fcsteaua.ro

CFR Cluj - Steaua 0 - 0

486 posts in this topic

din pacate din cauza declaratiilor conducatorilor, incepand cu "principele" nostru, continuand cu paiatzele alea de la Cluj si terminand cu nenorocitul ala de Andone, iata ca terenurile de fotbal se transforma in campuri de batalie...

chiar nu e nimeni in clubul ala care sa-i spuna stop la cioban? cum il faci de kk pe tac'su lui augustus cand stii ca poa sa vina fi'su sa te fucka cu zambetul pe buze?

cum te iei la gura cu prostii aia de la Cluj, mai ales cu imbecilul de Andone, care iata, mai ca nu le-a dat bate de baseball la jucatorii lui in meciul asta? (mai ales ca avea liber de la augstul fluierash)?

un pic de intelighentie n-are nimeni acolo, sau nu e nimeni in stare sa-i zica bombalaului de bekali sa TACA DREAQ din gura, ca un razboi se castiga intai cu diplomatzie, nu cu bata in balta??? ca e mai bine sa mance kk DUPA decat inainte?

acum Plesan sta pe bara 6 luni, cand ne arde buza mai tare dupa un mijlocash de valoare... si nu e vina lui ca i-a rupt piciorul un ametzit cu minte infierbantata de elucubratiile altui idiot ce-si spune antrenor...

ai nostri au fost nite eroi in seara asta, cinste lor pentru cat au luptat, si slava Domnului ca in sfarsit avem portar...

sper ca o sa li-l luam pe Surdu, si ca Adi Ilie va fi suficient de rapid si destept sa ne aduca oameni de valoare la mijloc cat mai repede, in special inainte de meciul cu milogii...

"Armada portugheza?" CE RUSINE! Faulturi,intrari dure,joc mudar lipsa de respect fata de adversar. Este exact stilul de joc "consacrat" al portughezilor si la nationala si la marile lor echipe de club. Cine nu este convins de ce am scris,daca aveti rabdare urmariti un meci din campionatul lor national. Va salut pe toti Forza Steaua Semper Fidelis! fularsteaua2

Steaua castigat campionatul fara plesan. deci nu va faceti griji. tot noi suntem primii la sfarsit. bicfalvi are o sansa unica dupa accidentarea lui plesan.

si moie pentru toti rasisti de pe acest forum

...in primu rand....a fost magarie pe fata....cei dela CFR au strigat sus si tare..noi nu avem penalty...eram sigur dinainte de meci ca o sa primeasca penalty. 2...bravo zapata...3...nu pot sa zic nimik...dar arbitrajul a fost tendentios sa nu uitam..delegarile le face un dinamovist...comisiiile sunt alcatuite din dinamovisti...asta spune multe..4...bravo baietii ati luptat cu o daruire enorma...5...mi-a palcut de ce a spus Hagi la conferinta de presa faptul ca tu ca arbitru nu vezi asa intrare plus ca a fost din spate..si dupa acelashi jucator il sparge si pe nesu..saracu baiatu asta are de nusht cate ori capu spart...6...tot Steaua e pe primul loc si ca sa inchei..aplaud galeria stelie pentru modul in care si-a incurajat echipa..au factu fata...marionetelor de spectatori de la Cluj...si..scandarea Romania...a fost geniala..pentru ca adevarul e...ca am jucat impotriva unei echipe care nusht ce cauta in Liga 1 pentru mine CFR Cluj va ramane o echipa straina...cu un antrenor romana si 2 ,3 jucatori romani...e ca si cum ar fi jucat shatior(in vremea in care erau ceva romani la echipa) in Liga 1.

Forza Steaua ! ! ! HAI BAIETII !!! fularsteaua2fular-campionii steagsimplu

Multumim ciobanului retardat!

Multumim ciobanului retardat gi-gi beca_li ca l-a vandut pe Neaga in Coreea, cand acesta se afla in maximul formei sale sportive, cu 1.000.000 $, si ca l-a cumparat doi ani mai tarziu cu 800.000$, cand Neaga este complet pe langa fenomenul fotbalistic.

Buna afacere Becali!

Ai castigat 200.000$ amarati din toata povestea asta!

Tot asa ti-ai facut si restul averii tale?

Sigur, peste jumatate de an, sau peste un an, cand Neaga isi va reveni la forma dinaintea plecarii, vor fi foarte multi care vor spune: uite, Neaga joaca fotbal!

