Sign in to follow this  
Followers 0
fcsteaua.ro

BATE Borisov - Steaua București

46 posts in this topic

Steaua întâlnește astãzi campioana Belaruslui, BATE Borisov, în prima manșã a turului III preliminar al Ligii Campionilor. Partida se va disputa în orașul Borisov, pe stadionul din localitate și va fi condusã la centru de o brigadã italianã.

Meciul va începe de la ora 20:00 și va putea fi urmãrit pe Pro TV.

Este ultimul pas pe care roș-albaștrii îl mai au de fãcut pentru a se califica a doua oarã consecutiv în grupele UCL. Steaua este favorita incontestabilã a acestei "duble", palmaresul european (dar și intern) al ,,militarilor" nesuportând nicio comparație cu cel al omologilor din Belarus.

Echipa noastrã a reușit sã câștige toate partidele oficiale de la începutul sezonului (5 victorii din 5 posibile) și se prezintã în meciul din aceastã searã cu un moral excelent. Singurul obstacol ce ne-ar putea sta în cale ar fi desconsiderarea adversarului, însã am încredere cã jucãtorii noștri au maturitatea de a nu cãdea în aceastã capcanã ușor de anticipat și sunt convins cã Gicã Hagi s-a preocupat cu precãdere de acest aspect al meciului.

Având drept de joc în acest tur, este de așteptat ca Pleșan sã debuteze în tricoul Stelei pe plan extern. Astfel, Steaua ar putea începe meciul în urmãtoarea alcãtuire:

Zapata - Golanski, Goian, Rada, Petre Marin - Nicolițã, Rãdoi, Pleșan, Neaga - Dicã, Zaharia.

Așa cum a demonstrat și pânã acum, Steaua are jucãtori valoroși și pe banca de rezerve care ar putea în orice moment sã contribuie decisiv la soarta partidei, Bicfalvi, Croitoru, Ochiroșii, Neșu putând beneficia la rândul lor de o șansã.

Nu putem sã așteptãm decât o victorie și un joc sigur al Stelei, care sã arate de la bun început diferența de valoare și, în fond, diferența ,,istoricã" ce desparte cele douã formații. La 60 de ani de la primul meci al echipei noastre, care avea sã anunțe traiectoria glorioasã a roș-albaștrilor, Steaua trebuie sã-și respecte blazonul!

Forza Steaua! Hai bãieții!

Ovidiu

cred ca meciul va fi LIVE scris si pe site ;), daca nu il inregistreaza azzido :)

Forza Steaua, sa nu ne culcam pe o ureche ca este o echipa de care nu am auzit, trrebuie sa fim motivati, pentru ca ne califica chiar din tur.

Bate Steaua ..::Cate stele sunt pe cer toata dimineata pier,dar numai una o iubesc si aceea este Bucuresti::..!!!! steagcruce2

@shack3r da returul e pe 28

Daca jucatorii trateaza meciul cum trebuie, sau macar o buna parte din ei, atunci nu vad cum am avea probleme.

Problemele ar putea aparea in Liga, unde ne tb lot strong, ca sa facem fatza. Cum s-a vazut si aseara, prinzi o echipa mai tare, te alearga 90 de minute din 90, pana simti ca nu mai poti....si plus de asta sigur apar si accidentari, la ce ritm e acolo, te epuizeaza te rupe in 2.

deci pentru meciul de diseara, vad o victorie a Stelei la 1 gol diferenta, iar in retur .....sa vedem intai cum joaca asttia astazi :)

hai baietzii

ps: presimt ca marcheaza plesan cu un sut din afara careului

Baieti se stie: 0-1. Gol Golanski

Din pãcate iar trebuie sã suport penibilismul comentatorilor ãia prosteviști.

Nu numai ca sper sa rezolvam calificarea din aceasta seara, dar o sa urmaesc si celelalte meciuri. Sper la cat mai multe surprize, poate reusim sa prindem urna a doua in grupe. Ar fi dementzial, desi si in urna a treia sunt echipe de te ia durerea de cap...

@shack3r da returul e pe 28

Adicã pe 29 august ai vrut sã spui...

Sanse de calificare avem 90% eu nici n-am auzit de echipa asta cred ca calificarea se va obtine in tur. o sa ne calificam !! steagcruce2 numai ca chiar daca ne calificam as dispera sa se califice si Dinamo :angry: doamneee de iar bate lazio cu 5 0 in retur spre cl

Edited by I.N.Money

@Ovidiu, aproape ala este primul 11, cu cateva mici modificari.

Primul 11: Zapata- Golanski, Goian, Rada, P. Marin- Rãdoi, Pleșan- Nicolițã, Dicã, Croitoru- Neaga

Sper sa batem...dar mai ales,SA JUCAM FOTBAL!Vreau sa aratam ca o echipa mare...trebuie sa ne respectam traditia si blazonul pe teren...FORZZA Steaua!Vesnic superiori...

@Ovidiu, aproape ala este primul 11, cu cateva mici modificari.

Primul 11: Zapata- Golanski, Goian, Rada, P. Marin- Rãdoi, Pleșan- Nicolițã, Dicã, Croitoru- Neaga

inclin sa cred ca gresesti altfel vom avea doi jucatori ce nu joaca pe posturile lor Neaga varf si Croitoru mijlocas stanga Neaga (cel mai elocvent exemplu este meciul cu besiktas)da randament maxim doar in spatele atacantilor iar Croitoru mijlocas dreapta

Forza baietii! FORZA Steaua!!!Astept un meci bun al nostru,dar mi-e tare frica ca se termina egal in Belarus,nu stiu de ce dar mi-e foarte frica de un egal,nu avem forta ofensiva deloc,pana acum sa recunoastem,am castigat pe baza experientzei si a norocului,nu vreau sa fiu injurat pentru un adevar ,toata lumea se bucura de rezultate ca sunt pozitive dar Steaua poate claca dintr-un moment in altu,mai ales daca ii privim de sus,asta vreau sa-i aprecieze, sa-i respecte.NU MAI EXISTA ECHIPE MICI!!!ASA CA ATENTIE BAIETI,NU-I TRATATI DE SUS!!

