Guest SteauaToronto

Steaua - Pandurii Tg. Jiu 0 - 0 (0 - 0)

71 posts in this topic

Sambata - 25 august 2007, de la 20:45, Steaua va intalni in Ghencea pe Pandurii Tg. Jiu.

Meciul va fi transmis in direct de Antena 1

Reprogramat

Un meci greu, dar sunt sigur ca vom castiga, indiferent cine va fi pe banca Stelei.

Cu zaharia batem 3-0, cu Neaga 1-0.

Cu zaharia batem 3-0, cu Neaga 1-0.

Ai dreptate omule. Neaga ne incetineste cumplit in acest moment si pana nu revin Badea si Iacob nu cred ca o sa fie altfel pentru ca vad ca Hagi nu are incredere 100% in Zaharia.

Dupa un meci egal si altul nul, musai sa urmeze o victorie. Cum s-ar spune, dupa ploaie si furtuna/ mai vine si vreme buna. Ploaia venind de la Borisov, iar furtuna de la Cluj. Desi, conform zicalei, ploaia ar fi trebuit sa vina de la Cluj.

Invingem lejer. Cu toate ca Marin Condescu, presedintele carbunarilor (auzi la ei, panduri!) are o mare dorinta sa ne incurce.

In meciul de la Cluj am inteles, daca mai era nevoie, ca avem un lot puternic si un prim 11 de valoare.

Pacat de Plesan! Bietul baiat, venise cu sufletul la Steaua. Si l-a dat pe campul de lupta de la Napoca, vie fie-i amintirea pana cand va reveni printre magnifici.

Un meci greu. Pandurii chiar au o echipa buna, s-a vazut si in ultima etapa cand au invins pe Craiova. Stiu ca nu spune mare lucru aceasta victorie, insa cu siguranta spune faptul ca nu au pierdut numai un meci in acest an, in deplasare la Timisoara, de unde se stie ca pentru o echipa mica se pleaca greu cu puncte.

Oricum in acest moment nu cred ca Steaua se poate impiedica de Pandurii.

O idee de slogan pentru meciul cu Pandurii:

[.............................................................................]

Batem cu 2-0 fularsteaua2fular-campionii fularsteau2

Edited by Virgil
cuvinte lipsite de respect la adresa unuia din jucatorii emblematici ai Stelei

Greu va fi ... pentru ca Pandurii este o echipa in forma ca Urziceni si Vaslui ... eu sunt interesat in 1-0 , pentru ca inseamna 3 puncte ... nu vreau sa fim fuduli ca in sezoanele precedente ... spuneau toti 3-0 , si se termina 0-0 ... asta daca am invatat ceva din sezoanele precedente ...

Apropo ... nu credeam ca ma voi astepta la mai multe de la FC Vaslui in acest sezon , decat de la Steaua ... adik Vasluiul marcheaza cate 2 goluri pe meci , indiferent de adversar ... in timp ce Steaua doar 1-0 , si ala gafait :(

Meciu va fi amanat din cate se pare.Nu mi se pare o idee buna deoarece trebuie sa ne obisnuim cu ritmul

meciurilor din 3 in 3 zile.Sper sa fie de bun augur pentru Steaua deoarece Pandurii este o echipa incomoda

la ora actuala, tinand cont ca jocul Stelei trebuie imbunatatit.Oricum invingeam si asa.

Zapata-Golanski,Radoi,Rada,Marin-Neaga,Ov.Petre,Bicfalvi,Croitoru-Dica,Zaharia

Tre' sa le dam de la 4 in sus ca sa fie multumit ciobanul ,iar baietii sa nu se mai planga ca nu inteleg tactica lui Gica .

@MadFroG e bun primul 11 propus de tine, insa nu ar fi mai bine ca fiecare sa joace pe postul lui? Adica Croitoru pe dreapta si Neaga pe stanga? Eu asa vad lucrurile.

@MadFroG e bun primul 11 propus de tine, insa nu ar fi mai bine ca fiecare sa joace pe postul lui? Adica Croitoru pe dreapta si Neaga pe stanga? Eu asa vad lucrurile.

Neaga stiam ca da randament mai bun pe dreapta fularsteau2

As propune :

================= Zapata ===============

=========== Radoi ======= Rada ===========

== Golansky =================== P.Marin ====

================ O.Petre ================

=== Croitoru =================== Neaga ====

========== Dica ========== Bicfalvy ========

================ Zaharia ================

2 chestii.

Nicolita are postul asigurat (motivele nu le stiu). Ov. Petre va fi inchizator, iar Radoi fundas alaturi de Rada.

In cazul in care meciul nu se amana, nu cred ca Gica il va folosi pe Bicfalvi titular in acest meci. El a jucat Duminica 80 de minute si ieri tot 80.

Are cineva vreo informatie daca Surdu va putea juca in acest meci?

In fine, formula pe care as vrea ca Hagi sa o puna ar fi cam urmatoarea:

================Zapata==================

Nicolita=======Radoi======Rada=========Nesu==

===============Petre====================

Badoi=============================Ochirosii

==============Dica======================

===========Neaga===Surdu=================

@c.ronaldo17: daca, contractul lui Surdu a fost inregistrat la LPF, nu vad vreo problema sa nu joace. Asta din punct de vedere legal.

De jucat nu o sa joace, pentru ca abia a ajuns la echipa. Si avem titulari pe postul respectiv, nu e ca in cazul lui Rada, cand il aveam pe Baciu drept alternativa.

@alexynho:

Din cate stiu eu, Golanski a iesit accidentat de la meciul cu CFR si nu stiu daca e disponibil. Chiar nu am mai auzit nimic... daca e grav, in cat timp e apt de joc, poate ma ajutati.

@c.ronaldo17:

Este posibil ca Eric sa nu fie refacut fizic pentru a incepe din primul minut. Nu sunt de acord cu tine in ceea ce priveste trecerea in aparare a lui Nicolita. Acolo ar putea juca Petre Marin, este un jucator care poate juca la fel de bine atat pe partea stanga cat si pe dreapta.

Oricum, cred intr-o victorie si avem nevoie de ea!

Daca jucam pe 12 septembrie si cheama Piti vreo 6 jucatori titulari...

Nu era mai bine sa jucam acum?

Pai daca Mitica a pus meciul pe 12, cand nationala are meci cu Germania, noi cu cineva vom juca (avand in vedere ca vor fi luati mai mult ca sigur urmatorii jucatori: Dica, P. Marin, Banel, Goian si Badoi)? Care va fi cuplul de fundasi centrali? Rada-Baciu? Cu cine von juca in atac? Surdu-Zaharia? Ce ne facem fara Dica? In aceste conditii cred ca meciul ar fi fost mai bine sa se fi disputat sambata...