Asa va fi, doar ca Neaga, inainte de a ajunge sa fie un jucator de valoare al Stelei (chiar inainte de a fi vandut la export in Coreea), a mai avut un an sau doi de zero absolut!

Care este rolul Clubului Steaua? Acela de a resapa jucatori iesiti din forma?

De ce sunt suparat pe forma de joc totalmente hilara a lui Neaga?

Pentru ca eliminarea lui Goian i se datoreaza in proportie de 100% acestei "forme" aberante de joc a lui Neaga!

Totul a plecat de la Neaga, aflat in posesia mingiei la marginea careului de 16 metri a clujenilor, pasa absolut cretina a lui Neaga catre NIMENI... mingea recuperata de clujeni a fost trimisa cu o pasa lunga in atac, si... Goian a fost nevoit sa faulteze!

Multumim [...................................!}

Editat de moderatori

Nu-mi vine sa cred ce sa intamplat la Cluj. MACELLL!!!! CFR - Criminalii Fotbalului Romanesc dak jucam 11 la 11 ii bateam. Cand isi revine Ghionea , Cristocea, plesan,Badea,Iacob si restu ii mancam pe paine pe toti. FORZA Steaua !!!!

Steaua castigat campionatul fara plesan. deci nu va faceti griji. tot noi suntem primii la sfarsit. bicfalvi are o sansa unica dupa accidentarea lui plesan.

si moie pentru toti rasisti de pe acest forum

Crezi ca o sa aibe loc de marele Lovin?

Mihãițã Pleșan are fracturã de peroneu și va absenta între 4 și 6 luni!

În minutul 4 al partidei dintre CFR și Steaua, în urma unui contact cu Semedo, acesta "agãțându-l" pe stelist, Pleșan a pãrãsit terenul și a fost transportat cu ambulanța la spital. Diagnosticul a fost fracturã de peroneu. Jucãtorul "roș-albaștrilor" a plecat de la stadion dupã 25 de minute, din cauza faptului cã a fost necesarã sosirea altei ambulanțe. Deși Hagi a protestat, arbitrul Augustus Constantin nu a acordat nici un avertisment. Conform medicilor care l-au consultat, Pleșan va lipsi între 4 și 6 luni de pe gazon.

AVEM ECHIPA DE LUPTATORI!!!1

am si eu o intrebare pentru cei care cereau insistent si ultimativ in meciul cu Poli Iasi eliminarea lui Radoi, acum de ce nu spune nimeni, ca de ala parca nu a avut intentie dar totusi i-a rupt piciorul lui Plesan. Nu e aceiasi situatie? asemanatoare evident, aa si inca ceva, din cate am vazut eu Radoi a aluncecat/dezechilibrat in momentul in care a incercat sa degajeze mincea atunci, nici nu am vazut urma de intentie in falutul lui Radoi atunci.

Multumim ciobanului retardat!

Multumim ciobanului retardat gi-gi beca_li ca l-a vandut pe Neaga in Coreea, cand acesta se afla in maximul formei sale sportive, cu 1.000.000 $, si ca l-a cumparat doi ani mai tarziu cu 800.000$, cand Neaga este complet pe langa fenomenul fotbalistic.

Buna afacere Becali!

Ai castigat 200.000$ amarati din toata povestea asta!

Tot asa ti-ai facut si restul averii tale?

Sigur, peste jumatate de an, sau peste un an, cand Neaga isi va reveni la forma dinaintea plecarii, vor fi foarte multi care vor spune: uite, Neaga joaca fotbal!

Asa va fi, doar ca Neaga, inainte de a ajunge sa fie un jucator de valoare al Stelei (chiar inainte de a fi vandut la export in Coreea), a mai avut un an sau doi de zero absolut!

Care este rolul Clubului Steaua? Acela de a resapa jucatori iesiti din forma?

De ce sunt suparat pe forma de joc totalmente hilara a lui Neaga?

Pentru ca eliminarea lui Goian i se datoreaza in proportie de 100% acestei "forme" aberante de joc a lui Neaga!

Totul a plecat de la Neaga, aflat in posesia mingiei la marginea careului de 16 metri a clujenilor, pasa absolut cretina a lui Neaga catre NIMENI... mingea recuperata de clujeni a fost trimisa cu o pasa lunga in atac, si... Goian a fost nevoit sa faulteze!

Multumim cioban cretin si idiot!

Neaga nu joaca pe pozitia care ii place lui !! Cand o sa revina Badea poate atunci va juca pe pozitia unde va da radament maxim !!

