Sign in to follow this  
Followers 0
1on

Intrebare

14 posts in this topic

În sezonul 1960-1961 Steaua a jucat în turul preliminar al Cupei Campionilor Europeni cu Hradek Kralove din Cehoslovacia și s-a retras dupã 0-3 în tur. În nici una din cãrțile pe care le am nu scrie nimic despre așa ceva (Fotbal de la A la Z, Fotbal-Cadran Mondial, Steaua-Campioana Europei, SuperSteaua). Singura informație e cã Steaua nu s-a înscris. Mai știe cineva ceva în plus?

Intreaba-l pe Daffy. El le stie pe toate.

este un cantec al Stelei dar nu stiu ce urmeaza dupa, pentru ca este inregistrat prea incet: doua culori , ce le ador( de aici nu mai inteleg). Vreti sa ma ajutati , va rog?

@steua_gloria

Mergi la sectiunea de download a site-lui, cred ca exista acolo un fisier audio cu cantecul respectiv.

@steua_gloria

Mergi la sectiunea de download a site-lui, cred ca exista acolo un fisier audio cu cantecul respectiv.

am fost da nu inteleg ce zice dupa doua culori ce le ador.

În urmă cu 20 de ani, Steaua tocmai juca o finală de Cupa Campionilor (ce să faci dacă pe poziția lui Andrei Ionescu cei de atunci il aveau pe Hagi?). După finală, Ceaușescu și-a luat jucăria și a trimis-o la Chișinău intr-o mișcare cu iz politic. A fost dragoste la prima vedere intre moldoveni și Steaua. 20 de ani mai târziu, relația este la fel de intensă. Au demonstrat-o 600 de plăieși in noaptea rece și tristă de la Tiraspol.

Citatul e din ultimul "articol" scris de "comentatorul" și "ziaristul" sportiv mihañ mironică pulică mică.

Întrebarea mea e dacă știe cineva la ce se referă. A jucat Steaua vreun amical la Chișinău imediat după finala de la Barcelona?

Edited by 1on

In urma cu 20 de ani Steaua a jucat cu AC Milan,nu cu Barcelona.

In urma cu 20 de ani Steaua a jucat cu AC Milan,nu cu Barcelona.

1on a formulat corect intrebarea. Citez:"A jucat Steaua vreun amical la Chisinau imediat dupa finala DE LA Barcelona?"...nu CU Barcelona.

Finala Cupei Campionilor Europeni 1989, Barcelona, stadion: Camp Nou

AC Milan - Steaua Bucuresti

@1on...din pacate nu stiu sa-ti raspund la intrebare.

PS: Cred ca Mironica era baut cand a scris articolul respectiv.

După finala Ceaușescu și-a luat jucaria și a trimis-o la Chișinau intr-o mișcare cu iz politic. A fost dragoste la prima vedere intre moldoveni și Steaua. 20 de ani mai tarziu, relația este la fel de intensa Au demonstrat-o 600 de plaieși in noaptea rece și tristă de la Tiraspol.[/i]

Întrebarea mea e dacă stie cineva la ce se refera A jucat Steaua vreun amical la Chisinau imediat după finala de la Barcelona?

sincer, nu imi amintesc. insa pot sa iti spun ca in vremurile alea se intamplau multe de care nu aflai niciodata, sau aflai dupa cativa ani. anul 1989 a fost foarte tulbure si numai un fost jucator al echipei poate spune cu siguranta daca acel joc a avut sau nu loc.

ziaristii astia sunt lihniti sa iasa si ei cu ceva in evidenta. ma uit la DVD-urile scoase de gsp (mare rusine, sa vezi performantele Stelei comentate de dinamuisti!), si ma apuca voma cand il vad pe buzarin ala cat de destept se da el povestindu-ne noua cum a dat Piturca intr-un meci doua goluri si jumatate! adica a marcat doua goluri si a mai si deviat mingea in poarta la golul trei. ce nu stie prostul, si nu are de unde sa stie, este ca nu Piturca a deviat mingea la golul trei, ci Belodedici. voi stiti ca, in timp, ajungi sa iti recunosti favoritii dupa felul cum se misca pe teren, dupa cum alearga, cum dau din maini, dupa silueta... un dinamuist ca buzarin nu are de unde sa stie ca ala era Belodedici si nu Piturca, pentru ca el, buzarin, este un dinamooist care se bucura la ora aia de ghetele de aur contrafacute ale lui camataru si mateut! sau se bucura de faptul ca nisipul in care se juca el cu putza era mai caldutz decat cel al vecinului lui!