meci cu Lacatus pe banca, si daca in cele cu Timisoara si Sevilla am avut un alibi in calibrul adversarului (plus faptul ca am jucat in deplasare, cu Poli), pentru jocul cu Pandurii nu va exista nici un fel de scuza in cazul unei prestatii nereusite. Sper sa vedem si o crestere (cat de usoara) fata de meciul cu Craiova, si o victorie la cel putin 2 goluri.

Poftim? Alibi cu FC Bragadiru? Tu vorbesti serios? Adica toti fraierii ii bat pe astia si numai noi ne luam bataie de la ei, si zici ca ai nostri au alibi pentru prestatia de la Timisoara? Sa fim seriosi.

Cu Sevilla nu contest, sunt cu 10 clase peste Steaua. Probabil nu o sa-i batem inca 100 de ani de acum incolo, ca asta ne e valoarea. Sa-i multumim [...] pentru acest lucru.

Cu Pandurii trebuie sa castigam, ca sa prindem si noi un loc de Intertoto la vara. Sper ca Laca sa-si fi dat seama cu cine tebuie sa joace si mai luam 3 puncte, fie si doar cu 1-0. Victorie sa fie!

Dax, esti mult prea dur. Timisoara, la ora jocului cu noi, era pe locul 2 in campionat, adica Peste Dinamo sau Rapid, asa ca, da, sustin in continuare cele afirmate mai sus. Era mai degraba o scuza daca luam bataie de la una din astea 2, desi sunt mai jos in clasament? Sa ne privim lungul nasului, atata vreme cat suntem catre mijlocul clasamentului, si jucam acasa la locul 2, si mai ales in circumstantele de fata (aka nu jucam nimic, patron dezaxat, 3 antrenori in cateva etape).

Cat despre Sevilla, asta e diferenta, ei acum cativa ani erau prin B, iar acuma uimesc Europa...

Altii care vin sa "castige in Ghencea". Bine, stiu ca nici ei nu cred asta, dar era o vreme (si nu este asa de mult timp de atunci) cand nimeni nu avea nesabuinta sa zica asa ceva nici la misto. Asta arata cel mai bine cat de jos am ajuns.

Poate nu ar fi rau sa-i lase pe banca pe jucatorii obositi. Sincer as vrea sa vad ca un Badoi, Cristocea si alti au inca o sansa sa arate ca stiu ceva fotbal.

Forza Steaua!

P.S.: 1 solist!

1 solist.

Daca nici pe astia nu-i batem... nu putem avea pretentii!

Va fi un meci foarte dificil tinand cont ca se joaca la 2 zile dupa meciul cu Craiova, intalnim o noua echipa din Oltenia, care-si va vinde scump pielea. Mizez pe o victorie la 2 goluri.

Arbitrii partidei Steaua - Pandurii:

Central:Andrei Ionita

Tusieri :Miklos Nagy si Bela Szoke.