FORZA Steaua!!! steagsimplu fularsteaua2fular-campionii

Edited by I.N.Money
Greseli repetate

Forza baietii! FORZA Steaua!!!Astept un meci bun al nostru,dar mie tare frica ca se termina egal in Belarus,nu stiu de ce dar mie foarte frica de un egal,nu avem forta ofensiva deloc,pana acum sa recunoastem,am castigat pe baza experientzei si al NOROCLUI,nu vreau sa fiu injurat pentru un adevar ,toata lumea se bucura de rezultate ca sunt pozitive dar Steaua poate claca dintr-un moment in altu,mai ales daca iy privim de sus,asta vreau sa-i aprecieze, sa-i respecte.NUMAI EXISTA ECHIPE MICI!!!ASA CA ATENTIE BAIETI,NU-I TRATATI DE SUS!!

Nu te injura nimeni, poate doar profesorul de lb. romana.

Un meci in care Hagi va putea conta pe Goian si Plesan, un meci in care ma astept ca lucrurile sa fie putin diferite fata de celelalte meciuri. Cuplul Radoi-Plesan ar trebui sa fie mult mai solid decat Lovin-Ov. Petre, si alaturi de Neaga, Dica si Zaharia ar trebui sa creasca forta ofensiva. Personal, sper sa joace Croitoru in locul lui Nicolita si Bicvaldi sa fie introdus macar 20 de minute.

Probabil un meci greu, si in ciuda optimismului general, cred ca un 0-1/0-2 ar fi un rezultat bun.

In seara asta BATE Steaua !

Forza baietii! FORZA Steaua!!!Astept un meci bun al nostru,dar mie tare frica ca se termina egal in Belarus,nu stiu de ce dar mie foarte frica de un egal,nu avem forta ofensiva deloc,pana acum sa recunoastem,am castigat pe baza experientzei si al NOROCLUI,nu vreau sa fiu injurat pentru un adevar ,toata lumea se bucura de rezultate ca sunt pozitive dar Steaua poate claca dintr-un moment in altu,mai ales daca iy privim de sus,asta vreau sa-i aprecieze, sa-i respecte.NUMAI EXISTA ECHIPE MICI!!!ASA CA ATENTIE BAIETI,NU-I TRATATI DE SUS!!

"NUMAI" exista echipe mici, "NU MAI" ca exista useri care nu stiu sa scrie...

Nu ar trebui sa ne fie frica de altceva decat de o eventuala neputinta a noastra!

Teoretic Steaua trebuie sa bata!

Practic, Steaua trebuie sa stie cum sa faca acest lucru fara sa isi complice existenta.

La fel ca in Liga I, suprize pot aparea si o echipa mai mica sa puna frana unei favorite.

Dar aceste lucruri se pot evita cu o pregatire psihica f buna ...

Aici trebuie sa aiba Hagi valoare: sa-si monteze baietii inasa fel incat sa se gandeasca la cascavalul ciobanului abia dupa fluierul final.

Acest lucru nu s-a intamplat la Boro!!

Asa putem sa ne rupem gatul!

Dar acest lucru nu se va intampla!!

Vom castiga si vom marca cel putin 2 goluri.

Gata s-a rezolvat problema,acum arata normal postul lui :biggrin: .

Nu numai ca sper sa rezolvam calificarea din aceasta seara, dar o sa urmaesc si celelalte meciuri. Sper la cat mai multe surprize, poate reusim sa prindem urna a doua in grupe. Ar fi dementzial, desi si in urna a treia sunt echipe de te ia durerea de cap...

te-as ruga sa imi spui si mie ce echipe din urna a2a valorica ar putea rata calificarea .. ca sa imi fac o idee ..Merci..steag2

Sincer sa fiu nu cred ca fularsteaua2 va pierde calificare ...Avem o echipa care trebuie sa mai joace impreuna pana sa ajunga la forma cand speria toata Europa .... Avem multi jucatori de mare valoare si avem si jucatori foarte tehnici .....Deci avem o echipa de N stele..... forzateaua

te-as ruga sa imi spui si mie ce echipe din urna a2a valorica ar putea rata calificarea .. ca sa imi fac o idee ..Merci..steag2

gandire de dinamovist in loc sa iti doresti cele mai tari echipe din lume sa vina pe Ghencea pentru ati masura fortele cu ele tu doresti ca echipele sa fie cat mai slabe si cu ce te incalzeste faptul ca Steaua ar cadea cu echipe mai slabe si le-ar invinge in loc sa cada cu echipe foarte tari si de ce nu (asa au gandit cei din 1986) sa le invinga

frate suntem o grupare neoficiala de ceva timp vrem sa devenim oficiali unde tre sa vb sau ce tre sa facem....la fiecare meci venim si in deplasari dar mai rar fiindca nu ii cun pe ceilalati decat din vedere ca si ei pe noi si gata vrem sa devenim si noi oficiali unde ne adresam S.R.F(Steaua'S REAL FANATIKS)

Sign in to follow this  
Followers 0