Si numai impotriva Stelei,ce naiba sunt eu paranoic,toti vor sa ne rupa jucatorii,si anul trecut a fost la fel si din pacate vad ca si in acest an trend-ul continua.

Ori tu nu esti paranoic, ori sunt si eu paranoic, pentru ca si eu cred acelasi lucru! Meciul de azi mi-a amintit de cel de la Iasi, cand criminalul Onofras l-a rupt pe Nesu! Singura solutie e sa bage Jiji in echipa pe "un baiat de la Steaua Wu-shu", care sa fie bagat in teren numai in meciuri de-astea! ii rupe Semedo piciorul lui Plesan, hop si baiatul lui Jiji introdus in teren si rupt piciorul lui Semedo! Ce o sa-i faca, o sa-l excluda din fotbal ? :) Glumeam, bineinteles, dar uite cum ajungem sa gandim din cauza unor nenorociti precum dr. M(engele)uresan sau hortystul ala de pazskany!

@off-topic: baEtzii de la fcsteaua, metri e cu un singur i, 11 metri, nu 11 metrii. Ma mir cum de nu va corecteaza DEXonline.andyro.ro ;-)

@on-topic:

M-am uitat acum la reluarile cu accidentarea lui Semedo. Omu chiar nu are o vina atat de mare, nici Plesan nu a fost sanatos la cap ca a pus contra la mingea aia ... si eu stiu meciuri mai vechi de-ale lui Plesan, si de la Craiova si de la Dinamo si de la Poli, cand a intrat de nenumarate ori destul de dur in clinciuri din astea ... iata ca i-a venit si lui randu sa stea pe bara 3-4 luni, poate se calmeaza si nu mai intra asa ...

Golanski ala ce-o avea, o fi si el grav accidentat?

Dumnezeule.. pe sport ro la televizor becai delireaza rau de tot. Ca el e patron si ca vrea ca Mirel sa joace fundas la marcaj si pentru ca Hagi nu a facut asa .. din cauza asta a fost accidentat plesan si eliminat Goian, de acum incolo va face cum spune el sau pleaca !!! Nu stiu ce sa mai zic..?!

Bai baieti dati pe sport.ro,Becali il face cu ou si otet pe Hagi,ca cica el l-a cerut pe Radoi fundas si boul cred ca daca Radoi era mijlocas la inchidere nu se mai accidenta plesan si nici Goian nu mai era eliminat. Doamne cat de tampit....

E f nervos Gigi,inca putin si il injura pe Hagi,ceva imi zice ca Hagi nu o sa mai stea mult la Steaua pentru ca nu o sa se lase calcat in picioare de ciobanul asta nebun.

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

.... Din cauza prostiei lui Goian am facut 0-0 cu o echipa care putea fi batuta,destul de usor dupa parerea mea. .....

Prostia ii apartine lui Neaga, care, aflat in posesia balonului la 16 m de poarta adversa, gaseste (din nou) o rezolvare "perfecta", dand o pasa catre .... nimeni, mingea ajunge la clujeni... lansare rapida direct in atac si .... restul se stie....

Bravo Steaua,bravo baieti,un meci bun in conditiile in care a fost un arbitraj infect,e penibil Augustus asta,le-a permis celor de la Cluj sa fie macelari.La Goian a fost intr-adevar fault,dar cred ca trebuia cel putin Semedo eliminat de la Cluj,2 faulturi dure la Plesan si Nesu.Andone a fost un jucator dur si asta le-a zis si jucatorilor sa intre la rupere.Steaua isi va reveni si sunt sigur ca meciul viitor vom castiga si vom merge si in Liga,pe cand CFR nici macar fata de UEFA nu au,sunt varza.

Imi era frica de meciu asta nu de faptu ca nu-i batem ca nu mi-am pus problema

ci de faptu ca ne rup... si asa a fost...

imi pare rau de greseala lui Rada la rosu lu Goian ... si Goe tre sa inteleaga next time

ca in 11 ii bati si de la 0-1 in 10 e cam greu sa mai faci ceva.

Zaharia trebuia introdus in locu Plesan nu Bicfalvi(imi place pustiu da e vorba de skimbare in sine)

si Neaga retras in centru in locu lui Radoi.

Imi place cum au luptat...

poate face draq atac de inima.. ca a lut-o rau detot pe camp :):):) dati pe sport ro ca rad cu lacrimi..