fcsteaua.ro

CFR Cluj - Steaua 0 - 0

486 posts in this topic

Salut.Ieri nu am putut posta fiindca eram fara glas si fara putere dupa cat am strigat in peluza la Steaua :D

Se pare ca suporterul de la televizor vede acelasi joc ca si cel din tribune. Vad ca v-a placut daruirea,devotamentul si limpezimea din aparare ,exactitatea jucatorilor,tactica lui Hagi.Si noua ne-a placut,de aia am incurajat Steaua permanent,de la un capat la altul,fara oprire.Au fost ceva probleme cu cativa veniti doar pentru a aplauda la meci,dar eu zic ca a fost bine.[din cate am auzit nu ne-au prea aratat astia de la TV,dar nu conteaza]

Din pacate,motivul care ma impinge sa scriu este faptul ca un meci in care baietii si-au aratat atasamentul fata de culori este umbrit de declaratiile ciobanului si a aplaudacilor din tribune,platiti cu bani grei de PNG-CD cu scopul de a ne covarsi cu ideile si parerile lor slugarnico-infantilo-imbecilo-cretine.

in cateva idei simple ii putem contrazice:

1. Patronul NU face echipa,el baga bani doar,daca nu-i convine ,il da afara pe antrenor si punctum.Antrenorul e singurul responsabil de echipa/jucatori/tactica/schimbari.Nu este permis niciunui club ,nici macar unuia din Divizia D,ca patronul sa urle la Televizor.Cu regret o spun...Hagi trebuie sa fie tare si sa nu renunte,sa-i dea o palma ciobanului prin tactica[eu de-al dracului l-as lasa pe Radoi inchizator:D].

2. Daca voievodului ii place mult antrenoratul ,sa-si ia dracului licenta PRO si sa se bage antrenor,ca oricum eu vad ca lui i-ar placea doar niste slugi obediente pe post de antrenor.

3.Nu mai trebuie desfiintat Hagi pentru ca l-a impins pe Dorel.Hagi e mai impulsiv de felul lui,nu poate fi o stanca.Lasati ca nu se isca niciun conflict cu Zaharia[pun ramasag ca deja s-au impacat];)

Felicitari celor care au strigat pana n-au mai putut ieri la meci si ,bineinteles,MORI CIOBANE!

Am vazu ceva declaratii azi dim pe sport.ro si am vazu ce Becali era suparat Sa ne lase cu fotbalu lui nu el face echipa sa fie clar.. antrenoru face echipa dak nu merge e vina lui...

E f bun un punct mai ales ca am avut si un eliminat steagsahmic forzateaua

in primul rand nu este normal ca Becali sa faca circul care-l face! nu stie ce inseamna diplomatia si discretia pe care o au conducatorii marilor cluburi din vest! si mai vrea sa conduca o tara! nu poti emite pretentii de echipa mare atata timp cat la nivel de conducere ai atitudine de maidan! daca Becali e asa de priceput in ale fotbalului sa se autoimpuna antrenor si sa conduca el echipa de pe banca tehnica suportand consecintele actiunilor sale! eu nu cred ca la Real Madrid calderon face echipa!

Aseara am vazut cel mai dur meci facut de CFR , ne-au facut varza , Plesan , Golanski , Nesu si numai saracu Zaharia stie cate bucati a luat in cap . Portughezii aia is nebuni nu gluma , iar Sapunaru ar cam trebui sa ia notite de la Semedo .

Totul a culminat cu declaratiile facute de Jegosul ala de razboinic , pai asa se vorbeste ? Auzi ca daca vrea poate de maine sa fie el antrenor si ca nu ii pasa de Hagi , pai de ce l-ai mai adus la echipa , stie toata lumea ca nu o sa iti accepte lista cu jucatorii pe care ii vrei tu .

Un meci destul de urat la nivel de accidentari...asta e prima mea impresie.Sincer nu mai inteleg rostul declaratiilor razboinice dinainte de meci....aparent ele sunt preludiul decimarii echipelor pe teren.Semedo ala parca juca orice mai putin fotbal....nu stiu prea era personajul central la toate accidentarile comise....prea multe coincidente....cel putin la Nesu putea sa intoarca genunchiul.In fine cap la cap ramanem cu punctul smuls in Gruia(in conditiile in care am ramas...Plesan rupt si in 10 oameni)...era greu de remontat.De asemenea sunt multumit de prestatia superba a lui Zapata, sper sa nu ma arunc prea devreme...dar dupa o gramada de caricaturi parca in sfarsit a venit in Ghencea un portar.Revenind la scandalul creeat mi se pare o alta imbecilitate marca Jiji.....cum dracului sa spui ca niciodata nu te-ai amestecat la formarea echipei si pe urma sa ceri schimbarea unui om pe alt post.....mi-a placut replica lui Meme cum ca Jiji ar trebui sa-si ia licenta PRO.Analizand ideea cu Radoi fundas central pot spune ca s-a achitat bine de sarcini dupa iesirea lui Goian ...dar intr-un meci cu multe mingi aeriene...cine stie.In plus compartimentul central e descompletat rau cu plecarea lui Paraschiv....si in economia echipei nu mi se pare o idee buna sa triplezi un post ca sa descoperi altul.....cred ca totul se reduce la ideea bolnavicioasa a lui Jiji de a se impune in fata tuturor.A descoperit si el o chestie...finul-fundas central si o tot repeta ca un papagal.Ceea ce e pacat este faptul ca e posibila o ruptura de Hagi in conditiile in care acesta nu a antrenat deloc rau Steaua ...ba chiar dimpotriva.Sa speram ca isi revine!

Renunta la limbajul gen MiRC. Citeste regulamentul.

Edited by axl23

Citeam mai sus tot felul de idei, pleaca Gica, nu pleca Gica. Spun si eu indesat: NU PLECA Gica, fa echipa asa cum stii tu, pune-l pe Mirel sa joace acolo unde echipa are nevoie si unde da cel mai bun randament. Asculta ceea ce spune finantatorul (nu suport sa-i scriu numele si nici nu il voi scrie vreodata), daca crezi ca e o idee buna, ia-o in considerare, daca nu ignor-o, inclusiv pe el. Sa vedem daca are putere sa te dea afara. Probabil atunci va incepe cu adevarat izgonirea sa de la Steaua. Stiu ca nu vei citi, Gica, acest mesaj, dar asa gindesc eu in acest moment. Toate bune...

va salut ca nou membru si in legatura cu Steaua parerea mea este ca Hagi ca jucator a fost bun dar ca antrenor lasa de dorit asa ca Gigi are dreptate dar trebuia sa discute cu Hagi intre 4 ochii

pentru toti stelistii: este un program cu care poti sa vezi toate canalele din lume inclusiv cele din Romania:kanal d, sport.ro etc dar pentru ca sa vezi iti trebuie windows media player 11 sau real player ultima versiune http://download.kappa.ro/action__file/id__5761

iti multumesc frateeeeeeeeeee!!!!!!!!!aCUM O SA VAD SI EU MECIURILE Stelei .dAR DECE NU ESTE CANAL D SI SPORT.RO?

pentru toti stelistii: este un program cu care poti sa vezi toate canalele din lume inclusiv cele din Romania:kanal d, sport.ro etc dar pentru ca sa vezi iti trebuie windows media player 11 sau real player ultima versiune http://download.kappa.ro/action__file/id__5761

hey da dupa ce fac download la wmp, cum sa gasesc programul cela de care zicea-i?! sau ele merg impreuna?!