fcsteaua.ro

Bate Borisov - Steaua 2 - 2

501 posts in this topic

Zapata - Golanski, Goian, Rada, P. Marin - Nicolita, Radoi, Plesan, Croitoru - Dica, Neaga

Min. 40: Gol BATE Borisov! Dupa o lovitura libera a gazdelor, stelistii nu reusesc sa degajeze balonul, iar fundasul central Filipenko impinge balonul in plasa lui Zapata!

Min. 58: GOL Steaua! Goian marcheaza cu o lovitura de cap impecabila!

Min. 84: GOL Steaua! Nicolae Dica transforma o lovitura libera, iar Steaua preia conducerea in Belarus!

Min. 90+2: Gol BATE Borisov! Atacantul Bliznyuk il invinge pe Zapata cu o lovitura de cap.

Steaua a jucat foarte prost in prima repriza, cand a fost pusa in situatia jenanta de a fi condusa de anonimii de la BATE. Jocul n-a curs, ocaziile au fost putine (un cap al lui Dica plus un gol anulat), astfel ca gazdele, doar din elan, au reusit sa marcheze la o faza confuza si sa intre in avantaj la pauza.

In repriza a doua insa Steaua a facut un joc mult mai bun, pe langa cele 2 goluri ros-albastrii mai avand inca 4 mari ocazii. Jocul a fost controlat autoritar de Steaua, bielorusii reusind sa marcheze la singura lor ocazie in aceste 45 de minute. Bicfalvi si Zaharia au fost schimbari inspirate, iar trecerea lui Neaga in linia de mijloc (in locul stersului Croitoru) a dus la 2 mari ocazii ale Stelei.

Tragand linie si adunand, Steaua a facut un joc mediocru, pe care ar fi trebuit si putea sa-l castige destul de usor. Personal, cred ca rezultatul este totusi inechitabil, bielorusii marcand 2 goluri la singurele faze de poarta cu adevarat periculoase. Nu cred ca Steaua va avea probleme in retur. Cred insa ca Gica Hagi trebuie sa regandeasca primul 11. Faptul ca in ultimele meciuri echipa a jucat de fiecare data mai bine dupa schimbari arata multe.

Ovidiu

Pacat ca Dica joaca atacant , si nu mijlocasi , oricum io v-am lasat ma duc la meci . @alx23 sanatate , si sa savurezi cu placerea blonda (berea) care o bei la meci (sa-ti ramana in gat)(glumeam) :biggrin:

Mor de nervi, incerc sa vad meciul cu sopcastul, banda e full si nu vad nimic, defiecare data cand se transmit meciuri din Romania am probleme sateliti lor cu tot, daca incerc sa vad meciul lui spartack moscova i l vad fara probleme :(((((

Forza Steaua!!!

asa joaca Steaua? asa vrea sa se califice? jucam slab ...f slab ,nu imi vine sa cred ca astia au avut mai multe ocazii decat noi

Radoi se rasteste la Plesan care se plimba .. Am mai vazut filmul asta la Middlesbrough, Ghionea vs Carlos. :(

Stie cineva unde pot vedea meciul pe internet? Am incercat SopCastul dar n-am imagine.

Pfuai.. cum unde... pe Pro TV si Tvsport

Sau bagi in URL la Media Player mms://85.204.229.107/livepro

Noi nu putem sa dominam pe nimeni!Nu suntem in stare sa facem o faza mai decenta de poarta!M-am saturat de jocul asta!

P.S.Jucam la fel de prost ca dinamu ieri,numai ca ei au jucat cu Lazio,iar noi jucam cu o echipa anonima din Belarus...

Fratilor suntem de toata jena. Asta nu e fotbal, e bambilici ce jucam.

La astia poti sa le dai 7 goluri si nu exagerez, sunt de zece ori mai slabi ca Otelul, sa zic.

Hagi ai fost tu mare jucator dar ca antrenor esti zero.

ahahahaha ne-au dat descultii goooooooooooooooooooool. Asta meritam, suntei PRAF, echipa de ****

RUSINE!Ne-au dat astia gol!RUSINE!Jucam penibil,jucam cel mai rpost fotabl posibil!Imi vine sa sparg televizorul...

suntem niste rahati ma, asa suntem, cum e posibil asa ceva?

Bostina... Ogararu... reprezentau S T E A U A.. nu mai zic d Thereau si Elton... asta e... jucatorii d fotbal.. au fost alungati din Ghencea... au ramas... doar ei... anti`fotbal... cu mici exceptii... pacat... asta nu e Steaua... cel putin nu e S T E A U A mea... sper sa se schimbe cv cat mai rpd... Cu Steaua Pana LA Moarte !!

jucam ca ****.scuzati-ma dar nu mai pot de nervi.multumesc jucatorilor pentru. acest joc de rahat.akuma chiar ca se vor rade de noi dianmuistii.